کاربری
کاربر گرامی به انجمن دامپزشکان خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 62
Like Tree2Likes

موضوع: اصول پرورش مرغ مینا در منزل

مدیر کل دامپزشکان
    تخصص
    دامپزشک
    مورد پسند
    169
    پسندیده
    98

نوشته اصلی توسط mahshid نمایش پست اصلی
    سلام آقای دکتر ممنونم از پاسخگوییتون
    من یه جوجه مینای دیگه خریدم که احتمالا یکماهش یا زیر یک ماهش هست.
    میشه لطف کنید راهنمایی کنید که بهش دقیقا چی غذا بدم؟سه ساعت یه بار غذا بدم خوبه؟و اینکه براش بیکمپلکس و قطره مولتی ویتامین بچه و کپسول مینرال هم گرفتم به چه میزان براش استفاده کنم؟آیا میتونم از پمادفایتو برای نرم شدن پاهاش هر روز استفاده کنم؟ویتامین آد چه طور؟ نمیخوام ایندفعه سهل انگاری کنم که مثله قبلی بمیره ببخشید زیاد شد
    به سلامتی انشالله این مینای به خوبیبرایشما بمونه و حرف بزنه :)
    اگراشتباه نکنم لیست غذاهای مناسب برای مینا را در انجمن قرار دادم که بایک جستجویکوچکمیتوانید انها راپیدا کنید امانکته قابل توجه این است که بهترین غذا برای مینا میل ورم است و از دادن پلت تا جای امکان به میناتون جلوگیری کنید.
    مصرف مکمل ها ازجمله ویتامین ها و مینرال ها برای مینا خوب است امامصرف اشتباه و بیش از حد ان میتواند عارضه های مختلفی و مسمومیت های مختلف را در مینا به وجود بیاورد شما هر 3 روز یک بار دوقطره مولتی ویتامین در دهانش بریزید کافی است و حداقل روزی 10 دقیق و حداکثر 20 دقیقه در افتاب صبح قراربدهیدش درصورت مشاهده خشکی در پا می توانید مقدارکمی پوماد ad به پاهایش بزنید.
    موفق باشید:)
    mahshid likes this.
    از دوستان عزیز خواهش دارم لطفا به قوانین انجمن احترام گذاشته و سوالات خود را در بخش مشاوره با دامپزشکان مطرح کنید ، به سوالات داده شده در پیغام خصوصی پاسخ داده نمی شود .
    با سپاس
    [ فقط کاربران انجمن وف.ي.س.بوک توانايي مشاهده لينک ها را دارند..براي عضويت کليک کنيد]

کاربر
    مورد پسند
    1
    پسندیده
    0

این که می گین غذاي مخصوص پرندگان نرم را كه در حال حاضر در بسته بنديهاي مختلف و متعدد در بازار يافت مي شود از کجا میشه تهیه کرد؟ من خیلی گشتم اما نبود. فقط یک نوع غذا هست که شامل حشرات و دانه های روغنی اما اصلا دوست نداره.
    مرغ مینای من دچار بیماری کبدی شده خیلی دکتر بردمش بهتر شد اما کاملا خوب نشده الان پایین دلش که همون کبدشه ورم داره
    بعد از کلی تحقیق متوجه شدم که پرندگان میوه خوار مثل مینا و توکا مصرف آهن دچار بیماری کبدشون می کنه و باید غذای کم آهن مصرف کنند. حتی بعضی از میوه ها مثل پرتغال که آهن زیادی داره و سبزی هایی مثل جعفری و شاهی براشون مضره پس خوردن هر نوع گوشتی براشون سمه
    در کشورهای دیگه غذای کم آهن در بسته های مختلف برای مرغ مینا و توکا وجود داره که آهن اون ها کمتر از 100ppm است.
    اما من حالا نمی دونم این دونه پلت که بش میدم چقدر آهن داره!
    اگه میشه راهنماییم کنید از کجا می تونم براش غذا تهیه کنم.

کاربر
    مورد پسند
    0
    پسندیده
    0

سلام.من یه مرغ مینا دارم دستیش کردم.بهش روزی چقدر پلت بدم؟ انگور هم می خوره.قند هم همینطور.می خوام بدونم اشکال نداره روزی یه قند کوچولو بهش بدم؟و اشکالی نداره روزی10-12تا دونه انگور یاقوتی می خوره؟
    یه سوال دیگه : چطور یه کلمه رو یاد می گیره بعد چند ماه؟چقدر باید تکرار کرد؟ممنون زود جواب بدید.

مدیر کل دامپزشکان
    تخصص
    دامپزشک
    مورد پسند
    169
    پسندیده
    98

نوشته اصلی توسط elhehm نمایش پست اصلی
    این که می گین غذاي مخصوص پرندگان نرم را كه در حال حاضر در بسته بنديهاي مختلف و متعدد در بازار يافت مي شود از کجا میشه تهیه کرد؟ من خیلی گشتم اما نبود. فقط یک نوع غذا هست که شامل حشرات و دانه های روغنی اما اصلا دوست نداره.
    مرغ مینای من دچار بیماری کبدی شده خیلی دکتر بردمش بهتر شد اما کاملا خوب نشده الان پایین دلش که همون کبدشه ورم داره
    بعد از کلی تحقیق متوجه شدم که پرندگان میوه خوار مثل مینا و توکا مصرف آهن دچار بیماری کبدشون می کنه و باید غذای کم آهن مصرف کنند. حتی بعضی از میوه ها مثل پرتغال که آهن زیادی داره و سبزی هایی مثل جعفری و شاهی براشون مضره پس خوردن هر نوع گوشتی براشون سمه
    در کشورهای دیگه غذای کم آهن در بسته های مختلف برای مرغ مینا و توکا وجود داره که آهن اون ها کمتر از 100ppm است.
    اما من حالا نمی دونم این دونه پلت که بش میدم چقدر آهن داره!
    اگه میشه راهنماییم کنید از کجا می تونم براش غذا تهیه کنم.
    با عرض سلام و ادب خدمت شما
    برای غذا شما میتوانید ازکرم میل ورم استفاده کنیدکه یکی از غذاهای اصلی مینا هست.
    خدمت شما عرض کنم که مینا پرندهمیوه خوارنیست بلکه همه چیز خوار هست و با توجه به رفرنس هایی که بنده بهشون مراجعه کردم سیر غذاییشون به مصرف غذاهای پروتئنی مثل کرم هایی از جمله میل ورم بیشتراست.
    درسته مینا دارای کبد حساسی است مشکلی هم که برای مینای شما اتفاق افتاده به دلیل مصرف غذای نامناسب و استفاده از دانه های پرانرژی با تحرک پایین مینا است که باعث مشکلات کبدی از جمله کبد چرب شده است.
    دلیل اصلی بیماری مینای شما دونه پلتی هست که بهش میدهید کاری هم به میزان اهن ندارد.
    متاسفانه بنده از مکان های فروش اطلاعی ندارم.
    از دوستان عزیز خواهش دارم لطفا به قوانین انجمن احترام گذاشته و سوالات خود را در بخش مشاوره با دامپزشکان مطرح کنید ، به سوالات داده شده در پیغام خصوصی پاسخ داده نمی شود .
    با سپاس
    [ فقط کاربران انجمن وف.ي.س.بوک توانايي مشاهده لينک ها را دارند..براي عضويت کليک کنيد]

مدیر کل دامپزشکان
    تخصص
    دامپزشک
    مورد پسند
    169
    پسندیده
    98

نوشته اصلی توسط sheida نمایش پست اصلی
    سلام.من یه مرغ مینا دارم دستیش کردم.بهش روزی چقدر پلت بدم؟ انگور هم می خوره.قند هم همینطور.می خوام بدونم اشکال نداره روزی یه قند کوچولو بهش بدم؟و اشکالی نداره روزی10-12تا دونه انگور یاقوتی می خوره؟
    یه سوال دیگه : چطور یه کلمه رو یاد می گیره بعد چند ماه؟چقدر باید تکرار کرد؟ممنون زود جواب بدید.
    با عرض سلام و ادب خدمت شما
    این برنامه غذایی که شما برای میناتون میخواهید بچینید باید 4 ماه دیگه ببریدش دکتر دامپزشک.
    این ترتیب غذایی اصلا مناسب نیست ، بنده لیستی از غذاهای مناسب برای مینا رو در انجمن قرار دادم با یک جستجوی ساد می توانید انها را پیداکنید.
    قدرت صحبت کردن مینا به معنای درستر تقلید صدای مینا با توجه به ژنتیک متفاوت است بهترین کار تکرار کلمه است.
    با سپاس

کاربر
    مورد پسند
    0
    پسندیده
    0

سلام.من یک جوجه مینا دارم که الان هنوز یک ماهش نشده است.در یک سایت خواندم که برای تعذیه جوجه مرغ مینا باید از دانه پارس استفاده کرد. نوشته بود که از 8 صبح تا 8 شب هر 3 ساعت یکبار به آن غذا بدهیم و بعد از 8 شب به هیچ وجه غذا نخورد. آیا شما این موضوع را تایید می کنید؟
    مشکل اینجاست که ساعت به ساعت گرسنه است و غذا می خواهد و تا غذا نخورد آرام نمی شود.
    لطفا راهنمایی بفرمایید.
    متشکرم

کاربر
    مورد پسند
    1
    پسندیده
    0

بله مشکل اصلی همین دانه های پلت پارس است. که دانه ی مرغ و خروس است نه مرغ مینا. ولی نمی دونم چرا همه می گن دانه ی پارس بدید!
    من به متخصص پرنده مراجعه کردم و دانه ی دیگری داد که برای مینا بهتره.
    دقیقا به آهن حساسه! و دانه های پارس آهن زیادی داره.
    الان درمان شده و حالش خوبه.
    من از خریدن حیوان خانگی پشیمونم چون هر دامپزشکی یه چیزی می گه.
    چرا غذای مخصوص مرغ مینا وارد ایران نمیشه؟ یه تحقیق کنید ببینید چقدر غذای مخصوص مرغ مینا توی کشورهای خارجی هست که روش زده با آهن کم
    من چجوری کرم زنده به پرندم بدم؟! چجوری نگه داری کنم؟
    MOHAMMAD.983 likes this.

کاربر
    مورد پسند
    0
    پسندیده
    1

سلام ببخشید من تازه یک مینای 2 ماهه خریدم. توی اینترنت در مورد هر چی سرچ میکنم اینقدر مطالب متناقض خوندم که موندم چی بهش بدم بخوره.
    شما میگید دونه پارس اهن زیادی داره، اما از طرفی همه پرنده فروش ها دونه پارس میدند به میناشون. و اگه ضرر داشته باشه خوب پرنده هاشون می مردند. حالا من موندم چی کار کنم.
    یکی میگفت دونه پارس رو با آب میوه قاطی کن بهش بده. یکی دیگه میگه اب میوه قند داره واسش مضر هستش.
    یکی میگه مولتی ویتامین بچه بده فقط مینرال نباشه که آهن داره. شما اینجا میگید مینرال بده. یکی دیگه میگه کلا مولتی ویتامین مخصوص پرندگان رو باید بگیری نه مخصوص کودکان رو.
    ممنون میشم راهنمائیم کنید و بفرمائید الان که جوجه هستش چه رژیم غدایی رو براش تهیه کنم و اخر سر چی بدم بخوره.ممنون

ببخشید این مولتی ویتامین کودکان رو هر روز میتونم بدم؟
    ویرایش توسط MOHAMMAD.983 : 07-27-2012 در ساعت 12:14 AM

مدیر کل دامپزشکان
    تخصص
    دامپزشک
    مورد پسند
    169
    پسندیده
    98

نوشته اصلی توسط MOHAMMAD.983 نمایش پست اصلی
    سلام ببخشید من تازه یک مینای 2 ماهه خریدم. توی اینترنت در مورد هر چی سرچ میکنم اینقدر مطالب متناقض خوندم که موندم چی بهش بدم بخوره.
    شما میگید دونه پارس اهن زیادی داره، اما از طرفی همه پرنده فروش ها دونه پارس میدند به میناشون. و اگه ضرر داشته باشه خوب پرنده هاشون می مردند. حالا من موندم چی کار کنم.
    یکی میگفت دونه پارس رو با آب میوه قاطی کن بهش بده. یکی دیگه میگه اب میوه قند داره واسش مضر هستش.
    یکی میگه مولتی ویتامین بچه بده فقط مینرال نباشه که آهن داره. شما اینجا میگید مینرال بده. یکی دیگه میگه کلا مولتی ویتامین مخصوص پرندگان رو باید بگیری نه مخصوص کودکان رو.
    ممنون میشم راهنمائیم کنید و بفرمائید الان که جوجه هستش چه رژیم غدایی رو براش تهیه کنم و اخر سر چی بدم بخوره.ممنون

ببخشید این مولتی ویتامین کودکان رو هر روز میتونم بدم؟
    با سلام
    مینرال برای موارد خاص تجویز می شود
    پلت یه صورت طولانی مدت عوارض خودش را نشان می دهد
    مولتی ویتامین بچه به دلیل در دسترس بودن توصیه می شود
    خیر نباید هر روز مولتی ویتامین داده شود مگر با تشخیص دامپزشک
    میتونید میوه و میل ورم به علاوه مواردی که در انجمن گفته شده را بهش بدید
    با سپاس

کاربر
    مورد پسند
    0
    پسندیده
    0

سلام
    من یه مینا دارم میخام اونو تو خونه بزارم بگرده باید چی کار کنم تا بتونم اونو اشتی خونه بکنم که خودشو به پنجره نزنه و فکر فرار نباشه ؟؟؟
    یه سوالی دیگه هم دارم : ویتامین هاشو باید چطور بهش بدم بریزم تو غذا یا اب یا بدم به دهنش
    ممنونم
    منتظر جوابتون هستم

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)