PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جفت گیری طوطی عروس

فهیمه
12-07-2011, 07:59 AM
سلام و خسته نباشید.
من تقریبا 2 ماه قبل 2تا طوطی نرو ماده خریدم که بعد 2 هفته جفتگیری بلافاصله تخم گذاشتن که البته فقط یکی از تخمها جوجه شده اما هنوز از تولد جوجه (که مربوط به تخم سوم بوده) 2 هفته نگذشته که دارن دوباره جفت گیری میکنن و بگمونم مادهه تو شکمش تخم داره. من ناراحتم چون اینطوری هم طوطیم ضعیف میشه و هم اینکه من دوست ندارم اقلا تا بهار بازم تخم بذارن. چیکار کنم تا از جفتگیریشون جلوگیری کنم؟

دامپزشک
12-07-2011, 02:01 PM
سلام و خسته نباشید.
من تقریبا 2 ماه قبل 2تا طوطی نرو ماده خریدم که بعد 2 هفته جفتگیری بلافاصله تخم گذاشتن که البته فقط یکی از تخمها جوجه شده اما هنوز از تولد جوجه (که مربوط به تخم سوم بوده) 2 هفته نگذشته که دارن دوباره جفت گیری میکنن و بگمونم مادهه تو شکمش تخم داره. من ناراحتم چون اینطوری هم طوطیم ضعیف میشه و هم اینکه من دوست ندارم اقلا تا بهار بازم تخم بذارن. چیکار کنم تا از جفتگیریشون جلوگیری کنم؟

سلام دوست عزیز
عروس هلندی خیلی سخت جفت گیری می کنه و اینکه بعد از فقط دو هفته مبادرت به این کار کردن باید خداروشکر کنید!
تا زمانی که با هم توی یک قفس باشند این وضعیت ادامه خواهد داشت، مگر اینکه هر دو یا یکی از آنها ضعیف شده و دیگر تمایلی به جفتگیری نداشته باشد!
پیشنهاد می کنم برای مدتی آنها را در قفس های جداگانه قرار دهید

فهیمه
12-11-2011, 07:12 AM
چشم. حتما همین کارو میکنم. از راهنماییتون ممنونم. :29: :wqvtb6gh5g7f::wqvtb6gh5g7f: