PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیماری مرغ مینا

HAMIE
10-28-2011, 09:49 AM
سلام من یک مرغ مینا دارم که چند وقته پیش پرهاش ریخت ولی بعد در ناحیه سر و گردنش در نیامد و دائما خودش را می خاروند یکی از پرنده فروش های اطرافمون گفت که اگه روغن زیتون را ولرم کنید و به همه قسمت های بدنش بمالید خوب می شه مینای من تازه شروع به حرف زدن کرده بود و معمولا به شکل غر غر چند کلمه ای را هم می گفت ولی از بعد از اون شب که این روغن را بهش مالیدیم تا صبح نخوابید چند بار هم شستیمش خیلی جیغ زد ولی از فردای اون روز همش گوشه قفس کز کرده حرف هم نمی زنه انگار نمی دونم ترسید افسردگی گرفته نمی دونم یک کلام حرف نمی زنه اصلا هم آبتنی نمی کنه دیگه مثل قبل خودش را نمی شوره بعد از 3-4 روز دیشب دیدم توی ناحیه اطراف گردنش همش پوست پوست شده پوستش هم بلند شده و سفت شده حالا نمی دونم بیماریش قارچه؟ خطرناکه ؟ چی کار باید بکنم؟ آخه من خیلی دوستش دارم تازه حرف زدن یاد گرفته بود این چند روز همش غصه خوردم خواستم بهتر بشه بدتر شد تو رو خدا اگه خوب نشه من چی کار کنم؟

Dr.Hossein.M.Al
10-29-2011, 08:09 AM
باسلام و احترام خدمت شما
ازاینکه سوالتان را در سایت دامپزشکان مطرح کردید ازشما متشکریم
در رابطه با موضوعاتی که مطرح کردید:

یکی از پرنده فروش های اطرافمون گفت که اگه روغن زیتون را ولرم کنید و به همه قسمت های بدنش بمالید خوب می شه
کار کاملا اشتباهی است که متاسفانه انجامش دادید

ولی از فردای اون روز همش گوشه قفس کز کرده حرف هم نمی زنه انگار نمی دونم ترسید افسردگی گرفته نمی دونم یک کلام حرف نمی زنه اصلا هم آبتنی نمی کنه دیگه مثل قبل خودش را نمی شوره بعد از 3-4 روز دیشب دیدم
شما به میناتون شوک دادید بروزاینگونهرفتار طبیعی است که با گذشتزمان و تکرار نشدن اتفاقات قبل برطرف می شود.

توی ناحیه اطراف گردنش همش پوست پوست شده پوستش هم بلند شده و سفت شده
مواردی را که ذکر کردید میتواند دلیل بیماری بوده و یا خشکی فصلی به دلیل سرما بوده باشد.

لطفا به سوالات زیر پاسخ بدهید :
1- سن مرغ میناتون روذکرکنید .
2- غذای مصرفی که بهش میدهید رابنویسید.
3- محیط زندگی ازنظر بهداشتی چگونه است ؟
4- میزان گستردگی وخشکی چقدراست ؟ (درصورت امکان تصویری از ناحیه را گرفته و در اپلودسنترما قراربدهید ) Welcome to VetSpace - Dampezeshkan.com Upload center, a free image upload solution. Simply browse, select, and upload! (http://www.vetspace.ir)
5- محلزندگی دقیقادر کجای منزل است ؟
6-قبلا سابقه بیماری خاصی را داشته است ؟

HAMIE
10-29-2011, 05:51 PM
سلام .... مینای من 6 ماهشه غذایی که معمولا می خوره همین دانه پارسه و گاهی کمی برنج و نان خشک و میوه میخوره و معمولا یک روز در میان تمیزش می کنم گستردگی این خشکی ها تمامی بدنش هست ولی بین بال ها و سر و گردنش بیشتره ، همیشه گوشه ی پذیرائی که فاصله اش از پنجره تقریبا دوره گذاشتمش جاش نه خیلی گرمه نه سرد در آخر هم نه تا به حال هیچ سابقه مریضی نداشته این اولین باره به نظر شما امکان داره بیماریش خطرناک باشه یا به انسان منتقل بشه من سعی می کنم یک عکس ازش براتون بذارم

HAMIE
10-29-2011, 06:38 PM
سلام متاسفانه نمی دونم چرا قسمت این image باز نمی شه خیلی هم صبر کردم در هر حال من کد هایی که داده شده را براتون میزارم لطف کنید خودتون نگاه کنید بازم شرمنده
http://www.vetspace.ir/images/64848193020983246100.jpg

http://www.vetspace.ir/images/97900789977118397631.jpg

http://www.vetspace.ir/images/20074104591869846867.jpg

Dr.Hossein.M.Al
10-30-2011, 02:21 PM
دوست عزیز پر ریزی و تو لک رفتن معمولا تو این موقعه سال اتفاق می افتد اما تو لک رفتن پرنده شما به خاطر انجام یک دستور العمل غیر علمی اتفاق افتاده است.
باید پرنده شما توسط دامپزشک ازنزدیک معاینه شود.
مشکلی برای شما پیش نمیاید مشکل هم قارچی نیست.
اگر به دامپزشک دسترسی ندارید در همین تاپیک مطرح بفرمایید که تا جای امکان کمکتان کنیم.

HAMIE
10-31-2011, 10:57 AM
سلام از همراهیتون ممنونم اگه لطف کنید کمک کنید ممنون میشم چون به دلیل ساعت کاری من معمولا وقتی که از سرکار بر می گردم دیگه کلینیک هایی که می شناسم تعطیل هستند راستی از دیروز مینام کمی بهتر شده یه کم از خودش صدا در میاره سعی میکنه کلماتی را که بلده بگه البته نه مثل قبل ولی از آن سکوت کامل هم درآمده دیشب که نگاه کردم پوسته های روی بدنش هنوز هست خوب نشده ولی انگار نرم شده و خودش هم همش با نوکش بین پرهاشو تمیز میکنه موهای روی سرشم داره کم کم در میاد حالا نمی دونم دوره بیماریش تموم شده چون الان 2 هفته بیشتره اینجوریه یا اینکه ..........؟!!!!! نمی دونم

Dr.Hossein.M.Al
11-02-2011, 01:06 PM
با سلام مجدد خدمت شما

دوست عزیز شما
1-قطره مولتی ویتامین مینرال را 4 قره در یک لیوان اب خوری در اندازه معمولی ریخته و در ظرف اب خوری اش قرار بدهید به مدت 2 هفته
2- اگر میزان خارش زیاد است قطره Avermectin را تهیه کنید و 2 بار در یک هفته به مدت 2 هفته در اطراف گردن کشاله و پر ها بریزید
3- پوماد ویتامین AD را روزی یک بار به گردن و ناحیه خشکیدگی بزنید

اگر بعد از 5 روز تغییر وضعیتی ایجاد نشد یا حالش بدتر شد حتما به دامپزشک مراجعه کنید
اگر باز هم سالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم

HAMIE
11-05-2011, 12:17 PM
سلام از کمکت ممنون حالش خیلی بهتر شده هنوز صداش خوب در نمیاد انگار غریبی میکنه ولی دیگه تنش پوست پوست نیست خوب شده موهاشم کامل درآمد مرسی از راهنماییت لطف کردی

Dr.Hossein.M.Al
11-08-2011, 08:18 AM
باسلام مجدد
ازاینکه حال مینایتان بهتر شده خوشحال شدم واز اینکه وضعیت فعلی مینایتان را در انجمن مطرح کردید ازشما متشکرم

هنوز صداش خوب در نمیاد انگار غریبی میکنه

مینا ها معمولادر این موقع از سال دچار افسردگی و تو لک رفتن می شوند بهشون وقت بدید خودشان حالشان بهتر می شود.
حتما مصرف مولتی ویتامین را ادامه بدهید
اگر باز هم سالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم