PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فلج شدن جوجه ها

karshnas
04-14-2011, 03:25 PM
فلجي جوجه مرغ در 2 تا 3 ماهگي بطوري كه روي شكم افتاده باشند ولي از لحاظ خوردن هيچ مشكلي نداشته باشند نشانه چه بيماريست تعداد تلفات 10% هر روز مي باشد ...بيشتر تلفات ناشي از افتادن روي زمين و نوك زني و يا خورده شدن توسط بقيه است .چون تعدادي از انها را جدا كرده و زنده مانده اند...

Dr.Hossein.M.Al
04-15-2011, 02:05 PM
با سلام
دوست عزیز لطفا این گونه سوالاتتان را در بخش دامپزشک انلاین مطرح بفرمایید تا سریعتر پاسخ ان داده و نظم انجمن به هم نخورد. بنده استثنا این دفعه مطلب را به بخش مورد نظر منتقل میکنم.

در رابطه با سوالی که فرمودید من سوال شما را به وبخش تقسیم میکنم :
1- خود خوری جوجه مرغ ها
2- فلجی و مرگ

بنده احتمال میدهم که مشکل در جیره غذایی است که به مرغ ها داده می شود و احتمالا ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز ان ها کم است که دچار این مشکل شده اند.

در رابطه با مشکل اول : این اتفاق معمولا در بین جوجه مرغها رخ می دهد و به طور خلاصه می توان گفت که کمبود برخی مواد مثل متیونین،شلوغی،نور زیاد،کوکسیدیوز،اسهالهای خونی باعث بروز این مشکل می شود.
در این خصوص قبلا به طور کامل بحث شده است شما می توانید به تاپیک زیر مراجعه کنید.
پر کنی در مرغ (http://irvet.ir/forum/%D8%B7%DB%8C%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D9%BE%D8%B1%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D9%86%D8%AA%DB%8C/2169-%D9%BE%D8%B1%DA%A9%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%BA.html)

در رابطه با مشکل دوم: عوامل مختلفی مانند عوامل ویروسی کمبود ویتامین و ... میتوانند باعث بروز این مشکل شوند بهترین این است که به دامپزشک مراجعه کنید و دامپزشک با کالبد گشایی اجساد درصورت نیاز مشکل را پیدا کرده و ان را بر طرف کند