PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جوجه مرغم مرد

ashi
12-23-2010, 07:45 AM
سلام
خیلی ممنون. البته جوجه مریض رو خیلی سریع از بقیه جوجه ها جدا کردم ولی امروز صبح متأسفانه مرد. :( با توجه به اینکه یک روز کامل غذا نخورده بود (بصورتی که اصلأ سرش رو نمی توانست برای غذا خوردن پائین بیاورد) بطوریکه انگار راه گلویش بسته شده بود و سخت نفس می کشید (دائمأ دهانش رو باز و بسته می کرد). بعد از مردن مدفوعش را چک کردم، خیلی شل و آبکی بود اما خونی در آن نبود.
قبل از اینکه به فکر ساخت لانه و خرید جوجه بیافتم، چند گربه از حدود 10 ماه پیش تا الأن در باغچه منزلمان رفت وآمد داشتن و غذا می خوردن و مدفوعشان را زیر خاک می کردند. با این حال قبل از لانه سازی خاک باغچه را زیر و رو کردم و بیل زدم و تا آنجا که می توانستم استخوانها و مدفوع تازه آن ها را از زیر خاک درآوردم اما به نظر می بایست خاک آن قسمت از لانه را ضدعفونی می کردم که این کار را نکردم. از آنجائیکه برای خورد و خوراک جوجه ها ظرفی تهیه نکرده ام و غذای آن ها را روی خاک می ریزم آیا ممکن است از خاک آلودگی به آنها انتقال یافته باشد؟ از چه ماده ای برای ضد عفونی خاک استفاده کنم؟
غذای آنها بیشتر سبزی، میوه (سیب و خیار و هندوانه)، گندم و نان هست و آب کافی هم برای آنها قرار داده ام. اما تا امروز لانه شان را که بوی بدی می دهد و پر از مدفوعشان شده است تمیز نکرده ام. یکی از جوجه های دیگر هم با اینکه سر حال بوده و دائمأ در حال خوردن است اما از دیروز تا حالا صدای عجیبی از خود در می آورد (خس خس می کند).
سؤالم از شما این است که چه واکسن هایی را برای انها تهیه کنم؟ و اینکه ایا جوجه ای که تازه مبتلا به بیماری شده است با دارو درمان می شود؟
با تشکر

Dr.Hossein.M.Al
12-23-2010, 01:56 PM
از بابت جوجه مرغتون متاسفم
علائمی که ذکر می کنم در طیورتون مشاهده می کنید ؟
صدایی شبیه صدای سوت(در ماکیان)، آبریزش از سوراخ های بینی، سختی در تنفس، نفس نفس زدن، تورم در صورت، فلجی، لرزش و پیچ خوردگی گردن(علامت درگیری سیستم اعصاب مرکزی) ؟
جوجه مرغ قبلیتون هم همین مشکلات رو داشت ؟ وقتی مرد چه علائمی داشت ؟
حتما پاسخ من رو بدید این جوجه ایی که الان دچار مشکل شده هست رو هم از بقیه جدا کنید محیط رو هم ضد عفونی کنید تو باغچه هم جوجه مرغاتون رو نگه ندارید چون باعث مریضیشون میشه

ashi
12-23-2010, 05:40 PM
سلام
جوجه ای که مرد - از علائمی که ذکر کردید - فقط حالت فلجی را داشت یعنی نه می تونست چیزی بخورد و نه راه بره. البته در نگهداشتن گردنش هم نسبتأ ناتوان بود. این جوجه از اولم رغبتی به خوردن دانه نسبت به بقیه جوجه ها نداشت و برعکس جوجه های دیگر که میلی برای خوردن نان نداشتند، همه نان ها را می خورد. از دو روز قبل از مردنش قدرت پاهاش کم شده بود چون نمی تونست شبها برای خوابید پیش بقیه مرغها روی سقف لونه بره (یعنی نمی تونست بپره روی سقف)بخاطر همین خیلی بی تابی و سر و صدا می کرد ولی اون موقع من متوجه این موضوع نشده بودم بعد از مردنش متاسفانه دقتی در علائم ظاهریش نداشتم.
جوجه مریض فعلی خیلی پر تحرک است اما صدایی مثل عطسه کردن داره نه سوت زدن. سبزی را خوب می خوره ولی خیلی دون نمی خوره. علائم دیگه ای رو ندیدم. لونشون رو تمیز کردم و خاکش رو با نمک مخلوط کردم ولی هنوز راهی برای ضدعفونی کردن خاکش نمی دونم. بخاطر حضور گربه ها اطراف حیاط جایی بهتر برای نگهداریشون ندارم. پیشنها شما برای تمیز تر شدن محیط لونشون چیه؟

Dr.Hossein.M.Al
12-24-2010, 01:43 PM
مطالبی درباره نگهداری و پرورش طیور در لینک زیر برای شما قرار دادم چند قسمت هست قسمت هایی که فکر می کنید مورد نیازتون هست رو مطالعه کنید:

کلیک کنید
(http://forums.dampezeshkan.com/%D8%B1%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D 8%B3%D9%8A/index3.html)ازپودر ویتامین D و مولتی ویتامین در ابشون استفاده کنید طریقه مصرف بر روی دارو ذکر شده است
اگر در مناطق سرد سیرزندگی میکنید از ویتامین دی خوراکی و مولتی ویتامین وراکی استفاده کنید هر پرنده یک قطره در روز
قرص یا پودر ضد انگل داخلی طیور هم تهیه کنید.
انواع واکسیناسیون طیور کلیک کنید (http://forums.dampezeshkan.com/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%B4-%D8%B7%DB%8C%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D9%BE%D8%B1%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D9%86%D8%AA%DB%8C/1921-%D9%88%D8%A7%D9%83%D8%B3%DB%8C%D9%86%D8%A7%D8%B3%D B%8C%D9%88%D9%86-%D8%B7%DB%8C%D9%88%D8%B1-%DA%AF%D9%88%D8%B4%D8%AA%DB%8C.html) توصیه می شود که واکسیناسیون انجام شود