PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشكلات همستر

hamester
03-06-2011, 03:28 AM
من هر وقت مي خوام همسترمو بذارم تو دستم حس مي كنم مي خواد گازم بگيره يه بار ليوان يه بار مصرف گذاشتم تو آكواريومش نصف ليوان رو با دندون كند
من الان 3روزه كه خريدمش

Dr.Hossein.M.Al
03-06-2011, 03:34 PM
با سلام
دوست عزیز همستر یک حیوان جونده است این مواردی که ذکر کردید طبیعی هست مشکلی نیست.

hamester
03-06-2011, 04:10 PM
با سلام
دوست عزیز همستر یک حیوان جونده است این مواردی که ذکر کردید طبیعی هست مشکلی نیست.

ممنون ديگه درست شده كلي باهام بازي مي كنه دستمم گاز نمي گيره

Sn0wWhite
05-03-2011, 09:15 AM
سلام
من تقریبا 1.5 ساله که یه همستر دارم. چند روز پیش خیلی بی حال بود حتی نمیتونست راه بره، فکر کردم داره میمیره. ولی روز بعدش کمی بهتر شد.
اما هنوزم بی حاله و مثل قبل شیطون نیست. بدنش از قبل سردتره و صدای نفس کشیدنش رو میشنوم.
میخوام بدونم چش شده، حالش خوب میشه؟

Dr.Hossein.M.Al
05-03-2011, 12:16 PM
با سلام و احترام
لطفا به سوالاتی که درزیر پرسیده ام پاسخ بدهید:
1- محیط زندگی از نظر بهداشتی چگونه است ؟ یک توضیح مختصری درباره محیط نگهداری همسترتان عرض کنید .
2- چه غذایی به همسترتان میدهید؟ توضیح مختصرینیز در این باره بفرمایید
3- از مکمل غدایی استفاده می کنید ؟
4- نوع مدفوع به چه صورت است ؟
5- علامت زخم یا تورم در بدن همسترتان وجود دارد ؟
6- ایا از داروی خاصی استفاده می کنید ؟
7- رنگ چشم تغییر خاصی کرده است ؟
8- میزان ادرار چطور است ؟ 1- زیاد 2- معمولی 3- کم 4- توجه نکردم (اگر این گزینه هست لطفا توجه کنید)
9- اب چقدر مینوشد؟ 1- زیاد 2- معمولی 3- کم 4- توجه نکردم (اگر این گزینه هست لطفا توجه کنید)
10- ایا لرزش در بدن به خصوص دست و پا ؟ منظور لرزش از ترس نیست
11- ازنظر ظاهری وضعیت چطور است ؟ 1- چاق 2-متناسب 3- لاغر

Sn0wWhite
05-03-2011, 12:32 PM
1- محیط زندگیش رو سعی میکنم تمیز نگه دارم که یه آکواریوم پر از کاغذ های نرم و دستمال کاغذی هست (یه دامپزشک بهم گفته بود که خرده های چوب ممکنه دست و پاشو زخمی کنه و واسه تنفسش ضرر داره).
2- غذاش میوه، سبزی، خشکبار، نان و ... هست، غذلهای چرب بهش نمیدم ولی گاهی اوقات شکلات و بستنی میخوره.
3- خیر.
4- مدفوعش سیاه و سفت هست.
5- خیر.
6- خیر.
7- خیر.
8- معمولی.
9- آب نمینوشه به خاطر همین میوه و سبزی بیشتری بهش میدم.
10- خیر.
11- متناسب. ولی حس میکنم تازگی ها لاغر تر شده.

(از قبل بیشتر میخوابه تقریبا همیشه خوابه فقط برای غذا خوردن و ادرار بیدار میشه. تازگی ها خیلی میترسه مخصوصا وقتی که میخوام بگیرمش.
من چند روز پیش سرما خوردم و فکر میکنم از همون موقع اینطوری شده. ممکنه به خاطر این مریض شده باشه؟ چون شنیدم خیلی حساس هستن.)

Sn0wWhite
05-03-2011, 12:39 PM
الان که میبینمش یکی از چشماش بسته هست و باز نمیشه
خیلی خیلی بیحاله اصلا نمیتونه تکون بخوره فکر کنم داره میمیره :(

Dr.Hossein.M.Al
05-03-2011, 01:50 PM
در رابطه با طول عمر هر همستر باید خدمت شما عرض کنم که معمولا همسترها 18 تا 24 ماه عمر می کنند با توجه به سنی که دادید و مشکلات موجود و اینکه دچار حالت بی حالی است و اینکه احساس می کنید دارد میمیرد نشان دهندهاین هست که اخر عمرش است با این حال شما میتوانید کار زیر را انجام بدید:
1- گرم نگه اش دارید
2- 1 تا 2 سی سی سرم توسط امپول به روش زیر جلدی بزنید
3- از قطره مولتی ویتامین استفاده کنید 2 بار در 24 ساعت به خوردش بدید4 قطره در هر بار مصرف
4- اب قند به صورت شربت درست کنید و بهش بدید یا بگذاریدخودش بخورد فقط زیاد شیرین نباشد
اگر مشکل دیگه ای نداشته باشد (مثل بیماری)ممکنه است بهتر شود
در اخر باید خدمت شما عرض کنم که این موارد ممکنه زمان زنده نگه داشتنش رو بیشتر کنه اما باید راحت خدمت شما عرض کنم که شانس زنده موندش زیاد نیست.
اگر سوال دیگری داشتید خوشحال می شوم که کمکتان کنم .

Sn0wWhite
05-03-2011, 02:59 PM
خیلی ممنون :(