PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ریختن پر طوطی

Parissalakian
01-28-2011, 12:51 PM
سلام، من یک طوطی دارم که مدتی است پرهایش می ریزد و جای پرهای ریخته شده پر جدیدی سبز شده ولی رشد نمی کند، کلا شکل و شمایلش هم مثل وقتی شده که کل بدنش خیس است. کمی هم افسرده به نظر می رسد.
ممنون می شم اگر راهماییم کنید و بفرمایید این طوطی چه مشکلی دارد؟؟

Dr.Hossein.M.Al
01-28-2011, 12:58 PM
سلام
از اینکه سایت دامپزشکان را برای مطرح کردن سوالتون انتخاب کردید متشکرم
طوطی شما چند ماهش هست یا سال ؟
ازچه نژادی است ؟
پرهاش خود به خود کنده می شود یا خودش میکندشون ؟
جای پر های کنده شده زخم هم وجود دارد؟
چه مدت هست این طور شده است ؟
چه غذایی بهش میدید ؟
محیط زندگی اش چطوره ؟

لطفا به سوالات بالا پاسخ بدهید:)

Parissalakian
01-28-2011, 01:11 PM
سلام، مرسی که زود جوابمو دادین، دقیقا نمی دونم چند سالشه چون هدیست! فکر می کنم بهش می گن سبز قبا.
پرهاش خود به خود کنده میشه و جای اونام زخمی وجود نداره.
تقریبا یک ماه است که این مشکل براش پیش اومده.
غذا هم تخمه آفتابگردان و گردو و سیب و هویج و خیار و پسته خام و ... بهش میدیم.
توی آشپزخونه نگهش می داریم که جاش گرمه تقریبا و کنار پنجرست.

Dr.Hossein.M.Al
01-28-2011, 01:56 PM
این مشکل دلایل مختلفی میتونه داشته باشه از جمله : 1-ریزش فصلی پر ها 2- کمبود ویتامین های لازم 3- استفاده از غذاهای نامناسب 4- افسردگی
منظور شما رو از غیره متوجه نشدم.
مطلبی درباره غذا در سایت تا اخرشب قرار میدهم
در رابطه با ویتامین شما ویتامین ب کمپلکس بچه و مولتی ویتامین چند قطره بریزید تو ابش نمیدونم ظرف اب خوری شما چقدره تا میزان بگم در کل میزان به این صورت است هر قطره به ازاری 10 سی سی اب
برای رفع افسردگی اش شما روزی یک ششم قرص فلوکستین را بهش بدید که افسردگی اش خوب بشه به مدت یک هفته و یک هفته هم یک روز در میان .
انشالله که حالش بهتر میشه
اگر باز هم سوالی داشتید خوشحال میشیم پاسخ سوال هاتون رو بدیم

Parissalakian
01-30-2011, 01:35 PM
سلام، ممنون از جواب کاملتون و وقتی که گذاشتید. فقط من مطلبی که فرمودید راجع به غذا در سایت قرار میدین رو پیدا نمی کنم، ممنون میشم اگر راهنماییم کنید که کجاست