PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اینتر تریم

kianoosh
09-16-2010, 07:24 PM
اطلاعاتی از آمپول اینتر تریم 240 و حساسیت های اسب به اون میخواستم...همچنین نحوه تزریق دارو؟و اینکه دارو باید به سرخرگ تزریق بشه یا سیاهرگ؟؟؟متاسفانه این دارو منجر به مرگ یکی از بهترین اسب های خالص ایرانی شده؟دلیلش چی میتونه باشه؟؟(لطفا همه کمک کنند)

Dr.Hossein.M.Al
09-17-2010, 08:11 PM
Intertrim - 240

ترکیب
شامل در هر میلی لیتر :

Sulfadiazine : 200 میلی گرم
تری متوپریم : 40 میلی گرم
آگهی حلالها. : 1 میلی لیتر

موارد مصرف

دستگاه گوارش و عفونت های تنفسی ناشی از تری متوپریم و / یا sulfadiazine حساس میکرو ارگانیسم ها مانند اشرشیا کلی ، هموفیلوس ، پاستورلا ، سالمونلا ، استافیلوکوک و استرپتوکوک گونه. در گوساله ، گوسفند ، بز ، اسب مرغ و خوک.

موارد منع

بیش حساسیتی به تری متوپریم و / یا سولفونامیدها.
دولت به حیوانات با اختلال کلیوی جدی و / یا عملکرد کبدی ، یا با dyscrasias خون است.

عوارض جانبی

• پس از درمان طولانی مدت و دوزهای بالا ، crystalluria ممکن است رخ دهد.
• زمانی که علائم crystalluria رخ می دهد (haematuria به عنوان مثال ، قولنج کلیه ، درمان باید بلافاصله متوقف و به عنوان مثال ، کربنات سدیم برای اثر alkalinizing اداره به منظور افزایش حلالیت sulfadiazine در ادرار. دولت برای مدت طولانی از زمان نیز افزایش می دهد خطر ابتلا به dyscrasias خون است.
• Anaemia ، leucopenia و ترومبوسیتوپنی.

مقدار مصرف

برای تجویز عضلانی :

عمومی : دو بار در روز 1 میلی لیتر.

ازای هر 10 -- 20 کیلو.

وزن بدن به مدت 3 -- 5 روز.

برای تجویز خوراکی.

گوساله ، بز و گوسفند اسب : دوبار روزانه 1 میلی لیتر در هر 10 وزن کیلوگرم بدن مدت 4 -- 7 روز.
طیور: 1 لیتر در هر 750 -- 1250 لیتر آب آشامیدنی برای مدت 7 روز 4.

توجه : برای گوساله ها پیش از جانور پستاندار نشخوار کننده ، بره و بچه ها فقط. قبل از استفاده به خوبی تکان دهید.

زمان محلی شما با برداشت

-- برای گوشت :
گوساله ، گوسفند ، بز اسب: 8 روز است.
طیور : 5 روز می باشد.
__________________________________________________ __________________________________________________ ________

در سیاهرگ تزریق می کنند

دلیل مرگ هم ممکنه حساسیت دارویی تداخل دارویی و ..... وجود داشته باشه

من به شما پیشنهاد میکنم که برای تزریق و حل مشکلتون به دامپزشک مراجعه کنید.

اگر سوال دیگری داشتید صمیمانه پاسخگوی شما هستیم
از اینکه سایت دامپزشکان ایران را برای حل مشکلتون انتخاب کردید متشکرم

kianoosh
09-18-2010, 09:16 AM
خیلی خیلی ممنون از لطفتون آقا حسین...به نطر شما ممکنه این مرگ به خاطر این باشه که در سرخرگ تزریق شده؟یا باید عضلانی تزریق میشد؟چون فقط 3 سی سی تزریق شده بود که متاسفانه این حادثه ناگوار اتفاق افتاد...دلیلش چی بوده به نظرتون که این 3 سی سی به این 500 کیلو غلبه کرده؟آیا باید توسط دکتر قبل از تزریق هشدار داده میشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Dr.Hossein.M.Al
09-18-2010, 10:53 AM
با سلام دوباره

دلایل زیادی ممکنه باعث مرگ اسبتون شده باشه و مسئله امپول بی تاثیر نمیتونه باشه.
بهترین راه برای تشخیص مرگ کالبد گشایی هست چون ممکنه عواملی دخیل باشه که دور از انتظار شما بوده یا اینکه کمتر به ان توجه کرده اید.
من به شما پیشنهاد میکنم که جسد اسبتون رو به یک دامپزشک مجرب نشون بدید که علت مرگ دقیقا مشخص بشه چون احتمال داره که مریضی اپیدمی باشه و بقیه گله رو درگیر بکنه .
معمولا مصرف زیاد دارو موجب مرگ نمیشه چون این دارو یک داروی انتی بیوتیک غیر پنی سلینی (بدون مشتقات پنی سلین ) دام بزرگ هست .

امپول عضلانی هست و اگر هم نوع امپول عضلانی وریدی باشه در سیاهرگ و ان هم نه در هر سیاهرگی مکان ها برای دامپزشک مشخص هست .
توجه کنید که اگر امپول عضلانی باشه و در سیاهرگ تزریق بشه باعث مرگ میشه ولی برعکس ان مشکلی نداره . روی شیشه امپول نوع امپول نوشته شده است حتما به ان مراجعه کنید ببینید که امپوا ای وی هست یا ای ام

بازهم اگر سوال دیگری داشتید صمیمانه پاسخگوی شما هستیم

kianoosh
09-18-2010, 08:38 PM
آقا حسین میشه شمارتونو بدین به ایمیلم من با شما تلفنی صحبت کنم؟؟؟؟؟؟chkianoosh@yahoo.com
آخه سوالای زیادی دارم.....ممنونتون میشم...

Dr.Hossein.M.Al
09-19-2010, 05:33 AM
با سلام

ازاینکه پاسخ ها مورد توجه شما قرار گرفته خوشحالم

لطفا سوالات خودتون رو درسایت مطرح کنید تا بقیه دوستان نیز ازپاسخ سوالات استفاده ببرند.
اگر هم سوالاتتون درباره مرگ اسبتون هست میتونید یک تاپیک جدید ایجاد کنید.

kianoosh
09-19-2010, 11:54 AM
سلام
اکثر دامپزشکای مجربی که باهاشون صحبت کردیم میگن ما اصلا این دارو رو تجویز نمیکنیم اگر هم تجویز کنیم با سرم یا عضلانی تجویز میکنیم...
میخواستم بدونم میشه از این دسته اطلاعاتی به من بدید...با تشکر

Dr.Hossein.M.Al
09-19-2010, 03:00 PM
با سلام دوباره

همانطور که قبلا گفتم این امپول ازنوع عضلانی IM هست

امپول های مختلفی وجود داره که محل تزریقشون متفاوت هست که توضیح تک تک ان هاخارج ازحوصله هست .
من یک راه کار مفید به شما پیشنهاد میکنم که باعث میشه خود شما بفهمیدکه امپول ازنوع عضلانی هست یا از نوع وریدی :

روی شیشه های امپول ببینید که نوشته IM یا IV هست

IM مخفف In Muscle به معنی عضلانی که نبایددر رگ زده شود.
IV مخفف In Vessle به معنی وریدی یا رگی هست که معمولااگر در عضله زده بشه مشکلی پیش نمیاد.

حال اگر شما امپولی خواستید استفاده کنید میتونید قبل ازاستفاده اسم ان رو تو سایت قرار بدید تا توضیحات کامل به شما داده شود

البته ممکنه علت مرگ اسبتون چیز دیگری باشه چون اگر دامپزشک امپول رو تزریق کرده باشه مکان زدن امپول هم حتما میدونه.

باتشکر

sanaei_vet
10-14-2010, 09:13 PM
البته در تکمیل صحبت های جناب مدیر حساسیت های فردی هم میتواند موجب یا حداقل کمک کننده این اتفاق باشد.
حساسیت های فردی و نژادی موردی است که متاسفانه در دامپزشکی مخصوصا در ایران کمتر مورد توجه قرار می گیرد.