PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل دندون خرگوش ،احتیاج به کمک دارم

shivid
05-03-2011, 05:48 PM
سلام
خرگوشه من از بهمن پارسال مشکلش شروع شد با ساییدنه دندناش به هم و کم اشتها شدنش بردمش دکتر. اون تقریبا یک سال و سه چهار ماهش و دندوناش خیلی رشد کرده اول از حرکات دهنش که انگار چیزی رو بالا میاره نگران شدم و دامپزشک عکس رادیولوژی گرفت و گفت دندوناش از ریشه و از تاج رشد زیادی کرده (دندونای عقبش) و گفتن هیچ کاری نمیشه براش کرد یه مدت مسکن مصرف کرد چون خیلی درد داشت و هیچی نمیخورد بعد از یک ماه دوباره به غذا خوردن افتاد و تا بعداز عید هم خوب بود ولی الان دوباره انگار درد داره و غذاش خیلی کم شده و من بهش آب سبزیجات میدم و دیگه هیچی نمیخوره دکترش گفته بهش آب نبات جوشونده هم بدم
خیلی ضعیف شده دکتر گفت هیچ کاری نمیشه کرد...آخه مگه میشه؟خود دکتر تعجب کرد خرگوشه یک ساله اینقد دندوناش بزرگ باشه
شما بگین من چیکار کنم؟ایا امکان کشیدن یا کوتا کردن دندوناش هست؟من باید چیکارکنم؟دکترش میگه اگه دندوناشو بکشیم میمره
خواهش می کنم شما راهنمایی کنین چیکار کنم؟حداقل ازین بلندتر نشه ...
این چند وقته هم همش از کناره دهنش آب دهنش میریزه و همش دندوناشو به هم میسابه....خیلی ناراحتم چیکار کنم؟....
در ضمن اگر امکان کشیدن یا کوتا کردن دندونای عقبش هست میشه هزینه ی این کارو بهم بگین چون از نظر مالی برام سخته
خیلی خیلی ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدین خیلی نگرانشم هیچی نمی خوره

shivid
05-10-2011, 12:10 PM
واقعا ممنون از جوابهاتون

Dr.Hossein.M.Al
05-10-2011, 01:09 PM
با عرض سلام و احترام
از اینکه سایت دامپزشکان رابرای مطرح کردن سوال خودتان انتخاب کردید متشکرم
ازبابت دیرکرد پاسخ متاسفم چون سایت و انجمن در حال به روز رسانی بود لینک مطلب ازطریق انجمن ایمیل نشد.

مشکل خرگوش شما رشدبیش ازحد دندانهای عقبش است. فهمیدن اینکه قابل درمان هست یا نه در پاسخ دادن به سوالات زیر مشخص میشود.
حتما باید دندان خرگوش از نزدیک مورد معاینه قرار بگیرد با توجه به اینکه معاینه حضوری امکان پذیر نیست لطفا شما از دندان های خرگوشتان و تصویر رادیولوژی تصویری تهیه کنید و ان را در سایت قرار بدهید برای راحتی کار می توانید تصاویر را در اپلود سنترسایت دامپزشکان قرار داده و لینک ان را ارسال کنید .
اپلود سنتر سایت (http://vetspace.ir)
لطفا به سوالات زیر پاسخ بدهید :
1-نژاد خرگوش چیست؟
2- فرم قرار گیری دندان ها روی هم به چه شکل است ؟
3- در تصویر گرفته شده ایا دندان به فک متصل شده است ؟مهم
4- دکتر مربوطه در رابطه با بیماری های دهان و دندان چیزی اشاره نکرد ؟
5- ایا تورم و التهاب در لثه وجود دارد ؟
6- بلندی دندان ها باعث زخم دهان خرگوشتان می شود ؟
7- شکل دندان ها تغییر خاصی ندارد ؟ (مثل انحراف یا ... )
8- حال خرگوش الان چگونه است ؟
9- پیش چند دامپزشک تا به حال خرگوشتان را بردید ؟

برای جلوگیری از ضعیف تر شدن خرگوش شما روزی 2 بار هر بار 2 قطره مولتی ویتامین و 2قطره ویتامین سی با فاصله زمانی بهش بدید.

من در پایین تصویر اناتومیکی سر خرگوش و دندان هایش را قرار دادم دقیقا بگید که کدام دندان هابیشتر درگیر هستند.
تصویر از سر و دندان های خرگوش:
http://vetspace.ir/images/05439671616128097561.jpg

shivid
05-14-2011, 04:07 PM
سلام واقعا ممنون از توجهتون
من فردا عکس رادیولوژی رئ برااتون میذارم البته ماله اسفنده پارساله
1-نژادشو وقتب خریدم گفتن هلندی ولی دکتر دامپزشکش گفت نمیدونم چیه!
2-فرم قرار گرفتن دندوناش رو نمیدونم به چه صورته و باید چطور باشه؟
3-دندانها از بالا و پایین به فک متصل شده
4-دکتر فقط گفت میشه دندوناشو کشید ولی وقتی عکس گرفته شد گفت امکان پذیر نیست و امکان داره آبسه هم بکنه
5-اگر التهاب از فرم صورت مشخص باشه که صورتش عدیه و تورمی نداره
6-دندان بالایی به نظر میرسه لب پایینشو زخم میکنه ولی دندان های آسیا رو نمیدونم به چه صورته مدام دندوناشو به هم میماله و مثله اینکه بخواد چیزیو بالا بیاره زبونشو در میاره
7- نی تغییری نکرده
8-به شدت به من وابسته شده و ترسو شده و اشتها برای غذا خوردن نداره ولی گهگاه سرحال میشه و تمایل به خوردن پیدا میکنه که با چند بار گاز زدنه خوراکیها درد به سراغش میاد و غذا خوردن رو ول میکنه
9- به 2کلینیک مراجعه کردم و با دو پزشک هم تلفنی حرف زدم ا
شما در اصفهان کلینیکه خاصی رو پیشنهاد میکنید؟اینجا اطلاعات راجع به خرگوش خیلی پایینه فقط سگ و گربه رو میشناسند
واقعا از توجهتون ممنونم
لطفا راهنماییم کنید
در ضمن هیچ دکتری به من نگفت غذایی که خرگوش برای جلوگیری از رشد دندونش نیاز داره یونجه هست....من واقعا متاسفم ...

shivid
05-14-2011, 04:10 PM
دندناش به نظر میرسه از بالا سه دندون آخر درگیرترن و از پایین 3 دندون جلوتر
من درست متوجه عکس دندون خرگوشم نمیشم
فردا حتما سعی میکنم عکس رو به دستتون برسونم
واقعا ممنون

shivid
05-16-2011, 03:33 PM
:sad: :sad::sad::sad::sad::sad::sad:

Dr.Hossein.M.Al
05-16-2011, 04:56 PM
با سلام
دوست عزیز شما میخواستید که برای تشخیص بهتر عکس رادیولوژی را قرار بدهید !
بااین حال اگر امکان قرار دادن تصویر نیست من با توجه به توضیحاتتان پاسخ را میدهم :)

Dr.Hossein.M.Al
05-24-2011, 09:19 AM
با سلام و احترام
تصویر رادیولوژی را مشاهده کردم احتمالا بعضی از دندان ها به فک متصل شده اند البته دقیق مشخص نبود .
در رابطه با کشیدن دندان ها که فرمودید باید عرض کنم که نیازی به این کار نیست چون کشیدن دندان باعث به وجود امدن شک در خرگوشتان می شود درضمن مشکل خرگوش شما با یک پروسه بلند مدت کم کم می تواند بهترشود.
دندان های خرگوش به دلیل نوع تغذیه مصرفی در طبیعت در تمام طول زندگیشان رشد می کند دلیل اصلی به وجود امدن این مشکل عدم وجود وسایل مورد نیاز برای کوتاه کردن دندان ها توسط خرگوش شما است. درمان قطعی برای این مشکل وجود ندارد بنده مواردی که می تواند به بهتر شدن وضع دندان های خرگوشتان کمک کند درزیر قرار دادم البته پروسه درمانی می تواند تا 6 ماه زمان ببرد.
درمان:
2 مورد اول باید حتما در اختیار خرگوشتان قرار بگیرد.
1- در برنامه غذایی حتما از یونجه استفاده کنید چون باعث جلوگیری از رشد بیش از حد دندان ها می شود.
2- از اسباب بازیهای جویدنی و قطعه شاخه درخت و چوب تا خرگوش با انها دندان های خودش را کوتاه نگه دارد
3-علوفه خشک- 18-24% از حجم غذای روزانه را می تواند فیبر های خوراکی (پلت جوندگان) با مقدار پروتئین بالااستفاده شود.
4- ذرت تازه و یا خشک به صورت کامل و یا دان شده یا برگ ذرت نیز می تواند بخشی از غذای غیر علوفه ای خرگوش را تامین کند.
5- استفاده از قطره مولتی ویتامین 2 قطره در روز به مدت 2هفته
برای تغذیه شما باید غذا ها تک به تک در اختیار خرگوش قرار گیرد و ابتدا علوفه خشک مصرف شود و در پایان روز و تنها به عنوان مکمل غذایی و تنقلات از دانه های روغنی و میوه و سبزی استفاده شود.
باز هم اگر سوالی بود خوشحال می شوم که پاسخ ان را بدهم اگر موارد دیگری به ذهنم رسید بازدر این تاپیک مطرح میکنم

shivid
05-25-2011, 12:34 PM
سلام
واقعا خیلی خیلی خیلی از توجهتون ممنونم...
چشم من سعی میکنم تمام این دستوراتو اجرا کنم
فقط یک سوال وقتی تمایلی به خوردن یا جویدن چوب و یونجه نداره چطور میتونم مجبورش کنم این کارو انجام بده
ممنون میشم اگه جواب بدید