PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عقیم سازی گربه ماده

فهیمه ک ف
05-07-2011, 09:25 AM
سلام.
یک سوال دارم از دوستان : برای عقیم کردن یک گربه ماده آیا جز جراحی روش دیگری هم می شناسید مثلا خوراندن قرص ضد بارداری؟

ممنونم.

Dr.Shayan
05-07-2011, 03:22 PM
با سلام

از روش دیگری که جامع و در دسترس عموم باشد جز روش جراحی مطلع نیستم در ضمن از محاسن این روش جلوگیری از ایجاد تومورهای سرطانیست.

البته نا گفته نماند که به کمک ru-486 می توان مانع از تولید پروژسترون شد ,ولی باید گفت که این روش به موقت عمل می کند .

امیدوارم که جواب اعتماد شما را داده باشم.

با تشکر

Dr.Hossein.M.Al
05-07-2011, 04:29 PM
با سلام و احترام
از پاسخ شایان عزیز تشکر می کنم.
اگر هدف از عقیم سازی جلوگیری از به وجود امدن بیماری مثل بیماری های سرطانی است به نظر بنده جراحی مناسب میدانم.
چون درصد موفقیت بالاست و زودتر اثر میگذارد همچنین با اخته کردن میتوانید از رفتار های جنسی مثل گام زدن های پی درپی و تولید صداهای ناهنجار جلوگیری کنید.
اگر سوال دیگری داشتی خوشحال می شویم پاسخ ان را بدهیم

فهیمه ک ف
05-08-2011, 07:50 PM
از پاسخ شما متشکرم.
من در اراک زندگی می کنم و در اینجا فقط از روش جراحی استفاده می کنند. منتهی ، من چون نمی تونم گربه ماده مورد نظرم را به دامپزشکی ببرم ( هنوز اهلی نیست ) به فکر افتادم که از راه خوراندن قرص شاید بشه کمک به جلوگیری از بارداری ناخواسته اش کنم.

غیر از مسایل بهداشتی ، مشکل پیدا کردن جای مناسب و غذای خوب از محل های امن باعث بیماری توله ها یا کشته شدن آنها بر اثر برخورد به ماشین می شود. به همین دلیل به نظرم بهتر ه که عقیم بشه.

باز هم از راهنمائی شما پزشکان گرامی متشکرم.