PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیحال شدن و عدم تعادل بلبل

navidahanj
11-13-2011, 11:49 AM
سلام

من یه بلبل دارم که نمیدونم امروز چش شده . دهنش رو باز نگه میداره . بعد یهو یه صدایی میده (انگار صداش گرفته و در نمیاد . میخواد جیک جیک کنه اما از گرفتگی صدا نمیتونه) و خودش رو با یه حالت کج به قفس میزنه انگار که مثلا یه سیم بهش وصل کردی و داری میکشیش .

چند دقیقه پیش داشتم کف پاهاش رو نگاه میکردم بعد که گذاشتمش توی قفس دیدم که نمیتونه روی چوب باسته و از پشت افتاد کف قفس . دوباره همون حالت بهش دست داد . خودش رو با یه صدای عجیب و نک باز به دیوار قفس میزد انگار چیزی داشت میکشوندش بعد از چند ثانیه عادی شد و روی چوبش ایستاد . اصلا آواز نمیخونه . صبح هم غذا خورد البته نه زیاد

حدود 8 7 ماهش هست و غذاش هم معمولا خرما و برنج پخته و نون و قند و سیب و انار هست .

ممنون میشم کمک کنید

Dr.Hossein.M.Al
11-13-2011, 02:12 PM
با عرض سلام و احترام
از اینکه به سایت دامپزشکان اعتماد کرده وسوالتان را مطرح کردید ازشما متشکریم
دوست عزیز 2مورد را خدمت شما باید عرض کنم :
1- لطفا از ارسال پست های مشابه جداخودداری کنید
2- فعلا برنج و قند به بلبلتان ندهید

لطفا برای تشخیص بهتر به سوالات زیر پاسخ بدهید :
1- دقیقا چه مدت است که بلبل شما دچار این مشکل شده است ؟
2- روز قبل چه غذایی بهش دادید ؟
3- محیط زندگی از نظر بهداشتی چگونه است ؟
4-کجای خونه نگه داری اش می کنید؟
5- روی بدن زایعه ای برجستگی یا هر گونه علائم غیر معمول وجود دارد ؟
6- چه مدت یک بار اب در اختیار بلبلتان قرار میدهید که حمام کند ؟

navidahanj
11-13-2011, 02:29 PM
با عرض سلام و احترام
از اینکه به سایت دامپزشکان اعتماد کرده وسوالتان را مطرح کردید ازشما متشکریم
دوست عزیز 2مورد را خدمت شما باید عرض کنم :
1- لطفا از ارسال پست های مشابه جداخودداری کنید
2- فعلا برنج و قند به بلبلتان ندهید

لطفا برای تشخیص بهتر به سوالات زیر پاسخ بدهید :
1- دقیقا چه مدت است که بلبل شما دچار این مشکل شده است ؟
2- روز قبل چه غذایی بهش دادید ؟
3- محیط زندگی از نظر بهداشتی چگونه است ؟
4-کجای خونه نگه داری اش می کنید؟
5- روی بدن زایعه ای برجستگی یا هر گونه علائم غیر معمول وجود دارد ؟
6- چه مدت یک بار اب در اختیار بلبلتان قرار میدهید که حمام کند ؟

سلام خیلی ممنون

1.از امروز صبح اینطوری شده . البته روز قبل هم با اینکه خیلی شاداب بود و پرواز میکرد اما برای چند ثانیه من حس میکردم که روی چوب پلاستیکش تعادل انگار داره بهم میخوره اما زیاد جدی نبود . فقط در حد چند ثانیه بود

2.دیروز خرما + نون + قند + سیب

3.تقریبا خوبه . زیر قفس هر 2 روز یکبار عوض میشه و محیط تقریبا میشه گفت خوب هست .

4.در حال خانه نگهداری میکنیم در کنار گلخانه . دمای هوا اونجا مثل جاهای دیگه خونه هست . گاهی میاریمش نزدیک بخاری (برای 1 یا 2 ساعت) . (تقریبا 2 متری بخاری) . گرم نیست . معمولی هست هوا . برای خواب هم دوباره میبرمش توی حال کنار گلخانه . قفسش روی زمین هست
شب روی قفسش یه پارچه میندازیم که یکم داخل قفس تاریک بشه . البته پارچه ضخیم نیست .

5.خیر

6.تقریبا هر روز آب تازه برای حمام قرار میدیم . دیگه هروقت خودش بخواد استفاده میکنه .
(آب خوردن توی یک بطری 10 سانتی قرار میدم و هروقت به انتها نزدیک میشه آب جدید قرار میدم براش)

دوست من این بلبل کاملا اهلی نیست . نمیزاره بهش دست بزنی اما امروز مخصوصا صبح اونقدر بیحال بود که راحت میشد گرفتش البته کمی پرواز کرد . الان از صبح بهتره و بازم اگه بخوای بگیریش یکم تقلا میکنه اما نه مثل سابق.خیلی خیلی کم پیش اومده که توی دست بگیریمش . معمولا هر یک روز در میون توی خونه آزاد هست و شب دوباره خودش میره توی قفسش. انگار صداش گرفته . با یه صدای گرفته ای انگار که چیزی داره به سمت دیوار قفس میکشدش . تا چند ثانیه اینطوری هست و بعد ساکت و اروم روی چوب قرار میگیره

Dr.Hossein.M.Al
11-13-2011, 03:14 PM
دوست عزیزاحتمالا به دلیل کمبود ویتامین و مواد معدنی بدن بلبل شما دچار این مشکل شده است
شما قطره مولتی ویتامین + مینرال بچه را از داروخانه انسانی تهیه کرده و به بلبلتان بدهید 6 قطره درروز درظرف اب خوریش بریزید و هر روزابش را عوض کنید
اگر بازهم سوالی بود بفرمایید خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم

navidahanj
11-13-2011, 03:20 PM
دوست عزیزاحتمالا به دلیل کمبود ویتامین و مواد معدنی بدن بلبل شما دچار این مشکل شده است
شما قطره مولتی ویتامین + مینرال بچه را از داروخانه انسانی تهیه کرده و به بلبلتان بدهید 6 قطره درروز درظرف اب خوریش بریزید و هر روزابش را عوض کنید
اگر بازهم سوالی بود بفرمایید خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم

خیلی ممنون از توصیه شما
نتیجه رو بزودی در سایت قرار میدم

جناب مدفوعش هم رنگ سفید هست و یه بار دیدم که سفید و سبز بود . اگر کمکی میکنه . البته صبح قند خورده بود شاید مال این باشه
صداش گرفته .
فرمودید برنج و قند بهش ندم . آیا برای بلبل مناسب نیستند ؟

Dr.Hossein.M.Al
11-13-2011, 05:03 PM
مدفوعش هم رنگ سفید هست و یه بار دیدم که سفید و سبز بود . اگر کمکی میکنه . البته صبح قند خورده بود شاید مال این باشه
مشکلی نیست مواردی که گفتید به دلیل تغذیه است.

صداش گرفته .
بهش وقت بدید درست میشه انشالله

فرمودید برنج و قند بهش ندم . آیا برای بلبل مناسب نیستند ؟
بلبل چون ازخرما استفاده میکند نیازی به دادن قند نیست و مصرف قند روی صدا تاثیر میگذارد.
مصرف برنج به طور عمومی باعث ضعیف شدن پرنده می شود.
ازدادن روغن و غذاهای مصنوعی مثل چیپس و پفک به هیچ وجه بهش ندید

navidahanj
11-13-2011, 05:37 PM
خیلی خیلی از شما ممنون

انشاا... خداوند متعال به شما اجر بده . ممنونم

navidahanj
11-16-2011, 07:47 PM
سلام مجدد

دوست من الان چند روز هست که ویتامین رو به آب بلبل اضافه کردم (مینرال بچه که فرمودید رو نتونستم تهیه کنم ) . الان هیچ حرکتی نمیکنه مگر خیلی خیلی کم در حد چند قدم در کل طول روز و فقط روی چوبش میشینه . خودمون بهش آب و غذا میدیم . به نظر شما چقدر طول میکشه تا حالش بهتر بشه ؟

یه سوال دیگه داشتم آیا بلبل بیماری سرماخوردگی داره ؟اگه داره راه درمانش چیه ؟

Dr.Hossein.M.Al
11-17-2011, 03:47 PM
باسلام مجدد
دوست عزیزحتما باید مینرال داده شود شما کپسول مولتی ویتامین مینرال را ازداروخانه تهیه کنید و به میزان یک کپسول در 5 لیوان اب و ان را در ظرف اب خوریش بریزید.
به مدت یک هفته این عمل را تکرار کنید اگرمشکل برطرف نشد یا وضعیت بدتر شدبرای انجام معاینات بیشترحتما به دامپزشک مراجعه کنید

سوال دیگه داشتم آیا بلبل بیماری سرماخوردگی داره ؟اگه داره راه درمانش چیه
خیر سرما خوردگی یا coldingفقط در انسان وجود دارد و پرنده ها دچار این مشکل نمی شوند
اگرسالی بود خوشحال میشوم پاسخ ان را بدهم

navidahanj
11-17-2011, 04:30 PM
خیلی ممنون . جناب کپسول مولتی ویتامین مینرال رو پیدا نکردم . یه داروخانه رفتم به جاش کپسول مولتی ویتامین تراپوکیت رو بهم داد . میتونم از این استفاده کنم یا فردا از داروخانه های دیگه ایی مینرال رو تهیه کنم ؟ کدام بهتر است ؟

Dr.Hossein.M.Al
11-17-2011, 04:39 PM
مولتی ویتامین مینرال را باید تهیه کنید
هدف رسیدن مینرال به بدن است