PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پای اردک

babyspoone
08-26-2010, 08:16 AM
سلام

من حدود دو ماهه که دو تا اردک دارم فکر کنم 2 یا 3 ماهشون باشه، تا همین چند روز پیش حال جفتشون عالی بود و همه از رشد زیادشون تعجب می کردن،
یکی از این اردکها از اول از آب بدش میومدو همراه اون یکی شنا نمیکرد اما حدود 3 روز از اولین آب تنیش می گذره، به نظر خوشحال میومد اما حالا پاهاش یه
جوری شدن یه حالت پرانتزی به خودشون گرفتن، موقع راه رفتن این پاش اون یکی پاشو لگد میکنه، خیلی ناراحتم چیکارش کنم؟ در ضمن تغذیه ی جفتشون شبیه
همه چرا یکی اینجوری شده، همه چیز می خورند( میوه، سبزیجات، نون، برنج) و قفسشونم تقریبا 2 یا 3 بار در روز تمیز می کنم، جمعه ها هم با شامپو میشورمشون
ولی زود با سشوار خشکشون میکنم، خواهش میکنم کمکم کنید تا دیر نشده.
ممنون

Dr.Shayan
08-26-2010, 08:28 AM
با سلام خدمت شما از حسن اطمینیان شما تشکر می کنم

برای بهتر تشخیص دادن عکس هایی از پای مورد نظر بگیرید تا بتوانیم بهتر به شما کمک کنیم.

Dr.Delaram
08-26-2010, 09:57 AM
با سلام

درباره پاهای اردکتون باید خدمتتون عرض کنم احتمالا دچارکمبود ویتامین D شده باشه به خصوص به دلیل زیک زاگی شدن پاها .
برنج رو از زنجیره غذاییش حذف کنید. تو نورخورشید قرارش بدید حداقل 30 دقیقه در روز.
پودر کپسول ویتامین دی انسانی یاشربت ویتامین دی رابه اندازه یک سوم قاشق غذا خوری بهشون بده دو روزیک بار تو ابشون بریز به مدت 8 روز

Dr.Hossein.M.Al
08-26-2010, 10:05 AM
سلام

مرسی از دوستان برای پاسخی که دادند

حرف دلارام خانم با توجه به علائمی که دادید درسته اردک ها پرنده های قوی هستند معمولا دیر مریض می شوند.
به غیر اززیک زاگی شدن علائم دیگه ای وجود نداره مثل اسهال گوشه نشین شدن بی حال موندن پرنده ؟

درضمن برای شستشوی اردک هاتون سعی بشه مقدار کم شامپو مصرف کنید و از شامپو بچه استفاده کنید حواستون باشه که شامپو وارد دهانشون نشه.

هر دو هفته یک بار نصف قرص ضد انگل بهشون بده که مشکل انگلی پیدا نکنند .

مرسی از شما که این سایت رو برای مطرح کردن سوالتون انتخاب کردید

Dr.Shayan
08-26-2010, 10:54 AM
از جواب های کامل و جامع هر دو دوست عزیزم تشکر میکنم
امیدوارم که این مطالب برای شما مثمر ثمر باشد و حال اردکتون هر چه سریعتر خوب بشه.

babyspoone
08-26-2010, 11:49 AM
مرسی از همتون،فکر نمیکردم انقدر زود جواب بدید واقعا محشرییییییییییییییییییییی ییییید http://irvet.ir/modules/Forums/images/smiles/41.gif
در جواب اون دوستمونم باید بگم نه گوشه گیر نشده و اسهالم نداره، یه سوال دیگه حالا که اینجوری شده شنا براش ضرر داره یا نه؟

Dr.Hossein.M.Al
08-26-2010, 12:46 PM
باسلام دوباره

مرسی از لطفی که دارید

بهتره که چند وقت شنا نکنندچون پاهاشون مشکل داره و ممکنه اذیت بشوند الان بهتره که حمام افتاب (نه زیاد ) بگیرند http://irvet.ir/modules/Forums/images/smiles/3.gif
کجا شنا میکنند ؟ تو حوض ؟
تا یک هفته بهتره شنا نکنند ولی میتونید بااب خیسشون کنید خوششون میاد http://irvet.ir/modules/Forums/images/smiles/1.gif بالاخره پرنده ابی هستند .

