PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خوردگی بدن گلدفیش

gah1979
04-17-2011, 09:19 PM
با سلام و تشکر فراوان - درجواب سوالات شما:

1- بیست عدد ماهی گلی ( گلد فیش ) در اندازه های متفاوت بزرگ و کوچک در آکواریوم کوچک حدودا 25 لیتری.
2- یک ماهه این ماهیها را دارم از سه هفته پیش یکی بعد دیگری با فاصله و نه همزمان دچار شدند.
3- ابتدا ناحیه کمی متورم و قرمز میشود بعد یواش یواش خورده میشود بعضی دیگه شب میبینم سالمه صبح که میشه یه سوراخ روی بدنش ایجاد شده یواش یواش بزرگتر میشه (عکس ضمیمه است).
4- تا حالا ده تا به این حالت دچار شدند.
5- دما و phرا چک نمیکنم ولی هفته ای دو بار آب را عوض میکنم معمولا همدما با محیطه و آب هم به حدی نمیرسه که اسیدی یا قلیایی بشه.
6- فقط طی چند روز قبل دو بار یک روز در میان حمام نمک و حمام تتراسایکلین کردم بصورت غلیظ و آکواریوم را هم شستم ولی روز بعدش مجددا یکی دیگه مریض شد.

Dr.Hossein.M.Al
04-19-2011, 11:24 AM
با سلام
به احتمال زیاد مشکل قارچی است معمولا همچین مشکلی برای گلدفیش ها پیش می اید به خصوص این موقع از سال.
دوست عزیز در اولین فرصت ماهی های بیمار رو از اکواریوم خارج کرده و جای دیگری نگهداری کنید که بیماری به بقیه ماهی ها سرایت نکند. اب اکواریوم را هم زود به زود عوض کنید .
داروی ضدقارچ را شما میتوانید از ماهی فروشی یا داروخانه دامپزشکی تهیه کنید دارو به صورت قطره است تا 2 ماه از این قطره استفاده کنید.
هر چه زودتر مراجعه کنید احتمال تشدید اپیدمی شدن بیماری بین سایر ماهی ها کمتر می شود.