PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قناری

Dr.Vahidi
01-30-2011, 04:17 PM
با سلام وخسته نباشید
من یه قناری نر رسمی کشیده دارم حال واحوالش خوبه.وخیلی هم صدای خوبی داره.
اما بعضی وقتها زبونش رو درمیاره ومیزه به قفس وصداش دراون موقع شبیه به اینکه تخمه میشکونه.به نظرتون یه جور بیماریه؟؟؟؟
تا به حال تو قناریها همچین چیزی رو ندیده بود.
با تشکر از شما

Dr.Hossein.M.Al
01-30-2011, 04:27 PM
سلام
ازاینکه سایت دامپزشکان را برای مطرح کردن سوالاتون انتخاب کردید متشکرم
لطفا به سوالات زیر پاسخ بدید:
دقیقا زبونش رو چیکار میکنه ؟
سن قناری شما چقدر است ؟
چه غذاهایی به ان ها میدید ؟
محیط زندگیش چطوره ؟

Dr.Vahidi
01-30-2011, 04:33 PM
1. درمیاره میزنه به قفسش
2.سنشو نمیدونم
3.تخم کتون وبعضی وقتها تخم مرغ وسیب وگلابی
4.تو اتاقم نگهداریش میکنم

Dr.Hossein.M.Al
01-30-2011, 04:49 PM
اگر مشکلات همین هایی باشند که گفتید احتمالا قناری شما دچار کمبود ویتامین شده که احتمال میدم بقیه قناری هاتون کم و بیش دچار این مشکل هستند
شما داروهای زیر رو تهیه کنید :
1- شربت مولتی ویتامین بچه
2- شربت ب کمپلکس بچه

میزان : 1 قطره از هر کدام به ازای 10 سی سی اب در اب خوریشون بریزید بگزارید تا اب تمام بشه به مدت یک هفته این کار رو انجام بدید انشالله اگر مشکل دیگه ای نباشه خوب می شه

Dr.Vahidi
01-30-2011, 04:58 PM
دستتون درد نکنه.با تشکر

shadi
01-30-2011, 06:42 PM
dr hossein az koja moshakhas shod niaz be vit b dare

Dr.Hossein.M.Al
01-30-2011, 07:21 PM
کمبود ویتامین ب در بدن باعث اختلال در اعصاب می شود و بهتر است که مقدار کم این ویتامین حتما در زنجیره غذایی طیور و پرندگان زینتی قرار بگیره چون از بسیاری از بیماری ها و اختلالات گوارشی جلوگیری جلوگیری و عملکرد بدن رو بهبود کم خونی و ضعف رو بر طرف میکند مواردی دیگری هم انجام میگیرد که درپست های قبل توضیح داده شده است.

بعضی وقتها زبونش رو درمیاره ومیزه به قفس وصداش دراون موقع شبیه به اینکه تخمه میشکونه
پرنده دوستمون دچار کمبود ویتامین شده است و با توجه به کاری که در بالا انجام داد و نوع صداش ویتامین ب کمپلکس و مولتی ویتامین نجویز شد .
به دلیل عدم حضور مستقیم پرنده ایشون و صورت نگرفتن معاینه من استفاده از ویتامین ب کمپلکس را توصیه کردم که عوامل ذکر شده در بالا هم درصورت اتفاق افتادن و توجه نشدن به ان نیز حل شود.
اگر شما و سایر دوستان نظر بهتری برای پاسخ دادن به مشکل دوستمون دارید خوشحال میبشم که نظرات شما دوستان رو نیزبشنوم.

Dr.Vahidi
02-05-2011, 05:00 PM
سلام خسته نباشید
آقای دکتر دستتون درد نکنه. قناریم حالش بهتر شده.ممنونم از راهنماییتون

Dr.Hossein.M.Al
02-05-2011, 08:14 PM
خواهش می کنم
ازاینکه حال پرندون بهتره شده خوشحال شدم
به بهداشت قفس پرندتون خیلی دقت کنید چون برای سلامت و طول عمر پرنده تون لازم هست
باز هم اگرسوالی داشتید خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم

sina2009
06-18-2011, 07:11 AM
با سلام

متاسفانه من نتونستم پست جدید بزنم ؟! . سئوالم را تو همین پست مطرح میکنم .

چندتا از قناری های من چند روزی هست پف کردن و سینه هاشون تحلیل رفته وکنار دهانشون تبخال زده و زخم شده و از دهان نفس میکشن . غذاشون خوب هست و از تخم کاهو و خرفه برای رفع گرمیشون استفاده میکنم . لطفا کمک کنید !

Dr.Hossein.M.Al
06-18-2011, 07:35 AM
باسلام و احترام
سایت در حال به روز رسانی است به همین دلیل دچار یک سری مشکلات جزئی در رابطه با ارسال پست پیدا شده است.
لطفا به سوالات زیر پاسخ بدهید :
1- چه مدت است که دچار این مشکل شده است ؟
2- محیطزندگی از لحاظ بهداشتی چطور است ؟
3- مکان نگهداری در قناریتون کجاست ؟ (برای مثال در داخل محیط خانه با خارج )
4- چندتا قناری دارید و چندتای انها دچار این مشکل شده است ؟
5- ایا به جز فناری حیوان دیگری نگهداری میکنید ؟
6- در صورت امکان تصویر زخم دهانشان را قرار بدهید .
7- سابقه مردن قناری را در محل نگهداریشان دارید ؟
8- چه غذایی به قناری هایتان میدهید ؟ مهم
9- حالت عمومیشون چطور است ؟ برای مثال کم تحرک پر تحرک معمولی
10- اشتها نسبت به غدا چطور است ؟
11-مدفوعشان به چه صورت است ؟ (شل سفت معمولی)
12- نوع زخم و میزان ان به چه صورت است ؟

حتما قناری های بیمار را از سایر قناری های سالمتان تا زمان بهبود جدا کرده و در جای دیگری نگه داری کنید.

sina2009
06-18-2011, 08:14 AM
باسلام

وتشکر از پاسخگویی شما .

