PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل خرگوش

shivid
05-25-2011, 12:43 PM
سلام
من یک سوال داشتم خرگوشم به شدت شکمشو سفت گرفته و منقبض کرده به نظر میرسه درد داره
و بی حاله
من باید چیکار کنم؟میشه راهنماییم کنید؟
در ضمن قرص ضده انگل چیه؟و چطور استفاده میشه؟از کجا بفهمم مشکلش انگلیه؟
میشه زودتر جواب بدین؟
ممنون

Dr.Hossein.M.Al
05-26-2011, 10:56 AM
باسلام
دردشکم دلایل مختلفی می تواند داشته باشد از جمله مشکل انگلی .
قرص ضد انگل، برای انگل های داخلی از جمله روده ای استفاده میشود . نوع ان معمولا خوراکی است .
برای تشخیص بیماری باید از خون یا مدفوع خرگوش شما ازمایش گرفته شود که در صورت وجود انگل نوع ان مشخص شده و داروی مربوطه تجویز شود.
مناسب ترین کار مراجعه به دامپزشک است .

shivid
05-26-2011, 11:12 AM
سلام
ممنون
بردمش دکتر امروز حدس زدن عفونت داره بهش آنتی بیوتیک و مولتی ویتامین تزریق کردن ولی اصلا بهتر نشده خیلی بی حال تر شده و از دیروز نه ادرار کرده نه مدفوع با ابنکه بهش آب سبزی و آب نبات داغ طبق تجویز دکتر بهش دادم
از بینیش آب میاد ممکنه سرما خوردگی باشه؟
اگه سرماخورده باید چیکار کنم؟
ممنون میشم زودتر جواب بدین خیلی نگرانم....

shivid
05-26-2011, 11:39 AM
کاش زودتر جواب بدین....

shivid
05-27-2011, 10:27 AM
خرگوشم مرد......

Dr.Hossein.M.Al
05-27-2011, 10:49 AM
من واقعا از اتفاق پیش امده متاسفم به دلیل مشغله فراوان این چند روز نمیتونستم مرتب به سایت سر بزنم
برای مشکل مدفوعش باید پارافین خوراکی بهش میدادید شکمش هم باید با پنبه خیس مالش میدادید که تحریک بشه .
باید توسط دامپزشک مربوطه ازمایش های لازم جهت تعیین مشکل اصلی گرفته میشد.
اگر تمایل داشته باشید میتوانید برای تشخیص بیماری خرگوشتان را برای کالبدگشایی نزد دامپزشک ببرید اگر نه که هیچ.
بازهم از اتفاق پیش امده متاسفم

shivid
05-27-2011, 11:07 AM
حالا که مرده خواهشا نگین میتونستم چیکار کنم تا بمونه....اون مرده و من هیچ کاری هیچ کاری هیچ کاری نتونستم بکنم.......دارم دق میکنم...

Dr.Hossein.M.Al
05-27-2011, 11:28 AM
دقیقا برای من که مشخص نشد مشکل خرگوش شماچی بود موارد بالا که ذکر کردم می توانست شاید بیشتر نگه اش دارد اما درمان قطعی نبود.
با این حال اتفاقی هست که افتاده و شما تمام تلاش خودتون رو کردید و اصلا نیازی به سرزنش کردن خودتون نیست .
همچین اتفاقاتی پیش میاد سخت هست اما غیر قابل تحمل نیست .
باز هم عرض میکنم شما تمام تلاشتون رو کردید و مطمئن باشید که خرگوشتون ازشما سپاسگزار خواهد بود.