PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوختگی پوستی توله سگ شیرخوار هاسکی

marieh
10-25-2010, 09:18 AM
سلام

توله سگ هاسکی من شیرخوار است و از مادرش جداست و دو روز است که چشم هایش باز شده است.
متاسفانه او بر اثر تماس با آب داغ دچارسوختگی پراکنده پوستی شده و من با پماد ضد سوختگی زخم های او را آغشته کردم. الان کمی بی حال است و دائم می خوابد لطفا مرا راهنمایی کنید

Dr.Hossein.M.Al
10-25-2010, 12:05 PM
با سلام

از اینکه سایت دامپزشکان را برای مطرح کردن سوال خود انتخاب کردید سپاسگزارم

دوست عزیز وضعیت سگ شما بحرانیست بهتر است که از اینگونه پوماد ها استفاده نکنید احتمالا سگ شما دچار دهیدراته شده است (باید محل سوختگی شستشو شود ، انتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت استفاده شود و محل سوختگی پانسمان گردد) .
باید حتما به دامپزشک مراجعه کنید .

Shahryar
10-25-2010, 01:19 PM
سلام
همان طور که جناب حسین فرمودند به هیچ وجه از پماد ها در سوختگی استفاده نکنید.بهترین کار شستشوی موضع با سرم فیریولوژیک است(سرم های استریل از داروخانه تهیه فرمایید) و سپس خشک کردن موضع با گاز استریل بدون هیچ گونه ماساژ، فقط خشک کنید و یه گاز استریل دیگه در موضع قرار بدید و به کلینیک جهت درمانهای حمایتی مراجعه بفرمایید
اگر سوختگی سطحی باشد جای نگرانی نیست ولی اگر عمقی باشد که از علایم آن کنده شدن موهای ناحیه سوختگی و عدم درد در ناحیه است خطرناک است.