دامپزشکی نقش مهمی در ارتقا بهداشت و سلامت عمومی و امنیت غذایی در جامعه دارد

0
114

دامپزشکی نقش مهمی در حفظ و حراست از سرمایه های دامی، ارتقا بهداشت و سلامت عمومی و به طور شاخص امنیت غذایی در جامعه ایفا می نماید.

به گزارش بخش خبري سايت دامپزشکان به نقل از آراس نیوز، «غلامرضا شریعتی» استاندار خوزستان در بازدید از اداره کل دامپزشکی استان خوزستان به مناسبت روز ملی دامپزشکی اظهار داشت: وظیفه خود می دانم از زحمات و تلاش های شبانه روزی مجموعه اداره کل دامپرشکی استان خوزستان تقدیر و تشکر کنم. هفته دامپزشکی را نیز تبریک و تهنیت عرض می کنم. هفته دامپزشکی فرصتی برای شناخت و ارج نهادن به این علم ارزشمند و تقدیر از تلاشگران این عرصه حیاتی است. عرصه ای که همواره وظیفه خطیر، بزرگ و مهم پیشگیری، درمان، کنترل و ریشه کنی بیماری های دام و طیور را در کشور بر دوش دارد و حاصل عمل به این مسئولیت بزرگ، ارتقای سطح بهداشت عمومی و بهبود شاخص های سلامت در جامعه است.دامپزشکی نقش مهمی در ارتقا بهداشت و سلامت عمومی و امنیت غذایی در جامعه داردرییس شورای سلامت استان خوزستان ادامه داد: فعالیت ها و تلاش های شما به طور معمول دیده نمی شود، اما اگر خللی در روند کیفی موادپروتئینی اتفاق بیفتد آنگاه نظارت های مستمر و تلاش های شما دیده می شود.

شریعتی قدمت بالای سازمان دامپزشکی که بیش از 90 سال از تاسیس آن می گذرد را نشان از اعتبار این مجموعه دانست و گفت: این موضوع نشان از اهمیت و مسئولیت سازمان دامپزشکی استان در تامین بهداشت و سلامت جامعه را دارد. ماموریت ها و مسئولیت های سازمان دامپزشکی در تامین بهداشت جامعه وکنترل و پیشگیری از بیماری های مختلف دام در سلامت جامعه و اقتصاد کشور نقش بی بدیلی دارد.دامپزشکی نقش مهمی در ارتقا بهداشت و سلامت عمومی و امنیت غذایی در جامعه دارداستاندار خوزستان با بیان اینکه سازمان دامپزشکی یک سازمان حاکمیتی است که حاکمیت سیاست های خود را بر آن اعمال می کند، ادامه داد: سازمان دامپزشکی به واسطه مسئولیتی که در حوزه سلامت جامعه دارد دستگاه حاکمیت بر آن نظارت خود را اعمال می کند چرا که هرگونه خللی سلامت جامعه را تهدید می کند، کوچک ترین اغماض در این حوزه اقتصاد و سلامت افراد جامعه را دچار تلاطم می کند.دامپزشکی نقش مهمی در ارتقا بهداشت و سلامت عمومی و امنیت غذایی در جامعه دارداستاندار خوزستان به تلاش های مجموعه اداره کل دامپزشکی استان خوزستان در خصوص جلوگیری از ورود بیماری آنفلوانزای پرندگان از استان های همجوار به استان خوزستان اشاره کرد و گفت: این فعالیت شما فعالیت ارزشمند و با اهمیت است. اگر این موضوع اهمیت نداشت بحث آنفلوانزای پرندگان خوزستان را کاملا درگیر می کرد و عواقب آن در حوزه بیکاری و سلامت جامعه قابل کنترل نبود. با یک اقدام جهادی و شبانه روزی بیماری آنفلوانزای پرندگان کنترل شد و به خوزستان آسیبی وارد نشد. این هدفمندی و آمادگی و پای کار بودن اداره کل دامپزشکی نشان از بیداری و هوشمندی اداره کل دامپزشکی است.دامپزشکی نقش مهمی در ارتقا بهداشت و سلامت عمومی و امنیت غذایی در جامعه داردشریعتی ادامه داد: دامپزشکی نقش مهمی در حفظ و حراست از سرمایه های دامی، ارتقا بهداشت و سلامت عمومی و به طور شاخص امنیت غذایی در جامعه ایفا می نماید.هوشمندی، درایت و تدبیر اداره کل دامپزشکی استان خوزستان در جلوگیری از بیمارهای مشترک دام و انسان قابل تقدیر است. با وجود تمام مشکلات با انگیزه لازم کار را ادامه بدهید و استاندار نیز تا حد توان و بضاعت مشکلات را حل می کند.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید