PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیماری سگ فوری جوابم رو بدید

moheb
03-25-2011, 10:04 AM
باسلام
سگ من چند روزیست که غذا نمی خوره اگه چیزی هم بخوره بالا میاره خیلی هم بی حال
هفته پیش از چند تا پله افتاده و در دوران پریودش هم هست. دکترش هم نیست ببرم پیشش چیکار کنم. با تشکر

Dr.Behshtian
03-25-2011, 01:32 PM
اولین و مهمترین کار معاینه دقیق توسط دامپزشک مختصص حتما و فوری باید انجام بشه چون ممکنه خطرناک باشه ،
مرحله بعدی سعی کن از هرگونه استرس وارده دوری کنه تا دکترش بیاد مثلا محل مدفوعش رو عوض نکنید و ...

مطمعنید از روی زمین چیز تیزی مثل سوزن ، سنجاق ، خورده شیشه و از این چیزا نخورده ؟
جون اینها مسبب آزردگی لوله گوارشی شده و باعث کم اشتهایی و دوری هز غذا یا بالا آوردن غذا می شه .

moheb
03-25-2011, 01:39 PM
با تشکر از پاسخ شما سگ من با سر به زمین خورده و کمی هم سرش باد کرده بود چیزی توی بدنش نرفته.

moheb
03-25-2011, 01:41 PM
باسلام
بعید می دونم چیزی خورده باشه اون همیشه توی خونس

Dr.Hossein.M.Al
03-25-2011, 02:35 PM
با سلام و تبریک سال نو
از اینکه سایت دامپزشکان را برای مطرح کردن سوالتان انتخاب کردید از شما متشکریم
همانطور که دوست عزیزم بهشاد فرمودند مناسبترین و بهترین کارمراجعه به دامپزشک است. برای تشخیص درست باید سگ شما مورد معاینه قرار بگیرد. با این حال تا جایی که از دستمان بر بیاد به شما کمک میکنیم.
لطفا به سوالات زیر پاسخ بدهید:
1- نژاد سگتان را ذکر کنید؟
2- چه مدت هست دچار این مشکل شده است ؟
3- از چه ارتفاعی افتادهاست ؟
4-تغییرات هوشیاری در سگتان به وجود امده است ؟ 15 دقیقه پس ازبرخوردبه زمین علامت خاصی وجود داشت ؟ حال که چند روزاز این اتفاق گذشته است تغییرات هوشیاری دارد ؟
5- چه غذاهایی به ان میدهید؟
6- سابقه بیماری خاصی دارد به خصوص بیماری گوارشی ؟
7- نوع مدفوع ان به چه شکل است ؟
8- داروی خاصی مورد مصرف قرار میگیرد ؟

moheb
03-28-2011, 10:25 AM
باتشکر از وقتی که برای این موضوع می گذارید.
نژاد سگ من یورکشایر است3.5 ساله - سال قبل یکبار به خاطر خوردن غذای آلوده مشکل گوارشی پیدا کرده که با آمپول و شربت از طرف دکتر 5 روز بیشتر طول نکشید. لیزا از 6 پله افتاده تا 1یا2 دقیقه می لرزید و لنگ می زد ولی فورا سر حال شد این اتفاق اول فروردین افتاد. دو یا سه بار بیشتر غذاش پس نزده - هوشیاریش هم کامل- دیگه بی حال هم نیست- وزنش هم کم نشده و هنوز بی اشتهایی رو داره - لیزا همه چیز می خورد ولی حالا به زور یه تیکه گوشت می زارم تو دهنش- مدفوعش هم طبیعی مثل همیشه
با هزاران تشکر فروان از شما

Dr.Hossein.M.Al
03-28-2011, 12:31 PM
با سلام مجدد ازاینکه حال لیزا بهتر شده خوشحالم.
احتمالا لیزا پس از افتادن از پله مقداری دچار شک شده بود و به دلیل درد حاصل از افتادن دچار مشکل پس زدن غذا شده بود.
به شماپیشنهاد می کنم برای بهبود سریعتر و حل مشکل بی اشتهایی لیزا به مدت یک هفته هر روز از قرص یا قطره مولتی ویتامین و ب کمپلکس استفاده شود. (مقدار مصرف با توجه به نوع داروهای مصرفی توسط شرکت ها برحسب وزن سگ نوشته می شود) توجه کنید که بهتراست از داروهای انسانی استفاده نشود.
انشالله اگر مشکل دیگری وجودنداشته باشد حال لیزا خوب می شود البته زمانی که دامپزشک مورد نظرشما امدند برای انجام یک چک اپ لیزا را پیش ایشون ببرید.
اگر باز هم سوالی داشتید خوشحال می شویم پاسخ ان رابدهیم
پیروز وموفق باشید

http://www.vetspace.ir/uploads/13013152951.jpg

moheb
03-28-2011, 07:12 PM
با سلام و احترام
از لطف و راهنمایی شما نهایت تشکر را دارم.

mohamadasadi
05-11-2011, 07:01 PM
سلام
سگ من ۳ ۴ ماهش ، یک هفته هست که پیش من. تا امروز مشکلی تو مدفوع نبود. امروز واکسن هاری و داروی کرم بهش دادن تو دامپزشکی.
بعد از اینکه اومد خونه تو مدفوعش یه چیزایی شبیه کرمای بلند دیدم. و اینکه بنظرم بعد از دارو حیلی سر حال، چیکار باید بکنم؟

Dr.Hossein.M.Al
05-11-2011, 07:25 PM
با سلام و احترام
شما کارخاصی نمی خواهد فعلا انجام بدید فکر نکنم چیزمهمی باشد.
با این حال لطفا به سوالات زیر پاسخ بدید :
1- قبلا سابقه انگل داشته و از قرص های ضد انگل استفاده میکنه ؟
2- وضعیت عمومی به چه صورت است ؟
منظورشما از داروی کرم چیه ؟

mohamadasadi
05-11-2011, 07:35 PM
با تشکر از جوابتون

الان این سگ یک هفتس دست من و من از سابقش چیزی نمیدونم چون پیداش کردم و حتی قبل از امروز من چیزی تو مدفوعش ندیده بودم چون خودم خیلی به مدوع حساسم
من مالزی هستم و دکتر نگفت چه دارویی بور فقط یه آمپول زد و یک قرص بهش داد
حال عمومیش خیلی خوبه از زمانی که دارو گرفته خیلی بهتر شده خیلی خوب غذا میخوره و بازی میکنه همش ولی این کرما واقعا حالم و گرفتن زیادن و بلند
حیلی نگرانم

Dr.Hossein.M.Al
05-12-2011, 08:49 AM
با سلام مجدد
بنده فکر کنم این قرصی که دکتر دامپزشک برای سگتان تجویز کرده است قرص Praziquantel باشد
با این حال اگر بعد از 3 روز این مشکل بر طرف نشد یا ازشدت ان کم نشد شما این قرص را تهیه کنید و 2 قرص ان را هفته ای 1 قرص به سگتان بدهید.
اگر بازهم این مشکل رفع نشد به دامپزشک مراجعه کنید از کرم های مدفوع نمونه گیری شودکه نوع ان مشخص شود.
اگرسوال دیگری داشتید خوشحال می شویم که کمکتان کنیم
پیروز و موفق باشید