1- چه مدت است که دچار این مشکل شده است ؟

تقریبا دوهفته پیش چندتا از جوجه ها این مشکل بهم زدن . اونا را جداکردم و عرق کاسنی و تخم کاهو و خرفه بهشون دادم . متاسفانه هرسه تاشون بعد از 3 روز مردن !!!

2- محیطزندگی از لحاظ بهداشتی چطور است ؟

تقریبا بصورت یک روز درمیان سینی کف قفس را تمیز میکنم و کاملا تمیز هست .

3- مکان نگهداری در قناریتون کجاست ؟ (برای مثال در داخل محیط خانه با خارج )

در یک اتاق شیروانی خارج از ساختمان مسکونی . بغل انباری .در ضمن کرلر داره و دما که از 34 به بالا میره . کولر راروشن میکنم.یه پرون سه طبقه دارم با طول 2 متر که در هر طبقه 23 تا 25 تا قناری هستن .

4- چندتا قناری دارید و چندتای انها دچار این مشکل شده است ؟

نزدیک به 70 تا قناری دارم . سه تا که قبلا مردن !! .و حالا هم 4 تا دیگه این مشکل را دارن که دوتاشون زخم دور دهان دارن !

5- ایا به جز فناری حیوان دیگری نگهداری میکنید ؟ خیر
6- در صورت امکان تصویر زخم دهانشان را قرار بدهید .
حتما

7- سابقه مردن قناری را در محل نگهداریشان دارید ؟

داخل پرون نه .

8- چه غذایی به قناری هایتان میدهید ؟ مهم

از تقریبا یک ماه پیش تا کنون از مخلوط پنج در یک (تخم کتون کانادایی و ارزن سفید)و یه با در هفته هم مولتی ویتامین ایرانی (پودر5 گرمی)و سبزیجات (کاهو - خرفه - کرفس -گیشنیز - کدو )و سیب درختی .هر روز یکی از اونا.

9- حالت عمومیشون چطور است ؟ برای مثال کم تحرک پر تحرک معمولی

خوب هستن . خوجه ها درون پرون ریزخونی میکنن و تحرکشون خوبه . بقیه هم خوبن. همون سه تا جوجه که این بیماری را گرفتن و تلف شدن . ریزخونی بلند میکردن و تحرکشون خیلی خوب بود.

10- اشتها نسبت به غدا چطور است ؟

خیلی خوب غذا میخورن .

11-مدفوعشان به چه صورت است ؟ (شل سفت معمولی)

یکیشون سفت . یکشون کمی سبز و وتا دیگه معمولی !

12- نوع زخم و میزان ان به چه صورت است ؟

زخم ها کنار دهان و خشک !

sina2009
06-18-2011, 08:40 AM
باسلام

دوتا عکس از زخمش باگوشی گرفتم . زیاد کیفیت نداره . امیدوارم مفید باشه .درضمن موقعه دفع مدفوع زیاد دم میزنند.

Dr.Hossein.M.Al
06-19-2011, 04:27 PM
با سلام
بنده تصاویر را پیدا نکردم که مشاهده کنم اما با توجه به گفته هایتان نتیجه گیری خودم را کردم. موضوعی که بنده همیشه ذکر می کنم رابه شما میگویم بهترین راه برای درمان مراجعه به دامپزشک است.
با این حال شما داروهای زیر را تهیه کرده و مصرف کنید بعد از 2 هفته نتیجه را گزارش بدید
شما قطره چشمی تتراسایکیلین 1% را روزی2بار به محل زخم بمالید.
ویتامین a را به زنجیره غذایی ویتامینی قناری هایتان اضافه کنید.توجه کنیدکه زیاد بهشون ندید چون احتمال مسمومیت وجود دارد.
کپسول دئوکسی تتراسایکیلین را تو ابش بریزید یک کپسول داخل 3 لیوان اب ریخته هر 24 ساعت اب خوردن قناریتان را عوض کنید.

اگربازهم سوالی داشتید خوشحال می شویم پاسخ ان را بدهیم

sina2009
06-19-2011, 06:00 PM
باسلام

باتشکر و سپاس از پاسخگویی شما دکتر عزیز. متاسفانه یکی از اونا طلف شد ! . این بیماری خیلی سریع اتفاق میافته ! . سریع سینه خالی میکنند و دو سه روزه هم طلف میشن . زخم دهانشون فکرکنم از گرمی باشه . چندتا عکس گرفتم .آپلود میشه اما بعد از ارسال متاسفانه چیزی دیده نمیشه . ونمیدونم ایرادی از کجاست !؟ متشکرم

kgh_vet
09-19-2011, 08:44 AM
با سلام
شما لطف کن حتما عکس اونارو بفرست. در ضمن یه تاریخچه خوب هم ضمیمه کنین. از محل نگهداریشون تا واکسیناسیون و ... با تشکر