PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیماری پاهای مرغ عشق

gah1979
05-15-2011, 11:39 AM
با سلام واحترام فراوان
یه جفت مرغ عشق دارم که چند ماهیه رنگ پاهای مرغ عشق نر کدر و تیره شده ( معمولا رنگ پاها روشنه) و پاهاش ترک برمیداره و خونریزی زیادی میکنه ... مدام با منقارش پاهاشو میخاره و پوست پاهاش عادی نیست یه حالت التهاب مانندی داره و اغلب روی یک پا وایمیسه تا پای دیگه رو استراحت بده ( ظاهرا درد میکشه ) کف پا هم کمی حالت قرمزی و ورم خفیف داره و حتی ناخن های پا هم کج شدن اما بی حال و کسل نیست اشتهاش هم خوبه و سرحاله ... به زور دو تا عکس ازش گرفتم شاید در تشخیص بیماری کمک کنه ...
با تشکر فراوان ... در انتظار ارسال جواب ...

134 135
http://irvet.ir/forum/images/styles/ShinyBlue/misc/pencil.png

Dr.Hossein.M.Al
05-16-2011, 02:05 PM
با سلام
ازاینکه سایت دامپزشکان را برای مطرح کردن سوالتان انتخاب کردید متشکرم

احتمالا دلیل این مشکل تغذیه نادرست مرغ عشقتان هست .
شما یک هفتم کپسول مولتی ویتامین مینرال را به مدت هقت روز روزی یک بار درظرف ابش قرار بدهید توجه کنید که بعد از هر بار ریختن مولتی ویتامین اب عوض شود.
از پماد Dexpanthenol دو بار در روز به مدت1 هفته استفاده شود در صورت پیدا نکردن این پوماد می توانید ازپوماد AD3 استفاده نمایید.
طریقه مصرف پوماد : پای مرغ عشقتان را خوب بشورید سپس به ارامی روی محل زخم ان را بمالید. توجه کنیدکه پس از مصرف پوماد حتما دستتان را بشویید.
اگر پس از یک هفته تغییری ایجاد نشد در این تاپیک مطرح بفرمایید تا بیشتر مشکل را مورد بررسی قرار بدهیم.

کله حنایی
11-28-2011, 04:55 PM
سلام یه مرغ عشق نر دارم که پاهاش پوست پوست شده و بالای نوکش هم مثل پاهاش داره میشه. امروزم کنار بینیش یه کم خون اومد. چه کار کنم؟ خیلی می ترسم. ولی خیلی سرحال و قبراغه. فقط مشکل پوستی پیدا کرده. یه مرغ عشق ماده هم دارم که تقریبا یه هفته است بالای مقعدش باد کرده انگار می خواد تخم بذاره ولی خبری از تخم نیست.

Dr.Hossein.M.Al
12-01-2011, 09:36 AM
با سلام و احترام
از اینکه سوالتان را در سایت دامپزشکان مطرح کردید ازشما متشکریم

یه مرغ عشق نر دارم که پاهاش پوست پوست شده و بالای نوکش هم مثل پاهاش داره میشه

دوست عزیز شما مولتی ویتامین مینرال را به صورت قطره یا پودر باید بهش بدهید(هم ماده و هم نر) توجه کنید که هر روز باید اب عوض شود
قطره : 6قطره در ظرف اب خوری رایج
کپسول: محتویات یک کپسول در 4 لیوان اب خوری
پوماد ad3 را هر روز به پاهایش بزنید ون مقدار خیلی کم به منقارش بزنید طوری بزنید که نتواند از پوماد بخورد اگر مشاهده کردید از پوماد بر روی پایش میخورد مطرح بفرمایید تا به شما توضیح بدهیم چه کاری بکنید

یه مرغ عشق ماده هم دارم که تقریبا یه هفته است بالای مقعدش باد کرده انگار می خواد تخم بذاره ولی خبری از تخم نیست
تخم ماندگی در قناری نادر هست و فکر نکنم که همچین مشکلی برایش پیش بیاید با این حال به شما پیشنهاد میکنم که قناریتان را به دامپزشک برای انجام معاینات کامل ببرید
اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان ا بدهیم