در وزارت جهاد کشاورزی فقط بحث تقویت سازمان دامپزشکی مطرح است

0
19
در وزارت جهاد کشاورزی فقط بحث تقویت سازمان دامپزشکی مطرح است

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان دامپزشکی کشور حضور یافت.

به گزارش بخش خبري سايت دامپزشکان به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «مهندس علی اکبر مهرفرد» با اشاره به استراتژی های وزرات جهاد کشاورزی در چهارسال گذشته و سالهای در پیش رو، تاکید بر اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید از طریق افزایش بهره وری را از اهم راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی برشمرد.

وی در ادامه با اشاره به استانداردهای مختلف بهداشت و ارگانیک بین المللی، توسعه و بروزرسانی استاندارهای قرنطینه و بهداشت در کشور الزامی دانست و گفت: کنترل های ما باید بیشتر شود و با توسعه تکنولوژی، ارائه خدمات بایستی آسان‌تر گردد.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی افزود: یکی از راههای مبارزه با فساد، قطع رابطه خدمات دهنده و خدمات گیرنده است و از راه های کاهش فساد این است که خدمات گیرنده نداند از چه شخصی بایستی خدمات بگیرد.

وی با اشاره به لزوم استاندارد گرایی در فعالیت ها گفت: با توجه به رویکرد جهانی به سلامت محوری باید استانداردها را افزایش دهیم، چون اقتصاد در حال باز شدن است و روش‌ها و نگاه ما باید تحول پیدا کند و در حالیکه سلامت و افزایش می‌دهیم باید بروکراسی را کاهش دهیم و به سمت روش‌های نامحسوس برویم.

مهندس مهرفرد افزود: باید از توان بخش خصوصی استفاده کنیم؛ تصدی‌گری را کاهش و نظارت را افزایش دهیم .

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی افزود: بایستی از فرصت پتانسیل وجود نیروی انسانی متخصص به صورت بهینه استفاده کنیم و ساختارهای اقتصادی را تدریجاً اصلاح کنیم .

مهندس مهرفرد در ادامه افزود: هیچگاه بحثی به جز تقویت سازمان دامپزشکی در مدیریت کلان وزارتخانه مطرح نبوده است و نگاه ما، تفکر ما و هدف ما همواره حل مشکلات و حمایت از سازمان دامپزشکی کشور بوده است.

این مقام وزارت جهاد کشاورزی در پایان از خدمات ارزنده دکتر مهدی خلج رئیس سابق سازمان دامپزشکی کشور تجلیل نمود و برای توفیق دکتر رفیعی پور رئیس جدید سازمان دامپزشکی کشور آرزوی موفقیت کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید