بهبود حال دو بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در استان خراسان رضوی

0
14
بهبود حال دو بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در استان خراسان رضوی

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌رضوی گفت: از ابتدای فصل ۲ مورد تب کریمه کنگو در خراسان‌رضوی گزارش داده شده بود که هر ۲ آنها بهبود پیدا کرده‌اند.
بهبود حال دو بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در استان خراسان رضویبه گزارش بخش خبري سايت دامپزشکان به نقل از تسنیم، «دکتر مجید روحانی‌نژاد» اظهار داشت: از  ابتدای فصل بهار که فعالیت کنه‌ها آغاز می‌شود مبارزه با بیماری تب کریمه کنگو نیز شروع شده و برای آن در استان برنامه‌ریزی می‌شود.

وی بیان کرد: اصلی‌ترین برنامه در نظر گرفته شده در این زمینه برنامه‌های آموزشی است که‌ انجام شده و در آنها روش‌های پیشگیری از ورود این ویروس از دام‌ها به بدن انسان آموزش داده می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه تمام خاور‌میانه و بخشی از هند و آفریقا هر ساله درگیر بیماری تب کریمه کنگو می‌شوند، خاطرنشان کرد: یکی از اصلی‌ترین اقداماتی که در این حوزه می‌توان انجام داد استفاده از روش‌های مدرن نگهداری از دام بوده تا راه‌های شیوع کنه مولد این بیماری از بین برود.

روحانی‌نژاد تأکید کرد: در بسیاری از مواقع باقی ماندن کنه در یک دامداری به‌علت خاکی‌بودن مکان نگهداری آ‌ن‌ها و نبود امکان سمپاشی به‌ویژه در خلل و فرج مکان است.

وی ادامه داد: از ابتدای فصل گرمای امسال 2 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در خراسان‌رضوی گزارش شده که هر 2 نفر بهبود پیدا کرده‌اند و این بیماری هم‌اکنون در استان تحت کنترل کامل است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی تأکید کرد: مهم‌ترین موضوعی که در این بخش وجود دارد این است که  مردم نباید گوشت مورد استفاده خود را از کشتارگاه‌های غیرمجاز تهیه کنند زیرا ممکن است مراحل پیش سرد‌سازی در این ‌اماکن به درستی رعایت نشده باشد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید