PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : غذا نخوردن گربه

rayka
12-06-2011, 12:22 PM
گربه من حدودا 5 ماهشه و تا حالا خوب غذا می خورد ولی از وقتی بهش friskies دادم دیگه غذاهای روزانه اشو نیم خوره و حتما باید بهش friskies بدم
قبلا روزانه بهش برای صبحانه تخم مرغ و برای نهار و شامش دل یا گوشت مرغ - ماهی یا تن ماهی - گوشت چرخ کرده میدادم و شیر هم همیشه هست تا بخوره ... ولی الان اینها رو خیلی بی میل می خوره البته هنوز شیرو می خوره
اگه کلا بهش friskies بدم مشکلی ایجاد می کنه براش ؟
چون دامپزشک بهم گفته بود هفته ای دو یا سه بار باید بخوره نه بیشتر!

دامپزشک
12-06-2011, 02:36 PM
گربه من حدودا 5 ماهشه و تا حالا خوب غذا می خورد ولی از وقتی بهش friskies دادم دیگه غذاهای روزانه اشو نیم خوره و حتما باید بهش friskies بدم قبلا روزانه بهش برای صبحانه تخم مرغ و برای نهار و شامش دل یا گوشت مرغ - ماهی یا تن ماهی - گوشت چرخ کرده میدادم و شیر هم همیشه هست تا بخوره ... ولی الان اینها رو خیلی بی میل می خوره البته هنوز شیرو می خوره اگه کلا بهش friskies بدم مشکلی ایجاد می کنه براش ؟ چون دامپزشک بهم گفته بود هفته ای دو یا سه بار باید بخوره نه بیشتر! با کسب اجازه از مدیر محترم سایت! دوست عزیز فریسکیز مزخرف ترین غذاییه که میشه به گربه داد، یه آشغال واقعی که قطعا" گربه شما را بیمار خواهد کرد....پیشنهاد می کنم از غذاهای آماده رویال کناین و بوش استفاده کنید! ادویه ها و مواد افزودنی این غذا باعث بی میلی گربه شما به غذاهای دیگر شده است.... فریسکیز ارزش غذایی کمی دارد و تا به حالا گربه های بی شماری را دیده ام که به دلیل مصرف آن دچار بیماری های گوارشی و کمبودهای تغذیه ای شده اند! شما می توانید از غذاهای خشک مناسب ( مارک هایی که عرض کردم ) به همراه ماست برای گربه خود استفاده کنید و مطمئن باشید یک تغذیه کامل خواهد بود اما اگر اصرار دارید که همیشه غذای خشک نخورد، برای ترغیب به خوردن دیگر غذاها انها را به مقدار کم و در وعده های بیشتر در اختیارش بگذارید، همچنین می توانید داخل غذای ممولی مثل مرغ چند عدد غذای خشک قرار دهید تا به خوردن عادت کند!

rayka
12-06-2011, 05:40 PM
با کسب اجازه از مدیر محترم سایت! دوست عزیز فریسکیز مزخرف ترین غذاییه که میشه به گربه داد، یه آشغال واقعی که قطعا" گربه شما را بیمار خواهد کرد....پیشنهاد می کنم از غذاهای آماده رویال کناین و بوش استفاده کنید! ادویه ها و مواد افزودنی این غذا باعث بی میلی گربه شما به غذاهای دیگر شده است.... فریسکیز ارزش غذایی کمی دارد و تا به حالا گربه های بی شماری را دیده ام که به دلیل مصرف آن دچار بیماری های گوارشی و کمبودهای تغذیه ای شده اند! شما می توانید از غذاهای خشک مناسب ( مارک هایی که عرض کردم ) به همراه ماست برای گربه خود استفاده کنید و مطمئن باشید یک تغذیه کامل خواهد بود اما اگر اصرار دارید که همیشه غذای خشک نخورد، برای ترغیب به خوردن دیگر غذاها انها را به مقدار کم و در وعده های بیشتر در اختیارش بگذارید، همچنین می توانید داخل غذای ممولی مثل مرغ چند عدد غذای خشک قرار دهید تا به خوردن عادت کند!

ممنون از توجهتون :)
اتفاقا چون منم مشابه نظر شما رو قبلا از کس دیگه ای شنیده بودم نگران شده بودم که غذای دیگه ای نمی خوره و فقط اینو می خواد
کلا می شه دوباره برگرده و مثل قبل از همون غذاهای قبلی بخوره؟ من اصلا اصراری ندارم که براش غذای آماده بگیرم ...
امروز با اینکه خیلی گشنه اش بود اصلا غذاشو نخورد تا همین الان که بهش از همون فریسکیز دادم
به نظرتون بهتر بود نمی دادم ؟ اگه نمی دادم بالاخره از همون غذاش می خورد؟

دامپزشک
12-06-2011, 06:17 PM
ممنون از توجهتون :)
اتفاقا چون منم مشابه نظر شما رو قبلا از کس دیگه ای شنیده بودم نگران شده بودم که غذای دیگه ای نمی خوره و فقط اینو می خواد
کلا می شه دوباره برگرده و مثل قبل از همون غذاهای قبلی بخوره؟ من اصلا اصراری ندارم که براش غذای آماده بگیرم ...
امروز با اینکه خیلی گشنه اش بود اصلا غذاشو نخورد تا همین الان که بهش از همون فریسکیز دادم
به نظرتون بهتر بود نمی دادم ؟ اگه نمی دادم بالاخره از همون غذاش می خورد؟

خواهش می کنم!

فعلا" احتیاجی نیست که بهش فشار بیارین و کاری بکنین که گرسنه بمونه....برای شروع همون روشی که گفتم رو امتحان کنید، کمی سینه مرغ بپزید و چند عدد غذای آماده به آن اضافه کنید و برایش بگذارید...دقت کنید که آیا فقط غذای آماده را جدا می کند و می خورد یا نه سینه مرغ را هم می خورد!؟ حتما" نتیجه رو خبر بدین تا باز هم راهنمایی تون کنم

rayka
12-06-2011, 06:21 PM
خواهش می کنم!

فعلا" احتیاجی نیست که بهش فشار بیارین و کاری بکنین که گرسنه بمونه....برای شروع همون روشی که گفتم رو امتحان کنید، کمی سینه مرغ بپزید و چند عدد غذای آماده به آن اضافه کنید و برایش بگذارید...دقت کنید که آیا فقط غذای آماده را جدا می کند و می خورد یا نه سینه مرغ را هم می خورد!؟ حتما" نتیجه رو خبر بدین تا باز هم راهنمایی تون کنم

ممنونم... حتما همینکارو می کنم :)
مرسی بابت وقتی که گذاشتین حتما خبر می دم

دامپزشک
12-06-2011, 06:31 PM
ممنونم... حتما همینکارو می کنم :)
مرسی بابت وقتی که گذاشتین حتما خبر می دم

مواظب کوچولو باشید، منتظر خبرتون می مونم:flower:

rayka
12-10-2011, 10:27 PM
مواظب کوچولو باشید، منتظر خبرتون می مونم:flower:

سلام
من این چند روزو همونکاری که گفتین کردم ... غذاشو می خورد ولی خیلی کم :(
جالبه که از دستم می خورد نه از ظرفش !!!:89:
خیلی هم لاغره گربه ام
ولی امروز خیلی اتفاقی براش ژامبون گوشت و ژامبون مرغ گذاشتم همشو خورد:2uge4p4:... منم دیدم اینجوریه کل روزو بهش ژامبون دادم :D
حالا فردا غذاشو به جای قاطی کردن با friskies با ژامبون قاطی می کنم ببینم مثلا گوشت مرغو هم میخوره یا نه

Dr.Shayan
12-11-2011, 12:15 AM
سلام دوست عزیز

حد الامکان از دادن سوسیس و کالباس به گربهتون بپرهیزید چون گربه ها از لحاظ کبدی موجودات بسیار حساسی هستند,علت آن هم عدم وجود بعضی آنزیم ها و یا کمبود آنها ست که بعدها موجب بیماری های کبدی می شود.

مورد مشابه : استفراغ و غذا نخوردن بچه گربه (http://irvet.ir/forum/thread4243.html)

rayka
12-11-2011, 09:59 AM
سلام دوست عزیز

حد الامکان از دادن سوسیس و کالباس به گربهتون بپرهیزید چون گربه ها از لحاظ کبدی موجودات بسیار حساسی هستند,علت آن هم عدم وجود بعضی آنزیم ها و یا کمبود آنها ست که بعدها موجب بیماری های کبدی می شود.

مورد مشابه : استفراغ و غذا نخوردن بچه گربه (http://irvet.ir/forum/thread4243.html)

سلام :)
بله حق با شماست ولی وقتی گربه من بیشتر از یه هفته است که فقط می خواد فریسکیز بخوره و بقیه غذاهارو باید به زور بهش بدم ... خب وقتی می بینم اینو با اشتها می خوره گفتم شاید بهتر باشه به جای فریسکیز با ژامبون 90 درصد غذاشو قاطی کنم
نه اینکه فقط بهش ژامبون بدم:(

چیکار کنم اشتهاش زیاد بشه ؟ می شه راهنماییم کنین ؟ واقعا کم غذا می خوره و فعالیتش خیلی بالاست و شیطونه ... واسه همین لاغر شده

Dr.Hossein.M.Al
12-13-2011, 05:26 PM
سلام :)
بله حق با شماست ولی وقتی گربه من بیشتر از یه هفته است که فقط می خواد فریسکیز بخوره و بقیه غذاهارو باید به زور بهش بدم ... خب وقتی می بینم اینو با اشتها می خوره گفتم شاید بهتر باشه به جای فریسکیز با ژامبون 90 درصد غذاشو قاطی کنم
نه اینکه فقط بهش ژامبون بدم:(

چیکار کنم اشتهاش زیاد بشه ؟ می شه راهنماییم کنین ؟ واقعا کم غذا می خوره و فعالیتش خیلی بالاست و شیطونه ... واسه همین لاغر شده
با سلام و احترام
دوست عزیز بی اشتهایی درگربه دلایل مختلفی دارد باید مشکل ریشه ای این مشکل حل شود بنده می توانم به شما داروی بدهم که مشکل بی اشتهاییش گربه شما حل شود اما ممکن است باعث بروز مشکلات بیشتری یا پیشرفت بیماری درصورت وجود شود.
به شما پیشنهاد میکنم که گربه تان را به دامپزشک برای انجام معاینات و ازمایشات لازم ببرید.
اگربازهم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم.