PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل پای بلبل

titan_iran
04-27-2010, 05:48 AM
با سلام
یک بلبل اهلی دارم که از وقتی جوجه بود خودم بزرگش کردم و دستی شده مدتیه که پای چپش رو به صورت مداوم بالا نگه میداره و از اون سر حالی و جنب و جوشش افتاده و خیلی ضعیف شده به صورتی که بدنش خیلی گرم و قرمز شده و به طرز بدی سخت نفس میکشه. به دامپزشک مراجعه کردم گفت بیماری خونیه و قطره ویتامین آ د و شربت ب کمپلکس تجویز کرده ولی تا الان مفید که نبوده باعث بدتر شدن حالش شده.....
لطفا کمکم کنید

Dr.Hossein.M.Al
04-27-2010, 08:47 AM
دوست عزبیز لطفا بیشتر درباره پرندتون توضیح بدهید مثلا پرندتون چند سالش هست ؟ غذاهایی که بهش میدید ؟ قفس را چند روز یک بار تمییز میکنید ؟ چند روزه پرندتون این مشکل رو داره ؟

باید کف پای پرندتون معاینه بشه احتمال داره که درگیری قارچی باشه.

پیشنهاد من به شما این هست که سریعا پرندتون رو پیش یک دکتر دامپزشک طیور و پرندگان زینتی ببرید .

titan_iran
04-28-2010, 05:45 AM
باز هم سلام
حدودا 2 تا 2/5 سالشه هر روز نه یک بار بلکه 2 بار قفسشو تمیز میکنم
غذاش هم خرما(که غذای اصلیشه)سیب زمینی آبپز و خیار و سیب ....
دامپزشک پرندگان که هیچی دامپزشک گاو و گوسفند هم به زور گیر آوردم
البته با استفاده از پماد ویتامین آ د یه نموره یه کم پاش بهتر شده ولی همچنان بیحاله وریزش پرش هم به نظرم بیشتر شده
نمیدونم به نظر تو به خاطر قطره ویتامین آ د و ب کمپلکس نیست.... http://irvet.ir/modules/Forums/images/smiles/42.gif http://irvet.ir/modules/Forums/images/smiles/39.gif

Dr.Hossein.M.Al
04-28-2010, 04:41 PM
دوست عزیز مصرف زیادی ویتامین ا د میتونه باعث مسمومیت بشه پس در دادن میزان ویتامین ا د دقت کن.

شما در کدوم شهر زندگی می کنید که دامپزشک طیور و پرندگان زینتی ندارید ؟ ( البته من تمام سعی ام رو میکنم که مشکل پرندتون رفع بشه اما باید خدمتتون عرض کنم که برای تشخیص یهتر پرندتون باید معاینه حضوری بشه)
لطفا به سوالاتی که ازش ما میپرسم با دقت پاسخ بدهید.

Dr.Hossein.M.Al
04-28-2010, 05:20 PM
اگر امکان داره از پرندتون از زوایای مختلف به خصوص پا ها عکس تهیه کن و در سایت قرار بده شاید بشه کاری کرد.

titan_iran
04-29-2010, 06:56 AM
ممنون از اینکه اینقدر با دقت پیگیر کار هستی
من در آبادان زندگی می کنم
در مورد عکس هم باشه در اولین فرصت میزارم
یه چیز دیگه که تازه متوجه شدم اینکه علاوه بر قرمزی بدنش روی پوستش یه حالتی بوجود امده مثل پوسته سر چجور بعضی وقتا پوست سر پوسته پوسته میشه البته این پوسته ها یه مقدار به رنگه سفید مایل به زرد هستش حالا عکس ها رو که بذارم بهتر متوجه میشی...
باز هم از حسن توجه شما ممنونم

Dr.Behshtian
06-05-2010, 03:13 PM
سلام دوست عزیز با عرض پوزش از تاخیر : بعد از برسی و مشاوره با دامپزشکان متخصص به نتیجه رسیدیم که به این صورت عمل کنید و درمان نهایی بلبل شما به این صورت است :

بهش مكمل ويتامينه اي كه روي داشته باشه بدين . ( مثل كپسول مولتي ويتامين مينرال ) با دز بالا ...
همينطور قرص پردنيزولون رو تا 8 روز نصف قرص در يك استكان آب بديد

Dr.Hossein.M.Al
06-05-2010, 03:37 PM
با تشکر از بهشاد جان از بابت پاسخ کامل.
بلبل خرما یکی از پرندگان قوی می باشد که دارای توانایی بالا نسبت به تحمل درد هست.
اگر این حیوان به بیماری های قارچی یا ویروسی و یا انگلی مبتلا شده باشد تا بعد از حداکثر2 روز و حداقل 4 ساعت بعد تلف میشد.
نظر من این هست که پای بلبل به خوبی دیده شود چون احتمال وجود تیغه چوبی یا خار ریز می باشد که سبب بروز عفونت در این پرنده می شود.

شما بلبل خود را بر روی یک جای نرم قرار دهید اگر باز پای خود را بالا برد نشون دهنده وجود خار در پای این پرنده هست و قرمزی بدن این پرنده به علت بیماری نیست بلکه رنگ بدن این حیوان می باشد و مشکلی از ان بابت وجود ندارد.

با تشکر

smsman
08-25-2010, 03:39 PM
آیا هنوز به این تاپیک سر زده میشه ؟

Dr.Hossein.M.Al
08-25-2010, 07:34 PM
آیا هنوز به این تاپیک سر زده میشه ؟

با سلام

دوست عزیز منظور سوال شما رو متوجه نشده ام
ما تا حد امکان با توجه به علائم داده شده پاسخ این دوستمون رو دادیم ایشون هم علائم دیگه یانتیجه را ذکرنکرد .
اگرمنظورتون دیدن این تاپیک توسط بقیه هست بله دیده می شود تمامی مطالب سایت باز و قابل دیدن هستند.

اگر شما نیزدامپزشک هستیدو نظربهتری برای برخورد با این مشکل دارید خوشحال میشویم که پاسخ شما رو بشنویم و استفاده ببریم

در غیر اینصورت لطفا واضح تر منظورتون رو بیان کنید

باتشکر

milad.b
07-06-2011, 07:45 PM
با سلام و عرض خسته نباشید
بلبل خرما من هم تقریبا همین مشکل پیدا کرده با این تفاوت که بعد از یه روز اون پاشم همین طوری شد و پوست بدنش سرخ و داغه و تنفش تند و سریعه و دیگه جیک جیک نمی کنه و به سختی مدفوع میکنه ولی غذا خوب میخوره.
چند ساعتیه از همین داروهایی که معرفی کردید دارم بهش میدم و کمی حالش بهتر شده و میتونه برا چند لحظه رو پاهاش وایسه.به نظرتون همین درمان ادامه بدم یا راه حل دیگه ای رو پیشنهاد میدید؟

Dr.Hossein.M.Al
07-07-2011, 07:54 AM
با سلام
کدام داروها را به پرندتان میدهید ؟
چه غذاهایی به او میدهید و چه مدت است دچار این مشکل شده است ؟

milad.b
07-07-2011, 12:45 PM
با سلام
كپسول مولتي ويتامين مينرال و قرص پردنيزولون
غذا هم انواع میوه جات مثل انگور و زردآلو و ... و مخلوط خرما و آرد نخودچی
حدود 3 روز به این وضع در امده اما امروز با مصرف این داروها و دادن زرده تخم مرغ حلاش بهتر شده و میتونه بیشتر رو پاهاش بیاسته.
سنشم حدود سه هفتس
ممنون از پی گیریتون

yasaman
08-20-2011, 10:45 PM
سلام وخسته نباشید. پرنده ی من بلبل خرما ست .چند روز پیش یه پاش تو توری گیر کرد کمی از گوشت انگشت و ناخنش کنده شد و خون امد.الان زخم بسته شده ولی یه بند انگشتش خیلی باد کرده توی نور کمی قرمزه.همشم پاشو بالا میگیره.باید چیکار کنم .خیلی ناراحتم

Dr.Hossein.M.Al
08-23-2011, 08:38 AM
با سلام و احترام

در ابتدا زخم را بتادین بزنید سپس پوماد تترا سایکیلین و پوماد ad3 رو هر روز با فاصله زمانی بر روی زخم بزنید صبح تا عصر ad3 عصر تا صبح فردا تتراسایکیلین
کپسول مولتی ویتامین مینرال انسانی را هر روز به مدت یک هفته در ابش قرار بدهید
میزان یک کپسول در 5 لیوان اب
توجه کنید که باید اب هر روز عوض شود
اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم کمکتان کنیم

navidahanj
11-13-2011, 11:45 AM
سلام

من یه بلبل دارم که نمیدونم امروز چش شده . دهنش رو باز نگه میداره . بعد یهو یه صدایی میده (انگار صداش گرفته و در نمیاد . میخواد جیک جیک کنه اما از گرفتگی صدا نمیتونه) و خودش رو با یه حالت کج به قفس میزنه انگار که مثلا یه سیم بهش وصل کردی و داری میکشیش .

چند دقیقه پیش داشتم کف پاهاش رو نگاه میکردم بعد که گذاشتمش توی قفس دیدم که نمیتونه روی چوب باسته و از پشت افتاد کف قفس . دوباره همون حالت بهش دست داد . خودش رو با یه صدای عجیب و نک باز به دیوار قفس میزد انگار چیزی داشت میکشوندش بعد از چند ثانیه عادی شد و روی چوبش ایستاد . اصلا آواز نمیخونه . صبح هم غذا خورد البته نه زیاد

حدود 8 7 ماهش هست و غذاش هم معمولا خرما و برنج پخته و نون و قند و سیب و انار هست .

ممنون میشم کمک کنید

Dr.Hossein.M.Al
11-13-2011, 02:14 PM
سلام

من یه بلبل دارم که نمیدونم امروز چش شده . دهنش رو باز نگه میداره . بعد یهو یه صدایی میده (انگار صداش گرفته و در نمیاد . میخواد جیک جیک کنه اما از گرفتگی صدا نمیتونه) و خودش رو با یه حالت کج به قفس میزنه انگار که مثلا یه سیم بهش وصل کردی و داری میکشیش .

چند دقیقه پیش داشتم کف پاهاش رو نگاه میکردم بعد که گذاشتمش توی قفس دیدم که نمیتونه روی چوب باسته و از پشت افتاد کف قفس . دوباره همون حالت بهش دست داد . خودش رو با یه صدای عجیب و نک باز به دیوار قفس میزد انگار چیزی داشت میکشوندش بعد از چند ثانیه عادی شد و روی چوبش ایستاد . اصلا آواز نمیخونه . صبح هم غذا خورد البته نه زیاد

حدود 8 7 ماهش هست و غذاش هم معمولا خرما و برنج پخته و نون و قند و سیب و انار هست .

ممنون میشم کمک کنید

دوست عزیزلطفا در یک جا سوالتان را مطرح کنید و ازمطرح کردن یک سوال در چند پست خود داری کنید
پاسخ داده شد به تاپیک زیر مراجعه کنید
http://irvet.ir/forum/thread4296.html#post5809