PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد کنده شدن پوست اسکار

keyvan176
12-18-2010, 11:12 AM
سلام من یک ماهی اسکار دارم که همراه چند طوطی ماهی و آنجل مون و ماکرو زندگی می کنه الان علائمی رو روی بدن در نزدیکی آبشش و سرش دیدم که گفتم شاید علائم بیماری باشه و به این صورت هست که رنگ یک نقطه کمرنگ تر از بقیه جاها شده بود تا این که پوستش کنده شده الان . و سفید رنگ شده ( که فکر می کنم گوشت بدنش مشخص شده ) و قبلا یک بار قاچ گرفته بود که با بالا بردن درجه حرارت آب و همین طور افزایش پرهاش آب با نمک ید دار بهتر شد ولی الان به نظرم نمی رسه که باید چه کارش کنم ,و آیا به ماهی های دیگه سرایت می کنه یا مشکلی نداره اگه راهنمایی کنید ممنون می شم با تشکر:)

Dr.Hossein.M.Al
12-18-2010, 04:33 PM
با سلام
درباره شرایط نگهداری و پرورش اسکارماهی مقاله ای در سایت قرار دادم میتونه کمک کنه جاهای مهمش رو پر رنگ کردم به اون نقاط بیشتر توجه کن و ببین که این کار ها را انجام دادییا نه؟
من فکرمیکنم محیط اکواریومت الوده هست .
نام مطلب : اسکار ماهی (http://forums.dampezeshkan.com/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%B4-%D8%A2%D8%A8%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D9%86/2349-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%87%DB%8C.html#post2908)
درباره این بیماری علائم زیر رو میبینی یا خیر؟
1. بوجود آمدن لکه های سفید روی پوست و بدن ماهی
2. نقطه های برفی شکل روی پوست ماهی
3. کم اشتهایی، گوشه گیری و ترس ماهی
4. تنفس سنگین ماهی
5. کشیدن سطح بدن ماهی به اشیاء داخل آکواریوم
6. لکه های سفید کوچک شبیه شن و ماسه
7. در مراحل پیشرفته ماهی دچار سستی و بی حالی می شود
8. قرمزی یا رگه خونی در مراحل پیشرفته