PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیماری ملنگو طوطی 1 ساله

endoftime
11-10-2011, 09:07 AM
سلام دوستان طوطی بنده به دلیل نا معلومی چشمش دچاره عفونت شده و مایعی از اون خارج میشه و پلکش رو کلا می بنده دلیلش چیه؟از چه دارویی استفاده کنم ؟
این هم لینک عکس هست
د (http://s2.picofile.com/file/7179513010/Untitled.jpg)وستان منقار طوطی هم مدتیه سیاه شده و انگار داره میپوسه برای این چه کار کنم؟

Dr.Hossein.M.Al
11-10-2011, 11:21 AM
با سلام و احترام
دوست عزیز لطفا به سوالات زیر پاسخ بدهید

1- چه مدت هست که چشم طوطی شما درگیر بیماری و عفونت است ؟
2- محیط زندگی طوطی شما از نظر بهداشتی چگونه است ؟
3- چه غذاهایی بهش میدهید ؟
4- چه مدت است منقار طوطی شما سیاه شده است ؟
5-فقط یک چشم طوطی شمادرگیر بیماری شده است ؟
6-ایا قسمتی ازبدن طوطیتان دچار زخم عفونت برامدگی غیر عادی قرمزی زیاد یا ریزش پر وجود دارد ؟
7-به غیر از این طوطی ازپرنده دیگری نگه داری میکنید ؟
8- ایا طوطی شما باپرنده های دیگری در ارتباط است ؟
9- طوطی شما برخوردی با محل نوک تیزی یا خراش اطراف چشم با جسم الوده ای داشته است ؟

لطفا به سوالات منظم و به ترتیب پاسخ بدهید اگر فکر میکنید مورد دیگری نیازباشد که مطرح کنید حتما اضافه کنید

endoftime
11-10-2011, 03:24 PM
1-یک هفته
2-جاش تمیزه وهر روز نظافت میشه
3-فعلا تخمه و ارزن
4-از وقتی خریدم سیاه بود (تغریبا 2هفته)
5-بله
6-خیر
7-خیر
8-قبل از خرید بود ولی الان نه
9-روزی که خریدم یک طوطی دیگه با منقارش ضربه ای به سر طوطی من زد البته فکر نمیکنم اسیب جدی به چشم وارد کرده باشه
در ضمن به پیشنهاد یکی از دوستان 2 مرتبه از داروی آیسیلین استفاده کردم

Dr.Hossein.M.Al
11-11-2011, 05:25 PM
با عرض ادب خدمت شما

دوست عزیز شما یک قطره کلرامفنیکل Chloramphenicol هر دو ساعت یک بار به مدت یک هفته به چشم طوطیتان بریزید
نیازی به استفاده از داروی آیسیلین نیست
اصلا مولتی ویتامین به پرنده فعلا ندهید
اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم پا سخ ان را بدهیم

endoftime
11-12-2011, 10:24 AM
با عرض ادب خدمت شما

دوست عزیز شما یک قطره کلرامفنیکل Chloramphenicol هر دو ساعت یک بار به مدت یک هفته به چشم طوطیتان بریزید
نیازی به استفاده از داروی آیسیلین نیست
اصلا مولتی ویتامین به پرنده فعلا ندهید
اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم پا سخ ان را بدهیم
از پاسختون بسيار ممنون
در مورد منقارش چه كاري مي تونم انجام بدم تا سياهيش برطرف بشه؟
هر 2 ساعت يعني نيمه شب هم قطره بريزم ؟
از كي ميتونم از مولتي ويتامين محلول استفاده كنم؟

Dr.Hossein.M.Al
11-12-2011, 11:22 AM
باعرض ادب

هر 2 ساعت يعني نيمه شب هم قطره بريزم ؟
خیر نیازی نیست

در مورد منقارش چه كاري مي تونم انجام بدم تا سياهيش برطرف بشه؟
در تصویرسیاهی منقار مشخص نیست لطفا یک تصویردیگرتهیه کنید

از كي ميتونم از مولتي ويتامين محلول استفاده كنم؟
پس از بهبود چشم و اتمام دوره استفاده ازقطره زیرا بعضی از ویتامین ها به خصوص خانواده b مولتی ویتامین با این دارو تداخل داشته و باعث کاهش عملکردی داروی کلرامفنیکل می شود.

endoftime
11-13-2011, 05:44 AM
با سپاس فراوان
عکس منقار رو در لینک زیر قرار دادم.یه سوال دیگه در مرد مصرف قطره داشتم.چشم طوطی کلا بسته است و یک بار سعی کردم بازش کنم تا قطره رو در چشمش بریزم مایع سفیدی از اون خارج شده که منصرف شدم از ریختن قطره با این شرایط چشمش باز هم نظر شما استفاده از قطره هست؟
در ضمن چند روزی طوطی کسل شده و تحرکش کم شده و اقلب چرت میزنه و مدفوعش هم رقیق تر شده مشکلش چیه؟آیا سرما خورده؟
خواهشا راهنمایی بفرمایید
http://s2.picofile.com/file/7182308488/IMAG0128.jpg

Dr.Hossein.M.Al
11-13-2011, 05:11 PM
عکس منقار رو در لینک زیر قرار دادم.یه سوال دیگه در مرد مصرف قطره داشتم.چشم طوطی کلا بسته است و یک بار سعی کردم بازش کنم تا قطره رو در چشمش بریزم مایع سفیدی از اون خارج شده که منصرف شدم از ریختن قطره با این شرایط چشمش باز هم نظر شما استفاده از قطره هست؟
همانطور که تصویروجود داشت چشم طوطی شما شدیدا دچار عفونت شده است و ممکن است باعث کورشدن چشم شده باشد شما با سرم فیزیولوژیک چشم را شستشو بدهید و سپس قطره بریزید

در ضمن چند روزی طوطی کسل شده و تحرکش کم شده و اقلب چرت میزنه و مدفوعش هم رقیق تر شده مشکلش چیه؟آیا سرما خورده؟
بروز این رفتاردراین موقع از سال معمولا طبیعی است مدفوع هم به نوع غذای مصرفی بر میگردد
سرما خوردگی یا به اصطلاح Colding که در انسان ها وجود دارد در پرندگان وجود ندارد.
چون بنده از نزدیک پرنده شما رامعاینه نکرده ام نمیتوانم دقیقا بگم که چه مشکلی دارد بهترین کاراین هست که برای انجام معاینات لازم به دامپزشک مراجعه کنید.
اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم