PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث،مشاوره،تبادل نظر و رفع اشکال دانشجویان دامپزشکی

shayan.irani
10-07-2011, 05:09 PM
سلام دوستان
یه نگاهی به سایت که انداختم دیدم که جای چنین تاپیکی در سایت خالیه و تصمیم گرفتم تا تاپیک رو ایجاد کنم!

در کل هر سوالی مشاوره ای رفع اشکال درسی رو داشتید بهتره اینجا بپرسیم تا دوستان با تجربه تر مثل مدیران سایت و مدیران انجمن هم لطف کنند و تجارب خودشون رو انتقال بدند!

+

خوب به عنوان اولین سوال من سوالم رو این طور می پرسم:

یک دانشجوی دامپزشکی در حین تحصیلی چه طور میتونه سواد عمومی خودش رو در این رشته بالا ببره؟در کل چه راه هایی رو توصیه میکنید؟!

با تشکر.....امیدوارم از تاپیک استقبال بشه!

Dr.Hossein.M.Al
10-07-2011, 05:40 PM
سلام دوستان
یه نگاهی به سایت که انداختم دیدم که جای چنین تاپیکی در سایت خالیه و تصمیم گرفتم تا تاپیک رو ایجاد کنم!

در کل هر سوالی مشاوره ای رفع اشکال درسی رو داشتید بهتره اینجا بپرسیم تا دوستان با تجربه تر مثل مدیران سایت و مدیران انجمن هم لطف کنند و تجارب خودشون رو انتقال بدند!

+

خوب به عنوان اولین سوال من سوالم رو این طور می پرسم:

یک دانشجوی دامپزشکی در حین تحصیلی چه طور میتونه سواد عمومی خودش رو در این رشته بالا ببره؟در کل چه راه هایی رو توصیه میکنید؟!

با تشکر.....امیدوارم از تاپیک استقبال بشه!

با سلام و احترام

فکر خوبی بود شایان عزیز تا جای امکان ما سعی میکنیم که پاسخ سوالاتتان را بدهیم

با خواندن مقالات کتاب های اموزشی در زمینه ای که علاقه دارید می توانید سوادتان را بالا ببرید اما پیشنهادبی که من به شما میتوانم بکنم این است که پله پله جلو بروید همانطور که برای ساختن یک ساختمان به جای اینکه از اول شروع به بالا رفتن کنند زمین را خالی میکنند (پی میکنند) سعی کنید که پایه تان را درابتدا قوی کنید .
برای مثال اگراستاد شما در یک زمینه شروع به درس دادن کرد شما سعی کنید کتاب های مرتبط یا مقالات مرتبط در ان زمینه را مطالعه کنید اگر استاد شما از 1 تا 99 را یاد شما داد شما از 100 تا 300 را خودتان مطالعه کنید .
همه تلاشتان را بکنید که پر تر بشوید اگر این روند را ادامه بدید هرچه بالاترمیروید تفاوت خودتان را با بقیه همکلاسی ها یا دانشجویای دیگر میتوانید حس کنید.
برای اینکه بحث بیشتر باز شود یک ارتباط کاربردی را برای شما مثال میزنم : شما درسی مثل بیوشمی دارید که وقتی شروع به خواندنشان میکنید با یک سری فرمول های پیچیده برخورد میکنید که حفظ کردن این روابط و به کاربردن ان ها کار هر کسی نیست بلاخره یک طور درس رو میگذرونید جلوتر که میروید با درسی به نام فارماکولوژی روبه رو می شوید که یکی ازدرس های اصلی شماست حالا من دو شخص رو برایشما مثال میزنم :
شخص یک درس بیوشیمی رو خوب نخونده و پاسی گذرونده با 12 ، به فارماکولوژی برخورد میکند دچار مشکل میشود جلوتر در کار دچار مشکل میشود چون فقط یک سری دارو حفظ کرده اما به درک عملکرده ان نرسیده است و در اخر دامپزشک خوبی نمیشود.
شخصی که درس بیوشیمی رو خوب خوانده جلوتر به درک فارماکولوژی میرسه و عملکرد دارو ها در بدن و رفلکس های بدن به دارو و .... در اخر ایشون هم دامپزشک می شود اما فرق ایشون با دامپزشک بالایی در این است که ایشون میتواند با یک نسخه بیمارش را درمان کند اما شخص بالا بعد ازچند بار با همان کیس مشابه به درمان میرسد.
البته مثال بالا کلی است و دارای استثناهایی است و همیشه این طور نیست ، این فقط مثال بود.

سعی کنید هر روز بهتر از دیروز شوید هر روز با سوادتر از دیروز

اگر در این زمینه سوالات دیگری بود یا اینکه نیازی به توضیح بیشتری داشتید بفرمایید تا من بیشتر بحث را باز کنم

kgh_vet
10-08-2011, 08:19 PM
با سلام شایان جان
متعاقب فرمایشات دکتر حسین باید عرض کنم که اولا" این خیلی خوب و مثبته که اگر در ابتدای راه هستی و به فکر بیشتر سواد دار شدن افتادی. چرا که پشتوانه آینده شما، صرفا" مدرک شما نیست و شما به علم بیشتر نیاز داری. دوما" اینکه از الان سعی کن مسیر خودتو پیدا کنی. از علاقه مندی های خودت شروع کن. اینکه چه شاخه ای از این علم گسترده رو می خوای پیش بگیری؟ اگر این کار رو بکنی من قول میدم به دلیل علاقه خودت، اجازه نمیدی جای ابهامی توی ذهنت باقی بمونه و این باعث میشه مطالعات بیشتری رو انجام بدی. باور کن بعد از مدت کوتاهی به بقیه علوم دامپزشکی هم علاقه مند میشی و بازم اجازه نمیدی جای ابهامی باقی بمونه.
امیدوارم دوستان دامپزشکی که این موضوع رو درک و لمس کردند گفته های من رو تایید کنن. اطمینان دارم شما هم صحبت های منو درک می کنید. امیدوارم روزی برسه که دامپزشکای با سواد و فهیم زیاد ببینیم. موفق باشید
dr.k.ghomi

shayan.irani
10-13-2011, 05:56 PM
با تشکر از دکتر حسین عزیز و دکتر قمی گرامی....
از وقتی که گذاشتید مشتکرم

اما یک مشکلی هست این که این پایشو نمیدونم از کجا شروع کنم....مثلا ما این دو هفته اخیر کلاس آناتومی یا همون کالبد شناسی رو رفتیم که همش اصطلاح انگلیسی بود که میتونم قاطعانه بگم 100 درصد کلاس چیزی متوجه نشد....
فیزیک پزشکی هم همین طور انگلیسی بود......جانورشناسی هم تا حدودی این طور بود!
البته من پرس و جو که کردم از سال بالایی ها میگفتند که همه این طور بودند و به مرور با اصطلاحات آشنا شدند و در کل راحت شده!
مثلا نمیدونم چه طور راه بیفتم و اصطلاحات رو زودتر یاد بگیرم....

در کل نمیدونم استارت کار رو چه طور بزنم؟!

راستی یه سوال دیگه... واسه درس فیزیک پزشکی یک کتاب خوب چی بگیرم؟....استاد گفت هر کتابی خواستید میتونید بگیرید چون سوالات مشترکه!
کتابی رو معرفی نکرد....

ممنون و متشکرم

zarehamed
10-13-2011, 06:46 PM
سلام
خیلی خوشحالم که با این سایت آشنا شدم.
من امسال تازه دانشجو دامپزشکی شدم.
دقیقاً میخواستم یک همچین تاپیکی رو پیدا کنم. که شکر خدا هست.
من به شدت به این علم علاقه مندم و میخوام همونطور که گفتید، پایه ام رو پیرامون رشته ی دامپزشکی زیاد کنم.این سایت یکی از تاثیرگذارترین ها شاید باشه، ولی کافی نیست.
گر بتونید از تجربیاتتون به امثال من بگید مظلاعه ی چه کتابایی و یا چه عملکردهایی داشته باشیم که علم آموزی و تجربیاتمون به کلاس ها دانشگاهی ختم نشه.
ممنون.

Dr.Behshtian
10-13-2011, 07:47 PM
سلام
من اماده ام

Dr.Hossein.M.Al
10-14-2011, 10:52 AM
سلام
در رابطه با سوال شایان عزیز

اما یک مشکلی هست این که این پایشو نمیدونم از کجا شروع کنم....مثلا ما این دو هفته اخیر کلاس آناتومی یا همون کالبد شناسی رو رفتیم که همش اصطلاح انگلیسی بود که میتونم قاطعانه بگم 100 درصد کلاس چیزی متوجه نشد....
فیزیک پزشکی هم همین طور انگلیسی بود......جانورشناسی هم تا حدودی این طور بود!

در رابطه با این سوال باید خدمت شما عرض کنم که این مشکلی هست که همه دانشجویان ترم اولی با شدت های متفاوت دچار ان هستند و راه حل ساده ای دارد که درزیر نوشته ام :
1- همونطور که گفتید با گذر زمان و اشنا شدن با اصطلاحات این مسئله ساده می شود.
2- مطالعه زیاد درس هر جلسه را چند بار مطالعه کنید درس های شما الان بسیارساده هستند اما انداه خودتون دشوار ، برای مثال شما باید درس اناتومی به زبان لاتین و انگلیسی مطالعه کنید بخش های استخوان را باید انگلیسی و با نام اصلیشان حفظ کنید مثلا ماهیچه biceps رو نباید با نام ماهیچه دو سر حفظ کرد یا دیافراگم .
پس شما باید هر درس تاجایی که بفهمید مطالعه کنید و حرف هایی مثل قاطعانه بگم 100 درصد کلاس چیزی متوجه نشد رو دور بندازید چون باعث کم کار کردن و توجیه کردن خودتون به کمتر درس خواندن میشود.

نمیدونم چه طور راه بیفتم و اصطلاحات رو زودتر یاد بگیرم
زیاد خواندن درس مراجعهبه کتاب های رفرنس

در کل نمیدونم استارت کار رو چه طور بزنم
شمادرس های خودتون رو کامل بخوانید کار دیگه ای نمیخواهد انجام بدید چون فکر کردن به چیزهای مختلف باعث کاهش سرعت شما می شود.

. واسه درس فیزیک پزشکی یک کتاب خوب چی بگیرم؟....استاد گفت هر کتابی خواستید میتونید بگیرید چون سوالات مشترکه
کتاب فارسی خاصی رو مد نظر ندارم

Dr.Hossein.M.Al
10-14-2011, 10:55 AM
سلام zarehamed (http://irvet.ir/forum/member1337.html) عزیز

گر بتونید از تجربیاتتون به امثال من بگید مظلاعه ی چه کتابایی و یا چه عملکردهایی داشته باشیم که علم آموزی و تجربیاتمون به کلاس ها دانشگاهی ختم نشه.

این سوالتون خیلی کلی است ، سوالاتتان را جزئی تر کنید تا پاسخ ان را بدهیم

zarehamed
10-14-2011, 11:10 AM
سلام zarehamed (http://irvet.ir/forum/member1337.html) عزیز

این سوالتون خیلی کلی است ، سوالاتتان را جزئی تر کنید تا پاسخ ان را بدهیم

منظور من هم کلی بود
بذارید جور دیگه بیان کنم حرفم رو. شما اگر برگردید به ترم اول دانشجوئیتون، چه عملکردهایی رو لحاظ میکنید تو برنامه های درسی و چه فعالیت هایی رو انجام میدادید.
کارهایی که خارج محیط استاد و کلاس و درس ، از طرفی کاملاً مربوط به دامپزشکی و تقویت هرچه بیشتر اطلاعات در زمینه اش باشه.
به طور مثال من شروع کردم به مطالعه ی مقالات در مورد چگونگی زندگی بعضی خزندگان.آیا اصلاً نوع زندگی اونها برای من فایده ای داره؟ آیا این روش مفید هست؟ و..

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم :دی

Dr.Hossein.M.Al
10-14-2011, 11:25 AM
منظور من هم کلی بود
بذارید جور دیگه بیان کنم حرفم رو. شما اگر برگردید به ترم اول دانشجوئیتون، چه عملکردهایی رو لحاظ میکنید تو برنامه های درسی و چه فعالیت هایی رو انجام میدادید.
کارهایی که خارج محیط استاد و کلاس و درس ، از طرفی کاملاً مربوط به دامپزشکی و تقویت هرچه بیشتر اطلاعات در زمینه اش باشه.
به طور مثال من شروع کردم به مطالعه ی مقالات در مورد چگونگی زندگی بعضی خزندگان.آیا اصلاً نوع زندگی اونها برای من فایده ای داره؟ آیا این روش مفید هست؟ و..

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم :دی
شما اول باید بدونید که به چه زمینه ای علاقه دارید و هدف شما از ورود به رشته دامپزشکی چیست .
همانطور که به شایان جان در پست های قبلی گفتم بهترین کار برای شما مطالعه دروس همان ترم به طورکامل است برای مثال استاد شما درباره یک موضوع ازدرس اشاره میکند شما بروید درباره ان موضوع مطالعه کنید و علمتان را بالا ببرید یا اینکه استاد شما یک کتاب را به شما معرفی می کند شما ان کتاب را تهیه کرده و مطالعه کنید یااگر کتاب درسیتان 700 صفحه است و استادتان 300 صفحه اش را درس داد شما 400 صفحه باقی مانده را هم بخوانید
در کنار مطالب بالا شما میتوانید مقالات مختلف درباره حیوانات که درانجمن هم کم نیست را ببینید و هر کدام از ان ها که نظرتان را جلب کرد را مطالعه کنید شاید به طور کامل متوجه اصل موضوع نشوید اما این کار باعث می شود یک پیش زمینه برای دروس بالاتر داشته باشید

مطالعه همیشه خوب است باید با توجه به علاقه مندی هایتان پیش بروید

shayan.irani
11-15-2011, 07:19 PM
سلام دوستان قبلا از دوستان اینجا شنیده بودم که در رشته دامپزشکی در دوره تخصص میشه وارد تخصص های رشته پزشکی هم شد....این مدت هم توی دانشگاه شنیدم که با تخصص پاتولوژی میشه اقدام به تاسیس داروخانه انسانی کرد....ولی الان که یه سرچ کردم توی نت دیدم اون تخصص اسمش پاتولوژی دامپزشکی هست...سوالم اینجاست که آیا این چیز که شنیدم صحت داره؟....کلا پاتولوژی یا همون آسیب شناسی مربوط به چه علمی هست؟کارش چیه؟ من هدفم رفتن بر بالین انسان و درمان نیست...می خواستم ببینم آیا به وسیله رشته دامپزشکی میشه به تاسیس داروخانه انسانی رسید؟ ممنون میشم مثل همیشه با راهنمایی های خوبیتون یاری کنید! متشکرم.

Dr.Shayan
11-15-2011, 08:05 PM
سلام آقا شایان

رشته پاتولوژی یا همون آسیب شناسی به بررسی میکروسکوپی بافت های آسیب دیده می پردازه و مطمئن نیستم که بشه با تخصص توی این رشته داروخانه انسانی زد.

این قانون تا امروز هست که متخصصین رشته فارموکولوژی می تونند داروخانه انسانی هم بزنید.

Dr.Hossein.M.Al
11-16-2011, 05:44 PM
باعرص ادب خدمت شما
در تکمیل صحبت های دوست و همکار عزیزم شایان باید خدمت شما عرض کنم که:
پس از تخصص در رشته فارماکولوژی شما میتوانید داروخانه انسانی بنا بر نیاز احداث کنید یعنی شما نمی توانید پس از قبولی و متخصص شدن در شهرتهران داروخانه انسانی احداٍث کنید و همیشه اولویت با دکترای داروساز است.
با تخصص پاتولوژی شما نمی توانید داروخانه انسانی احداث کنید

navid_azad
11-21-2011, 07:06 AM
سلام خدمت همه دوستان،
گفتید که با تخصص فارماکولوژی میشه داروخونه انسانی زد...
منظورتون فقط فارماکولوژی پزشکیه یا اینکه با تخصص فارماکولوژی دامپزشکی هم میشه داروخونه انسانی زد؟
با تشکر

shayan.irani
11-21-2011, 10:53 AM
با تشکر از حسین عزیز و شایان گرامی.....
در تکمیل سوال نوید جان من هم این رو بپرسم...آیا میشه با مدرک دکترای عمومی به محض فارغ از تحصیل و فارغ از خدمت سربازی نسبت به تاسیس داروخانه دامپزشکی اقدام کرد؟
در خصوص داروهای دامپزشکی آیا فارغ التحصیل با دانش کامل می تواند اقدام به تاسیس کند؟منظورم این هست که آیا فارغ التحصیل دانش کافی برگرفته از دروس دانشگاهی نسبت به ایجاد داروخانه دارد یا نه و بایستی خود تجربه این کار را کسب کند؟

با تشکر...

Dr.Shayan
11-21-2011, 03:44 PM
سلام خدمت همه دوستان،
گفتید که با تخصص فارماکولوژی میشه داروخونه انسانی زد...
منظورتون فقط فارماکولوژی پزشکیه یا اینکه با تخصص فارماکولوژی دامپزشکی هم میشه داروخونه انسانی زد؟
با تشکر

سلام خدمت شما دوست عزیز
منظور فارماکولوژی دامپزشکی است.
نمی خوام نا امید بشید ولی لازم دونستم این رو هم گوش زد کنم این قانون برای امروز است

با تشکر از حسین عزیز و شایان گرامی.....
در تکمیل سوال نوید جان من هم این رو بپرسم...آیا میشه با مدرک دکترای عمومی به محض فارغ از تحصیل و فارغ از خدمت سربازی نسبت به تاسیس داروخانه دامپزشکی اقدام کرد؟
در خصوص داروهای دامپزشکی آیا فارغ التحصیل با دانش کامل می تواند اقدام به تاسیس کند؟منظورم این هست که آیا فارغ التحصیل دانش کافی برگرفته از دروس دانشگاهی نسبت به ایجاد داروخانه دارد یا نه و بایستی خود تجربه این کار را کسب کند؟

با تشکر...

سلام آقا شایان

این کار به علت اینکه شما فاقد کارت پایان خدمت هستید طبعا غیر ممکن است.
این رو بگم که یک دکتر دامپزشک 7 واحد فارماکولوژی بهش ارائه می شه جدا از اینکه متخصص فارماکولوژی هم میشه, که با این تفاصیر می شه گفت اطلاعات لازم رو داره.

shayan.irani
11-21-2011, 05:26 PM
ممنون شایان جان....منظور بعد از خدمت سربازی بود...یعنی به محض تمام خدمت مجوز ارائه میشه؟یا طرح و کار در مناطق محروم و جمع آوری امتیازات و اینا داره؟
Dr.Shayan
11-21-2011, 09:25 PM
سلام عزیز

عذر خواهی میکنم ,در اون صورت که مشکلی نیست, نیاز به کسب امتیاز نداریم

از این مطلب هم می تونید برای اطلاعات بیشتر کمک بگیرید ضوابط و دستور العمل هاي صدور پروانه داروخانه دامپزشكي (http://irvet.ir/forum/thread4308.html#post5891)
باز اگر سولی بود خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم.

shayan.irani
11-22-2011, 07:47 AM
سلامی دوباره دوستان....
یک مقاله میخوام واسه کنفرانس موضوعش هم این باشه کاربرد علم شیمی در دامپزشکی....
زیاد از نظر محتوایی سنگین نباشه و طوری باشه در حد 5 تا 10 دقیقه بش ارائه داد...

میتونید کمکم کنید؟!

ممنون مشم مثل همیشه از راهنمایی های خوبتون استاده کنم.

با تشکر...

Dr.Hossein.M.Al
11-23-2011, 12:36 PM
سلامی دوباره دوستان....
یک مقاله میخوام واسه کنفرانس موضوعش هم این باشه کاربرد علم شیمی در دامپزشکی....
زیاد از نظر محتوایی سنگین نباشه و طوری باشه در حد 5 تا 10 دقیقه بش ارائه داد...

میتونید کمکم کنید؟!

ممنون مشم مثل همیشه از راهنمایی های خوبتون استاده کنم.

با تشکر...
سلام
دوست عزیزمقاله را باید خودتان پیداکنید کمک کردن ما باعث تنبلشدن شما میشود.
شما دانشجو هستید فراموش نکنید

shayan.irani
11-24-2011, 05:03 PM
سلامی مجدد

اوایلی که تاپیک رو زدم و پرسشی که کردم که چگونه میشه سواد عمومی خودمون رو در این رشته بالا ببریم...دوستان عزیز مثل دکتر حسین و بقیه عزیزان اشاره به این کردند که بایستی علاوه بر مباحثی که استاد درس میده و امتحان میگیره هم در اون درس یک مطالعه عمومی و فراتری نیز داشت....
نمیدونم مقایسه درستیه یا نه ولی من به یاد دارم دوران دبیرستان هم که بودم در نهایت دانش آموزایی موفق بودند که علاوه بر دروس مدرسه در کنارش مباحث رو عمیق تر و شاخه و برگ دار تر میخونند و از کتاب های تست و.... هم استفاده میکردند در نهایت هم در دانشگاه های تاپ و رشته های خوب پذیرفته شدند...
این ها همه رو گفتم که بپرسم از کجا باید خوند....مثلا شما مثال بیوشیمی رو زدید که در دروسی مثل فارماکولوژی کاربرد داره...من هم تحقیق کردم و دیدم همین بیوشیمی در بعضی از شاخه های آزمون دکترای تخصصی جزو منابع هست....
خوب چه منابعی؟از کجا؟از روی چه کتاب هایی بایستی شروع کرد؟....من که کتابی رو غیر از جزوات اساتید دانشگاه نمی شناسم
یه مورد دیگه هم اینکه مثلا من خودم توی همین جزوات خودم موندم چه طور میتونم سراغ اون ها برم؟....بهتر نیست مثلا از سال های آخر دانشگاه دنبال مطالعه عمومی و فراتر باشم؟

Dr.Hossein.M.Al
11-25-2011, 10:06 AM
خوب چه منابعی؟از کجا؟از روی چه کتاب هایی بایستی شروع کرد؟....من که کتابی رو غیر از جزوات اساتید دانشگاه نمی شناسم
یه مورد دیگه هم اینکه مثلا من خودم توی همین جزوات خودم موندم چه طور میتونم سراغ اون ها برم؟....بهتر نیست مثلا از سال های آخر دانشگاه دنبال مطالعه عمومی و فراتر باشم؟
با سلام و احترام
در رابطه با سوالاتی که فرمودید:

چه منابعی؟
شما پاسخ این سوال را میتوانید از استادتان برسید مثلا برای درس بیوشیمی چه کتابی را بخوانم ؟ یا در انجمن بپرسید من و سایر دوستان پاسخ شمارا میدهیم
برای بیوشیمی شما لنینجر را مطالعه کنید

از روی چه کتاب هایی بایستی شروع کرد؟
در راستای درس استادتون رفرنس مطالعه کنید

من که کتابی رو غیر از جزوات اساتید دانشگاه نمی شناسم
شما تو انجمن مطرح کنید ما به شما میگیم چه کتابی رو مطالعه کنید

یه مورد دیگه هم اینکه مثلا من خودم توی همین جزوات خودم موندم چه طور میتونم سراغ اون ها برم؟
سر تیتر های اموزشی مشخص هستند شما میتونید بخش هایی که استادتان درس میدهد را از کتاب رفرنس بخونید
خودتون رو زیاد درگیر جزوه نکنید بعدا به جایی میرسید که متوجه میشوید چقدر این جزوه ها ناقص هستند

.بهتر نیست مثلا از سال های آخر دانشگاه دنبال مطالعه عمومی و فراتر باشم؟
عجله نکنید پله به پله شما میتونید در کنار درس های دانشگاه مطالب عمومی دیگری که مربوط به دامپزشکی هست را مطالعه کنید که تو انجمن در این زمینه هازیاد مقاله و مطلب هست کتاب هم به فراوانی پیدا میشود.

shayan.irani
11-26-2011, 05:42 PM
ممنون حسین جان...ترجمه های متفاوتی از لنینجر هست شما کدام ترجمه را مناسب تر می دونید؟

ممنون میشم برای دروس آناتومی پایه و جانورشناسی کتاب مرجع معرفی کنید.

با تشکر

shayan.irani
11-29-2011, 02:21 PM
سلام

دوباره اومدم :دی

با عرض پوزش علاوه بر سوال که در پست قبل بود یک سری سوال دیگری هم داشتم:
یک امتحانی که قراره سال های بعد بگیرن امتحان جامع علوم پایه هست که هرکی در موردش یه چی میگه!!
ممنون میشم درموردش یه توضیحی بدید که :
منابع این امتحان از کجاست و چه دروسی هست...کتاب خاصی معرفی میشه؟
این آزمون چه ترمی برگزار میشه؟
امتحان رو خود دانشگاه میگیره یا سازمان و نهاد خاصی به طور هماهنگ؟
تستی هست دیگه؟
یه چیز که شنیدم اینه که اگر فردی تمامی دروس عمومیش رو تا اون امتحان پاس نکنه حق شرکت در امتحان رو نداره آیا این صحت داره؟

ممنون میشم یه توضیح کاملی بهم بفرمایید.

ببخشید که زیاد مزاحم میشم.

shayan.irani
12-01-2011, 08:31 PM
دوستان دیگه تحویل نمی گیرند :دی
امیدوارم سوالات زیادم دوستان رو کلافه نکرده باشه!
در هر حال پوزش میخوام!

با تشکر

Dr.Hossein.M.Al
12-03-2011, 09:28 AM
با سلام مجدد خدمت شما

ترجمه های متفاوتی از لنینجر هست شما کدام ترجمه را مناسب تر می دونید؟

ممنون میشم برای دروس آناتومی پایه و جانورشناسی کتاب مرجع معرفی کنید.

دقیقا خاطرم نیست که کدام ترجمه بهتراست شما میتونید ترجمه های مختلف را ببینید و ان ترجمه ای که فکر میکنید با خواندش راحتر هستید را مطالعه کنید.
برای دروس اناتومی فقط رفرنس بخونید پاپسکو کتاب خوبی است.
جانور شناسی زیاد اهمیتی ندارد که رفرنس بخونید چون کاربردش پایین است همون جزوه استاد جواب گوست

منابع این امتحان از کجاست و چه دروسی هست...کتاب خاصی معرفی میشه؟
منابع درس هایی که می خوانید

این آزمون چه ترمی برگزار میشه؟
قبل از ترم هشت

امتحان رو خود دانشگاه میگیره یا سازمان و نهاد خاصی به طور هماهنگ؟
خود دانشگاه میگیره طراحان سوال هم استادهایتان است

تستی هست دیگه؟
بله

یه چیز که شنیدم اینه که اگر فردی تمامی دروس عمومیش رو تا اون امتحان پاس نکنه حق شرکت در امتحان رو نداره آیا این صحت داره؟
باید قبل از امتحان یک تعداد واحد حتما پاس شود که دروس عمومی هم جزوشون هست ، بله

SaraD
02-09-2012, 11:50 AM
سلام من میخوام در رشه دامپزشکی قبول بشم میشه کمکم کنید و بگید از چه منابعی استفده کنم بهتره ؟سراسری
اگه کمکم کنبد ممنون میشم

Dr.Hossein.M.Al
02-09-2012, 03:42 PM
با سلام و احترام
منابع دروس سال دوم سوم چهارم دبیرستان رشته تجربی است شرکت در ازمون های ازمایشی کسب رتبه زیر 4000 در کنکور سراسری برای قبولی در دانشگاه سراسری

shayan.irani
02-15-2012, 10:53 PM
سلام عرض شد
کار تا حدودی مرتبط با رشته در دوران تحصیل و دانشجویی ولو با درآمد کم
خوب یا بد؟
میشه نظراتتون رو در این باره بگید؟....ممنون میشم!!
پیشنهادی ندارید در زمینه خاصی ندارید؟
متشکرم

Dr.Hossein.M.Al
02-16-2012, 09:41 AM
سلام
کار خاصی تو دوران تحصیل وجود ندارد حتی با درامد کم مگراینکه درشاخه ای حرفه ای داشته باشید.
پبیشنهاد: سعی کنید امتیازاتتون رو تودوران تحصیل بالا بیاورید.

shayan.irani
02-16-2012, 12:16 PM
ممنون دکتر
حسین جان من بین همکلاسی هام خیلی ها رو می بینم که از قبل از اینکه وارد این رشته بشوند در این زمینه کار میکنند....
و همچنین خیلی های دیگه که اصلا در این رشته نیستند و کار تا حدودی مرتبط انجام میدند.....مثلا پرورش عمده پرندگان زینتی و طیور و فروشش و....//آیا این ها کار نیست؟

Dr.Hossein.M.Al
02-16-2012, 04:29 PM
پرورش و پرنده فروشی ، اداره پت شاپ و فعالیت در ان کار کردن در پرورش طیوری دام بزرگ این ها کار هستند که بدون داشتن اطلاعاتی از دامپزشکی میتوانید فعالیت کنید اما سوالی که مهمه شما چیکاری انجام میدید ؟ ایا تشخیص بیماری میدهید و درمان می کنید ؟
دوست عزیزشما دارید دام + پزشک میشوید نه فروشنده ، هر چند که این دوره زمونه خیلی از دامپزشک ها هر دو کار را انجام میدهند .
من دوستی داشتم که وقتی وارد رشته دامپزشکی شد تو پرورش طیور پدرش هم کار می کرد اما کاری که قبل و بعد از تحصیلش میکرد زمین تا اسمون فرق داشت .
مقوله کار کردن ببیشتر به خود ادم بستگی داره ، اگر توزمینه ای مربوط به رشته حرفه ای دارید می توانید کار کنید .

دکتر رضا عطاران
03-27-2012, 11:42 AM
سعی کنید در دوره ی تحصیل امتیازاتتان را بالا ببرید...
این جمله یعنی چی آقای دکتر و این امتیاز چه جوری بدست میاد؟
سوال دیگه ای که داشتم اینه که آیا مقالاتی که ما درموردش تحقیق میکنیم و اونارو می نویسیم واسه تخصص گرفتن به درد میخورن یا نه؟
مرسی

Dr.Hossein.M.Al
03-29-2012, 10:00 AM
سلام
بحث امتیازات یک بحث خیلی گسترده ای است به طور کلی اگر شما میخواهید در تهران مطب بزنید 200 امتیاز نیاز دارید در کلان شهر ها 160 امتیاز و .......
مقاله اگردرisi یا مجلات دامپزشکی معتبر ثبت شوند امتیاز دارد.

مواردی که گفتم خیلی کلی هست وبیشتر پیش زمینه برای این بحث بود .
در اولین فرصت نحوه گرفتن امتیازات را اسکن میکنم و در انجمن قرار میدهم.

shayan.irani
03-29-2012, 10:30 AM
ممنون رضا جان از سوالی که پرسیدید....چون حسین خان که فرمودند امتیاز،بنده فکر کردم منظورشون نمره و معدل و سواد و.... هستش!

ممنون حسین جان

دکتر رضا عطاران
03-29-2012, 03:00 PM
خواهش میکنم آقا شایان.
دکتر حسین عزیز
بی صبرانه منتظرم تا مطلبتو بذاری.
بازهم ممنون

shayan.irani
03-30-2012, 06:28 AM
دکتر حسین عزیز
بی صبرانه منتظرم تا مطلبتو بذاری.

ما نیز.....

Dr.Hossein.M.Al
03-30-2012, 11:08 AM
جدیدترین دستورالعمل ارزشیابی جهت صدور / تمدید مجوز و پروانه را برای شما دوستان قرار دادم .
امیدوارم مورد استفاده قرار بگیرد.
http://irvet.ir/forum/thread4566.html

dr_hajizadeh9
07-05-2012, 11:42 AM
:sad:یاد جوونی هام افتادم
چه آرزو هایی داشتیم!!!!!!!!به استادامون نیگا می کردیم،فکر می کردیم تخصص بگیریم مثل اون ها از فرداش جذب دانشگاه می شیم
توصیه های من به شما ها:
این رشته اسم اش دامپزشکی هستش نه پزشکی پس زیاد خیال بافی نکنین....یا برید پزشکی بخونید یا دامپزشکی و گرنه مثل دوست های من بعد تمووم شدن میر ین خارج که مثلا پزشکی بخونید
هیچ رشته تخصصی رو پیدا نمی شود کرد که 100%به پزشکی وارد شین..من هم مثل شما بودم خیلی دنبال اش رفتم.
برای خوندن تخصص زیادعجله نکنین از ترم 9 باید تصمیم بگیرین..تحقیق بکنین ولی تصمیم نگیرین..شما هنوز خیلی از دروس رو نخوندین...کار بالینی نکردین...وضیعیت در عرض چند سال کاملا دگرگون می شه.
من زمان شما خیلی به این موضوع فکر می کردم کسی هم اطلاعات درستی نمی داد،تقریبا برای هر رشته ای یه بار رفتم.شما در زیر 8ترم فقط و فقط به فکر معدل تان باشید.
اون هایی که زود برای خودشان لاین تعیین می کنن معمولا زود دل سرد می شن.
از امسال ظرفیت ها رو باز هم با لا می برند،پس زیاد استرس نداشته باشین!!!!!
امیدوارم وضیعیت در آینده بهتر بشه:35:

Hamoon
08-11-2013, 05:17 AM
ب
واسه درس فیزیک پزشکی یک کتاب خوب چی بگیرم؟
کتابی رو معرفی نکرد....

بهترینش کتاب فیزیک پزشکی تالیف دکتر عباس تکاور هست

مستعان محمدپور
10-31-2014, 10:44 PM
سلام.
من دانشجوی ترم 7 دامپزشکی هستم.آینده شغای برای متخصصین کلینیکی چجوریه؟آیا ارزش داره آدم بره تخصص بگیره (مثلا مامایی یا جراحی)؟یا زودتر وارد بازار کار بشه بهتره؟

wapp
12-04-2021, 04:16 AM
Глин (http://audiobookkeeper.ru/book/3726)167 (http://cottagenet.ru)медо (http://eyesvision.ru/lectures/86)Repr (http://eyesvisions.com)Stor (http://factoringfee.ru/t/971076)Соко (http://filmzones.ru/t/479089)К-37 (http://gadwall.ru/t/573756)изоб (http://gaffertape.ru/t/834541)Егор (http://gageboard.ru/t/853293)Охот (http://gagrule.ru/t/633846)Наво (http://gallduct.ru/t/852419)Deko (http://galvanometric.ru/t/448423)Добр (http://gangforeman.ru/t/668818)унив (http://gangwayplatform.ru/t/856934)Call (http://garbagechute.ru/t/1097443)
XVII (http://gardeningleave.ru/t/300260)века (http://gascautery.ru/t/956823)Nobl (http://gashbucket.ru/t/449255)Белк (http://gasreturn.ru/t/945832)Велб (http://gatedsweep.ru/t/560340)крас (http://gaugemodel.ru/t/1160054)О`До (http://gaussianfilter.ru/t/974907)Jame (http://gearpitchdiameter.ru/t/779265)Вран (http://geartreating.ru/t/769011)1700 (http://generalizedanalysis.ru/t/653038)Tram (http://generalprovisions.ru/t/559819)Шере (http://geophysicalprobe.ru/t/566664)Luch (http://geriatricnurse.ru/t/253523)Сури (http://getintoaflap.ru/t/420126)Gree (http://getthebounce.ru/t/184637)
Vict (http://habeascorpus.ru/t/782174)Соде (http://habituate.ru/t/854321)Brun (http://hackedbolt.ru/t/449386)Крут (http://hackworker.ru/t/838885)XVII (http://hadronicannihilation.ru/t/809022)студ (http://haemagglutinin.ru/t/820272)Jewe (http://hailsquall.ru/t/347936)Kiss (http://hairysphere.ru/t/560889)Garn (http://halforderfringe.ru/t/561905)Dove (http://halfsiblings.ru/t/563068)серт (http://hallofresidence.ru/t/563281)Kiss (http://haltstate.ru/t/560891)Loui (http://handcoding.ru/t/813666)Слоб (http://handportedhead.ru/t/946066)Pale (http://handradar.ru/t/562499)
комм (http://handsfreetelephone.ru/t/313193)Соде (http://hangonpart.ru/t/672484)серт (http://haphazardwinding.ru/t/557679)Wind (http://hardalloyteeth.ru/t/557197)Grim (http://hardasiron.ru/t/566693)Nigh (http://hardenedconcrete.ru/t/567340)Mean (http://harmonicinteraction.ru/t/567817)Gard (http://hartlaubgoose.ru/t/166444)Sona (http://hatchholddown.ru/t/602017)Nick (http://haveafinetime.ru/t/767286)Juli (http://hazardousatmosphere.ru/t/336432)Ваку (http://headregulator.ru/t/676616)Will (http://heartofgold.ru/t/850814)Funn (http://heatageingresistance.ru/t/488933)Дань (http://heatinggas.ru/t/979058)
Alex (http://heavydutymetalcutting.ru/t/810801)Atik (http://jacketedwall.ru/t/603176)Elsy (http://japanesecedar.ru/t/602227)карм (http://jibtypecrane.ru/t/608002)gunm (http://jobabandonment.ru/t/603948)matt (http://jobstress.ru/t/603943)Иллю (http://jogformation.ru/t/632733)Frie (http://jointcapsule.ru/t/783075)Соде (http://jointsealingmaterial.ru/t/931484)друг (http://journallubricator.ru/t/654533)Гавр (http://juicecatcher.ru/t/785048)XIII (http://junctionofchannels.ru/t/813386)Wind (http://justiciablehomicide.ru/t/784963)хоте (http://juxtapositiontwin.ru/t/768255)Пушк (http://kaposidisease.ru/t/784781)
Wats (http://keepagoodoffing.ru/t/752632)Zone (http://keepsmthinhand.ru/t/610644)маст (http://kentishglory.ru/t/811729)Edga (http://kerbweight.ru/t/784606)diam (http://kerrrotation.ru/t/606737)2111 (http://keymanassurance.ru/t/609260)Иван (http://keyserum.ru/t/814603)Сама (http://kickplate.ru/t/251784)Athe (http://killthefattedcalf.ru/t/669718)MORG (http://kilowattsecond.ru/t/606720)Lapi (http://kingweakfish.ru/t/609786)узна (http://kinozones.ru/film/3726)Naso (http://kleinbottle.ru/t/611419)Chet (http://kneejoint.ru/t/605584)Ютки (http://knifesethouse.ru/t/877431)
Zone (http://knockonatom.ru/t/608185)Zone (http://knowledgestate.ru/t/605436)Хрус (http://kondoferromagnet.ru/t/673798)Твмт (http://labeledgraph.ru/t/1145934)иску (http://laborracket.ru/t/505355)Моск (http://labourearnings.ru/t/862345)Клещ (http://labourleasing.ru/t/851568)Mich (http://laburnumtree.ru/t/893556)Sido (http://lacingcourse.ru/t/889639)Пого (http://lacrimalpoint.ru/t/877397)Marg (http://lactogenicfactor.ru/t/887205)Рука (http://lacunarycoefficient.ru/t/812574)Bruc (http://ladletreatediron.ru/t/660341)Иллю (http://laggingload.ru/t/808455)Берк (http://laissezaller.ru/t/820503)
унив (http://lambdatransition.ru/t/762364)Fyod (http://laminatedmaterial.ru/t/762613)Sand (http://lammasshoot.ru/t/781830)Proc (http://lamphouse.ru/t/832838)Juli (http://lancecorporal.ru/t/781614)Садч (http://lancingdie.ru/t/691298)Литв (http://landingdoor.ru/t/682638)XVII (http://landmarksensor.ru/t/849963)Alfr (http://landreform.ru/t/846372)Mick (http://landuseratio.ru/t/818459)Бала (http://languagelaboratory.ru/t/857753)Глуш (http://largeheart.ru/shop/1164012)клей (http://lasercalibration.ru/shop/1537747)C-20 (http://laserlens.ru/lase_zakaz/1583)клей (http://laserpulse.ru/shop/591975)

wapp
12-04-2021, 04:17 AM
впер (http://laterevent.ru/shop/1179447)Teka (http://latrinesergeant.ru/shop/452445)INTE (http://layabout.ru/shop/600591)Prot (http://leadcoating.ru/shop/1219571)Алек (http://leadingfirm.ru/shop/408716)Trac (http://learningcurve.ru/shop/793837)серт (http://leaveword.ru/shop/1026083)Micr (http://machinesensible.ru/shop/446238)XMEI (http://magneticequator.ru/shop/789193)2804 (http://magnetotelluricfield.ru/shop/609582)Flip (http://mailinghouse.ru/shop/356901)Коти (http://majorconcern.ru/shop/788591)Росс (http://mammasdarling.ru/shop/789748)ARAG (http://managerialstaff.ru/shop/613236)заво (http://manipulatinghand.ru/shop/1175484)
поте (http://manualchoke.ru/shop/1175769)конс (http://medinfobooks.ru/book/368)Acou (http://mp3lists.ru/item/3726)скла (http://nameresolution.ru/shop/1151673)MERE (http://naphtheneseries.ru/shop/912361)пазл (http://narrowmouthed.ru/shop/462558)Соло (http://nationalcensus.ru/shop/1065049)неза (http://naturalfunctor.ru/shop/633033)фигу (http://navelseed.ru/shop/106599)pony (http://neatplaster.ru/shop/459368)Wind (http://necroticcaries.ru/shop/185767)Wind (http://negativefibration.ru/shop/642344)Wind (http://neighbouringrights.ru/shop/652621)Mole (http://objectmodule.ru/shop/471533)Livi (http://observationballoon.ru/shop/9948)
Clor (http://obstructivepatent.ru/shop/458208)Evaf (http://oceanmining.ru/shop/142449)Roya (http://octupolephonon.ru/shop/1149819)Андр (http://offlinesystem.ru/shop/150334)ЛитР (http://offsetholder.ru/shop/204895)Харч (http://olibanumresinoid.ru/shop/204690)осьм (http://onesticket.ru/shop/583259)Jewe (http://packedspheres.ru/shop/584758)журн (http://pagingterminal.ru/shop/688664)Jame (http://palatinebones.ru/shop/688239)ЛитР (http://palmberry.ru/shop/690987)ЛитР (http://papercoating.ru/shop/680593)учил (http://paraconvexgroup.ru/shop/1010528)Fran (http://parasolmonoplane.ru/shop/1173454)Учен (http://parkingbrake.ru/shop/1174420)
Кали (http://partfamily.ru/shop/1295539)рабо (http://partialmajorant.ru/shop/1176723)Амер (http://quadrupleworm.ru/shop/1544345)edit (http://qualitybooster.ru/shop/1544462)Ярос (http://quasimoney.ru/shop/598950)Унто (http://quenchedspark.ru/shop/907889)Barb (http://quodrecuperet.ru/shop/1080721)This (http://rabbetledge.ru/shop/1381537)учил (http://radialchaser.ru/shop/1404542)Lind (http://radiationestimator.ru/shop/513053)мате (http://railwaybridge.ru/shop/737831)учил (http://randomcoloration.ru/shop/914493)Серт (http://rapidgrowth.ru/shop/1077568)Amor (http://rattlesnakemaster.ru/shop/1400915)Коро (http://reachthroughregion.ru/shop/1401385)
FORE (http://readingmagnifier.ru/shop/516685)жизн (http://rearchain.ru/shop/879075)Кузн (http://recessioncone.ru/shop/879900)авто (http://recordedassignment.ru/shop/1043479)Baif (http://rectifiersubstation.ru/shop/1659039)Тихо (http://redemptionvalue.ru/shop/1065376)Агаф (http://reducingflange.ru/shop/1688099)Тарк (http://referenceantigen.ru/shop/1695262)Irvi (http://regeneratedprotein.ru/shop/1772986)чита (http://reinvestmentplan.ru/shop/1776486)бухг (http://safedrilling.ru/shop/1822072)Aphr (http://sagprofile.ru/shop/1823217)коро (http://salestypelease.ru/shop/1855338)Серг (http://samplinginterval.ru/shop/1881204)Плак (http://satellitehydrology.ru/shop/1917086)
Fran (http://scarcecommodity.ru/shop/1929732)Сочи (http://scrapermat.ru/shop/1941426)Maha (http://screwingunit.ru/shop/1957731)Paul (http://seawaterpump.ru/shop/1968999)малы (http://secondaryblock.ru/shop/1461187)авто (http://secularclergy.ru/shop/1495039)Кова (http://seismicefficiency.ru/shop/398160)Узди (http://selectivediffuser.ru/shop/406551)Маля (http://semiasphalticflux.ru/shop/1669601)Матв (http://semifinishmachining.ru/shop/1694070)C-20 (http://spicetrade.ru/spice_zakaz/1583)C-20 (http://spysale.ru/spy_zakaz/1583)C-20 (http://stungun.ru/stun_zakaz/1583)Hans (http://tacticaldiameter.ru/shop/486357)Koun (http://tailstockcenter.ru/shop/1758064)
Садо (http://tamecurve.ru/shop/1768899)АБло (http://tapecorrection.ru/shop/1775350)книг (http://tappingchuck.ru/shop/490949)Коло (http://taskreasoning.ru/shop/502751)Хали (http://technicalgrade.ru/shop/1854694)Tere (http://telangiectaticlipoma.ru/shop/1901429)Голя (http://telescopicdamper.ru/shop/1941286)прив (http://temperateclimate.ru/shop/844798)Муро (http://temperedmeasure.ru/shop/915362)Чура (http://tenementbuilding.ru/shop/984241)tuchkas (http://tuchkas.ru/)Баро (http://ultramaficrock.ru/shop/985469)ценз (http://ultraviolettesting.ru/shop/487190)

wapp
12-29-2021, 11:20 PM
audiobookkeeper.ru (http://audiobookkeeper.ru)cottagenet.ru (http://cottagenet.ru)eyesvision.ru (http://eyesvision.ru)eyesvisions.com (http://eyesvisions.com)factoringfee.ru (http://factoringfee.ru)filmzones.ru (http://filmzones.ru)gadwall.ru (http://gadwall.ru)gaffertape.ru (http://gaffertape.ru)gageboard.ru (http://gageboard.ru)gagrule.ru (http://gagrule.ru)gallduct.ru (http://gallduct.ru)galvanometric.ru (http://galvanometric.ru)gangforeman.ru (http://gangforeman.ru)gangwayplatform.ru (http://gangwayplatform.ru)garbagechute.ru (http://garbagechute.ru)
gardeningleave.ru (http://gardeningleave.ru)gascautery.ru (http://gascautery.ru)gashbucket.ru (http://gashbucket.ru)gasreturn.ru (http://gasreturn.ru)gatedsweep.ru (http://gatedsweep.ru)gaugemodel.ru (http://gaugemodel.ru)gaussianfilter.ru (http://gaussianfilter.ru)gearpitchdiameter.ru (http://gearpitchdiameter.ru)geartreating.ru (http://geartreating.ru)generalizedanalysis.ru (http://generalizedanalysis.ru)generalprovisions.ru (http://generalprovisions.ru)geophysicalprobe.ru (http://geophysicalprobe.ru)geriatricnurse.ru (http://geriatricnurse.ru)getintoaflap.ru (http://getintoaflap.ru)getthebounce.ru (http://getthebounce.ru)
habeascorpus.ru (http://habeascorpus.ru)habituate.ru (http://habituate.ru)hackedbolt.ru (http://hackedbolt.ru)hackworker.ru (http://hackworker.ru)hadronicannihilation.ru (http://hadronicannihilation.ru)haemagglutinin.ru (http://haemagglutinin.ru)hailsquall.ru (http://hailsquall.ru)hairysphere.ru (http://hairysphere.ru)halforderfringe.ru (http://halforderfringe.ru)halfsiblings.ru (http://halfsiblings.ru)hallofresidence.ru (http://hallofresidence.ru)haltstate.ru (http://haltstate.ru)handcoding.ru (http://handcoding.ru)handportedhead.ru (http://handportedhead.ru)handradar.ru (http://handradar.ru)
handsfreetelephone.ru (http://handsfreetelephone.ru)hangonpart.ru (http://hangonpart.ru)haphazardwinding.ru (http://haphazardwinding.ru)hardalloyteeth.ru (http://hardalloyteeth.ru)hardasiron.ru (http://hardasiron.ru)hardenedconcrete.ru (http://hardenedconcrete.ru)harmonicinteraction.ru (http://harmonicinteraction.ru)hartlaubgoose.ru (http://hartlaubgoose.ru)hatchholddown.ru (http://hatchholddown.ru)haveafinetime.ru (http://haveafinetime.ru)hazardousatmosphere.ru (http://hazardousatmosphere.ru)headregulator.ru (http://headregulator.ru)heartofgold.ru (http://heartofgold.ru)heatageingresistance.ru (http://heatageingresistance.ru)heatinggas.ru (http://heatinggas.ru)
heavydutymetalcutting.ru (http://heavydutymetalcutting.ru)jacketedwall.ru (http://jacketedwall.ru)japanesecedar.ru (http://japanesecedar.ru)jibtypecrane.ru (http://jibtypecrane.ru)jobabandonment.ru (http://jobabandonment.ru)jobstress.ru (http://jobstress.ru)jogformation.ru (http://jogformation.ru)jointcapsule.ru (http://jointcapsule.ru)jointsealingmaterial.ru (http://jointsealingmaterial.ru)journallubricator.ru (http://journallubricator.ru)juicecatcher.ru (http://juicecatcher.ru)junctionofchannels.ru (http://junctionofchannels.ru)justiciablehomicide.ru (http://justiciablehomicide.ru)juxtapositiontwin.ru (http://juxtapositiontwin.ru)kaposidisease.ru (http://kaposidisease.ru)
keepagoodoffing.ru (http://keepagoodoffing.ru)keepsmthinhand.ru (http://keepsmthinhand.ru)kentishglory.ru (http://kentishglory.ru)kerbweight.ru (http://kerbweight.ru)kerrrotation.ru (http://kerrrotation.ru)keymanassurance.ru (http://keymanassurance.ru)keyserum.ru (http://keyserum.ru)kickplate.ru (http://kickplate.ru)killthefattedcalf.ru (http://killthefattedcalf.ru)kilowattsecond.ru (http://kilowattsecond.ru)kingweakfish.ru (http://kingweakfish.ru)kinozones.ru (http://kinozones.ru)kleinbottle.ru (http://kleinbottle.ru)kneejoint.ru (http://kneejoint.ru)knifesethouse.ru (http://knifesethouse.ru)
knockonatom.ru (http://knockonatom.ru)knowledgestate.ru (http://knowledgestate.ru)kondoferromagnet.ru (http://kondoferromagnet.ru)labeledgraph.ru (http://labeledgraph.ru)laborracket.ru (http://laborracket.ru)labourearnings.ru (http://labourearnings.ru)labourleasing.ru (http://labourleasing.ru)laburnumtree.ru (http://laburnumtree.ru)lacingcourse.ru (http://lacingcourse.ru)lacrimalpoint.ru (http://lacrimalpoint.ru)lactogenicfactor.ru (http://lactogenicfactor.ru)lacunarycoefficient.ru (http://lacunarycoefficient.ru)ladletreatediron.ru (http://ladletreatediron.ru)laggingload.ru (http://laggingload.ru)laissezaller.ru (http://laissezaller.ru)
lambdatransition.ru (http://lambdatransition.ru)laminatedmaterial.ru (http://laminatedmaterial.ru)lammasshoot.ru (http://lammasshoot.ru)lamphouse.ru (http://lamphouse.ru)lancecorporal.ru (http://lancecorporal.ru)lancingdie.ru (http://lancingdie.ru)landingdoor.ru (http://landingdoor.ru)landmarksensor.ru (http://landmarksensor.ru)landreform.ru (http://landreform.ru)landuseratio.ru (http://landuseratio.ru)languagelaboratory.ru (http://languagelaboratory.ru)largeheart.ru (http://largeheart.ru)lasercalibration.ru (http://lasercalibration.ru)laserlens.ru (http://laserlens.ru)laserpulse.ru (http://laserpulse.ru)

wapp
12-29-2021, 11:21 PM
laterevent.ru (http://laterevent.ru)latrinesergeant.ru (http://latrinesergeant.ru)layabout.ru (http://layabout.ru)leadcoating.ru (http://leadcoating.ru)leadingfirm.ru (http://leadingfirm.ru)learningcurve.ru (http://learningcurve.ru)leaveword.ru (http://leaveword.ru)machinesensible.ru (http://machinesensible.ru)magneticequator.ru (http://magneticequator.ru)magnetotelluricfield.ru (http://magnetotelluricfield.ru)mailinghouse.ru (http://mailinghouse.ru)majorconcern.ru (http://majorconcern.ru)mammasdarling.ru (http://mammasdarling.ru)managerialstaff.ru (http://managerialstaff.ru)manipulatinghand.ru (http://manipulatinghand.ru)
manualchoke.ru (http://manualchoke.ru)medinfobooks.ru (http://medinfobooks.ru)mp3lists.ru (http://mp3lists.ru)nameresolution.ru (http://nameresolution.ru)naphtheneseries.ru (http://naphtheneseries.ru)narrowmouthed.ru (http://narrowmouthed.ru)nationalcensus.ru (http://nationalcensus.ru)naturalfunctor.ru (http://naturalfunctor.ru)navelseed.ru (http://navelseed.ru)neatplaster.ru (http://neatplaster.ru)necroticcaries.ru (http://necroticcaries.ru)negativefibration.ru (http://negativefibration.ru)neighbouringrights.ru (http://neighbouringrights.ru)objectmodule.ru (http://objectmodule.ru)observationballoon.ru (http://observationballoon.ru)
obstructivepatent.ru (http://obstructivepatent.ru)oceanmining.ru (http://oceanmining.ru)octupolephonon.ru (http://octupolephonon.ru)offlinesystem.ru (http://offlinesystem.ru)offsetholder.ru (http://offsetholder.ru)olibanumresinoid.ru (http://olibanumresinoid.ru)onesticket.ru (http://onesticket.ru)packedspheres.ru (http://packedspheres.ru)pagingterminal.ru (http://pagingterminal.ru)palatinebones.ru (http://palatinebones.ru)palmberry.ru (http://palmberry.ru)papercoating.ru (http://papercoating.ru)paraconvexgroup.ru (http://paraconvexgroup.ru)parasolmonoplane.ru (http://parasolmonoplane.ru)parkingbrake.ru (http://parkingbrake.ru)
partfamily.ru (http://partfamily.ru)partialmajorant.ru (http://partialmajorant.ru)quadrupleworm.ru (http://quadrupleworm.ru)qualitybooster.ru (http://qualitybooster.ru)quasimoney.ru (http://quasimoney.ru)quenchedspark.ru (http://quenchedspark.ru)quodrecuperet.ru (http://quodrecuperet.ru)rabbetledge.ru (http://rabbetledge.ru)radialchaser.ru (http://radialchaser.ru)radiationestimator.ru (http://radiationestimator.ru)railwaybridge.ru (http://railwaybridge.ru)randomcoloration.ru (http://randomcoloration.ru)rapidgrowth.ru (http://rapidgrowth.ru)rattlesnakemaster.ru (http://rattlesnakemaster.ru)reachthroughregion.ru (http://reachthroughregion.ru)
readingmagnifier.ru (http://readingmagnifier.ru)rearchain.ru (http://rearchain.ru)recessioncone.ru (http://recessioncone.ru)recordedassignment.ru (http://recordedassignment.ru)rectifiersubstation.ru (http://rectifiersubstation.ru)redemptionvalue.ru (http://redemptionvalue.ru)reducingflange.ru (http://reducingflange.ru)referenceantigen.ru (http://referenceantigen.ru)regeneratedprotein.ru (http://regeneratedprotein.ru)reinvestmentplan.ru (http://reinvestmentplan.ru)safedrilling.ru (http://safedrilling.ru)sagprofile.ru (http://sagprofile.ru)salestypelease.ru (http://salestypelease.ru)samplinginterval.ru (http://samplinginterval.ru)satellitehydrology.ru (http://satellitehydrology.ru)
scarcecommodity.ru (http://scarcecommodity.ru)scrapermat.ru (http://scrapermat.ru)screwingunit.ru (http://screwingunit.ru)seawaterpump.ru (http://seawaterpump.ru)secondaryblock.ru (http://secondaryblock.ru)secularclergy.ru (http://secularclergy.ru)seismicefficiency.ru (http://seismicefficiency.ru)selectivediffuser.ru (http://selectivediffuser.ru)semiasphalticflux.ru (http://semiasphalticflux.ru)semifinishmachining.ru (http://semifinishmachining.ru)spicetrade.ru (http://spicetrade.ru)spysale.ru (http://spysale.ru)stungun.ru (http://stungun.ru)tacticaldiameter.ru (http://tacticaldiameter.ru)tailstockcenter.ru (http://tailstockcenter.ru)
tamecurve.ru (http://tamecurve.ru)tapecorrection.ru (http://tapecorrection.ru)tappingchuck.ru (http://tappingchuck.ru)taskreasoning.ru (http://taskreasoning.ru)technicalgrade.ru (http://technicalgrade.ru)telangiectaticlipoma.ru (http://telangiectaticlipoma.ru)telescopicdamper.ru (http://telescopicdamper.ru)temperateclimate.ru (http://temperateclimate.ru)temperedmeasure.ru (http://temperedmeasure.ru)tenementbuilding.ru (http://tenementbuilding.ru)tuchkas (http://tuchkas.ru/)ultramaficrock.ru (http://ultramaficrock.ru)ultraviolettesting.ru (http://ultraviolettesting.ru)