PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : علل خارش مرغ مینا

pardisan007
11-19-2011, 11:25 AM
با سلام و عرض خسته نباشید . من یه مرغ مینا دارم و مدتی است که خودش را زیاد می خارونه . لطفا اگه میشه بگید مشکلش و راه درمانش چیه ؟ 2- برای حرف زدنش چه کار هایی باید انجام بدم ؟ 3- راه تشخیص دادن بچه مرغ مینا از مرغ مینای بالغ چیه ؟ 4- چه غذاهایی بیشتر باید بهش بدم ؟ آیا برنج پخته بهش بدم عیبی نداره ؟ اگه میشه جواب رو به این ایمیل بفرستید . pardisan007@yahoo.com

Dr.Hossein.M.Al
11-19-2011, 05:34 PM
با سلام و احترام
در رابطه با سوالاتتان :

من یه مرغ مینا دارم و مدتی است که خودش را زیاد می خارونه . لطفا اگه میشه بگید مشکلش و راه درمانش چیه ؟
دوست عزیز احتمالا مینای شما دچار انگل های خارجی شده است
شما قطره ایورمکتین Ivermectin را تهیه کنید و 3 قطره در پشت گردن و زیر پر ها بریزید این عمل را 3 بار در هفته به مدت یک هفته انجام بدهید و 15 روز بعد دوباره یک بار این کار را انجام بدید

2- برای حرف زدنش چه کار هایی باید انجام بدم ؟
کارهای مختلفی می شود انجام که بیشتر حالت تجربی دارد به شما پیشنهاد میکنم مقالاتی که در این زمینه هست را مطالعه بفرمایید

3- راه تشخیص دادن بچه مرغ مینا از مرغ مینای بالغ چیه ؟
تعیین سن: هرچه بیشتر از سن مرغ مینا بگذرد دور چشم هایش بیشتر رو به رنگ زرد می رود و با چین و چروکهای ریزی همراه می شود.

4- چه غذاهایی بیشتر باید بهش بدم ؟
جیره غذایی: پرنده ای همه چیز خوار است انواع میوه ها و دانه ها و حشرات و جانوران کوچک مانند ملخ و پروانه. نوعی غذای اماده هم با قیمتی مناسب برای این پرنده در دسترس است با نام دانه پارس (پلت).

آیا برنج پخته بهش بدم عیبی نداره ؟
خیر اما به مقدارکم باید بدهید

khalig_r
11-24-2011, 12:12 PM
سلام
من یه مینا دارم که در اثر خاروندن، زیر چشمش ورم کرده هرچی هم پماد استریل چشمی می مالم خوب نمی شه. درضمن ار بینیش آب میاد و انگار گرفتگی داره حالا چکار باید بکنم؟:reading::reading::reading::reading:

otis tarda
11-24-2011, 05:10 PM
سلام.مینای من یه مدته خیلی بی تعادل شده.اصلا نمیتونه روی پا خودشو بخاروونه و مدام میفته یا وقتی بیرونه ومیخواد مارو نوک بزنه با صورت میخوره زمین!بالهاشم اویزوون شده.میگن مینات ضعیف شده.دامپزشکی بردم گفتن مولتی بهش بدم ولی تاثیری به اون صورت نداشت وچون شنیدم اهن برای پرنده ها زیادخوب نیس قطعش کردم.اگه شماداروی خاصی میدونین یا مشکل مینام رو میدونین کمکم کنین.راستی بیماری قبلی مینام خوب شد از کمک قبلیتون هم ممنون

Dr.Hossein.M.Al
11-25-2011, 09:40 AM
سلام
من یه مینا دارم که در اثر خاروندن، زیر چشمش ورم کرده هرچی هم پماد استریل چشمی می مالم خوب نمی شه. درضمن ار بینیش آب میاد و انگار گرفتگی داره حالا چکار باید بکنم؟:reading::reading::reading::reading:
باسلام و احترام
دوست عزیزبهترین کارمراجعه به دامپزشک است اما اگر به دامپزشک دسترسی ندارید به سوالات زیر پاسخ بدهید :
1- چه مدت هست این مشکل برای مینای شما اتفاق افتاده است ؟
2- محیط زندگی از نظر بهداشتی چطور است ؟
3- چه غذاهایی بهش میدهید ؟
4- ازچه پمادی استفاده کردید ؟ اسمش را لطفا بنویسید.
5- جای دیگری ازبدن مینا یتان دچار درگیری نشدهاست ؟
6- وضعیت چشم دیگرش چگونه است ؟

