PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بچه گربه

sharareh
05-13-2011, 08:37 AM
سلام.من پریروز یه بچه گربه توی یه کارتون گوشه خیابون پیدا کردم هنوز چشم هاش باز نشده و نمیتونه رو پاهاش بایستد.سعی کردیم با قطره چکان بهش شیر بدیم اما نمیخوره.لطفا بگین باید چه کار کنیم؟
باتشکر

Dr.Hossein.M.Al
05-13-2011, 09:13 AM
با سلام و احترام
بهتر است که برای انجام یک چک اپ گربه تان را نزد دامپزشک ببرید تا از نظر بیماری های احتمالی معاینه شودبه خصوص بیماری های پوستی قابل انتقال به انسان.
در رابطه با غذا که سوال کردید باید خدمتتان عرض کنم که اصلا شیر مصرفی انسان مثل شیر گاو به گربه تان ندهید.
من طریقه صحیح غذا دادن به بچه گربه را در زیر قرار دادم :
برای بچه گربه ها باید از شیر خشک ترجیحا با لاکتوز کم استفاده کنید. شیر خشک باید با دو برابر غلظتی که برای بچه انسان تهیه می شه درست شده باشه و به آن باید هیدروکسید کلسیم اضافه بشه و یا طبق نظر دامپزشک از قطره یا شربت کلسیم جایگزین استفاده کنید. برای تغذیه از بطری پستانک دار مخصوص حیوانات کوچک، قطره چکان و یا سرنگ بدون سر سوزن می تونید استفاده کنید ولی شیر رو به زور به دهان نریزید و اجازه بدید خودش شیر را بمکد در غیر این صورت احتمال پریدن اون به نای و ایجاد عفونت تنفسی وجود خواهد داشت. بعد از هر بار غذا دادن شکم بچه گربه رو با حوله گرم و مرطوب و زبر مالش بدهید تا به حرکت روده ها کمک کند.
4 هفتگی: علاوه بر شیر روزانه (بدون کاهش مقدار شیر) کمی گوشت چرخ کرده، ماهی و پنیر به شیر افزوده و پوره حاصله را به بچه گربه بدهید. در تهیه غذا از نمک و ادویه استفاده نکنید.
5 هفتگی: گوشت ریز شده یا ماهی در شیر پخته شده و پنیر، ماست یا خامه تهیه کرده و یک وعده از 4 وعده غذایی را به این مواد اختصاص دهید.
6 تا 8 هفتگی: غذای کنسرو جامد و یا بیسکوئیت های مخصوص گربه به غذاهای قبلی بیافزایید. دو وعده از 4 وعده غذایی گربه شامل غذای جامد باشد.
8 هفتگی به بعد: 2 تا 4 وعده غذای جامد و یک نعلبکی شیر گاو کافی است. از لبنیات جامد مثل پنیر کم نمک یا بدون نمک استفاده کنید و در مورد گوشت از گوشتی که همراه با استخوان چرخ شده استفاده کنید.

اگرباز هم سوالی داشتید خوشحال می شویم که پاسخ ان را بدهیم