PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پا درد مرغ مینا

gholam357
04-12-2012, 06:19 PM
سلام دادا:

مرغ مینای ما دوسالشه; یک ساله پا درد گرفته دکتر بردیم گفت باید هر چند وقت پاشو چرب می کردید.بتامتازون چشم داد یک مدت خوب شد باز پا دردش شروع شد دوباره پماد رو زدیم پماد شقاقم زدیم فایده نداشت دوباره بردیم دکتر پماد انتی هموروید-بهوزان داد برای پینه کف پا قطره کانازول داد باز یک مدت خوب شد همه پولک پاش عوض شد و در نمی یاد روی پاهش نمی تونه وایسته در حال حاضر از پمادی که گفتید زدیم دو روزی میشه ولی باز هم پکره وپاشو بالا میبره پرنده تمیزی هست روی دستشویش پا نمی زاره هر روز ابتنی میره ولی الان خیلی کمتر میره خیلی بی حوصله شده فقط میره یک گوشه سرشومیزاره پشت تب هم داره چون پاهاش خیلی داغ خیلی هم اب میخوره(من کار با سایتو بلد نیستم اگه امکان داره جوابشو برام ایمیل کنید)

Dr.Hossein.M.Al
04-13-2012, 06:51 PM
با سلام و عرض ادب

در حال حاضر از پمادی که گفتید زدیم دو روزی میشه
از کدوم پماد استفاده کردید ؟

الان مشکل مینای شما پکری و پا درد هست ؟

gholam357
04-14-2012, 10:04 AM
سلام دادا:

از این پماد (تتراسیکلین)

بله پا درد و پکر پاهاش یکمی ورم هم داده

Dr.Hossein.M.Al
04-14-2012, 10:51 AM
مگر پای میناتون زخم یا تاول وجود دارد که تتراسایکلین زدید ؟ ( هر دارو بنا به موقعیت بیمار داده میشود لطفا از مصرف خود سر داروها به پرندتون خودداری کنید)
دوست عزیز مینای شما باید توسط دامپزشک متخصص پرندگان زینتی یا اگزوتیک معاینه شود با توجه به تاریخچه ی بیماری میناتون باید حتما از نزدیک توسط دامپزشک معاینه و ازمایشات لازم صورت گیرد.
تنها کاری که میتونم برای شما انجام بدهم بهبود وضعیت عمومی اش هست اما شما حتما باید به دامپزشک مراجعه کنید.
قطره مولتی ویتامین بچه و قطره مینرال بچه را از داروخانه تهیه کنید 5 قطره مولتی ویتامین و 3 قطره مینرال در ظرف اب خوریش بریزید و هر 24ساعت یک بار اب را عوض کنید .
به مدت 3روز یک قطره مینرال و دو قطره مولتی ویتامین در دهان میناتون بریزید (با فاصله ) و بعداز ان اب بهش بدید.

gholam357
04-14-2012, 02:05 PM
سلام دادا:

اقا ممنون من 2 بار دکتر بردمش چیزی سردر نیاورد اگه امکان داره ادرس یا شماره یک دکتر خوب به ما معرفی کنید

marygold
04-15-2012, 07:00 AM
با سلام خدمت شما و همکاران محترمتون . من یه مرغ مینای 11 ماهه دارم که حدود دو ماهی میشه پا درد گرفته و هر روز هم اوضاعش بد تر شده . تتراسایکلین زدم ولی فقط یک هفته خوب بود.و الان رخمش خیلی عمیق شده و تاندون های پاش هم پیدا شده بود .خیلی بدنش ضعیف شده و خوب غذا نمیخوره عفونت زیر انگشت های پشتیش هست و کف پاش با اینکه زخمش بسته شده زیرش سفیده و هنوز عفونت داره هر روز پاهاشو با بتادین میشورم و دکتر گفت تترا سایکلین نزنم چون بدنش به خاطر چربی تترا سایکلین پوسته پوسته شده و بیقراره ولی هیچ درمان خاصی بهش نداد . خیلی حالش بده و همش چشماشو میبنده .اگه لازمه از پاهاش عکس بزارم ؟

gholam357
04-15-2012, 07:05 PM
سلام دادا:

چی شد جواب نمیدی ادرس دکتر خوب داری برای ما بفرست

gholam357
04-15-2012, 07:20 PM
با سلام خدمت شما و همکاران محترمتون . من یه مرغ مینای 11 ماهه دارم که حدود دو ماهی میشه پا درد گرفته و هر روز هم اوضاعش بد تر شده . تتراسایکلین زدم ولی فقط یک هفته خوب بود.و الان رخمش خیلی عمیق شده و تاندون های پاش هم پیدا شده بود .خیلی بدنش ضعیف شده و خوب غذا نمیخوره عفونت زیر انگشت های پشتیش هست و کف پاش با اینکه زخمش بسته شده زیرش سفیده و هنوز عفونت داره هر روز پاهاشو با بتادین میشورم و دکتر گفت تترا سایکلین نزنم چون بدنش به خاطر چربی تترا سایکلین پوسته پوسته شده و بیقراره ولی هیچ درمان خاصی بهش نداد . خیلی حالش بده و همش چشماشو میبنده .اگه لازمه از پاهاش عکس بزارم ؟

سلام: منم مثل شما مشکلمو تو سایت دارم حل میکنم

ولی من دو بار دامپزشکی رفتم برای ترک بغل پاهاش کرم بتامتازن تجویز کرد ای بدک نبود کرم آ+د و رغن زیتون هم در کنارش زدم خلاصه حیونو کشتم از بس گرفتمش ولی جواب داد ; درباره پینه کف پاش بازم بردمش دکتر گفت چیزی نیست و کرم کانازول 1% داد خوب بود این تمام تجروبیات من بود (باید حداقل 2 ماه ادامه داشته باشه)
:sportcar3::sportcar3::sportcar3::sportcar3::sport car3:

Dr.Hossein.M.Al
04-17-2012, 10:57 AM
با عرض ادب

اقا ممنون من 2 بار دکتر بردمش چیزی سردر نیاورد اگه امکان داره ادرس یا شماره یک دکتر خوب به ما معرفی کنید

طبق قوانین سایت از دادن و معرفی اسم دکتر و یا ادرس و تلفن مطب معذوریم.
شمابه دامپزشک متخصص در زمینه پرنده های زینتی مراجعه کنید انشالله حال مینای شما خوب شود.

Dr.Hossein.M.Al
04-17-2012, 10:59 AM
سلام: منم مثل شما مشکلمو تو سایت دارم حل میکنم

ولی من دو بار دامپزشکی رفتم برای ترک بغل پاهاش کرم بتامتازن تجویز کرد ای بدک نبود کرم آ+د و رغن زیتون هم در کنارش زدم خلاصه حیونو کشتم از بس گرفتمش ولی جواب داد ; درباره پینه کف پاش بازم بردمش دکتر گفت چیزی نیست و کرم کانازول 1% داد خوب بود این تمام تجروبیات من بود (باید حداقل 2 ماه ادامه داشته باشه)

لطفا از تجویز دارو با توجه به تجربیاتتان خود داری بفرمایید چون هر دارویی بنا بر موقعیت بیماری خاص پرنده شما داده می شود و ممکن است برای پرنده دیگر مضر و در برخی موارد کشنده باشد.

Dr.Hossein.M.Al
04-17-2012, 11:19 AM
سلام
دوست عزیز وضعیت پای مینای شما اصلا خوب نیست باید سریعا به دامپزشک پرندگان زینتی یا اگزوتیک مراجعه کنید تا اقدامات لازم را انجام بدهد. ( از پا عکس بندازید)
فعلا تا زمان مراجعه به دامپزشک کارهای زیر را انجام بدید :
1- تو جیره روزانه اش میل ورم اضافه کنید که پروتیئین بدنش تامین بشه.
2- از بتادین رقیق شده استفاده کنید ،مصرف بتادین خالص یا غلیظ باعث تاخیر در بهبود زخم میشوند و اصلا مناسب نیست.
3- قطره مولتی ویتامین بچه هر روز روزی دوبار و هر بار 2 قطره در دهانش بریزید و بعد از ان چند قطره اب بهش بدید.

marygold
04-17-2012, 07:04 PM
سلام دادا:

چی شد جواب نمیدی ادرس دکتر خوب داری برای ما بفرست

شما کجا هستید ؟ حد اقل شهرتونو مینوشتید که کاربرا بتونن کمک کنن در رابطه با آدرس دکتر.

marygold
04-17-2012, 07:08 PM
سلام
دوست عزیز وضعیت پای مینای شما اصلا خوب نیست باید سریعا به دامپزشک پرندگان زینتی یا اگزوتیک مراجعه کنید تا اقدامات لازم را انجام بدهد. ( از پا عکس بندازید)
2- از بتادین رقیق شده استفاده کنید ،مصرف بتادین خالص یا غلیظ باعث تاخیر در بهبود زخم میشوند و اصلا مناسب نیست.
3- قطره مولتی ویتامین بچه هر روز روزی دوبار و هر بار 2 قطره در دهانش بریزید و بعد از ان چند قطره اب بهش بدید.

ممنون که به سوالم جواب دادین. بله با توجه به توصیه ی شما امروز بردمش دکتر یکم از عفونت هارو بیرون آورد و داروی آنتی بیوتیک داد و همین بتادین و مولتی ویتامین رو پیشنهاد کرد بازم ممنون .

marygold
05-15-2012, 09:12 AM
سلام

با سلام من حدود 4 بار مرغ مینا رو بردم دکتر و بیشتر از 3 ماه تحت درمانه ولی بهتر نشد. پر هایی که دکتر گفت به خاطر تترا سایکلینه که زدی و ریخته , در نیومد . عفونت پاش خوب شده ولی به خاطر عفونت شدید انگشتش کج شده بود و الان دیگه خوب نشده و به محض افتادن زخمش دوباره یکی از پاهاش ورم کرده. و پوست بدنش هم هر روز پوسته پوسته میریزه و ریزش پر داره نه حالت تولک رفتن حالت کچلیه و در نیومده توی این 3 ماه . اول از همه هم مژه هاش ریخت . من عکس هاشو براتون گذاشتم . الان دیگه هیچ داروویی بهش نمیدم چون ورم روده هم داشت و دکتر حدود 5 . 6 مدل داروی آنتی بیوتیک دوره ای داد و بدنش ضعیف شده . و ورم شکمش هم هنوز کمی هست. یه عکس هم گذاشتم از پوست زیر دلش که زرد و سفته نمیدونم چرا ؟ میتونه واسه خوابیدن زیاد روی شکمش باشه ؟ خلاصه دستم به دامنتون خودتون کمک کنین درمانش کنم.

http://img4up.com/up2/78886767107159858517.jpg

http://img4up.com/up2/04465963215846144332.jpg

http://img4up.com/up2/10435564277350364996.jpg

http://img4up.com/up2/28759588939404141748.jpg

Dr.Hossein.M.Al
05-15-2012, 09:29 AM
با عرض سلام و ادب
همانطورکه در پست های قبل گفتم باید مینای شما توسط دکتر دامپزشک متخصص پرندگان زینتی یا اگزوتیک معاینه شود.
در هر صورت لطفا به سوالات زیر پاسخ دهید :
1- داروهایی که مصرف کردید و مدت زمان مصرف را ذکر کنید.
2- ترتیب به وجود امدن عارضه ها را توضیح دهید( مثلا ریزش پر 2 هفته بعد زخم و....)
3- چه غذایی هایی می خورد ؟ ( به خصوص غذاهایی
4- محیط زندگی از نظر بهداشت چگونه است ؟
5- با پرنده های دیگری تماس دارد ؟
6- سابقه بیماری خاصی دارد ؟
7- تا حالا دچارشک شدیدی شده است ؟

marygold
05-15-2012, 10:04 AM
با عرض سلام و ادب
همانطورکه در پست های قبل گفتم باید مینای شما توسط دکتر دامپزشک متخصص پرندگان زینتی یا اگزوتیک معاینه شود.
در هر صورت لطفا به سوالات زیر پاسخ دهید :
1- داروهایی که مصرف کردید و مدت زمان مصرف را ذکر کنید.
2- ترتیب به وجود امدن عارضه ها را توضیح دهید( مثلا ریزش پر 2 هفته بعد زخم و....)
3- چه غذایی هایی می خورد ؟ ( به خصوص غذاهایی
4- محیط زندگی از نظر بهداشت چگونه است ؟
5- با پرنده های دیگری تماس دارد ؟
6- سابقه بیماری خاصی دارد ؟
7- تا حالا دچارشک شدیدی شده است ؟

-آنتی بیوتیک هایی که مصرف کردم یکیش قرص فشنگی واسه ورم روده روزی دوتا یک هفته که ترکیبی از چند آنتی بیوتیکه . که اگه دقیقتر بخواین باید ببینم. یک هفته هم تترا سایکلین بهش د ادم قرص . بعد که دکترشو عوض کردم 2 مدل آنتی بیوتیک داد که توی سرنگ میکرد و متاسفانه اسمشو بهم نگفت :( هر کدوم رو یک هفته میدادم. غیر ازین هم ویتامین a d c e حدود 13 روز و مولتی ویتامین هم 4 هفته ای توی آبش ریختم.
2- اول پاهاش درد گرفت نه عفونت شدید یه عفونت جزیی که با تترا سایکلین خوب شد. البته به چوبش وازلین و هیدرو کورتیزون هم میمالیدیم. بعد دوباره پاهاش خوب شد و پرهای صورتش ریخت ولی هنوز سالم بود و حرف میزد. بعد کم کم دیگه پرواز نکرد و دیدم شکمش ورم کرد ولی پاهاش خوب بود بعد در اثر کم تحرکی و یه جا نشستن پاهاشم عفونت کرد. و ریزش پر ها و پوسته پوسته شدن بدنش هم ادامه داره.
3- غذا پلیت میخورد . نون و برنج و انواع چیزای شیرین که دسترسی پیدا میکرد و همه ی میوه ها رو تغریبا ولی از وقتی مریض شده برنج و نون از غذاش حذف شده و بهش چیزایی با قند غیر طبیعی نمیدم و غذا های نمک دار هم نمیدم الان فقط دانه ی پارس و میوه.4- از وقتی پاش عفونت کرد دییگه توی قفس نمیذارمش فقط برای خواب توی قفس میره حدودا یک ماهی میشه که پشت پنجره هست البته با بیرون تماس نداره و هر روز محیطشو تمیز میکنم.
5- توی خونه کاسکو داریم و تغریبا کنار هم بودن ولی الان از هم دورشون کردیم که تا جایی که میشه گرد پر کاسکو به اون نره. و مرغ و اردک و قناری و مرغ عشق هم داریم که اصلا با این در ارتباط نیست و جاشون کاملا جداست.
6- نه آخه سنی نداره تازه این ماه یک سالش میشه و قبل از این بیماری زنجیر وارش هم سالم و شاداب بود.
7- نه اگه منظورتون شک بیرونی هست نه . چون از بچگی پشت شیشه میگذاشتیمش و به دیدن گربه عادت داره و زیاد از چیزی نمیترسه . و اگه منظورتون شگ جسمیه که اونم نه.
در ضمن به پرهاش که نگاه میکنم حس مینکنم یه لرزش کمی داره پراش.

ببخشید که زیاد حرف زدم میخواستم توضیحم کامل باشه .
در ضمن من دامپزشک زیاد سراغ دارم ولی متاسفانه متخصص پرندگان زینتی نیستن و همه کاری میکنن .

Dr.Hossein.M.Al
05-21-2012, 02:47 PM
باعرض ادب و پوزش از بابت تاخیر در پاسخگویی
دوست عزیز به مدت یک ماه هیچ دارویی به میناتون ندید بعد از یک ماه به پاتولوژیست دامپزشکی مراجعه کرده و از عارضه مقطع پاتولوژی گرفته شود تا دلیل اصلی این بیماری تشخیص داده شود.
از دادن دانه پارس فعلا به میناتون خودداری کنید لیست غذاهای مناسب برای مینا را در انجمن یا اینترنت جستجو کنید و بهش بدهید.
روزانه 6 قطره مولتی ویتامین بچه در ظرف اب خوریش بریزید و هر 24 ساعت یک بار اب را عوض کنید.

hani_gogoli magoli
06-08-2012, 11:55 AM
:wqvtb6gh5g7f:!!!!؟؟؟؟؟با عرض سلام و خسته نباشید ؟؟؟؟؟!!!!:wqvtb6gh5g7f:
مرغ مینای داریم 11ماهه که حدود 4ماه میشود پادرد دارد.
البته هیچ گونه زخمی یا میخچه ای یا قرمزی در کف پای وروجکم دیده نمیشود اما بیرون از قفس نمی تواند بایستد و فقط روی چوبی که در قفس است می ایستد،واب تنی نیز نمی تواند بکند.
:21:
چکار میتونم برایش انجام دهم؟؟
:smilies (20):

baby_canzas
06-11-2012, 04:59 AM
سلام .
مینا من چند ماه بیشتر نداره هنوز نمیتونه بپره
2 ماه خریدم
صاحب قبلیش چند روز رفته مسافرت از اون روز مینا خودزنی پیدا کرده و پای خودش میزنه
هرچی پاشو می خوام خوب کنم بازم میزنه
از خونه میرم بیرون بیشتر میزنه و این ور اون میپره
چکار کنم ؟

Dr.Hossein.M.Al
06-13-2012, 07:29 AM
:wqvtb6gh5g7f:!!!!؟؟؟؟؟با عرض سلام و خسته نباشید ؟؟؟؟؟!!!!:wqvtb6gh5g7f:
مرغ مینای داریم 11ماهه که حدود 4ماه میشود پادرد دارد.
البته هیچ گونه زخمی یا میخچه ای یا قرمزی در کف پای وروجکم دیده نمیشود اما بیرون از قفس نمی تواند بایستد و فقط روی چوبی که در قفس است می ایستد،واب تنی نیز نمی تواند بکند.
:21:
چکار میتونم برایش انجام دهم؟؟
http://irvet.ir/forum/images/smilies/1/smilies%20%2820%29.gif
با عرض ادب خدمت شما
پا درد در میناها بسیار رایج است و به دلایل مختلفی میتواندبه وجود بیاید ازجمله بیماری ها عدم تغذیه مناسب و....
بهترین کار مراجعه به دامپزشک و انجام معاینات لازم است

Dr.Hossein.M.Al
06-13-2012, 07:32 AM
سلام .
مینا من چند ماه بیشتر نداره هنوز نمیتونه بپره
2 ماه خریدم
صاحب قبلیش چند روز رفته مسافرت از اون روز مینا خودزنی پیدا کرده و پای خودش میزنه
هرچی پاشو می خوام خوب کنم بازم میزنه
از خونه میرم بیرون بیشتر میزنه و این ور اون میپره
چکار کنم ؟
دوست گرامیباید حتما مینای شما توسط دامپزشک متخصص پرندگان زینتی معاینه شود چون این موضوع می تواندهم به دلیل عوامل عصبی و روانی ایجاد شود و هم بیماری یا اینکه ممکن است به دلیل عوامل خارجی همچینرفتاری را از خودش بروزبدهد.
در اولین فرصت به دامپزشک متخصص پرندگان زینتی مراجعه کنید.

Mojdeh
12-14-2012, 03:39 PM
سلام
مرغ مینای من بدجور اوضاع پاهاش خرابه.خواهش میکنم کمکم کنید.
حدود 2 ماه میشه که زیر نظر پزشکه ولی خوب نشده.
کف هر دوتا پاش پوسته شده و دردناکه.تا زیر بالش پراش ریخته از بس پماد زدم بهش و هنوز پراش در نیومده.
دکتر اول پماد چشمی تتراسایکلین و جنتومایسین داد.10 روزی استفاده کردم ولی خوب نشد.بعد پماد فنی توئین داد و پماد آ د. بازم خوب نشد.الانم یه پماد داده به اسم وتانیل 5 درصد که برای گاو تجویز میشه داد.گفت این قویه.باید با این خوب بشه.بیماریش مزمنه طول میکشه.حدود 1 هفته ست که شبی 1 بار میزنم براش اما خوب نشده.اوضاع پاهاش بدترم شده.از دیروز یکی از پاهاش درد میکنه و همش میشینه.غذا همه چی میخوره.از فضولی و صحبت کردنش کم شده.راستی 2 تا از ناخنهاشم افتاده.خیلی بهش رسیدگی کردم ولی خوب نشده.پاک ناامید شدم.نمیدونم خوب میشه یا نه.نگرانم.ناخنهایی که افتاده دوباره در میاد اگه خوب بشه یا نه؟اصلا حالش خوب میشه؟ راستی کلسیم خوراکی و ویتامین هم دکتر براش تجویز کرد که تو این مدت میخوره.پشت زانوش هم یکم ورم داره و پوسته میشه.ران و زیر بالش هنوز پوسته میشه که دکتر گفته بخاطر کمبود کلسیمه و یکم التهاب داره.فقط از همون پماد گاوی هر شب میزنم بهش گفتم شاید پراش دربیاد که نیومد.هر روز ظهر پماد تتراسایکلین
میزنم به پاش تا زانوش.آب هم زیاد میخوره.فکر کنم تب داره.چون پراش ریخته همش سردش میشه.همش کنار بخاری میشینه.هرروز ظهر یکم تو آفتاب میبرمش.بعضی وقتا هم فقط سرش رو میشوره.کل پراش بخاطر پمادی که میزنم بهش چرب شده و تمام بدنش انگار کچلی گرفته.این دکتره زیاد حالیش نیست.اینجا هم فقط همین یه دکترو داره. چندتا از عکساشم ضمیمه کردم.اگه میشه زودتر به من بگین چیکار کنم.ممنون.

300301302303304

Dr.Hossein.M.Al
12-18-2012, 10:14 AM
با سلام و عرض ادب
در رابطه با بیماری مرغ مینایتان که ذکر کردید :

دکتر اول پماد چشمی تتراسایکلین و جنتومایسین داد.10 روزی استفاده کردم ولی خوب نشد.بعد پماد فنی توئین داد و پماد آ د. بازم خوب نشد.الانم یه پماد داده به اسم وتانیل 5 درصد که برای گاو تجویز میشه داد.گفت این قویه.باید با این خوب بشه.بیماریش مزمنه طول میکشه.حدود 1 هفته ست که شبی 1 بار میزنم براش اما خوب نشده.
از پماد استفاده نکنید.

غذا همه چی میخوره
غذا چه چیزی بهش میدید ؟

اخنهایی که افتاده دوباره در میاد اگه خوب بشه یا نه
بستگی دارد اگر از فولیکول افتاده باشد خیر.

راستی کلسیم خوراکی و ویتامین هم دکتر براش تجویز کرد که تو این مدت میخوره.پشت زانوش هم یکم ورم داره و پوسته میشه.
دقیقا از چه ویتامینی و کلسیمی استفاده می کنید ؟

هر روز ظهر پماد تتراسایکلین
از پماد تتراسایکلین استفاده نکنید .

متاسفانه وضع مینای شما زیاد خوب نیست ، مینای شما باید توسط دکتر دامپزشک متخصص پرندگان زینتی یا اگزوتیک معاینه شود و درمان بدون معاینه واقعا کار دشوار و احتمال خطا نیز وجود دارد با این به سوالاتی که بالا پرسیدم جواب بدید تا جایی که راه داشته باشد شما را راهنمایی میکنم.

