PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیماری مرغ خانگی

کوروش
04-26-2011, 08:27 AM
با سلام یه سوال داره منو اذیت می کنه خیلی دوست دارم بفهمم به خاطر همین اینجا اومدم
مدتی پیش مرغی داشتم که 6 سال همدم من بود .. یه روز فهمیدم مرغ بی حال و غذا نمی خوره
فکر کردم چیز مهمی نیست ولی 3 روز بعد دیدم قضیه جدی ولی هنوز خوب نشده بعد فهمیدم زیر شکمش نزدیکه مخرجش به شدت متورم شده و بسیار خون آلوده حیوان زنده ولی بی حال بود بعد که قشنگ دیدم متوجه شدم کرم یا لاروهای بزرگی هم روی شکمش دارن وول می خورن و چسبیدن روی قسمت متورم من که دیدم حیوون در عذابه سرش رو بریدم و سر به نیستش کردم...
حالا به دنبال سوالم هستم که بعد از مدتها هنوز جوابش رو پیدا نکردم...عده ای میگن مربوط به باکتری ای کولای هست درسته

لطف کنید این سوال رو جواب و منو راحت کنید.....
جواب مفصل و علمی شو بگید بسیار ممنون میشم.......

hibay
07-10-2011, 09:23 PM
جوجه خروسهای یکماهه وقتی عطسه میزنند وبا بالهای اویزان گوشه ای خموده وکم اشتها شده اند چه داروای باید داد؟

Dr.Hossein.M.Al
07-11-2011, 07:30 AM
با سلام یه سوال داره منو اذیت می کنه خیلی دوست دارم بفهمم به خاطر همین اینجا اومدم
مدتی پیش مرغی داشتم که 6 سال همدم من بود .. یه روز فهمیدم مرغ بی حال و غذا نمی خوره
فکر کردم چیز مهمی نیست ولی 3 روز بعد دیدم قضیه جدی ولی هنوز خوب نشده بعد فهمیدم زیر شکمش نزدیکه مخرجش به شدت متورم شده و بسیار خون آلوده حیوان زنده ولی بی حال بود بعد که قشنگ دیدم متوجه شدم کرم یا لاروهای بزرگی هم روی شکمش دارن وول می خورن و چسبیدن روی قسمت متورم من که دیدم حیوون در عذابه سرش رو بریدم و سر به نیستش کردم...
حالا به دنبال سوالم هستم که بعد از مدتها هنوز جوابش رو پیدا نکردم...عده ای میگن مربوط به باکتری ای کولای هست درسته

لطف کنید این سوال رو جواب و منو راحت کنید.....
جواب مفصل و علمی شو بگید بسیار ممنون میشم.......
با سلام
دوست عزیز برای تشخیص نوع انگل باید از مدفوع مرغتان ازمایش گرفته میشد.
همینطور نمی شود تشخیص داد انگل های مختلفی وجود دارد که در بروز بیماری علائم یکسانی دارند.

Dr.Hossein.M.Al
07-11-2011, 07:39 AM
جوجه خروسهای یکماهه وقتی عطسه میزنند وبا بالهای اویزان گوشه ای خموده وکم اشتها شده اند چه داروای باید داد؟
با سلام
دوست عزیز محل نگه داری از نظر بهداشتی و نوع غذای مصرفی در سلامت مرغ و خروس بسیار اهمیت دارد.
در ابتدا موارد مربط به نگه داری که در بخش پرورش طیور و پرندگان زینتی قرار دارد را مطالعه بفرمایید
دوست عزیز عوامل مختلفی مثل عوامل انگلی می توانند باعث بروز این مشکل شوند بهترین کار مراجعه به دامپزشک است اما اگر دامپزشک در دسترس نیست میتوان فعلا موارد زیر که ذکر کردم را انجام دهید تا نتیجه ملاحظه شود.

شما فعلا به مدت یک هفته و هر روز مولتی ویتامین مینرال در ابش قرار بدهید.
میزان : یک کپسول در 4 لیوان اب خوری
هر روز اب مصرفیشان را عوض کنید. اگر بعد از 4 روز هیچ تغییری ایجاد نشد به احتمال بالا مشکل انگلی است که باید به دامپزشک مراجعه کنید.
اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم

1bolbol
08-30-2011, 07:29 AM
با سلام
دوست عزیز محل نگه داری از نظر بهداشتی و نوع غذای مصرفی در سلامت مرغ و خروس بسیار اهمیت دارد.
در ابتدا موارد مربط به نگه داری که در بخش پرورش طیور و پرندگان زینتی قرار دارد را مطالعه بفرمایید
دوست عزیز عوامل مختلفی مثل عوامل انگلی می توانند باعث بروز این مشکل شوند بهترین کار مراجعه به دامپزشک است اما اگر دامپزشک در دسترس نیست میتوان فعلا موارد زیر که ذکر کردم را انجام دهید تا نتیجه ملاحظه شود.

شما فعلا به مدت یک هفته و هر روز مولتی ویتامین مینرال در ابش قرار بدهید.
میزان : یک کپسول در 4 لیوان اب خوری
هر روز اب مصرفیشان را عوض کنید. اگر بعد از 4 روز هیچ تغییری ایجاد نشد به احتمال بالا مشکل انگلی است که باید به دامپزشک مراجعه کنید.
اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم

اگر با مصرف مولتی ویتامین مینرال مشکل مرغ و خروس حل شود، بیماری و علت آن چه چیزی می تواند باشد؟

Dr.Hossein.M.Al
08-30-2011, 11:36 AM
مشکلاتی که به دلیل کمبود ویتامین و مواد معدنی به وجود می ایند حل می شوند
بسیاری از بیماری ها به جز انگلی باکتریایی قارچی و ویروسی به طور مستقیم به دلیل کمبود ویتامین به وجود می ایند و به طور غیر مستقیم بر روی مواردی که ذکر شد تاثیر دارند که به دلیل تغذیه نامناسب این مشکلات به وجود می اید.
شما میتوانید با یک جستجو کوچک بیماری هایی که مربوط به کمبود ویتامین است را در گوگل جستجو کنید