PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بی تعادلی مینا

otis tarda
12-15-2011, 12:29 PM
سلام.ازوقتی که گفتین به مینام مولتی بدم حالش تا حدودی بهتر شده بود ومیتونست بناگوششوبخارونه بدون اینکه بیفته.وقتی هم روی یک پابودکمتر تلوتلومیخوردتا اینکه دیشب یه دفعه یی انگارترمزش بریده باشه روی پنجه ی پاراه میرفت ونمیتونست واسته بعدشم خوردبه دیوار ومن گرفتمش که حدود یک دقیقه بدون حرکت کف دستم بود.امروز صبح بردمش دامپزشکی ودکتر بهش امپول زد وگفت به خاطر عفونتی که داشته بدنش ضعیف شده وقطره مولتی وویتامین ایی وا ار اس وتتراسایکلین داد که بهش بدم.از وقتی اوردمش حالش بدتر شده اصلا غذانمیخوره واصلا تعادل نداره.مدام کف قفسشه وبالهاش افتاده ومیلرزه.خیلی هم بی تعادله.از دیشب هیچی نخورده.من خودم باید به زور غذا توی دهنش بریزم؟میگم امپول تقویتی یا یک چیزی که کمبودهای بدنشو تامین کنه نیست اخه اصلا از ابش نمیخوره تازه ازغذاخوردن هم افتاده.لطفا سریع ترجوابمو بدین.مرسی

Dr.Hossein.M.Al
12-15-2011, 02:46 PM
با سلام و احترام خدمت شما
همانطور که همکار محترمان فرمودند مینای شما دچار عفونت شده به احتمالا عفونت دستگاه گوارشی شده است.
علائمی که مینای شما دارد و حالاتی که فرمودید به دلیل درگیری بدن عوامل بیماری زا است به طور کلی میتوانم اینطور بگویم که مینای شما وارد مراحل اولیه شوک سپتیک یا عفونی شده است که با درمانی که همکارمان در نظر گرفته است انشالله حالش بهتر می شود.

میگم امپول تقویتی یا یک چیزی که کمبودهای بدنشو تامین کنه نیست
بله امپول تقویتی است اما شما نمی توانید تزریق کنید

اصلا غذانمیخوره واصلا تعادل نداره.مدام کف قفسشه وبالهاش افتاده ومیلرزه.خیلی هم بی تعادله.از دیشب هیچی نخورده. اصلا از ابش نمیخوره تازه ازغذاخوردن هم افتاده
دوست عزیز این رفتار عادی است ، در زمان اوج بیماری شما به دامپزشک مراجعه کردید اجازه بدهید روند بهبود طی شود عجله نکنید مینا پرنده قوی است .
برای خوردن بهش اجبار نکنید اجازه بدهید خودش کم کم میخورد

قطره مولتی وویتامین ایی وا ار اس
دقیقا متوجه نشدم چه نوع مولتی ویتامین است لطفا اسم مولتی ویتامین را انگلیسی بنویسید.
اگر هیچ چیزی نمی خورد دو قطره از مولتی ویتامین را در منقارش بریزید سپس مقداری اب بهش بدهید این کار فعلا می تواند کمک کند.

اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم

otis tarda
12-16-2011, 09:49 AM
باسلام.امروز حالش بهتره میتونست اب بخوره صبحی ولی غذاخوردن براش سخت بود وتلوتلومیخورد.توی دستم که گرفتم خودش نوک میزد وغذاشومیخورد.امروزنسبت به دیروزبهتره ومیتونه بپره ولی تعادل نداره وکف قفسش میخوابه وهوشیاریش نسبت به دیروز بیشتره.دکترش گفته بود پودر o r s روبا تتراساکلین و 8قطره مولتی ویتامین و8قطره ویتامین Eتوی ابش بریزم به اندازه ی مصرفیش یعنی همون قدر ابی که میخوره بهش بدم.وقتی بردمش دکتر اینقدر بی حس وحال نبودکه دکتر اینوگفت میخواستم بدونم اگه قطره هارو درطی روز بهش بدم باقطره چکون (سه ساعتی یه قطره از هرکدوم )وتوی ابش هم پودر رو با تتراساکلین بریزم ودوباره هم توی ابش 4قطره مولتی ویتامین و 4قطره ویتامین ایی بریزم عیب داره؟اخه دو ساعت از 8ساعتی که براش تقسیم کردم نمیتونم بهش قطره بدم وچون همه ی ابشم هرکاربکنم بازم نمیخوره 4قطره ازهرکدوم توی اب میریزم.به نظرشما اشکال نداره که هم قطره بهش بدم هم توی ابش بریزم.البته توی ابش کمتر.ویتامین تزریقی روکه دکتر میتونه بزنه؟!همه ی مطب های دامپزشکی دارن یابایدبخرم خودم.عوارض که نداره؟باتشکر

Dr.Hossein.M.Al
12-16-2011, 01:27 PM
با عرض ادب و احترام
از اینکه حال میناتون بهتر شده خوشحال شدم این نشانه خوبی از بهبودی است.

اگه قطره هارو درطی روز بهش بدم باقطره چکون (سه ساعتی یه قطره از هرکدوم )وتوی ابش هم پودر رو با تتراساکلین بریزم ودوباره هم توی ابش 4قطره مولتی ویتامین و 4قطره ویتامین ایی بریزم عیب داره؟
بله . نباید این کار را انجام بدید چون باعث می شوید بیش از اندازه دارو وارد بدن پرندتون بشه و در موارد شدیدتر میتواند باعث مسمومیت و اوردوز شود.

ویتامین تزریقی روکه دکتر میتونه بزنه؟!همه ی مطب های دامپزشکی دارن یابایدبخرم خودم.عوارض که نداره؟
نیازی نیست که میناتون رو امپول تقویت کننده بزنید همین مولتی ویتامین که بهش میدید کافیه اگر خیلی روی این قضیه حساس هستید قطره ب کمپلکس بچه رو از داروخانه تهیه کنید و بهش بدهید.

همون میزانی که دکتر تجویز کرده در ابش بریزید چون فعلا میناتون نمیتونه به اندازه اب بخوره شما هر 6 ساعت در زمان بیداری یک قطره مولتی ویتامین و یک قطره ب کمپلکس در دهانش بریزید نیازی به ریختن قطره ویتامین e نیست .
اب باید هر 18 ساعت یک بار عوض شود.
اگر باز هم سوالی بود خوشحال میشویم پاسخ ان را بدهیم