PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفراغ و غذا نخوردن بچه گربه

cat_fish
11-05-2011, 04:02 PM
سلام .
4 روز پيش من تو پارک يک سبد که توش 2 تا بچه گربه بود پيدا کردم و بعد از پرس و جو متوجه شدم که شخصی امده و گربه ها رو اونجا گذاشته و رفته .
همون موقع هم بارون شديدی شروع به بارش کرد و من دلم برای گربه ها سوخت ، بخاطر همين اون ها رو به منزل آوردم .
بخاطر اينکه تاحالا تجربه نگهداری از گربه رو نداشتم ، به اشتباه من به گربه ها شير و جيگر مرغ دادم و اون ها هم خوردن .
ديروز موقع غذا دادن متوجه شدم که يکی از گربه ها اصلاً غذا نميخوره ( گربه مشکيه ) و فقط غذا رو بو ميکرد و ميرفت عقب . من براش مرغ درست کردم و ديدم مرغ رو خيلی کم خورد . مدفوع گربه سياهه بسيار بسيار بوی بدی هم ميداد .
امروز برای گربه ها غذا بوردم ( جيگر ) که باز هم گربه مشکيه نخورد ، براش شير بردم و باز هم نخورد ، براش مرغ درست کردم و 2 تيکه کوچيک مرغ خورد و 1 ساعت بعد شروع به استفراغ کردن کرد و اون مرغ رو بالا اورد . تو استفراغش فقط مرغ بود و خونی ديده نميشد .
براش سرلاک درست کردم ، نخورد . سوپ درست کردم ، نخورد . پوره سيب زمينی درست کردم ، نخورد .
الان حدود 48 ساعت هست که هيچی نخورده و فقط امشب يکم آب خورد . خيلی گرسنه هست و همش مييو مييو ميکنه و مياد سمت آدم که غذا بخوره ولی فقط بو ميکنه و نميخوره .
من اصلاً نميتونم هزينه براش بکنم و دامپزشک يا غذای مخصوص گربه تهيه کنم .
من بايد چی کار کنم ؟ هيچی نميخوره ولی به شدت گرسنه هست . اسهال هم هست .
واقعاً بگيد چی کار کنم ؟ امدم يه ثواب بکنم ولی الان داره واقعاً عصابم خورد ميشه .
ممنون .

Dr.Hossein.M.Al
11-05-2011, 04:45 PM
با سلام و احترام خدمت شما
از اینکه به انجمن دامپزشکان اعتماد کرده و سوالتان را مطرح کردید از شما متشکریم
واقعا کار انسان دوستانه ای کردید که جون گربه ها رو نجات دادید کارشما نشان دهنده ی فرهنگ بالای شماست که متاسفانه خیلی ها از انجام دادن کارهایی از این قبیل ابا می کنند.

شما دواشتباه درغذادادن به بچه گربه ها کردید 1- دادن شیرمعمولی (معده گربه ها توانایی هضم لاکتوزشیر راندارد ) 2-دادن جگر
شما شیر با لاکتوز کم یا شیرخشک بدون لاکتوز استفاده در پایین توضیحی برای شما قراردادم :
تغذیه بچه گربه های بی مادر

برای این گربه ها باید از شیر خشک ترجیحا با لاکتوز کم استفاده کنید. شیر خشک باید با دو برابر غلظتی که برای بچه انسان تهیه می شه درست شده باشه و به آن باید هیدروکسید کلسیم اضافه بشه و یا طبق نظر دامپزشک از قطره یا شربت کلسیم جایگزین استفاده کنید. برای تغذیه از بطری پستانک دار مخصوص حیوانات کوچک، قطره چکان و یا سرنگ بدون سر سوزن می تونید استفاده کنید ولی شیر رو به زور به دهان نریزید و اجازه بدید خودش شیر را بمکد در غیر این صورت احتمال پریدن اون به نای و ایجاد عفونت تنفسی وجود خواهد داشت. بعد از هر بار غذا دادن شکم بچه گربه رو با حوله گرم و مرطوب و زبر مالش بدهید تا به حرکت روده ها کمک کند.

4 هفتگی: علاوه بر شیر روزانه (بدون کاهش مقدار شیر) کمی گوشت چرخ کرده، ماهی و پنیر به شیر افزوده و پوره حاصله را به بچه گربه بدهید. در تهیه غذا از نمک و ادویه استفاده نکنید.

5 هفتگی: گوشت ریز شده یا ماهی در شیر پخته شده و پنیر، ماست یا خامه تهیه کرده و یک وعده از 4 وعده غذایی را به این مواد اختصاص دهید.

6 تا 8 هفتگی: غذای کنسرو جامد و یا بیسکوئیت های مخصوص گربه به غذاهای قبلی بیافزایید. دو وعده از 4 وعده غذایی گربه شامل غذای جامد باشد.

8 هفتگی به بعد: 2 تا 4 وعده غذای جامد و یک نعلبکی شیر گاو کافی است. از لبنیات جامد مثل پنیر کم نمک یا بدون نمک استفاده کنید و در مورد گوشت از گوشتی که همراه با استخوان چرخ شده استفاده کنید.

شما فعلا به بچه گربه ها شیر بدون لاکتوزیا با لاکتوز پایین بدهید:
موارد زیر را هم تهیه کنید :
1-قطره مولتی ویتامین بچه 5 الی 7 قطره درظرف اب خوریشان بریزید ( هر روزباید اب عوض شود)
2-شیر بدون لاکتوز یا کم لاکتوز اگر نتوانستید تهیه کنید به نسبت 1 لیوان شیر و 10 لیوان اب به او بدهید (تاکید میکنم کهسعیکنید شیر بدون لاکتوز بهشان بدهید)
3- پودر ors راتهیه کرده و به بچه گربه ها بدهید (بر رفع مشکل اسهال)

من اصلاً نميتونم هزينه براش بکنم و دامپزشک يا غذای مخصوص گربه تهيه کنم .
دوست عزیز مشکل خاصی گربه ها ندارند که بخواهید به دامپزشک مراجعه کنید فقط مواردبالارا تهیه کنید همانطور که علامه طباطبایی گفته کسی که برای التیام درد انسانها می کوشد، مهربان است وکسی که برای درد حیوانات دل می سوزاند،مهربانترین انسانهاست... مطمئن باشید که ثواب این کارتون از خیلی کارهابیشتر است

اگر بازهم سوالی بود حتما مطرح بفرمایید خوشحال می شویم پاسخ ان را بدهیم

cat_fish
11-05-2011, 06:03 PM
ممنون دوست عزيز
سوال :
با توجه به عكس , حدس ميزنيد جند ماهه هستن ؟
مقدار مصرف ors رو هم ممنون ميشم بفرماييد و من با جي مخلوط كنم بهش بدم ؟
باز هم.ممنون
يه سؤال ديگه :
من نميتونم گربه ها رو تو خونه نگهداری کنم و تو حياط هستند .
مشکلی نداره بيرون باشن ؟ از لحاظ سرما .

Dr.Hossein.M.Al
11-06-2011, 03:39 PM
با سلام مجدد

با توجه به عكس , حدس ميزنيد جند ماهه هستن ؟
حدودا بین یک تا 6 هفته هستند اما دقیق نمی توان اعلام کرد باید از نزدیک دیده شوند.

مقدار مصرف ors رو هم ممنون ميشم بفرماييد و من با جي مخلوط كنم بهش بدم ؟
دستورالعمل ها در بسته نوشته شده است

من نميتونم گربه ها رو تو خونه نگهداری کنم و تو حياط هستند .
مشکلی نداره بيرون باشن ؟ از لحاظ سرما .
اگر مواردزیر را رعایت کنید خیر:
1- زیر بارش مستقیم نباشند
2- محل نگه داریشون گرم و خشک باشد
3- در معرض برخورد با گربه های ولگرد قرار نگیرند چون ممکن است اسیب ببینند

cat_fish
11-06-2011, 04:17 PM
باز هم سلام و باز هم ممنون بخاطر لطفی که ميکنيد و به سؤال های من با صبر و شکيبايی جواب ميديد .
امروز صبح رفتم و شير بدون لاکتوز خريدم و برای گربه ها ريختم . گربه اي که بيمار هست يک مقدار خورد . عصر هم براشون کته درست کردم ولی اصلاً نخوردن ، يک مقدار مرغ تو کته ريز کردم ( خيلی خيلی کم ) و بوی مرغ بهش خورد و حمله کرد به غذا و خورد .
البته من خيلی خيلی کم بهش غذا دادم ، جوری که وقتی ظرف رو از جلوش برداشتم همش مييو مييو ميکرد و غذا ميخواست ، ولی خواستم معدش پر نشه . 5 دقيقه بعد از غذا خوردن ، 2 بار اوق زد ولی بالا نياورد و تا الان هم من نديدم بالا بياره .
هر 2 ساعت يکبار از خواب بيدار ميشه و مياد دم پنجره و مييو مييو ميکنه و غذا ميخواد .
به نظر شما من شب بهش غذا بدم ؟ يا تا فردا صبر کنم و فردا بهش ماست و مرغ بدم ؟
هنوز هم اسهال هست .
کنسرو تن ماهی چطور هست ؟
واقعاً ممنون از لطفی که ميکنيد و به صورت رايگان به سؤال های مردم جواب ميديد .
---------------------
امروز صبح ( دوشنبه ) بهشون مرغ + ماست + کته دادم و گربه مريض با اشتهای کامل خورد ( ولی باز من کم دادم غذا ) . 3 ساعت بعد يکم بالا آورد ، اسهالش بهتر شده و مدفوعش ديگه بو نميده .
الان هم بهشون ماهی آب پز + ماست + کته دادم که باز هم با اشتهای زياد خورد . بعد غذا يه تکون های عجيبی ميخوره ، انگار غذا تو معدش يکم مشکل داره . ولی از لحاظ ظاهری خيلی بهتر شده و انگار قوی تر شده .
اشتهاش هم کاملاً برگشته . اگه باز بالا آورد چی کار کنم ؟

Dr.Hossein.M.Al
11-08-2011, 08:13 AM
با سلام و عرض ادب مجدد
ازاینکه حال گربه هایتان بهتر شده است جای خوشحالی دارد
در رابطه باسوالاتی که پرسیدید :

هر 2 ساعت يکبار از خواب بيدار ميشه و مياد دم پنجره و مييو مييو ميکنه و غذا ميخواد .
به نظر شما من شب بهش غذا بدم ؟
اگرازساعت 12گذشته باشد نیازی نیست اما میتوانید بدهید البته به شرطی که صبح زود بهشون غذا بدهید

کنسرو تن ماهی چطور هست ؟
بهتراست مصرف نشود

ماهی آب پز + ماست + کته دادم که باز هم با اشتهای زياد خورد . بعد غذا يه تکون های عجيبی ميخوره ، انگار غذا تو معدش يکم مشکل داره
دوست عزیز نباید ماست روبا ماهی به گربه ها بدهید تکون ها اصلا عجیب نیستند این غذا ها در مقابل هم قرار دارند.
در رابطه با مصرف ماست بنده لازم هست توضیحاتی را به شما بدهم
درکارخانه های تولید ماست ، برای تهیه ان اکثرازشیر گاواستفاده می کنند ، در شیر گاو هم لاکتوزوجود دارد که معده گربه ها نمیتواند انراهضم کند و باعث دل دردشان می شود اما چون غلظت کمتری دارد معمولا به خصوص درگربه های بالغ (به جز گربه هایی که مشکل معده داشته باشند) چیری بروز نمیدهد ، به نظر بنده بهتراست خیلی کمتر به ان ها ماست بدهید و بیشترازشیر بدون لاکتوز استفاده کنید حتما مولتی ویتامین را هم به ان ها بدهید یا به ابشان اضافه کنید یا اینکه خودتان در دهانشان بریزید

اگه باز بالا آورد چی کار کنم ؟
بالا اوردن یک سیستم دفاعی بدن هست و مشکلی ندارد گه گاهی استفراغ کند چون شما برنامه غذای شان را یک دفعه عوض کردید واز غذایی که قبلا به انها داده میشد اطلاعی نداشتید بروز این موارد به مقدار کم طبیعی است .
با این حال اگر مقدار استفراغ ها زیاد شد نشان دهنده وجود مشکل در بدن یا غذایی که به انها میدهید است.

cat_fish
11-08-2011, 12:23 PM
سلام مجدد و تشكر به خاطر جوابهاي كاملتون .
خوشبختانه به لطف خدا و علم شما , حال هر دو خوووووووب هست و نه از اسهال خبري هست نه بالا اوردن .
اشتها كاملا دارن و بسيار سر حال . واقعا ممنون از كمكهاتون .

cat_fish
11-10-2011, 12:32 AM
مجدد سلام .
يه سؤال ديگه دارم که ممنون ميشم به سؤال من جواب بديد :
از اونجايی که در پست اول هم ذکر کردم ، اين 2 گربه خيابانی هستند و پرشين کت نيستند و در آينده نزديک هم از پيش من ميرن ( خونگی نيستن ) .
سؤال من در مورد تغذيه هست :
ضمن فرمايشات شما در خصوص تغذيه گربه ، من واقعاً قادر نيستم که اين گربه ها رو با ماهی ( خودتون ميدونيد کيلويی چقدر هست ) يا سينه مرغ يا گوشت چرخ کرده ، سير کنم .
2 روز پيش هم رفتم غذای بچه گربه ( نستله فکر کنم ) خريدم که با اينکه گرسنه بودن ، اصلاً لب نزدن . چندين بار برنج + ماست + مرغ دادم ( برنج رو ميريزم که حجم غذا زياد بشه ) ، اوايل برنج رو ميخوردن ولی الان ديگه فقط مرغ رو جدا ميکنن و ميخورن .
با توجه به توضيحات بالا ( اصل نبودن نژاد گربه و گرانی گوشت و رفتن گربه ها به خيابان در آينده ) من اين ها رو با چی تغذيه کنم ؟
آيا ميتونم اشغال مرغ بخرم و بپزم و بدم بخورن ؟ نميخوام دوباره مشکل معده پيدا کنن .
ميشه سنگدون داد به گربه ؟
ممنون ميشم يه سری غذا های ارزون بگيد . با اين اوصاف گرونی تا چند وقت ديگه خوردن ماهی آرزوی 90% ايرانی ها ميشه .

Dr.Hossein.M.Al
11-11-2011, 06:01 PM
با عرض ادب
برای غذا می شود یک برنامه حرفه ای داد که میزان پروتئین و کالری و .... در ان بررسی می شود میتوان هم گفت که پسمانده غذاهایتان را بهشان بدهید به خود شما بستگی دارد.
اگر میخواستیدد پس مانده غذا بدهید حتما لیست ممنوعه غذاهای گربه مراجعه کنید.
اگر بازهم سوالی بود مطرح بفرمایید خوشحال می شویم پاسخ ان را بدهیم

Dr.Shayan
11-11-2011, 06:14 PM
سلام

می تونید از شیر معمولی هم استفاده کنید ولی حتما باید رقیق کنید

cat_fish
11-11-2011, 06:32 PM
سلام . تشکر مجدد و سؤال و زحمت مجدد :
من امروز اين غذا ها رو با اين حجم دادم :
صبح : سينه مرغ + کته + ماست ( به هر گربه يک قاشق غذا خوری پر )
ظهر : پنير ( به هر گربه 2 بند انگشت )
عصر : سينه مرغ + کته + ماست ( به هر گربه نصف قاشق غذا خوری )
هميشه هم ظرف شير بدون لاکتوز و آب پيششون هست .
الان رفتم بهشون سر بزنم ، که ديدم گربه اي که مشکل داره ، دوييد رفت ته انباری و شروع کرد بالا آوردن ( مقدار حجم استفراغ تقريباً اندازه غذای عصر بود )
بعد از اينکه بالا آورد ، بی حال شد و امد يه گوشه نشست و بعد امد يه عالمه شير خورد و بعد از خوردن شير يکم حرکت عجيب کرد ، يعنی حالت تهوع و تکون های لحظه اي معده . ولی بالا نياورد .
سؤال :
1 : کجای غذا دادن من مشکل داره ؟ حجم ؟ زمان ؟ نبايد عصر ديگه بهشون غذا ميدادم ؟
2 : شير هميشه بايد پيششون باشه و اجازه بدم هر چقدر ميخوان شير بخورن ؟
3 : استفاده از کته ، اصلاً کار درستی هست ؟ شايد برنج رو نميتونه حضم کنه و بخاطر همين بالا ميياره .
4 : من ميتونم از ماهی بيشتر استفاده کنم و ماهی پخته شده و ماست بهشون بدم ؟ يعنی هفته اي يکبار مرغ بدم .
5 : غذای گربه رو ( که توش زده مرغ و هويج ) خيس کردم و با مرغ مخلوط کردم و خوردن . آيا ميتونم برای اين گربه که مشکل معده داره از غذای گربه استفاده کنم يا اين غذا سنگين هست براش ؟
واقعاً سپاسگزارم .

Dr.Hossein.M.Al
11-12-2011, 11:40 AM
با عرض ادب خدمت شما
یکی از اهداف سایت این است که بتونیم به یک هم وطن و یک حیوان نیازمند کمک ، کمکی کنیم و از انجام این کار خوشنود هستیم :)

1 : کجای غذا دادن من مشکل داره ؟ حجم ؟ زمان ؟ نبايد عصر ديگه بهشون غذا ميدادم ؟
دوست عزیز حجم غذا های زیاد است و این ها بچه گربه هستند بیشتر باید شیر بخورند نیازی به مصرف ماست نیست چون با خوردن شیر مشکلی ندارند میتونید حجم ان را کمتر کنید

2 : شير هميشه بايد پيششون باشه و اجازه بدم هر چقدر ميخوان شير بخورن ؟
بله

3 : استفاده از کته ، اصلاً کار درستی هست ؟ شايد برنج رو نميتونه حضم کنه و بخاطر همين بالا ميياره .
مشکل خاصی با هضم برنج ندارند شما میزان ان را کمترکنید

4 : من ميتونم از ماهی بيشتر استفاده کنم و ماهی پخته شده و ماست بهشون بدم ؟ يعنی هفته اي يکبار مرغ بدم .
دوست عزیز اکیدا توضیه میکنم ماست رو با ماهی بهشون ندهید نیازی نیست که همیشه بهشون ماهی بدهید

5 : غذای گربه رو ( که توش زده مرغ و هويج ) خيس کردم و با مرغ مخلوط کردم و خوردن . آيا ميتونم برای اين گربه که مشکل معده داره از غذای گربه استفاده کنم يا اين غذا سنگين هست براش ؟
بنده دقیقا از میزان حساسیت گربه شما اطلاعی ندارم میتونید امتحان کنید اما فراموش نکنید که فعلا غذای اصلیشان شیر است
اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم

cat_fish
11-12-2011, 04:58 PM
سلام خدمت شما دوست عزيز که با صبر و حوصله به تک تک سؤال های من جواب ميديد .
امروز هر 2 گربه رو بردم خدمت آقای دکتر افروز عزيز که ايشون وقتی متوجه شدن گربه ها خيابانی هستند ، لطف کردن و به صورت رايگان گربه رو معاينه کرد .
ايشون فرمودن که سن گربه ها 3 ماه هست و گربه مشکی مبتلا به انگل هست ولی خطرناک نيست و فرمودند که حال هر دو گربه ها خوب هست .
همونجا به هر دو گربه ضد انگل ريخت تو دهنشون و به من گفتن که فردا هم همين کار رو تکرار کنم .
بعد به من شربت کوتريموکسازول دادن و گفتن از فردا فقط به گربه سياهه روزی 2 بار ( 12 ساعت ) بهش مقدار نيم سی سی بدم .
سؤال :
ممنون ميشم طرز دادن شربت با سرنگ رو بهم بگيد . يعنی چطوری سر گربه رو بگيرم که در نره .
تو اينترنت خوندم که يکی از عوارض اين شربت اسهال و استفراغ هست ، البته برای کودک انسان . ميخواستم بدونم برای گربه هم همينطور هست ؟ اگه جواب مثبت هست با توجه به اسهال و استفراغ اين گربه ، آيا مشکلی براش ايجاد نميشه .
الان من خوندم ، ديدم تو چند ته سايت گفته که اين دارو برای گربه ممنوعيت مصرف داره ، درسته !؟؟؟

باز هم ممنون .

Dr.Hossein.M.Al
11-13-2011, 03:32 PM
با عرض ادب
درباره موضوعاتی که فرمودید

گربه مشکی مبتلا به انگل هست ولی خطرناک نيست
مصرف ضد انگل باید انجام میشد

به من شربت کوتريموکسازول دادن و گفتن از فردا فقط به گربه سياهه روزی 2 بار ( 12 ساعت ) بهش مقدار نيم سی سی بدم
داروی کوتری موکسازول منع مصرف برای حیوانات خانگی دارد حالا برچه اساس همکار محترممون تجویزکرده است بنده اطلاعی ندارم اما با توجه به تشخیص همکارمون در رابطه با احتمال وجودعفونت در دستگاه گوارش به شما پیشنهاد میکنم که ازداروی فورازولیدون furazolidone استفاده کنید پس ازمصرف این دارو تغییر رنگ ادرار به زرد تیره یاقهوه ای وجود دارد پس اگر همچین موردی را مشاهده کردید مشکلی نیست.
همانطور که میدانید که اکثرداروها دارای عوارض ناخواسته هستند و ممکن است که حیوان به ان دارو حساسیت داشته باشد
اگرشماعلائمی ازجمله بی اشتهایی ،استفراغ ، کرامپ و اسهال غیر معمول وجود داشت ازمصرف دارو بپرهیزید و اینجا اعلام کنید تا داروی مشابه ای را به شما معرفی کنیم
توجه کنید که در هنگام مصرف دارو از دادن مرغ و ماهی به گربه تان خودداری کنید زیرا تداخل دارویی وجود دارد.
میزان مصرف : دو بار درروزبه مدت هفت روزاستفاده کنید میزان ان هم 4 میلی گرم به ازای هرکیلو وزن گربه تان

cat_fish
11-13-2011, 05:33 PM
سلام . فكر كنم منظورم رو بد عنوان كردم .
دكتر ديروز به هر دو ضد انكل داد و از من خواصت كه فردا هم بهشون بدم كع امروز دادم .
جدا از ضد انكل اون شربت هم داد ولي فرمود اكه حال كربه خوب شد ديكه نياز نيست كوتريمو رو بدم .
امروز مدفوع و اشتها و كلا همه موارد خوب شدن و طي تماس با دكتر فرمودن كه لازم نيست ديكه كوتريمو رو بدم و دو هفته ديكه مجدد ضد انكل بدم .
ببخشيد كيبورد من عربي هست و بعضي لغات رو نداره

Dr.Hossein.M.Al
11-13-2011, 06:06 PM
خداروشکرحال گربه هاتون بهترشده
کلا از مصرف داروی کوتری موکسازول بپرهیزید داروی بالا با هدف انجام عملکرد مشابه کوتری موکسازول در دامپزشکی مورد استفاده قرارمیگیرد :)

ببخشيد كيبورد من عربي هست و بعضي لغات رو نداره
مشکلی نداره دوست عزیز

nobb 6688
11-14-2011, 01:58 PM
با سلام
دوماه و خورده ای پیش توی حیاط خونه ما یه گربه ، بچه به دنیا آورد و بعد از مدتی اونو گذاشت و رفت ، بچه گربه مدام میو میو می کرد و گرسنه بود ما هم دلمون برای بچه گربه سوخت و برای اینکه گرسنه نمونه یه چیزی از جمله آشغال مرغ ، گوشت و... بهش میدادیم و گربه هم عادت کرده بود و هر روز دم در حیاط منتظر غذا میموند ، مادرم که نمیخواست بهش گوشت بده به جاش براش سوسیس خرید و بهش داد و گربه هم بعد چند روز خوردن سوسیس حالش بد شد وبالا آورد بعد دیگه به هیچ وجه غذا نخورد و مدفوعش هم آبکی مثل اسهال گرفته ها شد
من برای اطلاع بیشتر تو اینترنت جستجو کردم و با سایت شما آشنا شدم ، و وقتی مشکل این دوستمون در این تاپیک خوندم دیدم خیلی شبیه گربه ماست برای همین من
براش شیر بدون لاکتوز خریدم و با اینکه نمیخورد با سرنگ بهش دادم و جاش هم گرم کردم ولی به غیر از اون شیری که به زور بهش میدم الان دو سه روز هیچی نمیخوره ، حتی طبق دستور العمل غذایی شما عمل کردم ولی میل به خوردن حتی آب هم ندارد و فقط یه گوشه میخوابه ، امروز دهانش هم بو گرفته بود
گفتم شاید بیماری انگلی گرفته باشه (با توجه به سوسیسی که خورده )یا چیز دیگه ای ... نگرانم نکنه بمیره
میشه راهنمایی کنید که چه دارویی میتونم بهش بدم و از کجا باید تهیه کنم ، این را هم بگم که خانواده ام میخوان این بچه گربه بیرون بندازن چون به خواست هیچکس
اینجا نبوده و اینکه میترسن بیماری واگیردار داشته باشه و برای اعضای خانواده خطرناک باشه مادرم هم از ترس اینکه گربه جلوی چشمش بمیره موافقت کرده که بندازیمش بیرون ، ولی من مخالفت کردم و گفتم یه راه حلی پیدا میکنم
اگه ممکنه به من کمک کنید که چه کار کنم ؟؟ و منم مثل دوستمون در بالا نمیتونم خیلی خرج گربه کنم چون فقط من دارم تو خونه ازش حمایت میکنم اگه لازمه عکسش هم بذارم بگید تا قرار بدم
واقعا به کمکتون نیاز دارم منتظر پاسختون هستم ...

Dr.Hossein.M.Al
11-16-2011, 05:36 PM
با سلام
متاسفانه به دلایل مشغله ها نتونستم به موقع پاسخ شما را بدهم
دوست عزیزدرباره حال فعلی گربه تان توضیح بدهید
خوردخوراک محل نگه داری درصورت امکان تصویر ازگربه و هر چیز دیگری
در رابطه با سوالی که فرمودید
اینکه میترسن بیماری واگیردار داشته باشه و برای اعضای خانواده خطرناک باشه
خیر اگرموارد بهداشتی را رعایت کنید مشکلی برای شما ندارد

شما نباید سوسیس به گربه میدادید احتمالا گربه شما انگل گرفته گرفته است.
پس ازپاسخ به سوالات بنده توضیحات لازم را به شما میدهم

nobb 6688
11-16-2011, 10:11 PM
سلام
به گربه پودر ors و ماست رقیق شده دادم البته با سرنگ چون به هیچ وجه غذا نمیخورد ... چندبار درروز در وعده های کم که خدا شکر حالش خیییییلی بهتر شده ،مدفوعش هم سفت شده ولی خیلی بو میده ، حتی نمیتونست تکون بخوره ... ولی حالا مدام میو میو میکنه و میدوه ،چون سردش بود هرموقع میخواستم بهش غذا بدم میاوردمش تو و گرمش میکردم و بعد یه مدت دوباره میذاشتمش بیرون ...این دوتا عکس واسه زمانی که حالش بد بود .وقت نکردم امروز ازش عکس بگیرم ولی حتما میگیرم براتون میفرستم ، گربه توی سبد توی حیاط نگه میدارم البته یه انباری تو حیاط هست که وقتی بارون میاد یا سردش میشه میره توی اون که من خیلی محیط انباری براش مناسب نمیدونم ولی چه کنم ؟؟ نمیتونم بیارمش تو همین چند وقت یه بار هم که میارمش کلی باید جواب پس بدم ، توی حیاطمون هم یه کیسه ماسه هست هر موقع تو حیاط باشه کارش اونجا میکنه من هنوزم تو سرنگ بهش غذا میدم و خودش نمیخوره میلی به خوردن مرغ پخته و ... نداره فقط امشب وقتی یه کم بهش با سرنگ غذا دادم ، یه مقدار شروع کرد به بو کردن ظرف ماست بعد هم خوردن ماست توی کاسه(البته خیلی زیاد نخورد ) ... از نظر ظاهری الان خیلی خوبه ووقتی میارمش تو مدام این ور و اون ور میره و همه وسایل منزل بو میکنه و گاهی دوپا می ایسته بعد هم همش دنبال من میاد منو یکم بو میکنه وبعد میشینه بغل من تا نازش کنم و بهش با سرنگ غذا بدم ، به نظرتون مشکل جدی داره ؟؟ چی کارکنم که غذاهای دیگه هم بخوره و اشتهاش برگرده یه مشکل دیگه اینکه من هیچ تجربه ای در نگهداری از هیچ حیوانی ندارم خیلی دوست دارم تو حیاط براش یه خونه ای چیزی درست کنم ولی نمیدونم چه جوری ؟؟ ناخن هاش هم خیلی بلند شده و مدام به همه چی گیر میکنه ، یه سوال دیگه ام هم اینه که چه طوری بشورمش ؟؟ به نظرم علی رغم تمیز کردن خودش بازم کثیف شده ممنون میشم کامل راهنمایی کنین و اینکه چه دارویی لازم داره ؟

157158

Dr.Hossein.M.Al
11-17-2011, 10:50 AM
دوست عزیز به شما پیشنهاد میکنم حتما به دامپزشک مراجعه کنید به چند دلیل : 1- تزریق واکسن 2- مصرف داروهای ضد انگل
اگر این کارها را انجام ندید برای شما ممکن است که ایجاد مشکل کند به خصوص شما که خانم هستید .
فکر کنم منظوربندهرو ازرعایت اصول بهداشتی درست متوجه نشدید من توضیح میدهم:
1- استفاده ازدست کش در برخورد با گربه
2- شستشوی لباس پس ازتماس گربه با شما
3- تا جای امکان در داخل خانه گربه را وارد نکنید.

بیماری در گربه وجود داردبه نام توکسوپلاسما درصورت داشتن مریضی توسط گربه به خانم ها منتقل شده و باعث سقط بچه اولشان میشود ( این ها را نگفتم که بترسید بیشتر جهت اگاهی گفتم)
گربه شما مشکل خاصی نداره اما حتما به دامپزشک مراجعه کنید
معمولا دامپزشک ها ازافرادی که گربه های خیابانی را بهشان مراجعه میدهند هزینه ای دریافت نمیکنند یا هزینه کمی دریافت میکنند
اگرسوالی بود خوحال میشویم پاسخ انرا بدهیم

cat_fish
11-17-2011, 11:19 AM
سلام . ببخشيد دخالت ميكنم . من كربه هام رو بردم مطب دكتر *****و به صورت رايكان اونها رو درمان كرد :

بر طبق قوانین انجمن هرگونه تبلیغ از دامپزشک و بردن نام و مطب ان خلاف قوانین می باشد.

milad_dvm
11-18-2011, 06:33 PM
[QUOTE=cat_fish;5701]سلام .4 روز پيش من تو پارک يک سبد که توش 2 تا بچه گربه بود پيدا کردم و بعد از پرس و جو متوجه شدم که شخصی امده و گربه ها رو اونجا گذاشته و رفته .همون موقع هم بارون شديدی شروع به بارش کرد و من دلم برای گربه ها سوخت ، بخاطر همين اون ها رو به منزل آوردم .بخاطر اينکه تاحالا تجربه نگهداری از گربه رو نداشتم ، به اشتباه من به گربه ها شير و جيگر مرغ دادم و اون ها هم خوردن .ديروز موقع غذا دادن متوجه شدم که يکی از گربه ها اصلاً غذا نميخوره ( گربه مشکيه ) و فقط غذا رو بو ميکرد و ميرفت عقب . من براش مرغ درست کردم و ديدم مرغ رو خيلی کم خورد . مدفوع گربه سياهه بسيار بسيار بوی بدی هم ميداد .امروز برای گربه ها غذا بوردم ( جيگر ) که باز هم گربه مشکيه نخورد ، براش شير بردم و باز هم نخورد ، براش مرغ درست کردم و 2 تيکه کوچيک مرغ خورد و 1 ساعت بعد شروع به استفراغ کردن کرد و اون مرغ رو بالا اورد . تو استفراغش فقط مرغ بود و خونی ديده نميشد .براش سرلاک درست کردم ، نخورد . سوپ درست کردم ، نخورد . پوره سيب زمينی درست کردم ، نخورد .الان حدود 48 ساعت هست که هيچی نخورده و فقط امشب يکم آب خورد . خيلی گرسنه هست و همش مييو مييو ميکنه و مياد سمت آدم که غذا بخوره ولی فقط بو ميکنه و نميخوره .من اصلاً نميتونم هزينه براش بکنم و دامپزشک يا غذای مخصوص گربه تهيه کنم .من بايد چی کار کنم ؟ هيچی نميخوره ولی به شدت گرسنه هست . اسهال هم هست .واقعاً بگيد چی