PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شکستگی شاخ گاو و کرم خوردگی

khalil
04-14-2011, 04:47 AM
با سلام.ماده گاوی 3ساله دارم که هنگام جابجایی دچار شکستگی شاخ وخونریزی شدید از هفته گذشته شده است.هم اکنون خونریزی قطع شده ولی شاخ دچار پوسیدگی وکرم خوردگی شده است.کرم های کوچک مثل لارو میاز.علی رغم شستشو وپانسمان با بهتادین بهبودی حاصل نشده است. من پزشک هستم وامکان دسترسی به دامپزشک را ندارم.لطفا راهنمایی نمایید. با تشکر.

Dr.Hossein.M.Al
04-14-2011, 03:47 PM
با سلام
از اینکه سایت دامپزشکان را برای مطرح کردن سوالتان انتخاب کریدید متشکرم
دوست عزیز بهترین کار مراجعه به دامپزشک است چون با توجه وخامت و وضع موجود حضور یک دامپزشک بهتر است .

یک هفته گاو شمادچار خونریزی شده بود؟
لارو ها سطحی هستند یا عمقی ؟
از لحاظ بهداشتی محیط به چه صورت است ؟

انجام عمل زیر بهتر است توسط یک دامپزشک انجام شود.
بنده پاسخ سوال شما را تا جایی که از دست بنده بر بیاد میدهم امیدوارم که مفید واقع بشه.
با توجه به اینکه خون ریزی بند امده است بحث اصلی لارو های درون شاخ است باید توجه کنید که لارو ها عمقی هستند یا سطحی اگر سطحی هستند با پنس ان ها را جدا کنید اگر عمقی هستند شما باید حتما با بتادین غلیظ سینوس ها راشست شو بدید .
به این صورت باید عمل کنید که با استفاده ازسرنگ 50 سی سی با فشار وارد سینوس کرده و خالی کنید تا لارو های عمقی ازبین برود . حیوان در این حال دچار درد شدیدی می شود.
بر روی شاخ شکسته شما از اسپره ا تی سی به مدت یک هفته استفاده کنید. تا یک هفته انتی ترواپی شود.
اطرف شاخ گاو را نفتالین یا وازلین بزنید که حشرات دور ان جمع نشوند.
حتما به مدت یک هفته این حیوان را تحت مراقبت قرار بگیرد
در اخردوباره عرض می کنم که بهتر است این کار ها توسط یک دامپزشک انجام شود ..
اگر سوالی داشتید خوشحال می شویم که پاسخ ان را بدهیم
پیروز و موفق باشید