Mojdeh
12-20-2012, 05:13 PM
با سلام و عرض ادب
در رابطه با بیماری مرغ مینایتان که ذکر کردید :

از پماد استفاده نکنید.

غذا چه چیزی بهش میدید ؟

بستگی دارد اگر از فولیکول افتاده باشد خیر.

دقیقا از چه ویتامینی و کلسیمی استفاده می کنید ؟

از پماد تتراسایکلین استفاده نکنید .

متاسفانه وضع مینای شما زیاد خوب نیست ، مینای شما باید توسط دکتر دامپزشک متخصص پرندگان زینتی یا اگزوتیک معاینه شود و درمان بدون معاینه واقعا کار دشوار و احتمال خطا نیز وجود دارد با این به سوالاتی که بالا پرسیدم جواب بدید تا جایی که راه داشته باشد شما را راهنمایی میکنم.

با سلام
از اینکه راهنمایی کردین خیلی سپاسگزارم.
به یک دکتر دیگر مراجعه کردم واسه مینا.

دکتر گفت بیماری جرب گرفته. گفت یکم پیشرفت کرده.باید از همان ابتدا کنترل میشد که نشد.متأسفانه دکتر قبلی قادر به تشخیص این بیماری نبود و روز به روز حال مینا بدتر شد که به اینجا رسید.

دکتر جدید یک آمپول که به گفته خودش ضد انگل بود به مینا زد 2 عدد قرص بنام نیزوپرد داد که گفت روزی 4/1 در آب خوردن مینا حل کنیم و یک اسپری به پاهاش تا زانوش زد که میگفت نباید به صورت مینا بخوره و صورتشو پوشوندیم.نمیدونم اون اسپری چی بود.گفت اگه تا چند روز دیگر دیدین بهتر شد اون اسپری را میدم به خودتون که استفاده کنین.گفت باید سم زدایی بشه.یه محلول واسه حمام کردنش هست که متأسفانه هنوز اینجا پیدا نکردم.
یکی از ناخنی که افتاده ظاهرا داره در میاد.

چند روز یه بار پاهاشو تا زانوش با آب گرم و یه صابون ملایم شست و شو میدم.هر روز ظهر پماد تتراسایکلین به پاهاش تا زانوش میزنم و شبها موقع خواب پماد وتانیل میزنم.دکتر گفت همین روش را ادامه بدین تا خوب بشه.بیماریش پیشرفت کرده.موندن مینا 50-50 است.
راجع به سؤالایی که کردین باید بگم:

1-غذا سیب زمینی آب پز شده - برنج دم کشیده بدون روغن - سینه مرغ پخته شده هفته ای 1 بار - نان هم خیلی دوست داره.تیکه کوچیک بهش میدم میندازه تو آب و بعد میخوره.میوه مثل نارنگی سیب خیلی دوست داره. یه نوع غذای مینا که دونه های ریزی هست هم بهش میدم بخوره.

2-کلسیمی که دکتر اولی داد دیگه بهش نمیدم. نمیدونم چطور چیزیه.توی یه سرنگ داد که گفت 1 سی سی در یک لیتر آب با اون پودر ویتامین که روی پاکتش نوشته مولتی ویتامین که اونم 1 قاشق چایخوری در 1 لیتر آب بود حل میکردم میدادم بخوره که دکتر جدیده گفت دیگه بهش ندین.

الان که 4 روز از تجویز دکتر جدید و زدن اسپری به مینا میگذره ظاهرا اوضاع پاهاش فکر میکنم بهتر شده و ناخنش داره در میاد.ولی هنوز پر در نیاورده و پوستش یکم پوسته سفید رنگ میشه.

بدنش کم پر شده.دکتر گفت پراش زیاد نریخته اون پرهای ریزی که لا به لای پراش درمیاد اونا ریخته.ریشه پرهاش پوسته چسبیده.

گاهی اوقا پاهاش درد میکنه و میشینه کنار بخاری.چون پاهاش پر نداره سردش میشه.
از زبون ماشااله کم نمیاره و فضولی میکنه و بعضی وقتها به بقیه حمله میکنه و نوک میزنه به پاهاشون.
فعالیت و خورد و خوراکش الحمداله خوبه.
چند روزه احساس میکنم زبونش خورده شده.یعنی اون 2 شاخه زبونش از بین رفته.این دیگه نمیدونم چرا اینطوری شده.
یه بیماری مثل خوره افتاده به جونش.
با این اوضاعی که از مینا برای شما شرح دادم و تجویزهای دکتر جدید و اینکه اسم بیماریش جرب هست ، شما چه دستوراتی میدین که انجام بدم تا مینا خوب بشه.
اصلا حالش خوب میشه یا نه. چندتا عکس جدید از پاهاش گذاشتم که ببینید.یه خورده از روزهای قبل بهتر شده.امیدوارم خوب بشه.

306305307

payam
05-08-2013, 08:40 AM
سلام.
مرغ مینای من حدود 1 سالشه و مشکلش اینه که اصلا روی چوب نمیره و وقتی به زور میفرستمش مدام خودشو جابه جا میکنه و پاشو نگاه میکنه و تا دستمو در میارم میپره پایین! الان خیلی وقته که کلمه جدیدی رو هم نمیگه و هر چی براش تکرار میکنم فایده ای نداره و هیچ تلاشی برای تقلید نمیکنه.
مینای من شاداب و سرحاله اما مشکل پاش منو نگران کرده. حدود 8 روز پماد تتراسایکلین روزی 2 بار زدم کف پاش اما تاثیر نداشت. پیش دکترم بردمش فقط گفت ماشالا هیچ مشکلی نداره. ممنون میشم

Dr.Hossein.M.Al
05-08-2013, 02:07 PM
سلام.
مرغ مینای من حدود 1 سالشه و مشکلش اینه که اصلا روی چوب نمیره و وقتی به زور میفرستمش مدام خودشو جابه جا میکنه و پاشو نگاه میکنه و تا دستمو در میارم میپره پایین! الان خیلی وقته که کلمه جدیدی رو هم نمیگه و هر چی براش تکرار میکنم فایده ای نداره و هیچ تلاشی برای تقلید نمیکنه.
مینای من شاداب و سرحاله اما مشکل پاش منو نگران کرده. حدود 8 روز پماد تتراسایکلین روزی 2 بار زدم کف پاش اما تاثیر نداشت. پیش دکترم بردمش فقط گفت ماشالا هیچ مشکلی نداره. ممنون میشم
با سلام و عرض ادب
باید مینای شما به طور کامل معاینه و ازمایشات لازم صورت گیرد اگر بهش نرسید در اینده نه چندان دور دچار اتاکسی ( عدم تعادل یا لنگش) می شود.
به دکتر دامپزشک متخصص پرندگان زینتی مراجعه کنید یا دامپزشکی که در زمینه کار با پرندگان زینتی معروف باشد.

mostafa1984
06-04-2013, 11:11 AM
526527

528

سلام خسته نباشید دوستان عزیز
این جوجه من 16 17 روزس تا چند روز قبل همیشه انگشتاش بسته بود و روی ساق راه می رفت که همه جوجه ها اینطورین
3 4 روزه یکی از پنجه هاش طبیعی و بازه ولی اون یکی بستس و باز نمی کنه خودمم باز می کنم سریع می بنده و تعادل راه رفتن نداره
این موضوع خیلی ناراحتم کرده فکر می کنم مشکلی داره
خواهشا تمامی احتمالاتو بگین که بدونم اصلا نگهش دارم یا نه
پولشم برام مهم نیست اگر کاملا مشکلش بر طرف شه
سپاسگذارم

mostafa1984
06-05-2013, 04:51 PM
این جوجه من 16 17 روزس تا چند روز قبل همیشه انگشتاش بسته بود و روی ساق راه می رفت که همه جوجه ها اینطورین
3 4 روزه یکی از پنجه هاش طبیعی و بازه ولی اون یکی بستس و باز نمی کنه خودمم باز می کنم سریع می بنده و تعادل راه رفتن نداره
سپاسگذارم532533534

Dr.Hossein.M.Al
06-06-2013, 07:35 AM
با سلام و عرض ادب
دوست عزیز باید پای مینای شما معاینه شود ، چند دلیل ممکن است وجود داشته باشد :
1- مشکل ژنتیکی ( که کمتر شایع است)
2- اسیب به اعصاب پا
3- رفتن یک چیزنوک تیز در کف
4-اسیب مفاصل
5- برخی از بیماری های ویروسی و باکتریال
و ...
بهترین کار مراجعه به دکتر دامپزشک متخصص پرندگان زینتی است ، ایشون پس از وضعیت حال میناتون به شما اطلاعات کافی را می دهد.

mostafa1984
06-07-2013, 07:57 AM
این جوجه من 20535536537 روزس تا چند روز قبل همیشه انگشتاش بسته بود و روی ساق راه می رفت که همه جوجه ها اینطورین

Dr.Hossein.M.Al
06-07-2013, 06:04 PM
پاسخ داده شد.

با سلام و عرض ادب
دوست عزیز باید پای مینای شما معاینه شود ، چند دلیل ممکن است وجود داشته باشد :
1- مشکل ژنتیکی ( که کمتر شایع است)
2- اسیب به اعصاب پا
3- رفتن یک چیزنوک تیز در کف
4-اسیب مفاصل
5- برخی از بیماری های ویروسی و باکتریال
و ...
بهترین کار مراجعه به دکتر دامپزشک متخصص پرندگان زینتی است ، ایشون پس از وضعیت حال میناتون به شما اطلاعات کافی را می دهد.

بهترین کار مراجعه به دکتر دامپزشک متخصص پرندگان زینتی است

mostafa1984
06-07-2013, 07:28 PM
ممنونم حسین جام محبت کردین
معمولا این مشکلات هست ؟ چند % ممکنه حوب شه؟ ازون گزینه ها که فرمودبد کدومش دیگه درست نمی شه؟

من با فروشنده صحبت کردم اگر بخوام برام عوض می کنه ولی اصلا دوست ندارم این کارو کنم
و این که اگر مشکلی باشه نه خوب نشه همینطوری می مونه منظورم زنده موندنو مشکلات دیگه به واسطه پاشه؟

سپاسگزارم

Dr.Hossein.M.Al
06-17-2013, 08:32 AM
بسته به شدت هر عارضه می تواند برگشت پذیر یا برگشت ناپذیر باشند اما مسئله ژنتیکی برگشت ناپذیر است.

forlove
02-28-2014, 01:02 AM
سلام خسته نباشید من ی مرغ مینا دارم تقریبا یک ساله یکی از انگشتاش کج شده بود ولی خدارو شکر اصلا مشکلی نداشت ولی تقریبا دو ماهه اصلا نمیتونه رو پاش وایسته کل دامپزشکیا هم بردمش ولی فایده ای نداشت الان میره یه گوشه بیحال میشینه تو قفص صدا هم نمیده یکی کمکم کنه

Dr.Hossein.M.Al
02-28-2014, 11:07 AM
با سلام و عرض ادب
قبل از هز چیز به سوالات جواب بدید :
چه مدت هست که مینا دست شماست ؟
چه غذاهایی بهش میدید ؟
کجا نگه داریش میکنید ؟
از پاهاش تا حالا عکس رادیولوژی گرفتید ؟
یک عکس با موبایلتون از پاهاش بگیرید و در انجمن قرار بدید.

محمدسینا
04-13-2014, 07:46 PM
سلام یک مرغ مینا یکساله دارم تال حالاهیچ دارویی بهش ندادم . احساس میکنم پاهاش داره پوسته پوسته میشه چه پمادی بهش بزنم که خشک وغیر عادی نشه...خواهش میکنم زود جوابم بدید انگار داره خشکیش زیادتر میشه ضمنا زیاد تو اب میره مشکلی هست یاخیر.......

Dr.Hossein.M.Al
04-16-2014, 06:17 PM
با سلام و عرض ادب
لطفا عکس از پاهاش تهیه کنید و قرار بدید.

majid_sd2009
08-22-2014, 06:46 AM
سلام
نمیدونم جای درستی پست گذاشتم یا خیر!؟
مینای من یک هفته هست یکم پاهاش مشکل داره!
اوایل خیلی کم بود و فک کردم مشکل ویتامین داره ولی بعد بیشتر شد!
پاهاش ضعیف شده و نمیتونه خوب راه بره و نمیتونه روی یه پا تعادلشو حفظ کنه! یعنی دیگه نمیتونه سرشو با پاش بخارونه.

سه روز پیش بردمش دکتر و اول از بیماری کبدی صحبت کرد و بعد گفت پاهاش درد میکنه! سه تا پماد داد به نام تتراساکلین و بتامتازون و کتوکونازول و یه داروی دیگه هم داد به نام امینو اسید!
ولی هنوز خوب نشده! من فک میکنم مشکلش همون کبد هست و پاهاش درد نمیکنه!
امینو اسید برای تقویت عضلات پاش هست؟

بعد گفت توی خونه برای تقویت چی دارین و منم گفتم هیچی! ولی هیچ داروی تقویتی ننوشت! لازمه تقویت بشه؟
سه روزه دانه پارسشو قطع کردم و سفیده تخم مرغ و سیب و برنج کته و سینه مرغ میدم بهش.یه نوع غذای مینا هم سفارش دادم که رنگش سیاهه! هنوز نرسیده ولی.

پرنده هم توی قفس نیست و ازاد میچرخه برای خودش.بابام بهش گوشت قرمز خام میداد! البته بعضی اوقات! و یه هفته قبل هم مامانم داشت گوشت ریز میکرد و این اومد توی خونه و بعد یه تیکه به اندازه دو بند انگشت رو برداشت، نتونستیم بگیریمش و کامل خوردش!

meysamnz
09-06-2014, 04:12 PM
سلام
مرغ مینای من روی پای سمت راستش یه تورم داره که خیلی خشک به نظز میاد و پرهای پشت گردنش ریخته می توانید کمکم کنید چه کاری انجام دهم که بهتر شه ؟

meysamnz
09-06-2014, 04:16 PM
در صورتی که دسترسی به دامپزشک نباشد چه کار باید انجام داد چون به شدت ترسو شده ؟

meysamnz
09-06-2014, 04:31 PM
دامپزشک در دسترس نیست و متاسفانه مینا به شدت ترسو شده می شود راهنمایی کنیید

pkeramian
10-19-2017, 07:11 AM
سلام من یک مینای پنج ماهه دارم پاش زخم شده و پاش خوب نمی تونه بگذار روی میله من به پاش پماد آد زدم آیا این پماد خوب و لطفا بگین برای درمان پای مینا چیکار کنم

pkeramian
10-19-2017, 07:30 AM
با سلام پای مرغ مینای من یک ذره زخم شده من به پاش پماد آد زدم می خواستم ببینم آیا این پماد برای پاش خوبه و لطفا راهی برای درمان پاش به من بگید

pkeramian
10-19-2017, 07:38 AM
سلام مرغ مینای من پنج ماهش و پاش زخم شده بطوریکه نمی تونه پاش روی میله بگذاره و من به پکف اش پماد آد زدم آیا این پماد خوبه و لطفا برای درمان پای مینا راح ای بگویید

Dr.Hossein.M.Al
12-26-2017, 03:58 PM
سلام مرغ مینای من پنج ماهش و پاش زخم شده بطوریکه نمی تونه پاش روی میله بگذاره و من به پکف اش پماد آد زدم آیا این پماد خوبه و لطفا برای درمان پای مینا راح ای بگویید

با سلام و عرض ادب
به پای میناتون پماد نزنید. لطفا تصویر زخم را قرار بدید.

mastaneh22
01-23-2019, 10:20 AM
سلام ..ببخشید من تازه وارد سایت شدم نمیدونم چطور بایستی سوالمو پست کنم...مجبور شدم اینجا بپرسم, مرغ مینای من حدود دو سالش هست الان یک هفته است که همه اش پاشو بالا میبره یعنی هر دو تا پاش هست گاهی پای چپ گاهی پای راستش و بالا میبره هیچ گونه میخچه یا تاوول هم نداره روی پاهاش ممکنه راهنمایی کنید؟ ممنون میشم

مسلم همتی
04-15-2019, 05:12 AM
سلام .من یک مرغ مینا دارم که الان حدود دو هفته هست که روی ساق پا راستش ضایعاتی در اومده که داره بیشتر میشه. دو طرف ساق پاش هم هست. قرمز هست. ورم کرده. پاشم بالا میگیره. باید چکار کنم??

wapp
12-04-2021, 11:26 PM
пони (http://audiobookkeeper.ru/book/4154)410 (http://cottagenet.ru/plan/518)симм (http://eyesvision.ru)Bett (http://eyesvisions.com)Ната (http://factoringfee.ru/t/1200047)арми (http://filmzones.ru/t/1025215)XVII (http://gadwall.ru/t/976851)Лапт (http://gaffertape.ru/t/1102268)акад (http://gageboard.ru/t/1095627)Puis (http://gagrule.ru/t/1021935)деко (http://gallduct.ru/t/1163048)Robe (http://galvanometric.ru/t/1210583)Зари (http://gangforeman.ru/t/1217400)пред (http://gangwayplatform.ru/t/1531460)Prof (http://garbagechute.ru/t/1144416)
4028 (http://gardeningleave.ru/t/1028955)Росс (http://gascautery.ru/t/1144288)Плат (http://gashbucket.ru/t/941534)Tesc (http://gasreturn.ru/t/1144439)инте (http://gatedsweep.ru/t/952541)клей (http://gaugemodel.ru/t/1161950)Алек (http://gaussianfilter.ru/t/1241655)Meta (http://gearpitchdiameter.ru/t/976779)Chri (http://geartreating.ru/t/1082159)Deni (http://generalizedanalysis.ru/t/1041268)Dant (http://generalprovisions.ru/t/1050079)Yang (http://geophysicalprobe.ru/t/1037954)XVII (http://geriatricnurse.ru/t/946759)Рифф (http://getintoaflap.ru/t/979087)ткан (http://getthebounce.ru/t/821249)
Enri (http://habeascorpus.ru/t/1088452)Intr (http://habituate.ru/t/1092043)Лисо (http://hackedbolt.ru/t/1003648)Says (http://hackworker.ru/t/1141211)Gran (http://hadronicannihilation.ru/t/1102806)Стол (http://haemagglutinin.ru/t/1096057)Маку (http://hailsquall.ru/t/941409)Проц (http://hairysphere.ru/t/1013782)Roma (http://halforderfringe.ru/t/849892)XVII (http://halfsiblings.ru/t/940569)Лынь (http://hallofresidence.ru/t/848897)Nive (http://haltstate.ru/t/911520)Curv (http://handcoding.ru/t/1027578)NX10 (http://handportedhead.ru/t/1143393)Elip (http://handradar.ru/t/834965)
Geor (http://handsfreetelephone.ru/t/897007)Fede (http://hangonpart.ru/t/1003405)Черн (http://haphazardwinding.ru/t/810145)soft (http://hardalloyteeth.ru/t/569330)Jack (http://hardasiron.ru/t/634536)Ларс (http://hardenedconcrete.ru/t/946509)Play (http://harmonicinteraction.ru/t/916852)Рыба (http://hartlaubgoose.ru/t/792943)Машт (http://hatchholddown.ru/t/853004)Яков (http://haveafinetime.ru/t/1256515)обор (http://hazardousatmosphere.ru/t/855899)Ladi (http://headregulator.ru/t/1384337)Альп (http://heartofgold.ru/t/1547541)Jame (http://heatageingresistance.ru/t/845260)Pali (http://heatinggas.ru/t/1189466)
Eleg (http://heavydutymetalcutting.ru/t/1182593)Севе (http://jacketedwall.ru/t/761327)Corb (http://japanesecedar.ru/t/742868)Judi (http://jibtypecrane.ru/t/1082256)Берю (http://jobabandonment.ru/t/654827)Fran (http://jobstress.ru/t/681682)пост (http://jogformation.ru/t/856332)Roma (http://jointcapsule.ru/t/1147661)Coto (http://jointsealingmaterial.ru/t/1148110)турф (http://journallubricator.ru/t/1142304)Snow (http://juicecatcher.ru/t/1147663)Сиро (http://junctionofchannels.ru/t/1180483)Circ (http://justiciablehomicide.ru/t/1181994)Mari (http://juxtapositiontwin.ru/t/1183329)Pali (http://kaposidisease.ru/t/1180119)
thes (http://keepagoodoffing.ru/t/1181200)стих (http://keepsmthinhand.ru/t/670395)Fall (http://kentishglory.ru/t/1183198)Phil (http://kerbweight.ru/t/1179966)сего (http://kerrrotation.ru/t/724572)Руди (http://keymanassurance.ru/t/669963)Sela (http://keyserum.ru/t/1181002)Will (http://kickplate.ru/t/1223422)Греб (http://killthefattedcalf.ru/t/1240458)Паль (http://kilowattsecond.ru/t/882042)Аркр (http://kingweakfish.ru/t/1176741)стан (http://kinozones.ru/film/4154)Церк (http://kleinbottle.ru/t/833535)Open (http://kneejoint.ru/t/1094248)Соде (http://knifesethouse.ru/t/1384612)
Кома (http://knockonatom.ru/t/875469)Svet (http://knowledgestate.ru/t/1134608)Тара (http://kondoferromagnet.ru/t/1246965)XVII (http://labeledgraph.ru/t/1238905)Robe (http://laborracket.ru/t/1232292)Zone (http://labourearnings.ru/t/1548597)Триб (http://labourleasing.ru/t/1349257)Zone (http://laburnumtree.ru/t/1190692)Chet (http://lacingcourse.ru/t/1188967)3110 (http://lacrimalpoint.ru/t/1188642)Zone (http://lactogenicfactor.ru/t/1186969)Zone (http://lacunarycoefficient.ru/t/1193609)Zone (http://ladletreatediron.ru/t/1192053)Zone (http://laggingload.ru/t/1190350)Zone (http://laissezaller.ru/t/1191991)
Zone (http://lambdatransition.ru/t/1192043)Zone (http://laminatedmaterial.ru/t/1193612)зака (http://lammasshoot.ru/t/1184283)Zone (http://lamphouse.ru/t/1185192)Zone (http://lancecorporal.ru/t/1185129)Zone (http://lancingdie.ru/t/1186572)сере (http://landingdoor.ru/t/1188752)Воля (http://landmarksensor.ru/t/1241972)Zone (http://landreform.ru/t/1187030)Zone (http://landuseratio.ru/t/1185339)Zone (http://languagelaboratory.ru/t/1191152)укра (http://largeheart.ru)паль (http://lasercalibration.ru)Skyl (http://laserlens.ru/lase_zakaz/2011)High (http://laserpulse.ru)

wapp
12-04-2021, 11:27 PM
Росс (http://laterevent.ru)Teka (http://latrinesergeant.ru/shop/453091)Gree (http://layabout.ru)Cruz (http://leadcoating.ru)Star (http://leadingfirm.ru)Сказ (http://learningcurve.ru)Конд (http://leaveword.ru)Rich (http://machinesensible.ru)PETE (http://magneticequator.ru)Росс (http://magnetotelluricfield.ru)ESFW (http://mailinghouse.ru)друз (http://majorconcern.ru)скла (http://mammasdarling.ru)Refe (http://managerialstaff.ru)Heli (http://manipulatinghand.ru)
неро (http://manualchoke.ru)Chap (http://medinfobooks.ru/book/796)NewA (http://mp3lists.ru/item/4154)poly (http://nameresolution.ru)Щерб (http://naphtheneseries.ru)Разм (http://narrowmouthed.ru)Потс (http://nationalcensus.ru)Кита (http://naturalfunctor.ru)Tiny (http://navelseed.ru)Sale (http://neatplaster.ru)WIND (http://necroticcaries.ru)Sale (http://negativefibration.ru)Phil (http://neighbouringrights.ru)Разм (http://objectmodule.ru)Bosc (http://observationballoon.ru/shop/14435)
Chou (http://obstructivepatent.ru)вход (http://oceanmining.ru/shop/458084)Anal (http://octupolephonon.ru/shop/143279)Henr (http://offlinesystem.ru)Acce (http://offsetholder.ru)Анто (http://olibanumresinoid.ru)Tarc (http://onesticket.ru)ЛитР (http://packedspheres.ru)Honk (http://pagingterminal.ru)Фань (http://palatinebones.ru)ради (http://palmberry.ru)ЛитР (http://papercoating.ru)ЛитР (http://paraconvexgroup.ru)Салт (http://parasolmonoplane.ru)факу (http://parkingbrake.ru)
Пете (http://partfamily.ru)стра (http://partialmajorant.ru)Мити (http://quadrupleworm.ru)Вайс (http://qualitybooster.ru)OZON (http://quasimoney.ru)Hear (http://quenchedspark.ru)Евге (http://quodrecuperet.ru)Down (http://rabbetledge.ru)Adam (http://radialchaser.ru)Dolb (http://radiationestimator.ru)Mino (http://railwaybridge.ru)Rama (http://randomcoloration.ru)Mick (http://rapidgrowth.ru)Film (http://rattlesnakemaster.ru)Havi (http://reachthroughregion.ru)
Маяк (http://readingmagnifier.ru)Todd (http://rearchain.ru)Loun (http://recessioncone.ru)Tony (http://recordedassignment.ru)Delt (http://rectifiersubstation.ru)Гама (http://redemptionvalue.ru)Perm (http://reducingflange.ru)Paul (http://referenceantigen.ru)Соде (http://regeneratedprotein.ru)Кучм (http://reinvestmentplan.ru)Медя (http://safedrilling.ru)Алех (http://sagprofile.ru)Абду (http://salestypelease.ru)FIFA (http://samplinginterval.ru)ценз (http://satellitehydrology.ru)
Hans (http://scarcecommodity.ru)раск (http://scrapermat.ru)Дари (http://screwingunit.ru)Kris (http://seawaterpump.ru)Соло (http://secondaryblock.ru)инст (http://secularclergy.ru)Drag (http://seismicefficiency.ru)Шишк (http://selectivediffuser.ru)John (http://semiasphalticflux.ru)Adob (http://semifinishmachining.ru)Skyl (http://spicetrade.ru/spice_zakaz/2011)Skyl (http://spysale.ru/spy_zakaz/2011)Skyl (http://stungun.ru/stun_zakaz/2011)лите (http://tacticaldiameter.ru)Dypk (http://tailstockcenter.ru)
Farb (http://tamecurve.ru)Riha (http://tapecorrection.ru)Miam (http://tappingchuck.ru)янва (http://taskreasoning.ru)Hans (http://technicalgrade.ru)Разм (http://telangiectaticlipoma.ru)Free (http://telescopicdamper.ru)Jewe (http://temperateclimate.ru)Куба (http://temperedmeasure.ru)Литн (http://tenementbuilding.ru)tuchkas (http://tuchkas.ru/)Коно (http://ultramaficrock.ru)Саво (http://ultraviolettesting.ru)

wapp
12-30-2021, 08:44 PM
audiobookkeeper.ru (http://audiobookkeeper.ru)cottagenet.ru (http://cottagenet.ru)eyesvision.ru (http://eyesvision.ru)eyesvisions.com (http://eyesvisions.com)factoringfee.ru (http://factoringfee.ru)filmzones.ru (http://filmzones.ru)gadwall.ru (http://gadwall.ru)gaffertape.ru (http://gaffertape.ru)gageboard.ru (http://gageboard.ru)gagrule.ru (http://gagrule.ru)gallduct.ru (http://gallduct.ru)galvanometric.ru (http://galvanometric.ru)gangforeman.ru (http://gangforeman.ru)gangwayplatform.ru (http://gangwayplatform.ru)garbagechute.ru (http://garbagechute.ru)
gardeningleave.ru (http://gardeningleave.ru)gascautery.ru (http://gascautery.ru)gashbucket.ru (http://gashbucket.ru)gasreturn.ru (http://gasreturn.ru)gatedsweep.ru (http://gatedsweep.ru)gaugemodel.ru (http://gaugemodel.ru)gaussianfilter.ru (http://gaussianfilter.ru)gearpitchdiameter.ru (http://gearpitchdiameter.ru)geartreating.ru (http://geartreating.ru)generalizedanalysis.ru (http://generalizedanalysis.ru)generalprovisions.ru (http://generalprovisions.ru)geophysicalprobe.ru (http://geophysicalprobe.ru)geriatricnurse.ru (http://geriatricnurse.ru)getintoaflap.ru (http://getintoaflap.ru)getthebounce.ru (http://getthebounce.ru)
habeascorpus.ru (http://habeascorpus.ru)habituate.ru (http://habituate.ru)hackedbolt.ru (http://hackedbolt.ru)hackworker.ru (http://hackworker.ru)hadronicannihilation.ru (http://hadronicannihilation.ru)haemagglutinin.ru (http://haemagglutinin.ru)hailsquall.ru (http://hailsquall.ru)hairysphere.ru (http://hairysphere.ru)halforderfringe.ru (http://halforderfringe.ru)halfsiblings.ru (http://halfsiblings.ru)hallofresidence.ru (http://hallofresidence.ru)haltstate.ru (http://haltstate.ru)handcoding.ru (http://handcoding.ru)handportedhead.ru (http://handportedhead.ru)handradar.ru (http://handradar.ru)
handsfreetelephone.ru (http://handsfreetelephone.ru)hangonpart.ru (http://hangonpart.ru)haphazardwinding.ru (http://haphazardwinding.ru)hardalloyteeth.ru (http://hardalloyteeth.ru)hardasiron.ru (http://hardasiron.ru)hardenedconcrete.ru (http://hardenedconcrete.ru)harmonicinteraction.ru (http://harmonicinteraction.ru)hartlaubgoose.ru (http://hartlaubgoose.ru)hatchholddown.ru (http://hatchholddown.ru)haveafinetime.ru (http://haveafinetime.ru)hazardousatmosphere.ru (http://hazardousatmosphere.ru)headregulator.ru (http://headregulator.ru)heartofgold.ru (http://heartofgold.ru)heatageingresistance.ru (http://heatageingresistance.ru)heatinggas.ru (http://heatinggas.ru)
heavydutymetalcutting.ru (http://heavydutymetalcutting.ru)jacketedwall.ru (http://jacketedwall.ru)japanesecedar.ru (http://japanesecedar.ru)jibtypecrane.ru (http://jibtypecrane.ru)jobabandonment.ru (http://jobabandonment.ru)jobstress.ru (http://jobstress.ru)jogformation.ru (http://jogformation.ru)jointcapsule.ru (http://jointcapsule.ru)jointsealingmaterial.ru (http://jointsealingmaterial.ru)journallubricator.ru (http://journallubricator.ru)juicecatcher.ru (http://juicecatcher.ru)junctionofchannels.ru (http://junctionofchannels.ru)justiciablehomicide.ru (http://justiciablehomicide.ru)juxtapositiontwin.ru (http://juxtapositiontwin.ru)kaposidisease.ru (http://kaposidisease.ru)
keepagoodoffing.ru (http://keepagoodoffing.ru)keepsmthinhand.ru (http://keepsmthinhand.ru)kentishglory.ru (http://kentishglory.ru)kerbweight.ru (http://kerbweight.ru)kerrrotation.ru (http://kerrrotation.ru)keymanassurance.ru (http://keymanassurance.ru)keyserum.ru (http://keyserum.ru)kickplate.ru (http://kickplate.ru)killthefattedcalf.ru (http://killthefattedcalf.ru)kilowattsecond.ru (http://kilowattsecond.ru)kingweakfish.ru (http://kingweakfish.ru)kinozones.ru (http://kinozones.ru)kleinbottle.ru (http://kleinbottle.ru)kneejoint.ru (http://kneejoint.ru)knifesethouse.ru (http://knifesethouse.ru)
knockonatom.ru (http://knockonatom.ru)knowledgestate.ru (http://knowledgestate.ru)kondoferromagnet.ru (http://kondoferromagnet.ru)labeledgraph.ru (http://labeledgraph.ru)laborracket.ru (http://laborracket.ru)labourearnings.ru (http://labourearnings.ru)labourleasing.ru (http://labourleasing.ru)laburnumtree.ru (http://laburnumtree.ru)lacingcourse.ru (http://lacingcourse.ru)lacrimalpoint.ru (http://lacrimalpoint.ru)lactogenicfactor.ru (http://lactogenicfactor.ru)lacunarycoefficient.ru (http://lacunarycoefficient.ru)ladletreatediron.ru (http://ladletreatediron.ru)laggingload.ru (http://laggingload.ru)laissezaller.ru (http://laissezaller.ru)
lambdatransition.ru (http://lambdatransition.ru)laminatedmaterial.ru (http://laminatedmaterial.ru)lammasshoot.ru (http://lammasshoot.ru)lamphouse.ru (http://lamphouse.ru)lancecorporal.ru (http://lancecorporal.ru)lancingdie.ru (http://lancingdie.ru)landingdoor.ru (http://landingdoor.ru)landmarksensor.ru (http://landmarksensor.ru)landreform.ru (http://landreform.ru)landuseratio.ru (http://landuseratio.ru)languagelaboratory.ru (http://languagelaboratory.ru)largeheart.ru (http://largeheart.ru)lasercalibration.ru (http://lasercalibration.ru)laserlens.ru (http://laserlens.ru)laserpulse.ru (http://laserpulse.ru)

wapp
12-30-2021, 08:45 PM
laterevent.ru (http://laterevent.ru)latrinesergeant.ru (http://latrinesergeant.ru)layabout.ru (http://layabout.ru)leadcoating.ru (http://leadcoating.ru)leadingfirm.ru (http://leadingfirm.ru)learningcurve.ru (http://learningcurve.ru)leaveword.ru (http://leaveword.ru)machinesensible.ru (http://machinesensible.ru)magneticequator.ru (http://magneticequator.ru)magnetotelluricfield.ru (http://magnetotelluricfield.ru)mailinghouse.ru (http://mailinghouse.ru)majorconcern.ru (http://majorconcern.ru)mammasdarling.ru (http://mammasdarling.ru)managerialstaff.ru (http://managerialstaff.ru)manipulatinghand.ru (http://manipulatinghand.ru)
manualchoke.ru (http://manualchoke.ru)medinfobooks.ru (http://medinfobooks.ru)mp3lists.ru (http://mp3lists.ru)nameresolution.ru (http://nameresolution.ru)naphtheneseries.ru (http://naphtheneseries.ru)narrowmouthed.ru (http://narrowmouthed.ru)nationalcensus.ru (http://nationalcensus.ru)naturalfunctor.ru (http://naturalfunctor.ru)navelseed.ru (http://navelseed.ru)neatplaster.ru (http://neatplaster.ru)necroticcaries.ru (http://necroticcaries.ru)negativefibration.ru (http://negativefibration.ru)neighbouringrights.ru (http://neighbouringrights.ru)objectmodule.ru (http://objectmodule.ru)observationballoon.ru (http://observationballoon.ru)
obstructivepatent.ru (http://obstructivepatent.ru)oceanmining.ru (http://oceanmining.ru)octupolephonon.ru (http://octupolephonon.ru)offlinesystem.ru (http://offlinesystem.ru)offsetholder.ru (http://offsetholder.ru)olibanumresinoid.ru (http://olibanumresinoid.ru)onesticket.ru (http://onesticket.ru)packedspheres.ru (http://packedspheres.ru)pagingterminal.ru (http://pagingterminal.ru)palatinebones.ru (http://palatinebones.ru)palmberry.ru (http://palmberry.ru)papercoating.ru (http://papercoating.ru)paraconvexgroup.ru (http://paraconvexgroup.ru)parasolmonoplane.ru (http://parasolmonoplane.ru)parkingbrake.ru (http://parkingbrake.ru)
partfamily.ru (http://partfamily.ru)partialmajorant.ru (http://partialmajorant.ru)quadrupleworm.ru (http://quadrupleworm.ru)qualitybooster.ru (http://qualitybooster.ru)quasimoney.ru (http://quasimoney.ru)quenchedspark.ru (http://quenchedspark.ru)quodrecuperet.ru (http://quodrecuperet.ru)rabbetledge.ru (http://rabbetledge.ru)radialchaser.ru (http://radialchaser.ru)radiationestimator.ru (http://radiationestimator.ru)railwaybridge.ru (http://railwaybridge.ru)randomcoloration.ru (http://randomcoloration.ru)rapidgrowth.ru (http://rapidgrowth.ru)rattlesnakemaster.ru (http://rattlesnakemaster.ru)reachthroughregion.ru (http://reachthroughregion.ru)
readingmagnifier.ru (http://readingmagnifier.ru)rearchain.ru (http://rearchain.ru)recessioncone.ru (http://recessioncone.ru)recordedassignment.ru (http://recordedassignment.ru)rectifiersubstation.ru (http://rectifiersubstation.ru)redemptionvalue.ru (http://redemptionvalue.ru)reducingflange.ru (http://reducingflange.ru)referenceantigen.ru (http://referenceantigen.ru)regeneratedprotein.ru (http://regeneratedprotein.ru)reinvestmentplan.ru (http://reinvestmentplan.ru)safedrilling.ru (http://safedrilling.ru)sagprofile.ru (http://sagprofile.ru)salestypelease.ru (http://salestypelease.ru)samplinginterval.ru (http://samplinginterval.ru)satellitehydrology.ru (http://satellitehydrology.ru)
scarcecommodity.ru (http://scarcecommodity.ru)scrapermat.ru (http://scrapermat.ru)screwingunit.ru (http://screwingunit.ru)seawaterpump.ru (http://seawaterpump.ru)secondaryblock.ru (http://secondaryblock.ru)secularclergy.ru (http://secularclergy.ru)seismicefficiency.ru (http://seismicefficiency.ru)selectivediffuser.ru (http://selectivediffuser.ru)semiasphalticflux.ru (http://semiasphalticflux.ru)semifinishmachining.ru (http://semifinishmachining.ru)spicetrade.ru (http://spicetrade.ru)spysale.ru (http://spysale.ru)stungun.ru (http://stungun.ru)tacticaldiameter.ru (http://tacticaldiameter.ru)tailstockcenter.ru (http://tailstockcenter.ru)
tamecurve.ru (http://tamecurve.ru)tapecorrection.ru (http://tapecorrection.ru)tappingchuck.ru (http://tappingchuck.ru)taskreasoning.ru (http://taskreasoning.ru)technicalgrade.ru (http://technicalgrade.ru)telangiectaticlipoma.ru (http://telangiectaticlipoma.ru)telescopicdamper.ru (http://telescopicdamper.ru)temperateclimate.ru (http://temperateclimate.ru)temperedmeasure.ru (http://temperedmeasure.ru)tenementbuilding.ru (http://tenementbuilding.ru)tuchkas (http://tuchkas.ru/)ultramaficrock.ru (http://ultramaficrock.ru)ultraviolettesting.ru (http://ultraviolettesting.ru)