PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عدم تعادل و پرواز مرغ مینا

nedabarati
08-29-2012, 10:56 AM
با سلام. مرغ مینای من یکم شهریور خودبخود تعادلش رو از دست داد حتی قادر به پرواز هم نبود . بالهاش حالت افتاده داشت . فردای اون روز بردمش پیش دامپزشک گفت فقر شدید اهن و املاح و ویتامین داره . اون هم بدلیل استفاده کردن از غذای انسانی هستش. براش شربت کلسیم و مولتی ویتامین و غذای کمکی kiki رو تجویز کرد و گفت بمدت دو تا 15 روز ( جمعا 33 روز با استراحت 3 روزه برای کلیه ها ) فقط از این داروها به همراه دانه ی پارس استفاده بکنه . و 3 روز هم بین این 15 روز برای شستشوی کلیه هاش اب معمولی بخوره . الان تعادلش برگشته اما هنوز قادر به پرواز کردن نیست. بعضی اوقات هم بدلیل عدم تعادل به پشت میوفته. میخواستم بپرسم احتمال خوب شدنش بطور کامل چقدر هست. یه اقایی هم یه تاپیک با عنوان بیماری مرموز گذاشته بودن . شاید با تاپیک من کمکی به ایشون هم بشه.

Dr.Elnaz
08-29-2012, 03:21 PM
سلام
مطمئن هستید گفتند کمبود اهن ؟
بله انشالله مشکلش حل میشه معمولا به دلیل عدم رسیدن مواد معدنی و ویتامین این مشکلات به وجود می اید.
به شما پیش نهاد می کنم از دانه پارس استفاده نکنید غذای مناسبی برای مینا نیست و باعث بروز بیماری های مختلفی از جمله کبد چرب و عوارض حرکتی میشه.
سن میناتون رو نگفتید چقدر هست ؟

nedabarati
08-30-2012, 11:39 AM
مرغ مینای من 3 سال و 3 ماه سن داره. امروز که 9 شهریور هست حالش خیلی بهتره امیتونه بپره روی مبل و از بالای مبل برای پایین اومدن پرواز کنه. خودش به خودش تمرین پرواز میده. دقیقا از وقتی بردمش دکتر فقط دارو و غذای کمکی رو میخوره و اصلا سمت غذای انسانی نمیره. حتی نون هم نمیخوره. فکر کنم از دکترش خوشش اومده :loveshower:

الان 2 روز هست که تمام کلماتی که بلد بود رو دوباره میکه. اما وقتی میذارمش توی افتاب وقتی پرهاش رو باز میکنه که افتاب بگیره تعادلش به هم میخوره و به پشت میوفته.
از اینکه به پرسش من پاسخ دادید خیلی خیلی ممنونم. راستی به جای دونه پارس چی بهش بدم بهتره؟ البته دکترش گفت بعد از 33 روز رژیم غذایی جدید بهش میده. الان در طول دوره درمان به جز دانه پارس و kiki میتونه اب سیب - 7 تا 8 دونه پلوی کته شده بدون روغن در هفته و نان سنگک فقط قسمتهای برشته شده و هفته ای یه بار گوشت سینه ی مرغ بدون چربی بخوره. بعد از 33 روز گفت که رژیمش تغییر میکنه .

Dr.Hossein.M.Al
09-02-2012, 11:24 AM
آز اینکه حال میناتون بهتر شده است خوشحالم.
تجویزی که همکار محترممان فرمودند رو انجام بدید اما دانه ی پارس رو از لیست غذاها پاک یا کم رنگ کنید حداکثر هفته ای 2 بار فقط .
همانطور که دوستمان در بالا گفتند مصرف دانه پارس در طولانی مدت باعث بروز عوارش فیزیوبوژیکی مختلفی می شو که اصلا توصیه نمی شود تا به حال مینا های مختلفی را با بیماریهای مختلف مشاهده کردم که با ریشه یابی دلیل بیماری به دانه ی پارس رسیدم :)

nedabarati
09-02-2012, 11:29 AM
چه غذایی رو جایگزین دونه پارس کنم؟

Dr.Hossein.M.Al
09-02-2012, 12:10 PM
غذاهایی که همکار محترممان گفتند کافی هست ، شما هفته ای 2 بار سینه مرغ پخته شده بدون چربی رو بدید از میوه هایی که دوست داره مثل انگور ، توت به اندازه بهش بدید :)

aftab701
09-05-2012, 05:15 PM
باسلام خدمت شما منم يك مرغ مينا دارم كه حدود دوماه هست تعادلشو نميتونه حفظ كنه پرواز هم نميكنه و نوكش هك كج شده / متاسفانه هنوز وقت نكردم اونو به دامپزشكي ببرم ازتون راهنمايي ميخام يعني خوب ميشه؟ ميناي من حدودا شيش ماهشه باتشكر

