کاربری
کاربر گرامی به انجمن دامپزشکان خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: سوال در مورد کنده شدن پوست اسکار

کاربر
    تخصص
    محصل
    مورد پسند
    0
    پسندیده
    0

Exclamation سوال در مورد کنده شدن پوست اسکار

سلام من یک ماهی اسکار دارم که همراه چند طوطی ماهی و آنجل مون و ماکرو زندگی می کنه الان علائمی رو روی بدن در نزدیکی آبشش و سرش دیدم که گفتم شاید علائم بیماری باشه و به این صورت هست که رنگ یک نقطه کمرنگ تر از بقیه جاها شده بود تا این که پوستش کنده شده الان . و سفید رنگ شده ( که فکر می کنم گوشت بدنش مشخص شده ) و قبلا یک بار قاچ گرفته بود که با بالا بردن درجه حرارت آب و همین طور افزایش پرهاش آب با نمک ید دار بهتر شد ولی الان به نظرم نمی رسه که باید چه کارش کنم ,و آیا به ماهی های دیگه سرایت می کنه یا مشکلی نداره اگه راهنمایی کنید ممنون می شم با تشکر:)
    ویرایش توسط keyvan176 : 12-18-2010 در ساعت 03:46 PM

مدیر کل دامپزشکان
    تخصص
    دامپزشک
    مورد پسند
    169
    پسندیده
    98

پیش فرض پاسخ

با سلام
    درباره شرایط نگهداری و پرورش اسکارماهی مقاله ای در سایت قرار دادم میتونه کمک کنه جاهای مهمش رو پر رنگ کردم به اون نقاط بیشتر توجه کن و ببین که این کار ها را انجام دادییا نه؟
    من فکرمیکنم محیط اکواریومت الوده هست .
    نام مطلب : [ فقط کاربران انجمن وف.ي.س.بوک توانايي مشاهده لينک ها را دارند..براي عضويت کليک کنيد]
    درباره این بیماری علائم زیر رو میبینی یا خیر؟
    1. بوجود آمدن لکه های سفید روی پوست و بدن ماهی
    2. نقطه های برفی شکل روی پوست ماهی
    3. کم اشتهایی، گوشه گیری و ترس ماهی
    4. تنفس سنگین ماهی
    5. کشیدن سطح بدن ماهی به اشیاء داخل آکواریوم
    6. لکه های سفید کوچک شبیه شن و ماسه
    7. در مراحل پیشرفته ماهی دچار سستی و بی حالی می شود
    8. قرمزی یا رگه خونی در مراحل پیشرفته
    از دوستان عزیز خواهش دارم لطفا به قوانین انجمن احترام گذاشته و سوالات خود را در بخش مشاوره با دامپزشکان مطرح کنید ، به سوالات داده شده در پیغام خصوصی پاسخ داده نمی شود .
    با سپاس
    [ فقط کاربران انجمن وف.ي.س.بوک توانايي مشاهده لينک ها را دارند..براي عضويت کليک کنيد]

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)