تاکنون 120 فارغ‌التحصیل دکتری دامپزشکی دانشگاه آزاد بابل داشته است

0
33

رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گفت: دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بابل به لحاظ علمی و امکانات بیمارستانی، کمک خدمات آموزشی و تجهیزات آزمایشگاهی در شمال کشور دارای جایگاه ویژه‌ای است.

به گزارش بخش خبري سايت دامپزشکان به نقل از آنا، «دکتر سیدمهدی حسینی‌فرد» به مناسبت هفته دامپزشکی بیان کرد: دامپزشکی رشته ای است که نه فقط به درمان حیوانات و حفظ ذخایر ژنتیکی کشور می پردازد بلکه تامین و تضمین بهداشت و سلامت جامعه به آثار وجودی این رشته و دامپزشکان وابسته است.

حسینی فرد با بیان اینکه حدود 850 بیماری مشترک بین انسان و حیوان وجود دارد گفت: دامپزشکان در صف اول مقابله و پیشگیری از بیماری های مشترک انسان و دام قرار دارند و نقش مهمی را در سلامت جامعه ایفا می کنند، از این حیث امنیت غذایی را بدون وجود دامپزشکان نمی توان تصور کرد.

رئیس دانشکده دامپزشکی واحد بابل یکی از مهمترین اهداف دامپزشکی را تامین مواد غذایی سالم و بهداشتی انسان عنوان کرد و افزود: با توجه به ضرورت آزمایش دستاوردهای جدید پایه پزشکی در مدل حیوانی و تعمیم آن به انسان، اهمیت تلاش این قشر از تحصیل کنندگان دوچندان به نظر می رسد و به همین دلیل این عزیزان در مراکز پژوهش های بنیادی، واکسن سازی و … در راستای سلامت جامعه مشغول تلاش هستند.

حسینی فرد استادان و دانشجویان رشته دامپزشکی را عالمان نجیب، خدوم، بی ادعا و گمنام یاد کرد و افزود: دامپزشکان برای حراست از سلامت جامعه در صف اول مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و حیوان تلاش می کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به این موارد و با توجه به اینکه استان مازندران قطب دامپروری کشور بوده و تقریبا یک سوم جوجه یک روزه کشور در این استان تامین می شود و در سایر تولیدات دامی اعم از تولید گوشت قرمز و سفید، لبنیات، عسل و غیره همواره مازندران جزء استان های برتر کشور است، عدم وجود دانشکده دامپزشکی در این خطه احساس می شد.

عضو هیأت علمی واحد بابل به خبرنگار آنا گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در سال 1368 رشته دامپزشکی را در مقطع کاردانی راه اندازی کرد و در سال 1383 رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی در این واحد دانشگاهی دایر شد. در نهایت در سال 1388 با توجه به وجود استادان مجرب و امکانات موجود از جمله آزمایشگاه های مجهز، استخرهای پرورش ماهیان خاویاری، گرم آبی، سرد آبی، زینتی واصطبل های حیوانات مختلف و وجود بیمارستان دامپزشکی در زمینی به وسعت 17 هزار متر مربع موفق به تاسیس رشته دامپزشکی در مقطع دکتری حرفه ای شد.

وی ادامه داد: دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاداسلامی واحد بابل به عنوان تنها دانشکده دامپزشکی در 3 استان شمالی کشور بوده و تاکنون 1013 نفر در مقطع کاردانی، 328 نفر در مقطع علوم آزمایشگاهی دامپزشکی و 120 نفر در مقطع دکتری حرفه ای فارغ التحصیل داشته است.

رئیس دانشکده دامپزشکی واحد بابل گفت: نیروهای کارآمد و متخصصان متعهد در حوزه دامپزشکی برای شکوفایی و بالندگی بیشتر در عرصه مقاومت اقتصادی و کمک به پدافند غیر عامل کشور تلاش مضاعف کنند.

تاکنون 120 فارغ‌التحصیل دکتری دامپزشکی دانشگاه آزاد بابل داشته است تاکنون 120 فارغ‌التحصیل دکتری دامپزشکی دانشگاه آزاد بابل داشته است تاکنون 120 فارغ‌التحصیل دکتری دامپزشکی دانشگاه آزاد بابل داشته است تاکنون 120 فارغ‌التحصیل دکتری دامپزشکی دانشگاه آزاد بابل داشته است

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید