PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جوش زدن کف پای مرغ مینا

علی66
12-03-2011, 08:22 AM
سلام و خسته نباشید
من یه مرغ مینا دارم که خودم بزرگش کردم وحدود 7 الی 8 ماهشه . 3 ماه پیش کف پاهاش چیزی شبیه جوش زد که دردناک بودن و موقع راه رفتن میلنگید یا اینکه بیشتر اوقات مینشست. خلاصه با الکلی کردن میله هاش و چرب کردن پاهاش خوب شد. الان دوباره حدود یک ماه هست که این دونه ها زده وخوب هم نمیشه پماد تتراسایکلین رو هم میزنم ولی خوب نشده . چوبی رو هم که روش میشینه عوض کردم ولی توفیقی نداشته . باید چکارش کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید بیچاره کف پاهاش درد میکنه.
http://iranparrot.ir/images/4uon3j9x1kant5b7n556.jpg
نمیدونم چرا گزینه ی image برام فعال نمیشه . آدرس عکس پاهاش همینه که بالا براتون نوشتم لطفا ببینید

Dr.Hossein.M.Al
12-03-2011, 08:39 PM
سلام و خسته نباشید
من یه مرغ مینا دارم که خودم بزرگش کردم وحدود 7 الی 8 ماهشه . 3 ماه پیش کف پاهاش چیزی شبیه جوش زد که دردناک بودن و موقع راه رفتن میلنگید یا اینکه بیشتر اوقات مینشست. خلاصه با الکلی کردن میله هاش و چرب کردن پاهاش خوب شد. الان دوباره حدود یک ماه هست که این دونه ها زده وخوب هم نمیشه پماد تتراسایکلین رو هم میزنم ولی خوب نشده . چوبی رو هم که روش میشینه عوض کردم ولی توفیقی نداشته . باید چکارش کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید بیچاره کف پاهاش درد میکنه.
http://iranparrot.ir/images/4uon3j9x1kant5b7n556.jpg
نمیدونم چرا گزینه ی image برام فعال نمیشه . آدرس عکس پاهاش همینه که بالا براتون نوشتم لطفا ببینید
باسلام و احترام
از اینکه سوالتان را در سایت دامپزشکان مطرح کردید متشکرم
دوست عزیزجوش های کف پای مینا معمولا عامل باکتریایی داشته و دیر خوب می شوند مگر اینکه به دامپزشک حضوری مراجعه کرده و امپول به ان تزریق شود که زمان درمان به نصف می رسد چون به دامپزشک دسترسی ندارید با توجه به داروهایی که من به شما می گویم احتمالا با یک پروسه یک ماهه همراه است.
دوست عزیز کپسول اکسی تتراسایکیلین را تهیه کنید و پودر انرا در ظرف اب خوریش بریزید میزان یک کسول در 4 لیوانم اب خوری
کرم اکسی تترا سایکیلین را هم در روز دو بار به پایش بزنید .
قطره مولتی ویتامین بچه را نیز تهیه کرده و 5 قطره در ظرف اب خوری معمولی بریزید
توجه کنید که باید اب هر 24 ساعت عوض شود.
هر چهار روز یک بار هر دو پایش را با بتادین رقیق شده شستشو دهید میزان بتادین به سرم فیزیولوژیک یا اب 1 به 10 است.
اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم

علی66
12-04-2011, 08:58 AM
سلام دوست عزیز وممنون از وقتی که گذاشتین. از امروز این داروها رو شروع میکنم ولی میخواستم بدونم میشه علت بروز این باکتری رو برام بگید تا ازش پیشگیری کنم ؟ چون همونطور که گفتم قبلا هم اینطور شده بود. بازم ممنون

Dr.Hossein.M.Al
12-04-2011, 11:50 AM
دلایل مختلفی باعث به وجود امدن این مشکل میشود از جمله عدم رعایت بهداشت درست محیط زندگی که معمولا مهمترین عامل است ، ارتباط با بقیه پرندگان الوده و... دقیقا نمی شود گفت که دلیل چیست اما با رعایت بهداشت محیط نگه داری پرنده می شود از بروز این مشکلات جلوگیری کرد :59: