PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مینا

msg1993
07-01-2010, 08:15 AM
سلام من تازه دراین سایت عضو شدم.
من یه مینا دارم سنش حدود4 ماه که کف پاش فکر کنم قارچ زده اخه یه ذره متورم شده ومثل یه زخم قدیمیه حلا میشه به من کمک کنید اگه قارچه بگید چه کا کنم خوب بشه؟
برای قوی تر شدن مینا چه کارکنم چون یه ذره بال هاش پایین تر وامیسه؟
خیلی ممنون
http://irvet.ir/modules/Forums/images/smiles/53.gif http://up.iranblog.com/Files/ce43521ede1d442db268.JPG (http://up.iranblog.com/Files/ce43521ede1d442db268.JPG)

Dr.Hossein.M.Al
07-01-2010, 08:30 PM
سلام
این نوع مریضی ها معمولا به دلیل عدم انجام درست بهداشت محیط زندگی پرنده(قفس پرنده) به وجود میاد . یکی از مهمترین عوامل در جلوگیری از این گونه عارضه ها تمیز نگه داشتن محیط زندگی پرنده می باشد .

در رابطه با سوال اول شما :
-دوست عزیز مرغ مینای شما کچلی بر روی پا و بدن ندارد؟(مثل ریزش قسمتی از موی بدن)
- این عارضه فقط بر روی پای پرنده شماست ؟

با توجه به چیزی که من در تصویر میبینم احتمالا مشکل قارچی هست , اگر دقیقا میخواهید بدونید که چه نوع قارچی گرفته باید حتما مورد ازمایش قرار بگیره و به دامپزشک مراجعه بشه.
تا اونجایی که من دیدم میتونم این چنین بگم :

شما به کارهایی که میگم خوب توجه کنید و انجام دهید:

1- محیط زندگی پرنده رو حتما تمیز و ضد عفونی کنید.
2-به میزان خیلی اندک (به اندازه یک پنجم قاشق چای خوری ) پودر مولتی ویتامین در اب پرنده بریزید.
3-استفاده از پوماد نیستادین (ضد قارچی) (توجه)
4-سپس ضخم را ببندید تا انگل های دیگه وارد بدن نشه.

**در رابطه با پوماد باید خدمتتون عرض کنم که چون من حضوری معاینه نکرده ام و ازمایش انجام نشده نمیتونم 100 درصد بگم که این پوماد مشکل رو حل میکنه ولی میتونه مشکل رو تا اونجا که من فکر میکنم حل کنه, شما زمانی که به داروخانه دامپزشکی مراجعه میکنید پرندتون رو با خودتون ببرید و نشون دامپزشک داروخانه بدید , چون معمولا زیاد مراجعات از این موارد به اونها میشه بهتر میتونند تشخیص بدهند که این پوماد مفید هست یا نه.

در رابطه با سوال دوم:

نوع تغذیه پرنده برای سلامت و قدرت نقش به سزایی دارند به طوری دادن بعضی از غذاها ممکنه باعث ضعف و حتی مرگ پرنده بشه.
مصرف مولتی ویتامین و ویتامین C تاثیر خوبی دارند به خصوص ویتامین C که سیستم دفاعی بدن رو نیز افزایش میدهد.
شما میتونید بر روی لینک زیر کلیک کنید:
اصول پرورش مرغ مینا در منزل: http://irvet.ir/ftopicp-1588.html#1588

msg1993
07-02-2010, 06:07 AM
سلام
نه کچلی نداره.من قفس را روزی 2 بار تمیز می کنم تازه امروز 2جای دیگه پا کبود شده
خیلی ممنون از جوابتونhttp://irvet.ir/modules/Forums/images/smiles/4.gif

Dr.Hossein.M.Al
07-03-2010, 06:38 AM
شما کارهایی که گفتم انجام بدید به مدت یک هفته نتیجه اش رو تو سایت بفرستید .

با تشکر

msg1993
07-03-2010, 10:27 AM
گفتم کف پاش مثل یه زخمه، پوستش وکندم ودیدم زیرش یه سوراخه چه کار کنم؟
متوجه نداشتن قسمتی از پر روی ران یا همان پا شدم اینا نشونه چیه؟لطفا زود تر کمک کنید
ممنون

Dr.Hossein.M.Al
07-03-2010, 02:49 PM
دوست عزیز مولتی ویتامین خوراکی رو به مقدار 1cc به پرندتون بده .
پوماد تترا سایکلین انسانی یا جنتمایسین انسانی روزی 2 بار به پاش بزن.
مکانش زندگی اش رو هم ضد عفونی کن و پس از پوماد زدن پاش رو با باند تمیز ببند که با محیط بیرون تماس نداشته باشه.

دوباره میگم دوست عزیز برای اینکه دقیقا بفهمیم چه مریضی پرندتون داره باید حتما ازمایش ازش گرفته بشه.
من الان فقط علائم درمانی کردم امیدوارم که بهتر بشه.
شما کارهایی که گفتم را به مدت یک هفته انجام بدید نتیجه اش رو بیایید در اینجا ذکر کنید.http://irvet.ir/modules/Forums/images/smiles/54.gif

sheytonak
08-16-2011, 07:40 PM
سلام خوبید ببخشید من سارا هستم تو رو خدا کمکم کنید من مرغ مینام از 3 روز پیش مرض گرفدتش نمیدونم چشه همش گوشه قفس کز میکنه سرشو میگیره بالا بالا بعدش همش وقتی میخواد راه بره تلو تلو میخوره انگار سر گیجه داره و همش بالا میاره خیلی آب میخوره و هی تکون تکون میخوره دستشوییشم خوبه بعضی موقع ها سفیده حواسش کمی پرته ولی در کل وقتی صداش میزنیم جواب میده ولی بیحاله تو رو خدا التماستون میکنم بگید عشق من چشه ...

Dr.Hossein.M.Al
08-16-2011, 08:37 PM
سلام سارا خانم

در ابتدا به شما پیشنهاد میکنم برای درمان بهتر بیماری وانجام ازمایشات لازم در صورت نیاز بهتر است که به دامپزشک مراجعه کنید اگر به دامپزشک دسترسی ندارید لطفا برای تشخیص بهتر به سوالات زیر پاسخ بدهید :

1- سن مرغ میناتون را ذکر کنید.
2- چه غذایی به مرغ میناتون میدید ؟
3- محیط زندگی از نظر بهداشتی چطور است ؟
4- مکان نگهداری مرغ مینان در کجاست ؟ داخل محیط یا بیرون محیط خانه ؟
5- 3روز پیش چه غذایی به مرغ میناتون دادید ؟
6- ایا از خوراکی های نامناسب مثل پفک یا چیزه های دیگر به او دادید یا کسی داده است ؟
7- از مکمل های ویتامینی یا قطره و کپسول استفاده میکنید ؟ اگر استفاده میکنید چه ویتامینی و چه مقدار ؟
8- مرغ میناتون دارای ظرف غذاخوری است ؟ عادت دارد که در کف قفسش به دنبال غذا بگردد ؟
9- بدن مرغ میناتون رو مشاهده کنید ایا اثری از زخم برامدگی متورم یا چیز غیر عادی در بدنش وجود دارد ؟
10- کف پایش را مشاهده کنید ببینید که زخمی یا چیز ریز و نوک تیزی در ان قرار دارد؟
11- به مفاصل پا دقت کنید ایا برامدگی غیر معمول وجوددارد ؟

sheytonak
08-17-2011, 08:08 AM
سلام بابت جواب دادنتون ممنو نم جوابتون:

1- وقتی گرفتیمش بچه بود و الان 2سالی میشه که داریمش
2-غذاهاش دون خودشه و چیپس خلال که عاشقشه اگه ندم بهش نه بهم محل میده نه حرف میزنه تازه قهر میکنه
3-عالی همیشه جاشو عوض میکنم هر 1 هفته 1 بار میبریمش حموم قفسشو با تمام وسایل میشورم
4-داخل محیط معمولا تو اتاقمه
5-خلال چیپس که همیشه میخوره و پنیر و هندوانه بعد از چند ساعت
6-نه ندادم همون چیپس خودشو میخوره
7-نه هیچی
8-بله حتما همش زیر روزنامه رو بلند میکنه میگرده دنبال چیپس
9-خیر سالمه
10- خیر سالمه
11-خیر فقط پای سمت چپش موقع های خاص هیجانات خشک میشه و جمع میشه و لنگ میزنه و بعد از 3 دقیقه به حالت اول بر میگرده

و در آخر باید بگم که هر کاری میتونید بکنید تا حال عشقم خوب بشه اوه راستی دیشب 3
بار تشنج کرده
حالا چیکار کنم دارم میمیرم از ترس کمکم کنید ...

Dr.Hossein.M.Al
08-17-2011, 08:20 PM
به احتمالا مرغ مینای شما دچار مسمومیت شده است
ازدادن چیپس پفک و امثال این ها به مرغ مینایتان جدا خود داری کنید سعی کنید به غذای دیگری عادتش بدید این ها در طولانی مدت به دلیل وجود افزودنی های خاص و چربی های مضر در چیپس باعث به وجود امدن مسمومیت می شود.
شما یک کپسول مولتی ویتامین مینرال انسانی را در 4 لیوان اب حل کنید به علاوه قطره ویتامین c بچه 6 قطره به اندازه یک لیوان به او بدهید.
هر روز اب مرغ میناتون رو عوض کنید
اگر بعداز 3 روز هیچ علامت بهبودی ایجاد نشد حتما به دامپزشک برای انجام معاینات دقیق تر مراجعه کنید

MARIACHI
08-19-2011, 04:39 PM
سلام مرغ مینام یه دو روزیه پای چپشو هی هر چند وقت بالا میگیره هرچه قدر پاشو نگاه میکنم چیزی به عنوان تاول یا زخم کف پاش نمیبینم هر چه سریعتر منو راهنمایی کنید

Dr.Hossein.M.Al
08-20-2011, 09:02 AM
با سلام خدمت شما
از اینکه سوالتان را در سایت دامپزشکان مطرح کردید متشکریم

دوست عزیز بهترین کار مراجعه به دامپزشک است اگر به دامپزشک دسترسی ندارید لطفا به سوالات زیر پاسخ بدهید :

1- سن مرغ میناتون رو ذکر کنید.
2- محیط زندگی از نظر بهداشتی به چه صورت است ؟
3- چه نوع غذایی به مرغ میناتون میدهید ؟
4- وضعیت عمومی مرغ میناتون چطور است ؟
5- اشتهای مرغ میناتون چطور است ؟
6- در دفع مدفوع مشکلی وجود دارد ؟
7- زمانی که پایش را بالا میبرد احساس درد هم دارد ؟
8- مکانی که پرندتان پایش را قرار میدهد از چه جنس است و ایا در ان حالت نوک تیزی دارد که بخواهد باعث ایجاد درد در پا شود ؟
9- مرغ میناتون رو در یک مکان نرم مثل حوله قرار بدهید بعد از مدتی ببینید که ایا پایش را باز بالا میبرد؟

MARIACHI
08-20-2011, 02:58 PM
ممنون از این که جواب دادید
سنش که جوجش هنوز 4ماهشم نشده محیط زندگی روز ها یکی دو ساعت تو قفسه بقیه روز بیرونه فسشم تو اطاقمه فقط شب ها داخل یه کارتون میزارم که راحت بخوابه داخل کارتن همه پارچه گذاشتم که نرم باشه روشم روزنامس که هر روز عوض میکنم غذا بهش دونه پالس رو خیس میکنم میدم میخوره انگور خیلی دوس داره بعضی موقع ها هم برنج میدم بخوره راستی یادم رفت نون خشک شده هم می خوره وضعیت عمومیش خوبه فقط اشتهاش کم شده غذا دادنی باید بیفتی دنبالش تا دو سه تا دونه بخوره مدفوعش تغییری نکرده پاشو هم که بالا میبره احساس درد میکنه
به دامپزک هم دسترسی دارم ولی اعتمادی بهش نمیکنم چون چند وقت پیش یه مینا داشتم که هم پاش درد میکرد هم سرما خورده بود بردم پیشش یه مایعی مالید بدنش نمیدونم چی بود مینامو بردم خونه یه ربع نکشید مینام مرد معلوم بود داره اذیت میشه چون خیلی بیتابی میکرد بعد از این که مرد بردم پیشش بهم گفت به مایعه حساسیت داشته سر اون اعصابم خیلی خورد شد چون خیلی دوسش داشتم بعد بابام دید که اینقدر اعصابم خورده یه جوجه دیگه برام گرفت اینم داستان دامپزشکی ما
منتظر جواب و راهنماییتون جهت رفع مشکل هستم

Dr.Hossein.M.Al
08-21-2011, 08:17 AM
سوال 9 بی پاسخ ماند ؟؟
مرغ میناتون رو در دست بگیرید سپس انگشت شستتان را در جهت های مختلف روی کف پای مرغ میناتون حرکت بدید ایا دردی احساس می کند ؟
مفاصل پا را فشار بدهید ایا دردی احساس می کند ؟ در پای سالم این کار را انجام دهید که تفاوت را متوجه شوید.
جای متورم کوچک یا بزرگ یا هر چیز غیر عادی در بدن مرغ میناتون وجود دارد ؟

در رابطه با مرگ مرغ مینای قبلیتان متاسفم در رابطه با کار دامپزشکان لازم هست چیزی رو خاطر نشان شوم معمولا افرادی که در رشته دامپزشکی فعالیت می کنند و مطب میزند در یک زمینه خاص دارای مهارت هستند برای مثال ممکن است یک دامپزشک در زمینه دام کوچک و دامپزشک دیگری در زمینه پرندگان مسلط تر باشد . این حق شماست که پیش یک دامپزشک خوب بروید که نیازمند جستجو در این باره است.
امیدوارم حال مرغ میناتون بهتر شود.

MARIACHI
08-30-2011, 12:32 PM
بازم ممنون یه چند روز بود حجمم ته کشیده بود امروز بالاخره وقت کردم شارژش کردم
پاش یه دوروزی بود خوب شده بود اما دوباره هرچند وقت باز بالا میگیره اشتهاشم یه مقدار کم شده یه ذره از پر های پشت دماغش ریخته

Dr.Hossein.M.Al
08-30-2011, 10:33 PM
با سلام مجدد
دوست عزیز به سوالات بالا شما پاسخ ندادید
با این حال شما به مدت یک هفته هر روز به مرغ میناتون مولتی ویتامین مینرال انسانی بدهید میزان یک کپسول در 5 لیوان اب هر روز ابش را عوض کنید
دور از باد مستقیم و رطوبت قرارش بدید سعی کنید دمای محیط را از نظر رطوبت و باد یکسان نگه دارید.
اگر بهبودی حاصل نشد حتما به یک دامپزشک ماهر در زمینه پرندگان زینتی پیدا کنید و به ان مراجعه کنید.
اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم که پاسخ ان را به شما بدهیم
موفق باشید

MARIACHI
09-08-2011, 11:10 AM
حسیم آقا سلام ئستت درد نکنه حالش خیلی خوب شده فقط این پرای پشت دماغش که ریخته علتش چیه؟

Dr.Hossein.M.Al
09-10-2011, 12:01 PM
خواهش میکنم
دلیل های مختلفی وجود دارد اما معمول ترین دلیل تلاش جهت خارج شدن از قفس است برای مثال پرنده ای عادت دارد منقارش را از قفس خارج کند یا پرنده به دلیل ترس منقارش را از قفس خارج میکند که تلاش برای این کار باعث به وجود امدن این گونه ریزش می شود.
از پوماد ad3 برای قسمت مو ریخته شده استفاده کنید .
اگر مشکل برطرف نشد دوباره مطرح بفرمایید تا بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد

فاطمه
09-29-2011, 11:12 AM
سلام.من یه مینا دارم که از وقتی جوجه بود داشتمش..خیلی اهلی و دوست داشتنی..روزی چندبار از قفس میارمش بیرون.قبلنا وقتی میومد بیرون بامون بازی میکر.ولی تازگی ها وقتی میارمش بیرون 15 دقیقه ی اول میدوه دنبال اعضای خوانواده و نوکشون میزنه..خیلی دردناک هم هست..تقریبا بعد از 15 دقیقه اروم میشه و به حالت اول برمیگرده..چیکار باید کنم؟دیگه کمتر میارمش بیرون..

kgh_vet
09-29-2011, 12:51 PM
سلام فاطمه خانم.
لطفا بگین الان چند وقتشه. چون میناها در زمان بلوغ یه مقدار تغییر رفتار دارن که به مرور بهتر میشه.

فاطمه
09-29-2011, 01:19 PM
الان تقریبا 4 ماهشه...

فاطمه
09-29-2011, 10:16 PM
سلام.ببخشید نگفتین که چرا مینام رفتارش تغییر کرده و همرو میزنه...الان تقریبا 4 ماهشه از وقتی کمتر از یه ماهش بود داشبتیمش...مرسی..میشه بگین چیکار باید کنم؟؟؟

kgh_vet
09-30-2011, 10:34 AM
با سلام مجدد و کسب اجازه از پیش کسوت سایت دکتر حسین;
دلیل اکثر این رفتارها به نوع برخورد خود شما بستگی داره. به نظر من باید این پرنده در ابتدا فقط یک دوست صمیمی (ترجیحا خود شما که صاحب مینا هستین) داشته باشد.یعنی سعی کنین خودتون تنها بهش غذا بدین یا محل زندگیشو تمیز کنین و کلا فقط شما توی دیدش باشین. بعد از مدتی که رفتارهاش ثبات پیدا کرد می تونین روابط جمعیش رو بیشتر کنین. البته من از راه دور و طبق فرمایشات شما این نظر رو میدم. چون من مینا شما رو ندیدم. هر چند این موارد بیماری نیستند و یک نوع هنجار شناخته می شوند.

فاطمه
09-30-2011, 05:30 PM
مرسی از راهنماییتون...

MARIACHI
10-13-2011, 10:01 AM
سلام خسته نباشی حسین آقا من مینام رو شبها میزارم توی یه جعبه تا موقع خواب جاش گرم باشه امروز صبح وقتی بیرون اومد پاشو بالا گرفته بود وقتی راه میرفت تعادل نداشت می خورد زمین خودشو پف داده بود اصلا حال نداشت وقتی دیدم بهش یکم غذا دادم الان یکم بهتر شده ولی باز ...نمیدونم...میخواستم ببینم علتش چی بوده بهش مولتی ویتامین بده یا شما چیز دیگه ای تجویز می کنید
منتظرم هرچه زود تر جوابمو بدید با تشکر

Dr.Hossein.M.Al
10-14-2011, 08:04 AM
با سلام و احترام خدمت شما
این مشکلات معمولا به دلیل کمبود ویتامین و مینرال به جود می اید .
شما میتوانیداز قطره مولتی ویتامین + مینرال استفاده کنید اگر این قطره را در داروخانه پیدا نکردید شما قطره مولتی ویتامین و قطره مینرال را بصورت جداگانه ازداروخانه تهیه کنید و ازهر کدامشان 3 قطره در روز در اب خوراکیشان بریزید و پس از گذشت 24 ساعت اب را عوض کنید.
اگر بازهم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم
موفق باشید

MARIACHI
10-15-2011, 08:44 PM
ممنون حسین آقا خیلی گلی

MARIACHI
10-22-2011, 07:00 AM
سلام حسین آقا مینام از دیروز هی پاشو بالا میگیره خودشو پف میده کسل شده زیاد شیطونی نمیکنه به نظر شما چشه من دیروز بهش مولتی ویتامین دادم تو غذاشم قرص سرما خوردگی کودکان زدم گفتم شاید سرما خورده چون دیروز بخاری نداشتیم خونمون سرد بود به نظر شما چی کار کنم من؟ خواهشا زود جوابمو بدید تا ظهر منتظرم

MARIACHI
10-22-2011, 07:20 AM
یه مطلبی رو یادم رفت مینام یکی دو روز پیش یکی دوتا سوسک مرده تو خونه بود اونا رو مزه مزه کرد ولی نخورد اونم بگم که سوسکا رو با دارویی که گوشه ی دیوار ریختیم بودیم مرده بودن لطفا زود کمکم کنید اعصابم داره خورد میشه

Dr.Hossein.M.Al
10-22-2011, 07:49 AM
با سلام و احترام
لطفا خودسرانه به پرندتون دارو ندید
پرنده ها مثل انسان ها سرما نمیخورند (cloding) اصلا داروی سرما خوردگی بهش ندید و سریعا از اب خوراکشی را عوض کنید.
به مرغ میناتون قطره مولتی ویتامین + مینرال بچه بدید اگر نبود قطره مولتی ویتامین بچه و قطره مینرال بچه را تهیه کنید و از هر کدوم روزی یک قطره بریزید تو دهنش یا تو ابش قرار بدید .
سعی کنید محل نگه داری میناتون رو گرم نگه دارید چون سرما باعث کم شدن مقاومت بدنش میشه و زود مریضی میگیره.

پاشو بالا میگیره خودشو پف میده کسل شده

با توجه به موقعیتی که گفتید همه این مواردبه خاطر وجود سرما است درضمن مفصل پای میناتون هم حساس تر ازبقیه مینا ها شده است که به مرور زمان با مصرف مینرال این موضوع کم کم برطرف می شود.

یه مطلبی رو یادم رفت مینام یکی دو روز پیش یکی دوتا سوسک مرده تو خونه بود اونا رو مزه مزه کرد ولی نخورد اونم بگم که سوسکا رو با دارویی که گوشه ی دیوار ریختیم بودیم مرده بودن
من فکر نکنم که میناتون مسموم شده باشد بااین حال یکی دیگر ازفواید مولتی ویتامین ها انتی توکسین بودنشون هست زیاد ناراحت نباشید

اگر مشاهده کردید که حال میناتون داره غیرمعمول بد میشه حتما به دامپزشک مراجعه بفرمایید
اگر بازهم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم
موفق باشید

MARIACHI
10-22-2011, 11:23 AM
با سلام حسین آقا دستتون درد نکنه قطره ی مولتی ویتامین یه مزه و بوی خاصی میده بدش نمیاد که؟ بعد حسین آقا یه مطلبی من میتونم از شما یه شماره تماسی یا همچین چیزی داشته باشم تا به مشکلی اگه برخورد کردم باهاتون در تماس باشم چون اینترنتم یه جوریه که همیشه نمیتونم بهش اعتماد کنم .

MARIACHI
10-24-2011, 09:56 AM
بازم سلام حسین آقا مینام پاش بد جور درد میکنه اصلا نمیتونه راه بره هی میلنگه مولتی ویتامین رو نمی تونم بریزم تو گلوش ولی موقع غذا خوردن یه قطره میزنم سر غذاش میدم بخوره .تو ظرف ابش چند قطره بریزم؟ خیلی اعصابم خورده نمیدونم چی کار بکنم هر چه سریعتر راهنماییم کن

بهنام
10-24-2011, 12:41 PM
با سلام
من مرغ مینام دیشب حالش خوب بود وهیچ چیز غیر عادی توش نمیدیدم.حتی صبح ساعت 7 هم موردی توش ندیدم.ولی ظهر ساعت 12 که اومدم خونه دیدم که یه گوشه قفس نشسته وهیچ تکونی نمیخوره وهر چی بهش دست میزنم عکس العملی نشون نمیده.در ضمن نفس نفس هم میزنه وفکر کنم غذا هم نمیخوره چون زیاد دستشویی نکرده.خلاصه حالش خیلی خرابه از نظر من.لطفا هر چه سریعتر راهنماییم کنید.با تشکر

Dr.Hossein.M.Al
10-24-2011, 02:12 PM
بازم سلام حسین آقا مینام پاش بد جور درد میکنه اصلا نمیتونه راه بره هی میلنگه مولتی ویتامین رو نمی تونم بریزم تو گلوش ولی موقع غذا خوردن یه قطره میزنم سر غذاش میدم بخوره .تو ظرف ابش چند قطره بریزم؟ خیلی اعصابم خورده نمیدونم چی کار بکنم هر چه سریعتر راهنماییم کن

با سلام و عرض ادب خدمت شما

باتوجه به اینکه لنگش پا به صورت مزمن ادامه دار شده است به شما پیشنهاد میکنم که برای انجام معاینات دقیق تر به دامپزشک مراجعه کنید.
5 قطره در اب باید ریخته شود.
دوست عزیز مولتی ویتامین تنهابرای مینایتان کافی نیست باید حتما مولتی ویتامین مینرال یا اینکه قطره مینرال را جداگانه برایش تهیه کنید و بهش بدهید.

Dr.Hossein.M.Al
10-24-2011, 02:30 PM
با سلام
من مرغ مینام دیشب حالش خوب بود وهیچ چیز غیر عادی توش نمیدیدم.حتی صبح ساعت 7 هم موردی توش ندیدم.ولی ظهر ساعت 12 که اومدم خونه دیدم که یه گوشه قفس نشسته وهیچ تکونی نمیخوره وهر چی بهش دست میزنم عکس العملی نشون نمیده.در ضمن نفس نفس هم میزنه وفکر کنم غذا هم نمیخوره چون زیاد دستشویی نکرده.خلاصه حالش خیلی خرابه از نظر من.لطفا هر چه سریعتر راهنماییم کنید.با تشکر

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
توضیحاتی که دادید خیلی کلی هستند من اینطورنمیتونم نظری بدهم که دیروز صبح حالش خوب بود و الان حالش بد شده است.
لطفابه سوالات زیر پاسخ بدهید :
7- از اهالی منزل بپرسید که ایا در زمانی که نبودید هیچ عامل تنش زایی رخ داده است ؟
8- روز قبل چه غذایی بهشدادید ؟

بهنام
10-24-2011, 02:40 PM
با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
توضیحاتی که دادید خیلی کلی هستند من اینطورنمیتونم نظری بدهم که دیروز صبح حالش خوب بود و الان حالش بد شده است.
لطفابه سوالات زیر پاسخ بدهید :
7- از اهالی منزل بپرسید که ایا در زمانی که نبودید هیچ عامل تنش زایی رخ داده است ؟
8- روز قبل چه غذایی بهشدادید ؟
1.حدود 1سال
2.روزی دوبار جاشو تمیز میکنکم وقفسشم تمیز نگه میدارم
3.غذاهای متنوع زیاد بهش نمیدم.بیشتر همین دانه های آماده مخصوص پرندگان
4.اصلا حالش خوب نیست.بعضی وقتا فکر میکنم الان دیگه میفته.نفس نفس میزنه وگیجه.بعضی وقتا هم انگار نمیتونه روی پاهاش وایسته.
5.اصلا طرف غذا نمیره.
6.نه مشکلی نداره.در واقع اصلا چیزی نمیخوره
7.نه هیچ اتفاقی نیفتاده
8.روز قبل همین غذایی که ذکر کردم

Dr.Hossein.M.Al
10-24-2011, 02:59 PM
احتمالا مینای شما دچار کمبود ویتامین و مینرال شده است متاسفانه مورد زیادی که برای پرنده و میناها پیش می اید تغذیه فقیر از ویتامین ها و مینرال هاست .
شما قطره مولتی ویتامین بچه و قطره مینرال بچه را از داروخانه تهیه کنید پس از خرید از هر کدام یک قطره در داهنش بریزید سپس از هر کدام 3 قطره در ظرف ابخوریش بریزید انشالله که مشکل حل می شود اما اگر مشکل حل نشد حتما براب انجام معاینات بیشتر به دامپزشکمراجعه کنید .
اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم

بهنام
10-24-2011, 03:02 PM
اصلا یه حالتی شده که طرف غذا نمیره.نمیدونم باید به زور بهش غذا بدم؟؟؟هیچ واکنشی هم نشون نمیده.

Dr.Hossein.M.Al
10-24-2011, 03:10 PM
شما از قطره ها استفاده کنید فعلا
اصلا زور خورش نکنید اگر این وضعیت ادامه داشت حتما به دامپزشک برای انجام معاینات و ازمایشات لازم مراجعه کنید

MARIACHI
10-24-2011, 05:23 PM
سلام حسین اقا پست قبلیمو جواب ندادید .به نظر شما مینام رو ببرم باغ پرندگان پیش دامپزشک های اونجا .چون خودت میدونی که داستان ما چیه...؟

Dr.Hossein.M.Al
10-25-2011, 07:53 AM
قطره ی مولتی ویتامین یه مزه و بوی خاصی میده بدش نمیاد که؟
خیر نباید مقداری بریزید که مینا زده شود ، اندازه بریزید مشکلی پیش نمیاد

به نظر شما مینام رو ببرم باغ پرندگان پیش دامپزشک های اونجا .چون خودت میدونی که داستان ما چیه...؟
تصمیم با خودتون هست نظری در این باره ندارم بنده جایی رو تایید یا رد نمی کنم.
میناتون رو باید دامپزشک حضوری معاینه کند

MARIACHI
10-25-2011, 08:29 AM
سلام خسته نباشید حسین اقا دیر به دیر جواب مارو میدید... دیروز و پریروز چیز کف پاش ندیده بودم ولی امروز یه چیزی کف پاش دیدم مثل یه زخم سفید یا مثلا یه تاول خشک شده دیدم متاسفانه به دلیل مشکلات سایت و کامل نبودن سایت نتونستم عکس پاشو پیوست کنم.حسین اقا کمکم کن دارم کلافه میشم

Dr.Hossein.M.Al
10-25-2011, 01:23 PM
با سلام مجدد خدمت شما

حسین اقا دیر به دیر جواب مارو میدید
حقیقت امر این است که من تمام سعی ام را میکنم که در انجمن حضورداشته باشم اما به دلایل مختلف نمیتوانم همیشه ان بوده و بلافاصله جواب شما عزیزان را بدهم گاهی اوقات شده که به دلیل مشغله های فراوان 3روز دیرتر به سوالات پاسخ داده ام اما سایر همکاران عزیز هستند که به سوالات شما دوستان پاسخ بدهند.

دیروز و پریروز چیز کف پاش ندیده بودم ولی امروز یه چیزی کف پاش دیدم مثل یه زخم سفید یا مثلا یه تاول خشک شده
احتمال این امر وجود دارد که پای میناتون دچار عفونت باکتریایی شده باشد بنده به شما پیشنهاد میکنم برای انجام معاینات دقیق به دامپزشک مراجعه کنید اگر به دامپزشک دسترسی نداشتید در این تاپیک بفرمایید تا راهنمایی های لازم داده شود.

م متاسفانه به دلیل مشکلات سایت و کامل نبودن سایت نتونستم عکس پاشو پیوست کنم.
برای ارسال شما میتوانید تصاویر را در اپلود سنتر سایت Vetspace.ir قرار بدهید

MARIACHI
10-25-2011, 04:47 PM
سلام حسین آقا به دامپزشک که دسترسی...دارم ولی خیلی دوره باید از کار و درس بزنم برم اونجا مثل امروز صبح که رفتم گفتند دامپزشک نمیاد سر اون اگه اینجا راهنمایی های لازم را بکنید من از شما تشکر میکنم به نظر من اینجوری بهتره اینم لینک عکسش بازم منتظرم
http://vetspace.ir/images/34607183560751570153.jpg

این عکس رو امروز گزفتم 3/8/90

http://vetspace.ir/images/40574842105368100646.jpg

حسین اقا زود به دادم برس

MARIACHI
10-25-2011, 05:05 PM
حسین آقا این یکی عکس رو ببین اینا چی هستن
http://vetspace.ir/images/20307145831292206857.jpg

Dr.Hossein.M.Al
10-27-2011, 05:08 PM
باسلام و عرض ادب
از تاخییر ایجاد شده در پاسخ پوزش می طلبم
دوست عزیز پای مینای شما احتمالا دچار مشکل باکتریایی شده است پوماد یا کرم اکسی تتراسایکیلین رو هر روز دوبار به پاش بزنید .
قطره مولتی ویتامین بچه هم مثل گذشته به ابش اضافه کنید
قفس هم به طور کامل با مواد ضد عفونی کننده وسایل تمیز کنید .
در صورت عدم بهبود حتما به دامپزشک مراجعه کنید.