Dr.Hossein.M.Al
11-25-2011, 09:52 AM
سلام.مینای من یه مدته خیلی بی تعادل شده.اصلا نمیتونه روی پا خودشو بخاروونه و مدام میفته یا وقتی بیرونه ومیخواد مارو نوک بزنه با صورت میخوره زمین!بالهاشم اویزوون شده.میگن مینات ضعیف شده.دامپزشکی بردم گفتن مولتی بهش بدم ولی تاثیری به اون صورت نداشت وچون شنیدم اهن برای پرنده ها زیادخوب نیس قطعش کردم.اگه شماداروی خاصی میدونین یا مشکل مینام رو میدونین کمکم کنین.راستی بیماری قبلی مینام خوب شد از کمک قبلیتون هم ممنون
با سلام و عرض ادب خدمت شما
خواهش میکنم ازاینکه حال میناتون بهتر شد خوشحال شدم
دوست عزیز اینگونه مشکلات میتواند دلایل مختلفی از جمله بیماری های عصبی ، مسمومیت و عوامل پاتوژنی باشد چون بنده مینای شما را معاینه نکردم نمیتونم به طورقطع بگم که مشکل این است و این درمان اما با توجهبه تجربیاتم دراین زمینه سعی میکنم تا جای امکان به شما کمک کنم.
احتمال اول و شاید بشود گفت قوی ترین احتمال در اینجا و در راستای معاینات همکارمون ، کمبود ویتامین و مینرال هست.
دوست عزیز شما حتما ازمولتی ویتامین مینرال باید استفاده کنید .
به مدت 2 هفته هر روز مولتی ویتامین مینرال را در ابش بریزید.
شما میتوانید از قطره مولتی ویتامین مینرال یا کپسول مولتی ویتامین مینرال استفاده کنید.
میزان : 5 قطره درظرف اب خوری معمولی
یک کپسول در 4 لیوان ابخوری حل کرده ودر ظرف اب خوریش بریزید توجه کنید که باید حتما هر روز اب عوض شود و مولتی ویتامین تازه ریخته شود.
اگر بازهم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ انرابدهیم

khalig_r
11-26-2011, 07:27 AM
باسلام و احترام
دوست عزیزبهترین کارمراجعه به دامپزشک است اما اگر به دامپزشک دسترسی ندارید به سوالات زیر پاسخ بدهید :

(دو هفته ای میشه که اینطوری شده . قفسش هر چهار روز یه بار تمیز میکنیم . و یه روزنامه ریزش پهنه که هر موقع زیاد کثیف میشه عوضش می کنیم. بیشتر بهش نون و یه غذایی که از بازار براش می گیریم که میگن غذای میناست اما این غدا مثل لولست و سفته. از پماد تتراساکلین (استریل چشمی) استفاده می کنم. فقط چشمش مورد داره و بقیه بدنش سالمه و ناراحتی دیگه ای نداره و خیلیم این روزا کسل شده و همش می خوابه. چشم دیگش سالمه و موردی نداره)

otis tarda
11-26-2011, 07:50 AM
سلام.ممنون از راهنماییتون.میخواستم بدونم بی حوصلگی واینکه مدام مینام درخوابه به خاطر کمبود مینرال هستش؟الان مدتیه که بیشتر اوقات خوابه وتحرک نداره حتی وقتی ازقفس بیرونش میارم میاد کنارم یا روی پام میخوابه.خیلی دلش میخواد بره زیر روزنامه هاش یا یه جای مخفی قایم شه طوری که دیده نشه قبلا ازین کارا کمتر میکرد.ساعت خوابش با خودم تنظیمه وبیشتر اوقات چون من بیدارم اونم توی روشنایی اتاقم بیداره یا چرت میزنه وخواب کاملی ممکنه نداشته باشه میشه خواب الودگیش واسه این باشه که مثه یه پرنده ی طبیعی نمیخوابه؟کف دریا مینرال های بدنشوتامین میکنه؟قطره های مولتی تاریخ مصرف یه ماهه دارن.من اون قطره یی که براش خریده بودم یه ماه از تاریخش میگذره باید قطره جدید بخرم یا همون عیبی نداره بهش بدم؟یه سوال دیگه دارم درمورد پر ریزونشونه که چه وقت سال پرریزون دارن.مینای من یک سال ونیمشه وپری نریخت یعنی مثه بقیه پرنده ها پرریزون نداشت.سه چهار پر ریخت و یه شاهپر در اورد.اوج پرواز نداره بااینکه من اصلا پراشو نمیزنم ومستقیم فرود میاد نمیتونه ازپایین مبل بره بالا ویه جورایی پروازش ایراد داره البته وقتی من ازصاحب قبلیش گرفتمش یه بالش ضرب خورده بود ومجروح بود بازم البته یک سال پیش.یعنی ممکنه بالش از اون وقت خوب نشده؟من اون موقع نبردمش دامپزشکی ولی دوسه ماه بعدش که بردم دکترش گفت مشکلی نداره وچون جوجست اینجوریه!باتشکر

khalig_r
11-26-2011, 07:57 PM
باسلام و احترام

((دو هفته ای میشه که اینطوری شده . قفسش هر چهار روز یه بار تمیز میکنیم . و یه روزنامه ریزش پهنه که هر موقع زیاد کثیف میشه عوضش می کنیم. بیشتر بهش نون و یه غذایی که از بازار براش می گیریم که میگن غذای میناست اما این غدا مثل لولست و سفته. از پماد تتراساکلین (استریل چشمی) استفاده می کنم. فقط چشمش مورد داره و بقیه بدنش سالمه و ناراحتی دیگه ای نداره و خیلیم این روزا کسل شده و همش می خوابه. چشم دیگش سالمه و موردی نداره))

Dr.Hossein.M.Al
11-29-2011, 10:55 AM
با سلام واحترام

.میخواستم بدونم بی حوصلگی واینکه مدام مینام درخوابه به خاطر کمبود مینرال هستش؟ا
خیر اما بی تاثیر نیست عوامل مختلفی در به وجود امدن این مسئله وجود دارد.

.خیلی دلش میخواد بره زیر روزنامه هاش یا یه جای مخفی قایم شه طوری که دیده نشه قبلا ازین کارا کمتر میکرد.ساعت خوابش با خودم تنظیمه وبیشتر اوقات چون من بیدارم اونم توی روشنایی اتاقم بیداره یا چرت میزنه وخواب کاملی ممکنه نداشته باشه میشه خواب الودگیش واسه این باشه که مثه یه پرنده ی طبیعی نمیخوابه؟
برای دادن پاسخ دقیق این مشکل باید مینای شما توسط دامپزشک معاینه شود.

کف دریا مینرال های بدنشوتامین میکنه
خیر

قطره های مولتی تاریخ مصرف یه ماهه دارن.من اون قطره یی که براش خریده بودم یه ماه از تاریخش میگذره باید قطره جدید بخرم یا همون عیبی نداره بهش بدم؟
باید قطره جدید بخرید چون ساختار شیمیایی دارو پس از گذشت زمان انقضا تغییر میکند

ه سوال دیگه دارم درمورد پر ریزونشونه که چه وقت سال پرریزون دارن.مینای من یک سال ونیمشه وپری نریخت یعنی مثه بقیه پرنده ها پرریزون نداشت.سه چهار پر ریخت و یه شاهپر در اورد.
خیلی موارد در ریزش پر میزان و دفعات ان دخیل است

وج پرواز نداره بااینکه من اصلا پراشو نمیزنم ومستقیم فرود میاد نمیتونه ازپایین مبل بره بالا ویه جورایی پروازش ایراد داره البته وقتی من ازصاحب قبلیش گرفتمش یه بالش ضرب خورده بود ومجروح بود بازم البته یک سال پیش.یعنی ممکنه بالش از اون وقت خوب نشده؟
باید این مسئله توسط دامپزشک بررسی شود.
اگر بازهم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان رابدهیم

Dr.Hossein.M.Al
11-29-2011, 11:04 AM
((دو هفته ای میشه که اینطوری شده . قفسش هر چهار روز یه بار تمیز میکنیم . و یه روزنامه ریزش پهنه که هر موقع زیاد کثیف میشه عوضش می کنیم. بیشتر بهش نون و یه غذایی که از بازار براش می گیریم که میگن غذای میناست اما این غدا مثل لولست و سفته. از پماد تتراساکلین (استریل چشمی) استفاده می کنم. فقط چشمش مورد داره و بقیه بدنش سالمه و ناراحتی دیگه ای نداره و خیلیم این روزا کسل شده و همش می خوابه. چشم دیگش سالمه و موردی نداره))
با عرض ادب خدمت شما
دوست عزیز مولتی ویتامین مینرال هر روز تو ابش بریزید قطره : 6 قطره در ظرف اب خوری معمولی به مدت 2 هفته هر روز اب عوض شود
کپسول : یک کپسول در 4 لیوان اب هر روز اب عوض شود.
یک قطره کلرامفنیکل Chloramphenicol هر 4 ساعت یک بار به مدت یک هفته تو چشم میناتون بریزید

باز هم تاکیید میکنم بهترین کار مراجعه به دامپزشک است با این حال اگر به دامپزشک دسترسی ندارید موارد بالا را انجام بدید