کاربری
کاربر گرامی به انجمن دامپزشکان خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: تکنیکهای ویژه رادیولوژی تشخیصی

کاربر
    تخصص
    Vet student
    مورد پسند
    4
    پسندیده
    0

پیش فرض تکنیکهای ویژه رادیولوژی تشخیصی

سریوگرافی و سینماتوگرافی
    با نصب دوربینهای سینمایی روی دستگاههای فلوئوروسکوپی و یا رادیوگرافی می توان عکسهای ردیفی جالبی تهیه کرد و بعد آنها را به طریق سینمایی با [ فقط کاربران انجمن وف.ي.س.بوک توانايي مشاهده لينک ها را دارند..براي عضويت کليک کنيد] نمایش داد. این تکنیک در بررسی اعضاء متحرک مانند ضربان قلب ، کار معده و ... استفاده می شود.

ماموگرافی
    این دستگاهها طوری ساخته شده اند که کانون بسیار کوچکی در [ فقط کاربران انجمن وف.ي.س.بوک توانايي مشاهده لينک ها را دارند..براي عضويت کليک کنيد] دارند و گاهی نوع مخصوصی نیز از [ فقط کاربران انجمن وف.ي.س.بوک توانايي مشاهده لينک ها را دارند..براي عضويت کليک کنيد] در آنها بکار می رود، تا اینکه تصویر رادیوگرافی تهیه شده از بافت نرم پستان آنقدر دقیق باشد تا بتوان جزئیات را تشخیص داد.

زیرو رادیوگرافی
    این روش بکار گرفتن زیراکس در رادیوگرافی است. در این تکنیک به جای فیلم رادیولوژی از صفحات سلنیومی زیراکس استفاده می شود. تفاوت این روش با رادیوگرافی معمولی در این است که ، اینجا از انرژی پرتوهای خروجی اشعه ایکس از بدن برای تغییرت بار الکتریکی نقاط مختلف سلنیومی استفاده می شود.

توموگرافی
    در دستگاههای توموگرافی جور شده است، در مواقع رادیوگرافی لامپ اشعه ایکس و فیلم را در جهات مختلف حرکت می دهد و در رادیوگرافیهای بدست آمده ، تنها تصویر سطحی که همسطح با محور چرخش لامپ و فیلم قرار گرفته ، واضح می افتد و تصاویر لایه های مجاور محور می شود و تا حد زیادی از بین می رود.

توموگرافی کامپیوتری
    مبنای این روش بر اندازه گیری مستقیم بقایای انرژی یک رشته پرتو رنتگن ، پس از عبور آن از قسمتی از بدن است. در اینجا یک اندازه گیری حساس (Detector) میزان انرژی باقیمانده را حساب کرده به کامپیوتر می دهد و کامپیوتر برای تمام نقاطی از بدن که در مسیر عبور پرتو ایکس قرار گرفته اند، عدد جذبی را حساب می کند. عکسی که از این [ فقط کاربران انجمن وف.ي.س.بوک توانايي مشاهده لينک ها را دارند..براي عضويت کليک کنيد] بدست می آید مثل یک برش تشریحی عرضی از بدن است که در آن تمامی قسمتها را می توان بخوبی بررسی کرد.
    You won the best , here I am
    -N.G.S

کاربر
    مورد پسند
    0
    پسندیده
    0

سلام من امشب عو شدم در سایت یه سوال دارم در مورد کاربرد تفاوت آناتومی استخوان های تک سمیان نشخوارکنندگان و گوشت خواران از هرنظر از جمله بیو استاتیک و بیومکانیک و رادیولوژی .سوالمو کجا مطرح کنم؟وقتم کمه.
    باتشکر

مدیر کل دامپزشکان
    تخصص
    دامپزشک
    مورد پسند
    169
    پسندیده
    98

با سلام مجدد
    سوال شما در این تاپیک پاسخ داده شد [ فقط کاربران انجمن وف.ي.س.بوک توانايي مشاهده لينک ها را دارند..براي عضويت کليک کنيد]
    از دوستان عزیز خواهش دارم لطفا به قوانین انجمن احترام گذاشته و سوالات خود را در بخش مشاوره با دامپزشکان مطرح کنید ، به سوالات داده شده در پیغام خصوصی پاسخ داده نمی شود .
    با سپاس
    [ فقط کاربران انجمن وف.ي.س.بوک توانايي مشاهده لينک ها را دارند..براي عضويت کليک کنيد]

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)