PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ماده گاو

kardo
11-05-2010, 09:00 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز

من یه تلیسه دارم که تازه زایمان کرده و بعد از زایمان نمی تواند بلند شود غذا می خورد بسیار هم سرزنده هستش می خواستم از دوستان بپرسم آیا روش ودرمانی وجود دارد یا اصلا امکان خوب شدن ندارد

Dr.Hossein.M.Al
11-06-2010, 10:05 AM
با سلام و احترام

از اینکه سایت دامپزشکان را برای مطرح کردن سوالتون انتخاب کردید ازشما تشکر میکنم

در رابطه با ناتوانی ایستادن تلیسه شما بعد از زایمان باید عرض کنم که این اتفاق طبیعی است و معمولا رخ میدهد نکته مهم در این موضوع رسیدگی های صاحب دام پس از به وجود امدن این مشکل است .

به احتمال زیاد بروز مشکل یکی از مواردی است که در پایین ذکر می کنم :

آسیب دیدن هنگام امدادهای مامایی نادرست شتابزده و خشن مانند فشردگی و له شدن اعصاب موضعی زایمان، شکستگی استخوان، دررفتگی مفصل و پارگی ماهیچه می باشد

توجه کنید که تمام زائده های پس از زایمانی میبایست حداکثر 12 ساعت بعداز زایمان به طور کامل از بدن خارج گردد ماندگار شدن این زائده ها میتوانند سبب التهابات آینده و ناباروری گردند.

بنده به شما پیشنهاد میکنم که حتما یک دامپزشک و بهتر از ان متخصص دام بزرگ مراجعه کنید تا ایشون از نزدیک بررسی و مشکل را حل کنند.
انشالله که مشکل حل می شود و ماده گاو شما دوباره می ایستد http://dampezeshkan.com/modules/Forums/images/smiles/1.gif

اگر باز هم سوالی داشتید خوشحال میشویم پاسخ سوالات شما را بدهیم

Shooka.v89
03-05-2011, 09:30 AM
با سلام.در دامداری ما اخیرا دو /سه مورد گوساله به دنیا اومده که در موقع تولد نا بینا نبوده اما پس از مدت 1/2 ماه متوجه شدیم که گوساله نابیناست ورنگ چشماشم ابی فوق العاده براق شده.و جالب اینجاست که هر سه مورد گوساله نر بوده!خاستم نظرتان را راجع به علت این مورد بپرسم.

Dr.Hossein.M.Al
03-05-2011, 10:59 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز

من یه تلیسه دارم که تازه زایمان کرده و بعد از زایمان نمی تواند بلند شود غذا می خورد بسیار هم سرزنده هستش می خواستم از دوستان بپرسم آیا روش ودرمانی وجود دارد یا اصلا امکان خوب شدن ندارد

کمبود کلسیم یکی از مواردی است که بعد از زایمان به وجود میاد و ماده گاو نمی تواند از جای خودش بلند شود که با امپول کلسیم به سادگی این مشکل حل می شود به این بیماری تب شیر هم گفته می شود که در سایت هم مطالبی درباره ان نوشته شده است

Dr.Hossein.M.Al
03-05-2011, 12:07 PM
با سلام.در دامداری ما اخیرا دو /سه مورد گوساله به دنیا اومده که در موقع تولد نا بینا نبوده اما پس از مدت 1/2 ماه متوجه شدیم که گوساله نابیناست ورنگ چشماشم ابی فوق العاده براق شده.و جالب اینجاست که هر سه مورد گوساله نر بوده!خاستم نظرتان را راجع به علت این مورد بپرسم.

دوست عزیز عوامل مختلفی وجود دارد مثل عدم رعایت بهداشت محیط عوامل باکتریایی عوامل ارثی باعث بروز این مشکل می شود.
نوع نژاد گاو ها
تغذیه(جیره غذایی )
بهداشت محیط
سابقه مشکل کوری در بین گله در گذشته

این ها سوالاتی هستند که باید پاسخ داده بشه بهترین راه مراجعه و معاینه توسط دامپزشک است

hossin61
08-29-2011, 04:14 PM
سلام.دریه واحد صنعتی گاوشیری به علت ورم پستان جنتامایسین به صورت عضلانی وانروفان به صورت زیر پوستی تجویز شده است توسط دامپزشک.امادریک گاو محل تزریق انروفان بود (بین کتف وگردن فضای خالی فرورفتگی شانه)متورم شده وچرکی است چرا این رخ داده آیا محل تزریق اشتباه بوده ؟ محل صحیح تزریقزیرپوستی کجاست؟
ودر سه چهار راس گاو که جنتامایسین به صورت عضلانی تزریق شده دارو جذب نشده وآبسه کرده به صورتی که هنگام فرو کردن سوزن داروی قدیمی که تزریق کرده بودیم به بیرون تراوش میکنه .علت جذب نشدن دارو چیست؟ وبرای رفع مشکلات ذکر شده باید چه کارکرد؟
سوزن تزریق عضلانی در دام بزرگ باید چند سانت باشد؟