PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال در رابطه با نگهداری از مرغ و خروس

1bolbol
09-09-2011, 12:03 PM
من چند سوال در رابطه با نگهداری از مرغ و خروس دارم. ممنون میشم که من را راهنمایی کنید.

بهتر است از مرغ و خروس درون باغچه و بر روی خاک باغچه نگهداری کنیم؟ و اگر پاسختان خیر است بهتر است که کف قفس چه جنسی داشته باشه (چوب، ورق آهن، ...)
در زمستان باید اطراف قفس را پوشیده نگهداریم؟ مثلا با پلاستیک اطراف آن را بپوشانم و آیا نیازی به وسیله گرمایشی در درون قفس است؟
تعداد دفعاتی که در طول روز مرغ و خروس غذا می خورند مهم است؟ آخه مرغ خروس های من در طول روز در فضای حیاط و باغچه آزاد هستند و مدام در حال خوردن از علف های درون باغچه هستند و ممکن هست در طول روز حتی تا 4-5 دفعه انواع باقیمانده غذا به آنها داده شود.
مرغ و خروس ها که جوان هم هستند (شاید چند ماهی داشته باشند) وقتی گندم بر روی زمین میریزم و یا درون ظرفی قرار می دهم اصلا میلی به خوردن گندم ندارند؛ اما اگر همان گندم را در درون دستم قرار دهم و جلو آنها بگیرم، همه گندم ها را می خورند. باید چکار کنم؟!
آیا دادن پیاز به مرغ و خروس مفید آست؟ (خیلی خوب پیاز می خورند) اگر هر روز یکی دو پیاز به آنها بدهم اشکالی ندارد؟
هر روز فضله مرغ و خروس ها به یک شکل است (مدفوع آنها منظورم هست) یک روز معمولی به نظر میاد، یک روز شل و یک روز هم اسهال دارند. بطور کلی بصورت پایدار نیست. آیا این میتونه به غذای آنها مربوط باشه؟ و آیا این وضعیت مهم است یا خیر؟
ویتامین مینرال را سه روز پشت سر هم در هر هفته به آنها می دهم. آیا مناسب است؟

بابت سوالات زیادم عذر خواهی میکنم. به هر حال من در این راه تازه کار هستم و نیاز می دیدم که پاسخ این سوالات را بدانم.

از راهنمایی شما سپاسگزارم