کارهایی هم که گفته شد رو انجام بدید ویتامین دی فراموش نشه

اگر سوال دیگه ای داشتیددرخدمتیم

Dr.Hossein.M.Al
08-26-2010, 04:16 PM
پودر کپسول ویتامین دی انسانی یاشربت ویتامین دی رابه اندازه یک سوم قاشق غذا خوری بهشون بده دو روزیک بار تو ابشون بریز به مدت 8 روز

البته باید حرف دلارام خانم را تکمیل کنم یک دوم قاشق چای خوری پودر ویتامین دی برای هر یک از اردک ها در اب خوردنشون قرار بدید توجه کنید باید پودر خوب حل شود.

babyspoone
08-28-2010, 10:19 AM
سلام

بازم ممنون از راهنماییتون، پرسیده بودین توی حوض شنا میکنند؟ نه متاسفانه دسترسی به حوضچه نیست اما به جاش توی وان حمام شنا می کنند، ویتامین D
براشون گرفتم اما وقتی توی آبشون می ریزم زیاد استقبال نمی کنند،اما چون آب دیگه ای براشون نمی زارم به اجبار می خورنش، یه کم پاهاش بهتر شده اما
انگار بالای پاش از قبل نازک تر شده، تغییر شکل پاهاش کاملا محسوسه، اشتهاشون خیلی زیاد شده مدام گرسنه هستند، این به خاطر سنشونه یا دلیل دیگه ای داره؟

Dr.Hossein.M.Al
08-28-2010, 11:04 AM
سلام

بازم ممنون از راهنماییتون، پرسیده بودین توی حوض شنا میکنند؟ نه متاسفانه دسترسی به حوضچه نیست اما به جاش توی وان حمام شنا می کنند، ویتامین D
براشون گرفتم اما وقتی توی آبشون می ریزم زیاد استقبال نمی کنند،اما چون آب دیگه ای براشون نمی زارم به اجبار می خورنش، یه کم پاهاش بهتر شده اما
انگار بالای پاش از قبل نازک تر شده، تغییر شکل پاهاش کاملا محسوسه، اشتهاشون خیلی زیاد شده مدام گرسنه هستند، این به خاطر سنشونه یا دلیل دیگه ای داره؟

با سلام دوباره

خوشحالم که حال اردک هاتون هر روز داره بهتر میشه

از پودر ویتامین دی استفاده میکنید یاشربت ؟
دوتا ظرف اب براشون قرار بدید به مقدار کمتری تو هر دو ابشون Vit Dقرار بدید میزان ویتامین انقدر زیاد نباشه که بتونند حسش کنند باید به نسبت ظرف ابشون ویتامین بریزید. پیشنهادی تو هر لیتربه اندازه یک سوم قاشق چای خوری پودر ویتامین دی انسانی قرار بدید.
نازکتر شدن مشکل خاصی نیست به دلیل همین عارضه احتمالا به وجود امده که انشالله بهتر می شوند معمولا زیاد شدن اشتها نشانه خوبی است کم شدن اشتها موجب نگرانی هست.

babyspoone
08-28-2010, 12:20 PM
از پودر استفاده می کنم، اگه به نظر شما شربت بهتر اونم بگیرم؟ امروز اردک مریضه (سیا) ،مثل قبل اکشن شده، دوباره خیز بر می داره و روی پله
می پره ، واقعا ازتون ممنونم نمیدونید چه قدر نگران بودم

<o:p></o:p>

Dr.Hossein.M.Al
08-28-2010, 12:41 PM
خوشحالم که حال اردک هاتون خوب شده , ما وسیله هستم کار اصلی رو اونیکه بالاست انجام داده

پودر کافیه

اگر بازسوالی داشتید خوشحال میشیم که کمکتون کنیم.