MARIACHI
10-29-2011, 08:25 AM
سلام حسین اقا لنگی پاش بهتر شده ولی باز پاشو هرچند وقت یکبار بالا میگیره پومادشو هم تتراسایکلین 3% قبل از این که شما بگید فقط شبا به پاش میزدم الان یه بار ظهر و یه بار شب میزنم بازم تشکر میکنم
ولی جواب دو تا از پست هامو هنوز ندادید اگه اونا رو هم جواب بدید ممنون میشم
بازم تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر

MARIACHI
10-29-2011, 08:30 AM
خب دستتون درد نکنه یکیشو جواب دادید اونیکی رو هم اگه جواب بدید ممنون میشم
این بود
حسین آقا این یکی عکس رو ببین اینا چی هستن
http://vetspace.ir/images/20307145831292206857.jpg

Dr.Hossein.M.Al
10-30-2011, 03:08 PM
دوست عزیز ریزش پر به خصوص در این ناحیه به خاطر موارد مختلفی مثل اب و هوا شوک و .. است
با توجه به تصایر موها دوباره دارند در میایند مشکلی نیست خودش خود به خود خوب می شود.
اگر تا یک هفته تغییری ایجاد نشد و یا بدتر شد به دامپزشک مراجعه کنید اگر دامپزشک در دسترس نبوددر این تاپیک اعلام کنید تا راهنمایی های لازم را انجام بدهیم

MARIACHI
11-06-2011, 08:16 PM
سلام حسین اقا
مینام اون مشکل پرش حل شد دستت درد نکنه
ولی پاش هنوز خوب خوب نشده زخم پاش کمتر شده
پماد تترا سایکلین رو بهش میزنم و قطره ی مولتی ویتامین رو هم بهش میدم دیگه کار خاصی نمیشه کرد سریع تر بهبود پیدا کنه
بازم تشکر:smilies (17):

Dr.Hossein.M.Al
11-08-2011, 07:48 AM
با سلام مجدد
از اینکه حال میناتون بهتر شده خوشحال شدم
در رابطه با سرعت بهبود بیماری باید خدمتتون عرض کنم که با تزریق دارو این عمل زودتر انجام میگرفت و خود شما هم نمی توانید تزریق را انجام دهید.
باید صبر کنید این پروسه تقریبا 1ماهه هست چون وضع پای میناتون خیلی وخیم بود.

MARIACHI
11-13-2011, 06:45 AM
سلام حسین آقا مینام امروز عطسه زیاد میکنه . موقع نفس کشیدن هم یه مقدار دهنش بازه یه جوری که انگار دماغش گرفته قطره ی مولتی ویتامین برای بهبودی حالش کفایت میکنه یا خیر؟
یه سوال دیگه پای مینام رو هر چند وقت یک بار با بتادین بشورم یا نه ؟:fargholtahsil:

Dr.Hossein.M.Al
11-13-2011, 02:25 PM
سلام حسین آقا مینام امروز عطسه زیاد میکنه . موقع نفس کشیدن هم یه مقدار دهنش بازه یه جوری که انگار دماغش گرفته قطره ی مولتی ویتامین برای بهبودی حالش کفایت میکنه یا خیر؟
یه سوال دیگه پای مینام رو هر چند وقت یک بار با بتادین بشورم یا نه ؟:fargholtahsil:
با سلام و عرض ادب
دلایل عطسه کردن مختلف است و بیشتر به دلایل تغییر دمای محیط یا حساسیت به وجود می ایند.
بله فعلا ازقطره مولتی ویتامین استفاده کنید اگر میزان عطسه ها زیاد شددر طی دو روز اینده احتمالا مینای شما دچار بیماری شده است.

وضعیت پای مینایتان در چه حال است ؟ بهتر شد ؟
پوماد یا کرم اکسی تتراسایکیلین هم به نوعی ضد عفونی کننده است بااین حال شما میتوانید از محلول رقیق شده بتادین برای شستشو استفاده کنید

MARIACHI
11-13-2011, 06:17 PM
با عرض سلام و خسته نباشید
پای مینام داره کم کم خوب میشه بازم از شما تشکر میکنم که به سوالاتم در اسرع وقت پاسخ میدید
:5735:

MARIACHI
11-14-2011, 04:21 PM
سلام حسین اقا داشتم یه گوشی رو تعمیر میکردم پیچ گوشی رو باز کردم مینا رو دستم بود پیچ گرفت تو نوکش تا اومدم ازش بگیرم انداخت بالا و خورد یه موقع خدای نکرده مشکلی براش پیش نمیاد که ؟

فاطمه
11-14-2011, 07:57 PM
سلام.دور چشم مینام یکم قرمز شده...پرای روی سرش هم کم شده.انگار یکمش ریخته ...ولی سرحاله بی حال نیست..مریضه؟؟یا طبیعیه؟؟
مرسی

Dr.Hossein.M.Al
11-15-2011, 06:04 PM
در رابطه با سوالی که پرسید

چشم مینام یکم قرمز شده...پرای روی سرش هم کم شده.انگار یکمش ریخته ...ولی سرحاله بی حال نیست..مریضه؟؟یا طبیعیه؟؟

با توجه به علائمی که فرمودید احتمالا مشکل خاصی نبوده و طبیعی است معمولا این موقع از سال مینا ها دچار همچین مشکلاتی شده که به مرور زمان خوب می شوند.
شماقطره مولتی ویتامین را به میناتون بدهید.
اگر علائم شدیدتر شدند حتما به دامپزشک برای انجام معاینات و ازمایشات لازم مراجعه کنید.

MARIACHI
11-15-2011, 07:12 PM
حسین اقا پست منو جواب ندادیدا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!:sanad:

Dr.Hossein.M.Al
11-15-2011, 07:29 PM
سلام ماریاچی
پستتون از زاویه دید خارج شده بود:66:
چون پیچ موبایل خیلی ریز هست ومعمولا تیز نیست مشکلی ایجاد نمیکنه البته یک سری اقدامات اورژانسی بود که در هنگام خوردن باید انجام میشد الان که دیگه نمیشه انها را انجام داد
فکر نکنم مشکلی ایجاد شود بااین حال اگر حال عمومی اش بد شد یااینکه مدفوع بسیار تیره و یا خون در ان دیده شد باید بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد با توجه به زمان پست که دو روز پیش است احتمالا تا الان دفع شده است
باید حالت عمومی بررسی شود.

MARIACHI
11-19-2011, 03:27 PM
سلام و هزاران خسته نباشید به شما حسین اقای گل که خیلی برای ما خیلی زحمت میکشید
حسین اقا ناخنای پای مینام خیلی تیز شده چیکارشون کنم ؟ چجوری بگیرمشون؟ ناخنش گیر میکنه به پارچه .لباس میخوره زمین .وقتی میخوره زمین دلم واسش میسوزه:44:

Dr.Hossein.M.Al
11-19-2011, 05:29 PM
سلام ماریاچی عزیز
خواهش میکنم شما لطف دارید بلاخره بنده و دوستان تمام سعی مان را میکنیم تا بتوانیم به شما و حیوانات پاک و دوست داشتنی کمکی هر چند کوچک بکنیم

حسین اقا ناخنای پای مینام خیلی تیز شده چیکارشون کنم ؟ چجوری بگیرمشون؟ ناخنش گیر میکنه به پارچه
دوست عزیز گرفتن ناخن پای مرغ مینا بسیار کار حساسیت و در صورت اشتباه در گرفتن ناخن باعث خونریزی در ناخن پای مینایتان می شوید و در مواقع وخیم ممکن است مرغ مینای شما ناخن خودش رو از دست بدهید
اگر مشکل فقط تیزی ناخن پاهست شما می توانید از سوهان های ناخن گیر اشتفاده کرده و تیزی ان را کم کنید
اگر مشکل بلندی است شما باید ناخن پای میناتون رو در مقابل نور طوری قرار بدید که رگ ها را مشاهده کنید و پس ازمشاهده در قسمتی که رگی وجود ندارد ناخنها را بگیرید اگر هم موفق نشدید که رگ رو ببینید نهایتا 1 میلی متر از نوک ناخن رو بگیرید.
باز هم تاکیید میکنم که باید بسیار دقت کنید

hasmikaraks311
11-21-2011, 02:55 PM
سلام من یه مینا دارم از تابستون که پر ریخته دیگه پرای دور گردنش در نیومده و هنوزم روزی یکی دو تا پر می ریزه . سرحاله . تقریا دو سال و نمی سن داره و خارش هم نداره . یه روز در میون حمام میره . و عاشق نون و برنجه .
توی آبش هم فطره مولتی ویتامین و ا و د ریختم . الان دو هفتس . هیچ تغییری نکرده . چه کار کنم ؟
بازم تشکر

Dr.Hossein.M.Al
11-21-2011, 08:56 PM
با سلام و احترام
دوست عزیز به سوالات زیر پاسخ بدهید

1-چه مدت است که در ابش مولتی ویتامین میریزید و به چه حجمی ؟
2-چه غذاهایی بهش میدهید ؟
3- دقیقا کدام ناحیه ها دچار پر ریزی شده اند ؟
4- ایا مینای شما دچار شک شده است ؟
5- به جزگردن جای دیگری مشکل پر ریزی دارد ؟
6- جای خالی به چه شکل دیده می شود ؟
7- خودش پرهایش را میکند یا خود به خود ریخته می شود؟

مصرف یتامین ا د را قطع کنید چون با مصرف غیر اندازه و بیش از حد ممکن است باعث مسمومیت مینایتان شوید

hasmikaraks311
11-21-2011, 09:30 PM
با سلام و احترام مجدد

1-چه مدت است که در ابش مولتی ویتامین میریزید و به چه حجمی ؟
تقریبا دو هفته
2-چه غذاهایی بهش میدهید ؟
غیر از دونه پارس هویج و برنج پخته ، نون ، سیب زمینی پخته و سبزیجات
3- دقیقا کدام ناحیه ها دچار پر ریزی شده اند ؟
دقیقا در ناحیه گردن پر ریزی داره و کمی هم زیر نوکش
4- ایا مینای شما دچار شک شده است ؟
فکر نمی کنم
5- به جزگردن جای دیگری مشکل پر ریزی دارد ؟
از پرهای بزرگ دم و بالش هم تک تک می ریزه
6- جای خالی به چه شکل دیده می شود ؟
متوجه این سوال دقیقا نشدم ولی شکل خاصی توی پوستش نیست . فقط انگار که دور گردنش یا زیر نوکش پراش خالی تره
7- خودش پرهایش را میکند یا خود به خود ریخته می شود؟
خودش می گرده توی تنش و می بینیم یه پر میاره بیرون ولی حمام هم که می کنه توی آبش ریخته میشه .
الان پر ریزیش خیلی کمه شاید هر دو روزی دو تا بندازه . ولی تابستون خیلی زیاد بود . وقتی می خواست پر بندازه انگار که پره بهش خارش می ده بالا پایین می پرید و بهش نوک می زد تا بیفته .

مصرف یتامین ا د را قطع کنید چون با مصرف غیر اندازه و بیش از حد ممکن است باعث مسمومیت مینایتان شوید[/quote]

Dr.Hossein.M.Al
11-22-2011, 11:01 AM
با سلام و عرض ادب
پر ریزی در مرغ مینا در اکثر مواقع عادی است
با توجه به مواردی که فرمودید مشکل خاصی نمی بینم شما مصرف برنج را کمتر کنید.
البته برای انجام معاینات بیشتربه شما پیشنهاد میکنم که به دامپزشک مراجعه کنید تا معاینات حضوری راانجام بدهد اما اگربه دامپزشک دسترسی ندارید اقداماتزیرراانجام بدهید :

بر روی قسمتهایی که پر وجود ندارد پوماد آ د را هر12 ساعت به مدت یک هفته بزنید
کپسول مولتی ویتامین مینرال انسانی را تهیه کرده و یک کپسول را در 5 لیوان اب مخلوط کرده و در ظرف اب خوریش قرار بدهید هر24ساعت ابش را عوض کنید و به مدت 2هفته هر روز به او بدهید
انشالله حالش بهتر شود.
اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان رابدهیم

hasmikaraks311
11-22-2011, 12:35 PM
[QUOTE=Hossein;5897]با سلام خدمت شما
و تشکر فرواوان از توجهات شما
چشم دستورات شما رو انجام می دم و بعد از یک هفته نتیجه رو می گم
فقط اینکه این مینای ما اگر بدنش چرب ببشه اذیت نمیشه ؟ بدجور میشه گرفتش همش در میره فقط توی تاریکی باید بگیریمش .
بازم مرسی
در مورد حمام کردنش هم همون یه روز در میون کافیشه ؟

Dr.Hossein.M.Al
11-22-2011, 02:22 PM
فقط اینکه این مینای ما اگر بدنش چرب ببشه اذیت نمیشه ؟
خیراذیت نمی کند کافیه فقط قسمتی که پر ریخته است بزنید ان هم به مقدار کم که سطح را بگیرد. مواظبباشید طوری بزنید که پرنده نتواند از پوماد بخورد

در مورد حمام کردنش هم همون یه روز در میون کافیشه ؟
یک روز درمیان یا دو روز درمیان سعی کنید که دمای خونه معتدل و ثابت باشد

اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان رابدهیم

MARIACHI
11-22-2011, 05:55 PM
سلام حسین اقا
همین الان مینام یه سیم 3یا 4 سانتی رو خورد نمیدونم اصلا از کجا اوردتش حالا چی کار کنم
از این اتفاق ها شاید برای مینام زیاد اتفاق بیافته اون کار های اورژانسی رو بگید تا زمانی که اتفاقی افتاد حداقل بتونم یه مقدار کمکش کنم
خواهشن زود جوابمو بدید؟/؟/؟:farar:

Dr.Hossein.M.Al
11-22-2011, 06:57 PM
دوست عزیز سریعا محلول اب نمک با اب گرم را تهیه کنید و به خوردشبدید تا بالا بیاره .
دقیقا نمیدونم کی این اتفاق افتاده .
ممکن هست باعث زخم دستگاه گوارش میناتون بشه .
اگر سیم خارج نشد اطلاع بدهید تا راه کارهای دیگر را به شما توضیح بدهیم

MARIACHI
11-23-2011, 07:56 AM
حسین اقا ولی فکر کنم از بدنش خارج شده باشه چون زمان زیادی گشته.متاسفانه دیر وقت بود شما هم ان نبودید
بازم تشکر
ولی اگه یه وقت این اتفاق افتاد محلول ابنمک تاثیری داره؟ بعد چه جوری به خوردش بدم؟
راهکار های دیگه چیه؟:lousyputer:

Dr.Hossein.M.Al
11-23-2011, 12:34 PM
دوست عزیز محلول اب نمک سریعترین چیزی بود که میتونستم به شما راهنمایی کنم تا باعث استفراغ شودممکن بود خارج شود وممکن همنشود.
شما سعی کنید این وسایلرو ازجلوی پر و بال میناتون بر دارید چونمکن است باعث مرگ شود و راهی جز عمل جراحی برای خارج کردن ان وجود ندارد که معمولاعمل هم انجام نمی گیرد چون مینا پرنده حساسی است.

پیشگیری بهترازدرمان است

MARIACHI
11-25-2011, 11:10 AM
سلام حسین اقا
حسین اقا مینام یه چند دقیقه پیش رو دستم داشت بازی می کرد دیدم پاش یه حالتی شده حالا لینک عکساشو براتون گزاشتم
http://vetspace.ir/images/47840041656463060970.jpg
http://vetspace.ir/images/79318481373391485292.jpg
http://vetspace.ir/images/03555496213523923479.jpg

Dr.Hossein.M.Al
11-25-2011, 01:29 PM
با سلام مجدد
مثل اینکه پای مینای شما مقداری زخم شده بتادین رقیق شده درست کنید و به پاش بزنید

هر روز پوماد ad یا ad3 به پاش بزنید
مشکل خاصی بنده مشاهده نکردم

shirin1991
11-26-2011, 06:56 PM
سلام. ببخشید مینای من بعد از ظهر میخواست بپره روی میله بالاییه قفسش اما افتاد. بعد از اون دیگه نه پرید نه غذا خورد درست نه صدا در آورد از خودش نه جنب و جوش کرد... بهش دست میزنم هیچ عکس العملی نشون نمیده. مدفوعش هم سفید شده و آبکی. چیکارش کنم؟؟؟ میترسم بمیره

تو رو خدا کمکم کنین چیکارش کنم؟؟؟:farar::farar::farar::13::jawsmiley::1 3::sad30::sad30:

MARIACHI
11-27-2011, 07:02 AM
سلام حسین اقا نمیدونم چرا تند تند به مشکل میخورم؟!!!!!!
حسین اقا مینام کافیه یه جای خوب پیدا کنه سریع همونجا میشینه .به نظر شما به خاطر زخم پاشه یا علت خستگی یا چیز دیگست؟
تشکر میسی:24:

shirin1991
11-27-2011, 07:21 AM
خیلی ممنونم که انقدر سریع جواب دادید....

مینام مرد

Dr.Hossein.M.Al
11-29-2011, 11:09 AM
سلام حسین اقا نمیدونم چرا تند تند به مشکل میخورم؟!!!!!!
حسین اقا مینام کافیه یه جای خوب پیدا کنه سریع همونجا میشینه .به نظر شما به خاطر زخم پاشه یا علت خستگی یا چیز دیگست؟
تشکر میسی:24:
با سلام مجدد
شاید میناتون خسته هست که میشینه :30:
زخم پاهاش هنوز خوب نشده ؟

Dr.Hossein.M.Al
11-29-2011, 11:15 AM
سلام. ببخشید مینای من بعد از ظهر میخواست بپره روی میله بالاییه قفسش اما افتاد. بعد از اون دیگه نه پرید نه غذا خورد درست نه صدا در آورد از خودش نه جنب و جوش کرد... بهش دست میزنم هیچ عکس العملی نشون نمیده. مدفوعش هم سفید شده و آبکی. چیکارش کنم؟؟؟ میترسم بمیره

تو رو خدا کمکم کنین چیکارش کنم؟؟؟:farar::farar::farar::13::jawsmiley::1 3::sad30::sad30:

خیلی ممنونم که انقدر سریع جواب دادید....

مینام مرد
از اینکه میناتون مرد واقعا متاسفم
بنده به دلیل مشغله های فراوانی که داشتم نتونستم چند روزی در سایت فعالیت کنم چون حال مینای شما وخیم بود باید به دامپزشک مراجعه میکردید اما حالا اتفاقیه که افتاده.
امیدورام که دوباره همچین اتفاقی رو تجربه نکنید:4:
موفق باشید

hasmikaraks311
12-04-2011, 03:29 PM
سلام
من پماد آد استفاده کردم هیچ اتفاقی نیفتاد . بردمش دامپزشکی . بهمون دو تا پماد ساختگی داد و گفت یکی برای پاهاش یکی هم تنش . پرهاشو می خوره . پماد هارو مالیدیم و توی آبش هم ویتامین و کلسیم ریختیم به دستور پزشک . ولی باز هم پرهاش هی داره کم میشه و کز می کنه یه جا میشینه . غذاش فوق العاده زیاد شده و مدفوعش هم نه خیلی سفت نه خیلی شله . اصلا حال نداره . کم حرف می زنه و بازی می کنه . چکار کنم . خیلی نگرانم

Dr.Hossein.M.Al
12-05-2011, 08:52 AM
سلام
من پماد آد استفاده کردم هیچ اتفاقی نیفتاد . بردمش دامپزشکی . بهمون دو تا پماد ساختگی داد و گفت یکی برای پاهاش یکی هم تنش . پرهاشو می خوره . پماد هارو مالیدیم و توی آبش هم ویتامین و کلسیم ریختیم به دستور پزشک . ولی باز هم پرهاش هی داره کم میشه و کز می کنه یه جا میشینه . غذاش فوق العاده زیاد شده و مدفوعش هم نه خیلی سفت نه خیلی شله . اصلا حال نداره . کم حرف می زنه و بازی می کنه . چکار کنم . خیلی نگرانم
چون من مینای شمارا معاینه نکرده نمیتونم دقیقا به شما بگم مشکلش چی هست اجازه بدید دوره درمانی که همکارمون برای مینای شما در نظر گرفته است به اتمام برسد بلاخره ایشون مینای شما را از نزدیک معاینه کرده است اگر بعد از گذشت 2 هفته از مراجعه به دامپزشک هیچ تغییری را مشاهده نکردید به دامپزشک متخصص طیور و پرندگان زینتی مراجعه کنید.
اگر سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم.

hasmikaraks311
12-05-2011, 01:01 PM
سلام مجدد
از دوره درمانی یه هفته گذشته بود که ما دیدیم ، مینا داره بی حالتر میشه و مدفوعش شل تر . غذاش خیلی زیاد شده و انگار هر چی می خوره رو عینا پس میده ولی شل و اسهالی ( گلاب به روتون )
کرمهارو از دیشب نمالیدم . بی حالترش می کرد .
شما خودتون تلفن یا آدرس ندارین ؟ ایشون هم دکتر پرندگان زینتی بودن . نگران مینام هستم . این چند روز هم که تعطیله .
توی آبش یه کم انتی بیوتیک بچه ریختم . فکر کنم .مععدش مشکل داره .
ازون کرمهای ساختگی بخوره مشکل دار نمیشه ؟

hasmikaraks311
12-05-2011, 01:52 PM
عکس هاشو براتون گذاشتم .
خالی بودن پرهاش اطراف گردن هست و زیر نوک و پشت بال هاش. زیر بالهاش و بدنش مشکلی نداشتن .
با تشکر
http://www.mediafire.com/imgbnc.php/4d66d08f8438fa1052026e70670eba552ca5597e34a13552be e26b038a29b7866g.jpg
http://www.mediafire.com/imgbnc.php/2df8b725b7574bc3b1024cf12841ad907172a18385e36d236e 0f23aeaf9fe8c86g.jpg
http://www.mediafire.com/imgbnc.php/0406717b3da795a73e0a987ed61501b685d47fcbd7f5544fc1 27dee45b62b1c46g.jpg

hasmikaraks311
12-06-2011, 04:04 PM
از پرنده فروشی ها که می پرسم می گن مینا پرهاشو نمی کنه و نمی خوره . پس اینهمه که پر ریخته کجا رفته ؟ ما توی قفسش اصلا پر پیدا نمی کنیم ولی بازم تنش داره خالی تر میشه .
یکی گفت توی لکه و الان وقت پر ریزیشه . درسته ؟
الان بیشتر مشکل ما اسهال داشتننشه . آمپی سیلین 500 رو 8 قسمت کردم و یه قسمت و یه بار توی آبش ریختم بدترش کرد . الان فقط داریم بهش آرد نخودچی ، دونه پارس ، خرما ، ماست و نعناع می دیم . اینا فعلا بهترش می کنه .
سیب زمینی پخته هم زیاد نمی خوره .
توروخدا جواب بدین . بچمون داره از دست می ره . :sad30: :farar:

MARIACHI
12-08-2011, 08:54 AM
سلام درود بر حسین اقا دکتر گرامی
حسین اقا مینام یه چند روزه بی حال شده رنگ دستشوییش تغییر کرده وبیشتر ابکی و سفید رنگه پاش خیلی بهتر شده .حسین اقا بهش مولتی ویتامین خارجی بدم بهتره یا از این ایرانی ها؟یه چیز دیگه می خواستم بگم یادم رفت ............یادم اومد میگم

hasmikaraks311
12-08-2011, 06:30 PM
سلام
مینام اسهالش خونی شده و کف پاش هم قرمز .
دومین دکتر هم نتیجه ای نداد . یه شربت داده گفته بریزیم تو ابش با ماست و سنجد و مولتی ویتامین . ولی نمی خوره چون شربته فوق العاده تلخ و بد بو است .
گفت صبح و شب یک سی سی با سرنگ بریزیم تو حلقش . واسه اسهال خونیش هم گفت شربت آلومینیوم ام جی اس بهش بدیم . تغییری نکرده . هنوز خون تو اسهالشه .
کجایین چرا جواب نمی دین ؟ داره از دست می ره .
نصف بیشتر پرهاش ریخته . گاهی وقتا هم می لرزه با اینکه اتاقش رو کاملا گرم نگه می داریم .

MARIACHI
12-10-2011, 07:36 PM
سلام حسین اقا هنوز پست قبلیمو جواب ندادید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:37:
حسین اقا من حس میکنم مینامو شبا که میزارم تو کارتون بخوابه ایستاده می خوابه برای همین صبح ها که در میاد همش میشینه .کاری نمیشه کرد که ایستاده نخوابه؟

MARIACHI
12-11-2011, 07:02 PM
حسین اقا کی میخوای به این پستای ما جواب بدی ما تموم امیدمون به شماست اون موقع شما حتی یه سر نمیزنی:fekrkardan:
همین الان مینام پاش گیر کرد به لباس مادر بزرگم خورد زمین دیدم هی پاشو نوک میزنه دقت که کردم دیدم ناخن پاش یه مقدار بلند شده چیکار کنم به دادم برسسسسسسسسسسسسسسسس اقا حسین

Dr.Hossein.M.Al
12-12-2011, 04:19 PM
سلام
مینام اسهالش خونی شده و کف پاش هم قرمز .
دومین دکتر هم نتیجه ای نداد . یه شربت داده گفته بریزیم تو ابش با ماست و سنجد و مولتی ویتامین . ولی نمی خوره چون شربته فوق العاده تلخ و بد بو است .
گفت صبح و شب یک سی سی با سرنگ بریزیم تو حلقش . واسه اسهال خونیش هم گفت شربت آلومینیوم ام جی اس بهش بدیم . تغییری نکرده . هنوز خون تو اسهالشه .
کجایین چرا جواب نمی دین ؟ داره از دست می ره .
نصف بیشتر پرهاش ریخته . گاهی وقتا هم می لرزه با اینکه اتاقش رو کاملا گرم نگه می داریم .

باسلام و احترام خدمت شما
ازبابت تاخیر در پاسخ گویی از شما پوزش می خواهم متاسفانه اینترنت بنده چند روزی دچارمشکل شده بود.
باتوجه به مواردی که گفتید متاسفانه حال مینایتان خوبن می باشد
بنده مواردی را خدمت شما عرض می کنم امیدوارم که حال مینایتان بهترشود.
از داروخانه دامپزشکی داروی Enrofloxacin خوراکی را تهیه کنید تا 3 روز هر 8 ساعت بهش بدهید اگربعداز3 روزحالشبهترنشد باید 1/10 سی سی جنتمایسین زیر جلدی تزریق شود.
6 قطره شربت ب کمپلکس بچه را در ابش قرار بدهید تایک هفته هر روز ابش عوض شود
امیدوارم حالش بهترشود هرچند توصیه بنده هنوزهم این است که متخصص طیورو پرندگان زینتی مراجعه کنید.

Dr.Hossein.M.Al
12-12-2011, 04:30 PM
سلام ماریاچی عزیز
همانطور که در بالا هم ذکر کردم متاسفانه اینترنت بنده چندروزی قطع بود.
به شرکت تولید کننده بستگی دارد اما معمولا مولتی ویتامین های خارجی کیفیت بهتری دارند و قیمتشان به نسبت ایرانی ها هم گرانتراست

خوابیدن نشستن و .... به عوامل مختلفی بستگی دارد اینکه مینایشما بر روی چوبش می نشیند ممکن است چوب مینایتان خوب نباشد بزرگ باشد و .....

دررابطه با ناخن هایش من قبلا به شما توضیح دادم که چه کاری باید انجام بدهید (میتوانیدبه پست هایقبلی مراجعه کنید)اگرنمی توانید خودتان کوتاه کنید مینایتان را به دامپزشکی برده تا ناخن هایش را برای شما کوتاه کند.
اگر زخمی به وجود امده پایش را با بتادین رقیق شده یک به ده شستشودهید

shirin1991
12-14-2011, 02:39 PM
سلام حسین آقا من یه مینای دیگه خریدم همون روزی که مینام مرد...
یه سال و دو ماهشه... همه چی خوب میخوره و خوبم سر و صدا میکنه. اما نمیدونم چرا اصلا حرف نمیزنه.:putersmile1::61: با اینکه خیلی باهاش کار میکنم.:37: در صورتی که دوستم یه مینا گرفته دو ماه از مینای من کوچیکتره و تو 3 روز شروع کرده به حررف زدن.
مینای من چرا حرف نمیزنه؟:smilies (20):
ممکنه مشکلی داشته باشه؟؟؟؟:19:

Dr.Hossein.M.Al
12-15-2011, 04:06 PM
سلام حسین آقا من یه مینای دیگه خریدم همون روزی که مینام مرد...
یه سال و دو ماهشه... همه چی خوب میخوره و خوبم سر و صدا میکنه. اما نمیدونم چرا اصلا حرف نمیزنه.:putersmile1::61: با اینکه خیلی باهاش کار میکنم.:37: در صورتی که دوستم یه مینا گرفته دو ماه از مینای من کوچیکتره و تو 3 روز شروع کرده به حررف زدن.
مینای من چرا حرف نمیزنه؟:smilies (20):
ممکنه مشکلی داشته باشه؟؟؟؟:19:

ازاینکه یک مینای دیگر را دوباره وارد خانواده خودتان کردید به شما تبریک میگم
سن در مرغ های مینا یکی از عوامل مهم در انتخاب ان هاست هر چه سن بیشترباشد قدرت یادگیری کمتر می شود.
عوامل مختلفی وجود دارد برخی از مینا ها هم از نظر ژنتیکی استعداد یادگیریشون پایین هست
باید باهاش زیاد صحبت کنید برای صحبت کردنش عجله نکنید.
حرف در این زمینه زیاد هست کتاب های مختلفی هم در اینم زمینه نوشته شده است میتوانید به ان ها مراجعه کنید

MARIACHI
12-16-2011, 09:33 AM
سلام
حسین اقا مینای من زخم پاش سیاه و خشک شده این از علامت های خوب شدنشه یا نه ؟:cowboypistol:
من همچنان پوماد تترا رو میزنم و بهش مولتی ویتا میدم چقد دیگه باید این کار رو ادامه بدم:13:
تاکی باید غذاش رو براش ابکی کنم بدم بخوره ؟چند وقتش بشه خودش غذاش رو میخوره؟:36:

Dr.Hossein.M.Al
12-16-2011, 01:13 PM
با سلام و عرض ادب

حسین اقا مینای من زخم پاش سیاه و خشک شده این از علامت های خوب شدنشه یا نه
باید زخم از نزدیک مشاهده شود اما احتمال میدهم از علائم بهبودی است .

من همچنان پوماد تترا رو میزنم و بهش مولتی ویتا میدم چقد دیگه باید این کار رو ادامه بدم
مولتی ویتامین که جزو مکمل غذایی حساب می شود شما همیشه باید بهش بدهید .
تتراسایکلین هم حداقل یک ماه باید به اینگونه زخم ها زده شود.

تاکی باید غذاش رو براش ابکی کنم بدم بخوره ؟چند وقتش بشه خودش غذاش رو میخوره؟
من دقیقا به یاد ندارم که مینای شما چند وقتش هست شما میتوانید بهش یاد بدید خودش غذا بخوره ، برای این زمینه عجله نکنید خودش یاد میگیره شما میتوانید این روند را سریعتر کنید در اینترنت یک جستجو کنید روش ها را مشاهده می کنید

MARIACHI
12-17-2011, 09:38 AM
مرسی:smilies (5):

MARIACHI
12-17-2011, 07:23 PM
سلام حسین اقا .سیستم پاسخگویی انلاین سایت چی شد ؟ هنوز راه نیافتاده؟
حسین اقا عکس پاشو گذاشتم یه نگا بنداز ببین داره خوب میشه؟
http://vetspace.ir/images/17470884639647648839.jpg
http://vetspace.ir/images/66826729613903348994.jpg
http://vetspace.ir/images/01968961960032024641.jpg
http://vetspace.ir/images/76876842041255122038.jpg

MARIACHI
12-18-2011, 07:15 AM
حسین اقا مینام کسله پای راستش هم لنگ میزنه.تند تند هم میشینه