PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فنچ ومشکل پر کنی همدیگر

shadi
02-09-2011, 08:33 AM
سلام به همه.
من چندتا فنچ دارم اينا مدام تلاش ميكنند كه پرهاي همو بكنند.علتشو نميدونم .كسي ميدونه؟

Dr.Hossein.M.Al
02-09-2011, 08:50 AM
سلام
این عارضه معمولا بین پرنده ها وجود دارد دلایل مختلفی وجود دارد :
به سوالات زیر لطفا پاسخ بدهید:

چه تعداد فنچ دارید ؟
تقریبا چه سنی دارند ؟
چندتای از انها بیشتر تلاش می کنند پر هم رو بکنند ؟
چه غذاهایی به ان ها میدید ؟
محیط زندگیشون از لحاظ بهداشتی و اندازه چطور است ؟

shadi
02-09-2011, 09:03 AM
ممنون از توجهتون.7تا فنچ در محيطي كاملا بهداشتي.همه شون به هم گير ميدن.7ماهه و 2ماهه و 1 ماهه.البته 1ماهه ها زياد پر نميكنه.ارزن خيار كاهو بهشون ميدم

Dr.Hossein.M.Al
02-09-2011, 09:33 AM
خواهش میکنم

این مشکلی که برای پرنده های شما به وجود امده کانی بالیسم (بیماری خود خوری ) نام دارد.

معمولا به دلایل زیراین اتفاق می افتد :
1-کمبود غذا
2-کوچک بودن محل زندگی
3-زیاد بودن شدت نور در محل زندگی
4- بالا بودن درجه حرارت محیط
5-وجود انگلهای خارجی مثل شپش کنه و .....
6- تهویه نامناسب محیط
7-کمبود ویتامین های بدن( احتمالا این دلیل اصلی هست)
8- عادت روانی به انجام این کار
9- نداشتن برنامه منظم غذایی در ساعت های مختلف روز

درمان:
پرنده های مهاجم رو ازبقیه پرندهها دور کنید (بفرستیدشون انفرادی تا دیگه دعوا نکنند:smilies (17):) برای مدت کوتاهی مثلا یک روز
برنامه غذاییشان رو منظم کنید
شدت نور رو کنترل کنید اگر در داخل منزل ان ها را نگهداری میکنید جایی که فنچ هاتون زندگی میکنند چراغش رو خاموش کنید (زمان خواب)
چون الان فصل زمستان هست معمولا داخل خونه از حد استاندارد گرمتر می شود به شما پیشنهاد می کنم که قفس فنچ هاتون رو نزدیک پنجره قرار بدهید یا جایی که رد و بدل هوا وجود داشته باشه قراربدید

ویتامین مولتی ویتامین و ب کمپلکس بچه به میزان 1 سی سی در 15 سی سی اب در ابخوریشون قرار بدید به مد یک هفته این ادامه داشته باشه بعدازیک هفته 1 سی سی در 20 سی سی اب در ابخوریشون قرار بدید .
انشالله مشکل حل میشه.
بازهم اگر سوالی داشتیدمن و دوستان خوشحال میشیم بتونیم جوابتون رو بدیم

shadi
02-09-2011, 10:10 AM
ممنونم.من همه ي مواردو رعايت ميكنم بجز ويتامين.امتحان ميكنم.:gol: