PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عقیم سازی

دکتر رضا عطاران
12-03-2011, 04:50 PM
عقيم كردن حيوانات خانگي هم براي خود حيوون فوايد داره هم صاحبش....شما تا بحال درباره حيواناتي نشنيدين (خصوصا سگ) كه بعد از بلوغ فقط بخاطر جفت گيري از خونه فرار مي كنن؟گربه هاي نري كه از هر فرصتي براي رفتن توي كوچه استفاده مي كنن و با گربه هاي ولگرد درگير ميشن و اين جنگها گاهي به قيمت جونشون تموم ميشه؟در مورد ماده ها مسئله ساده تره چون دوره محدودي فحل هستن و ميشه كنترل كرد اما بنظر من وقتي حيوون ماده عقيم نباشه آدم هميشه وسوسه ميشه كه بخواد بچه هاشو ببينه.....اينا هم كه ماشالله يكي دو تا معمولا نميارن،با بچه ها چه بايد كرد؟چطور ميشه مطمئن بود براي همه ميشه صاحب شايسته اي پيدا كرد؟مسايل مربوط به سلامتي هم كه كمابيش همه ميدونيم.هر بارداري چقد ميتونه از قواي جسماني حيوون كم كنه.ريسك عفونتها و.........من دوستي داشتم كه گربه اش در 18 ماهگي باردار شده بود و ايشون هم خيلي مراقبت ميكرد و رسيدگي اش حرف نداشت!اما گربه نتونست زايمان طبيعي داشته باشه و دوستم مبلغ بالائي براي سزارينش پرداخت كرد و فقط يه بچه گربه بدنيا اومد كه اونم همون روز مرد!حالا مدتها اين گربه ماده افسرده بود بماند،بعد از مدتي گويا دچار عفونت هم شد و مجبور به برداشتن رحمش شدن!بنظر من كه واقعا زادوولد حيوانات جز ضرر چيزي نيست.فراموش نكنيم اونا آگاهانه و عاشقانه بچه دار نميشن و فقط غريزي براي تداوم نسل اين كارو مي كنن.بنابراين اينكه ميگن عقيم كردن حيوون از نظر روحي بهش آسيب ميزنه درست نيست اگه اينطور بود در اروپا و امريكا كه سابقه نگهداري از پت خيلي بيشتره و علم دامپزشكي شون هم به مراتب پيشرفته تره فقط اين عمل رو روي حيوانات بي سرپرست انجام ميدادن .

ببخشید که به زبون محاوره نوشتم.خواستم با هم صمیمی تر باشیم