PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییر رنگ مدفوع طوطی ملنگو

maral
11-19-2011, 07:53 AM
سلام و وقت بخیر
من یه طوطی سبز 9 ماهه دارم که دو روز پیش سرما خورده و عطسه میکنه. گذاشتمش جلوی شوفاژ و یه پارچه کشیدم روش تا هواش گرمتر باشه البته جلوی قفس رو باز گذاشتم تا هوا رد و بدل بشه . الان دیگه عطسه نمیکنه ولی امروز صبح دیدم که مدفوعش آبکی تر از همیشست و رنگش هم سیاه و قیری رنگ شده. به نظرتون چش شده و ایا خطرناکه ؟ باید چکار کنم؟ در ضمن دیشب یکی از پرهای دمش نمیدونم چطور شده بود که خونریزی میکرد و من یکم بتادین روش ریختم تا خونش بند بیاد با توجه به جثش خون زیادی ازش رفت. باید چکار کنم تا ضعیف نشه ؟ تو رو خدا زود به دادم برسید . ممنون

Dr.Hossein.M.Al
11-19-2011, 05:10 PM
با سلام واحترام
با توجه بهسوالاتی که فرمودید

مدفوعش آبکی تر از همیشست و رنگش هم سیاه و قیری رنگ شده. به نظرتون چش شده و ایا خطرناکه ؟ باید چکار کنم؟
دوست عزیز چه غذایی بهش دادید ؟ چه مدت است اینطور شده ؟

در ضمن دیشب یکی از پرهای دمش نمیدونم چطور شده بود که خونریزی میکرد و من یکم بتادین روش ریختم تا خونش بند بیاد با توجه به جثش خون زیادی ازش رفت. باید چکار کنم تا ضعیف نشه ؟
دوست عزیز ویتامین k رو تهیه کنید و بهش بدید پودر یا قطره هر کدام را تهیه کردید به من بگویید تا توضیحات لازم را بدهم

دوست عزیز وضعیت چشمش چطور است ؟

maral
11-20-2011, 05:10 AM
با سلام واحترام<BR>با توجه بهسوالاتی که فرمودید<BR><BR>دوست عزیز چه غذایی بهش دادید ؟ چه مدت است اینطور شده ؟ <BR><BR>دوست عزیز ویتامین k رو تهیه کنید و بهش بدید پودر یا قطره هر کدام را تهیه کردید به من بگویید تا توضیحات لازم را بدهم<BR><BR>دوست عزیز وضعیت چشمش چطور است ؟<BR>سلام و ممنون از راهنماییتون<BR>تو رو خدا به دادم برسید از دیشب تا&nbsp; حالا 2 مرتبه بالا اورده. صبح که از خواب بیدار شدم دیدم روی شوفاژ قطره های قهوه ای رنگ پاشیده و الان هم جلوی خودم بالا آورد دارم از غصه میمیرم. رنگش شبیه قهوه ای زنگ زده هست.باید چکارش کنم ؟ میخوام الان ببرمش دامپزشکی . نظرتون چیه؟ من فقط بهش ذرت و تخمه میدم و گهگاهی هم میوه.البته حدود 10 روزی به خاطر مسافرت گذاشته بودمش پیش برادرم که یه مرغ مینا داره دیشب دیگه برگردوندمش خونه ی خودم.ممکنه به خاطر اونم باشه؟ البته دو روز پیش حواسم نبود و رفته بود سراغ وسایل آرایشم و یه گوشه از پودر صورتم رو گاز زد البته خیلی کم ،ممکنه که از اون هم باشه؟ چشماش رو نمیدونم چطور توضیح بدم ولی خیلی بی حاله. تو رو خدا راجع به بالا آوردنش بهم بگید چکار کنم. در ضمن از دیروز ظهر تا حالا شاید 10 15 تا دونه ذرت خورده باشه.
میتونم ازتون درخواست کنم یه شماره ی تماس از خودتون به ایمیلم بفرستید تا بتونم در مواقع اضطراری سریعتر باهاتون تماس بگیرم ؟اگه اینکار رو بکنید ممنون میشم

maral
11-20-2011, 01:51 PM
تو رو خدا پس چرا جواب منو نمیدین ؟ طوطی من از صبح تا حالا 3 بار خون بالا آورده. آیا دیگه کاریش نمیشه کرد؟ از دامپزشکی براش دارو گرفتم ولی هنوز افاقه نکرده . تو رو خدا شما بگید چکار کنم؟

maral
11-20-2011, 06:25 PM
میخواستم یه انتقادی بکنم و اون اینکه بهتره اسم آنلاین رو از روی این بخش بردارین

Dr.Hossein.M.Al
11-20-2011, 08:21 PM
با سلام و احترام
متاسفانه امروزبه دلیل مشغله هایی که داشتم نتوانستم تازه تاپیک شما را مشاهده کردم
مواردی که شما فرمودید نشان دهنده وضعیت وخیم طوطی شماست و متاسفانه عفونت تمام بدنش رافرا گرفته و کار خاصی را نمی توانیم ما انجام بدهیم شما سریعا به دامپزشک مراجعه کنید و دامپزشک پس از انجام معاینات حضوری و انجام ازمایشات لازم نتیجه را به شما می گوید.
بنده قبلا هم به شما توصیه کرده بودم که به دامپزشک مراجعه کنید اما مثل اینکه فرصت پیدا نشد که این کار را انجام بدهید.
امیدوارم که دیر نشده باشد.

maral
11-21-2011, 07:17 AM
سلام و وقتتون بخیر
من طوطیم رو پیش دامپزشک نبردم ولی از یک داروخانه ی دامپزشکی که معروف هست با گفتن حالاتش براش دارو گرفتم . فکر میکنم داکسی و تترا بهش داد و گفت تا سه چهار روز توی آبش بریزم.ازدیرور ظهر داروها رو شروع کردم وچون خودش هیچی نمیخورد با سرنگ بهش دادم. دیروز عصر دوباره خون بالا آورد و تا بیاد شب بشه چشماش اونقدر تحلیل رفت که کوچیک کوچیک شد و وقتی که روی دستم میگرفتمش سبک شده بود و من مطمئن بودم که دیگه آخرشه. البته چون غذا نمیخورد من یکم نخود و عدس رو چند ساعت خیسوندم و بعد با مقداری سوبا پختم و از صافی ریز رد کردم و به حالت پوره شد و مثل دوران جوجگیش با قاشق بهش غذا دادم البته با اشتها نخورد ولی معلوم بود که گرسنشه.خلاصه شب به خیال اینکه دیگه فردا صیح نمیبینمش خوابیدم . ولی صبح که بیدار شدم دیدم خدا رو شکر حالش بهتر شده و وقتی از قفس میخواستم بیرون بیارمش حس کردم مثل دیشب سبک نیست و چشماش هم نسبت به دیشب خیلی بهتر و باز شده. دوباره از اون سوپی که براش درست کردم بهش دادم و امروز هم با رغبت بیشتر و هم مقدار بیشتری خورد بعدش هم شروع به پرآرایی کرد. حالا به نظرتون من باید امیدوار باشم یا اینکه ممکنه دوباره مریضیش عود کنه؟ حالا که تا این مرحله پیش اومده اگه راه حلی برای تقویت بیشترش سراغ دارین بهم بگید. امیدوارم عصر که از سر کار میرم خونه هنوز زنده باشه.ممنون

Dr.Hossein.M.Al
11-21-2011, 08:48 PM
با سلام و عرض ادب
داروهایی که برای شما تجویزکردند انتی بیوتیک برای رفع عفونت ها ست و بیشتر علامت درمانی است
به شما توصیه میکنم که برای انجام معاینات و ازمایشات لازم به دامپزشک مراجعه کنید