Dr.Hossein.M.Al
09-10-2012, 03:08 PM
با سلام و عرض ادب
باید مینای شما توسط دامپزشک معاینه شود تا دلیل این ناهماهنگی ها و مشکلات مشخص شود .
هر عاملی می تواند باعث بروز این مشکلات شود.

aftab701
09-25-2012, 06:30 PM
با سلام و عرض ادب
باید مینای شما توسط دامپزشک معاینه شود تا دلیل این ناهماهنگی ها و مشکلات مشخص شود .
هر عاملی می تواند باعث بروز این مشکلات شود.

باعرض سلام مجدد/من مينامو به دامپزشكي بردم كه دكترش گفت اين عدم تعادل ميتونه بابت كمبود ويتامينو اهن باشه كه بامصرف مولتي ويتامين وتزريق بكمپلكسي كه همونجا انجام شد خوشبختانه بهتر شد اما متاسفانه هنوزمشكله نوكش رفع نشده نميدونم چكار كنم /دكترش به من گفت بعد ده روز خودم مجدد تزريق بكمپلكسو انجام بدم اما نميدونم چه اندازه و چجوري/ ميشه راهنماييم كنين؟

Dr.Hossein.M.Al
09-26-2012, 07:58 AM
با عرض ادب
این طور که از ظاهر قضیه مشخص شده مشکل مینای شما تغذیه نامناسب هست که این عوارض را به وجود اورده است.

هنوزمشكله نوكش رفع نشده نميدونم چكار كنم
به احتمال زیاد به دلیل کمبود مینرال نوک مینای شما کج شده است که معمولا به دلیل تغذیه نادرست به وجود می اید.

بعد ده روز خودم مجدد تزريق بكمپلكسو انجام بدم
اگر فقط تزریق ب کمپلکس هست نیازی نیست دوباره ببریدش دکتر.

چه غذاهایی به میناتون میدید ؟
یک عکس از نوک کج شده اش قرار بدید تا راهنمایی های لازم را به شما کنم.

در اولین فرصت شما قطره مولتی ویتامین پرندگان به علاوه کف دریای پرندگان رو از داروخانه های دامپزشکی یا پت شاپ ها خریداری کنید پس از خریداری راهنمایی های لازم را برای مصرف به شما می گویم.

aftab701
09-28-2012, 12:30 AM
[URL=http://www.pic1.iran-forum.ir/]http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up10/49090474277846986350.jpg[/URL
با سلام مجدد منظورم از كجي نوك يعني اينكه فك بالا و پايينش روي هم قرار نميگيره! من خيلي نگرانم راهنماييم كنيد نميخام بميره/مرسي
اين ديگه بهترين عكسي بود كه تونستم ازش بگيرم!

aftab701
09-28-2012, 12:36 AM
دكترش ميگفت مشكل كبد داره يعني غذايي كه ميخوره خوب جذب نميشه و علت بزرگ بودن مدفوعشم همينه و گفت براي درمونش عرق كاسني قاطي آبش كنم ولي بهتر نشد كه نشد!

Dr.Hossein.M.Al
10-02-2012, 02:34 PM
با سلام و عرض ادب
چه غذایی بهش میدید بخوره ؟
سن میناتون چقدر هست ؟
چه مدت هست این مشکل برایش پیش امده است ؟

نوک میناتون بیش از حد رشد کرده به دلیل اختلال در انزیم های کبدی ، باید توسط دکتر جراح دامپزشک نوک میناتون چیده بشه.

aftab701
10-02-2012, 05:18 PM
با سلام خدمت شما من به مينام دانه پارس ميدم و گاهي اوقات ميوه مثل انگور/ هندوانه/ سيب/ وسبزيجات/ دكترش هم گفت كه مشكل كبد داره ولي فقط عرق كاسني رو پيشنهاد كرد و داروي خاصي تجويز نكرد/ راهي نداره كه بشه من خودم نوكشو اصلاح كنم چون دامپزشكي خيلي دوره/ ميناي من 4 ماهشه/ حدود دو ماهه كه بيماره

Dr.Hossein.M.Al
10-04-2012, 11:20 AM
دوست عزیز دانه پارس و عرق کاسنی به میناتون نده .
سفیده تخم مرغ اب پز ، سینه مرغ پخته شده و ریش ریش شده بهش بدید ، از میوه جات براش استفاده کنید ، پنیر سفید را برش بدهید تقریبا شبیه به کرم در بیارید و صبح ها بهش بدید کف دریای پرندگان رو از پت شاپ ها تهیه کنید و در اختیارش قرار بدید ، قطره مولتی ویتامین پرندگان را تهیه کنید و بهش بدید میزان 7 قطره در اب خوری یا اینکه روزی دو قطره در دهانش بریزید به مدت یک هفته.

راهي نداره كه بشه من خودم نوكشو اصلاح كنم چون دامپزشكي خيلي دوره
خیر نمیشه ، نوک این حیوان بیچاره ناخن نیست که همه بتونن بچینند ، حتی هر دامپزشکی نمی تواند این کار را به طور صحیح انجام بدهد.

دامپزشکت را هم عوض کن پیش دامپزشک متخصص پرندگان زینتی برو.

نخودی
12-19-2012, 07:13 PM
سلام
مرغ مینای من انگار کم میبینه ینی تا باش حرف نزنم نمیاد طرفم.
بعضی اوقات هم به یه جایی خیره میشه و بعدش یهو مثه دیوونها خودشو به اینور اونور میزنه.
خیلی نگرانم به نظرتون چیکا کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:19::19::19:

Dr.Hossein.M.Al
12-24-2012, 12:38 PM
سلام
مرغ مینای من انگار کم میبینه ینی تا باش حرف نزنم نمیاد طرفم.
بعضی اوقات هم به یه جایی خیره میشه و بعدش یهو مثه دیوونها خودشو به اینور اونور میزنه.
خیلی نگرانم به نظرتون چیکا کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:19::19::19:

با سلام و عرض ادب
مرغ مینای شما باید توسط دکتر متخصص پرندگان زینتی حتما معاینه شود عوامل مختلفی میتواند باعث بروز این مشکل شود و بدون معاینه تشخیص تقریبا غیر ممکن است.

نخودی
12-25-2012, 12:11 PM
ممنون
بردمش پیش دامپزشک گفتن امفولانزا داره

سمیرا
07-23-2013, 04:59 AM
سلام
مرغ مینای من تعادلش را از دست داده وسمت چپ بدنش و پای چپش تعادل نداره و از پشت مثل لاک پشت به زمین می افتد.پیش 2 تا دکتر بردیم.دکتر اولی گفت چیز خاصی نیست و یک دارو داد تا در آب بریزیم حالش بهتر نشد و پیش دکتر دوم بردیم/دکتر دوم ازش عکس گرفت و گفت کبدش چرب و بزرگ شده است و به سیستم عصبی اش زده.دانه پارس را کلا از رژیم غذائی اش حذف کرد و گفت فقط سبزیجات و میوه و غذای کم انرژی به او بدهید تا ماه دیگر دوباره از کبدش عکس برداری شود.و داروئی داد که داخل آبش بریزیم تا برون روی پیدا کند.اما حالش بهتر نشده.لطفا راهنمائیم کنید و اگر از جائی نتیجه گرفته اید به من هم بگوئید؟ممنونم.

دکتر رضا عطاران
07-23-2013, 09:38 AM
با سلام
ارزيابی آزمايشگاهی شامل آزمايش cbc و پروفايل کامل بيوشيميايی حيوان لازم است. من حدس میزنم پرنده به طور حتم کم خونی دارد و همچنين ميزان alt، ast . اوره حيوان افزايش نشان خواهد داد که شاخص درگيری کبد می باشد. احتمالاً وجود علايم عصبی در پرنده در ارتباط با هپاتوانسفالوپاتی بوده است. بنابر این بحث کبد چرب منتفی است و پرنده شما دچار یک بیماری انگلی است.
از نظر من پروگنوزیس بیماری ضعیف است اما باید هرچه سریعتر درمان های ضدانگلی شروع شود تا عفونت های ثانویه حیوان را از پا در نیاورند.

nedabarati
07-26-2013, 04:51 PM
سلام
مرغ مینای من تعادلش را از دست داده وسمت چپ بدنش و پای چپش تعادل نداره و از پشت مثل لاک پشت به زمین می افتد.پیش 2 تا دکتر بردیم.دکتر اولی گفت چیز خاصی نیست و یک دارو داد تا در آب بریزیم حالش بهتر نشد و پیش دکتر دوم بردیم/دکتر دوم ازش عکس گرفت و گفت کبدش چرب و بزرگ شده است و به سیستم عصبی اش زده.دانه پارس را کلا از رژیم غذائی اش حذف کرد و گفت فقط سبزیجات و میوه و غذای کم انرژی به او بدهید تا ماه دیگر دوباره از کبدش عکس برداری شود.و داروئی داد که داخل آبش بریزیم تا برون روی پیدا کند.اما حالش بهتر نشده.لطفا راهنمائیم کنید و اگر از جائی نتیجه گرفته اید به من هم بگوئید؟ممنونم.

سلام دوست عزیز
مینای من هم همین مشکل رو داشت پیش دامپزشک یردم و الان بعد از 1 سال خوب شده و جدیدا پرواز هم میتونه بکنه
ادرس دکتر رو میدم بهتون امیدوارم مینای شما هم زود بهبود پیدا کنه
برای مرغ میناتون غذای kiki بخرید . یه شماره تلفن و ادرس از سایت توزیع کننده این محصول رو بهتون میدم . زودتر برای خرید اینترنتی یا حضوری مراجعه کنید چون این محصول خیلی زود تموم میشه و بقیه دامپزشکی ها به قیمت بالاتری میفروشنش
پت شاپ پرشین پت - خ ملاصدرا-انتهای شیراز جنوبی-بعد از تقاطع برزیل-نرسیده به همت-جنب کلینیک دامپزشکی سپکا-پ 93- تلفن 88030555
XXXXXXXXXXXX
ادرس دکتری که من مینام رو بردم هم میدم. در ضمن همین دکتر به شما غذای kiki هم حتما میده اما قیمت نیم کیلوییش رو 30 تومن حساب میکنه در صورتی که پرشین پت 1 کیلویی رو میده 27 تومن .
XXXXXXXXXXX

kamran
08-03-2013, 01:32 AM
باسلام مینای من دیروز دچار عدم تعادل شد همون دیروز بهش کلسیوم دادم امروز صبح هم براش داروی ویتامنت خریدم و توی آبش ریختم ولی هنوز خوب نشده از دیروز بی حال تره چی کار کنم کمکم کنید نمیخام از دستش بدم:19:

hmr1991
08-03-2013, 01:26 PM
سلام
*غذاها، میوها و سبزی هایی که آهن و ویتامین سی بالایی دارند رو نباید به میناها داد.
*دان پارس (چون مخصوص جوجه های گوشتیه و این جوجه ها هم مشکلی با آهن و ویتامین سی ندارند) رو نباید به مینا داد.
*بهتره از حبوبات و غلات جوانه زده، میوه ها و سبزیجات، برنج و ماکارونی بدون ادویه بصورت غذای روزانه استفاده بشه و از سینه مرغ آب پز،ماهی و تخم مرغ آب پز(هم زرده، هم سفیده و هم پوسته آهکی آسیاب شده آن که روی دیگر غذاها پاشیده شود ) بصورت هفته ای دو بار استفاده شود.
*چوب زیر پای پرنده هم حتما چوب طبیعی درخت باشه

nedabarati
08-04-2013, 04:45 AM
باسلام مینای من دیروز دچار عدم تعادل شد همون دیروز بهش کلسیوم دادم امروز صبح هم براش داروی ویتامنت خریدم و توی آبش ریختم ولی هنوز خوب نشده از دیروز بی حال تره چی کار کنم کمکم کنید نمیخام از دستش بدم:19:

سلام
شما حتما میناتون رو پیش دامپزشک ببرید . پرنده من هم همین مشکل رو داشت الان 1 سال میگذره و 1 ماه میشه که دیگه کاملا تعادل و کنترل پروازش عادی شده. پزشک پرنده من تاکید کرده بود که ممکنه مثل روز اول کاملا خوب نشه. اما من تجربه کردم که مرغ مینای من علاوه بر دارو به محبت و توجه زیاد هم نیاز داره و این دو عامل با هم به زودتر خوب شدنش کمک کرده
امیدوارم مینای شما هم مثل رو ز اول خوب و سرحال بشه

omidahmadi8
09-03-2013, 11:40 AM
سلام دوست عزیز
مینای من هم همین مشکل رو داشت پیش دامپزشک یردم و الان بعد از 1 سال خوب شده و جدیدا پرواز هم میتونه بکنه
برای مرغ میناتون غذای kiki بخرید . یه شماره تلفن و ادرس از سایت توزیع کننده این محصول رو بهتون میدم . زودتر برای خرید اینترنتی یا حضوری مراجعه کنید چون این محصول خیلی زود تموم میشه و بقیه دامپزشکی ها به قیمت بالاتری میفروشنش
پت شاپ پرشین پت - خ ملاصدرا-انتهای شیراز جنوبی-بعد از تقاطع برزیل-نرسیده به همت-جنب کلینیک دامپزشکی سپکا-پ 93- تلفن 88030555
XXXXXXXXXXXX
ادرس دکتری که من مینام رو بردم هم میدم. در ضمن همین دکتر به شما غذای kiki هم حتما میده اما قیمت نیم کیلوییش رو 30 تومن حساب میکنه در صورتی که پرشین پت 1 کیلویی رو میده 27 تومن .
XXXXXXXXXXX

سلام
لطفا هر چه زودتر آدرس دامپرشك را براي من پيغام يا ميل كنيد
ممنون < من هم همين مشكل را پيدا كردم با مينام حدود 3 ماه
omid.a@email.com
با تشكر

sahar2020
10-24-2013, 08:41 PM
سلام خسته نباشید
مرغ مینای من دو روزه که پرهاش حالت افتاده داره و نمیتونه پرواز کنه و به پشت میفته :(
لطفا کمک کنید به من چی شده ؟:(چیکار کنم؟؟؟
هنگام حرف زدن هم تن صداش کمی اروم شده

omidahmadi8
10-25-2013, 09:25 PM
يكي پيدا شه بگه مشكل اين مينا هايي كه تعادلشون رو از دست مي دن چيه؟؟؟؟ هر دكتري يه چيزي ميگه
خانم ندا براتي و مديريت سايت لطفا آدرس دكتري كه شما ازش نتيجه گرفتيد رو بگذاريد تو همين تاپيك
فكر كنم جون حيوان ها بيشتر از جنبه تبليغاتي آدرس دادن دكترها اهميت داشته باشه
منظورم به تاپيك سانسو ر شده زير است:

XXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXX

soroush.zamany
10-28-2013, 09:57 AM
سلام دوست عزیز
XXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXX

سلام مینای منم همین مشکل و پیدا کرده تا الان چند تا دامپزشک بردمش ولی نتیجه نگرفتم اگه لطف کنی ادرس این دکتری و که ازش نتیجه گرفتی و برای منم بفرستی ممنون میشم
soroush_zamany@ymail.com

mina1
12-28-2013, 10:58 PM
سلام وخسته نباشید
مرغ مینای من 9 ماهشه والان دو روز که بی حال و کسله این اتفاق از دو شب پیش افتاد که ما برای مهمونی خونه رو ترک کردیم و مینا توی خونه تنها موند چون شب بود من احتمال میدم به خاطر تاریکی خیلی زیاد ترسیده باشه فرداش مینا اصلا تعادلی روی پاهاش نداشته و همش میفتاده حتی خودشو به در و دیوار قفس میکوبنده خیلی بد میکوبوند جوری که من حتم داشتم میمیره بهش قرص سرماخوردگی بزرگسالان دادم با مولتی ویتامین یکم اروم گرفت تا صبح که روی چوبش ایستاده بود ولی فوق العاده بی حال بود و همش چشماشو می بست اصلا توی این دو روز بغیر از محلول اب و قرص سرماخوردگی که بهش دادم هیچی نخورده از قفس اومد بیرون حالتی که انگار چشماش نمیبینه پرواز کرد محکم به دیوار خورد و افتاد حس میکنم نابینا شده 1 ماه پیش هم تقریبا همین اتفاق براش افتاد اینکه توی قفسش خودشو بکوبه و بی حال باشه ولی با قرص سرماخوردگی حل شد بعدش خیلی سرحال بود این دفعه اصلا نمیدونم چرا اینجوری شد چون صبح قبل از اینکه اینجوری بشه کلی جیغ میکشید و اسم خودشو صدا میکرد...غذاشم دانه پارسه و اب و نان تکه شده متاسفانه اصلا تپل نشده و بعضی مواقع لاغر هم به چشم میومد الان هم یه گوشی قفس نشسته و بی حاله بی حاله هیچ تعادلی روی پاهاش نداره نمیتونه وایسته خوب یا اگرم وایسته فقط روی یه قسمت اصلا روی چوبش حرکتی نمیکنه....2 یا 3 ماه پیش هم پوست دور چشم سمت راستش قرمز شد و ورم کرد و موهای جلوی چشمش ریخت این قضیه همینطوری ادامه داشت تااینکه یکم بهتر شد من فکرمیکردم برای تغییر چهرشه ولی فقط برای یکی از چشماش این اتفاق افتاد و الان اگه نگاه کنیم کمی از موهای ریخته شده رشد کرده ولی دور چشمش حالتی مثل افتادگی پوست داره...لطفا کمکم کنید من خیلی نگرانشم

Dr.Hossein.M.Al
01-13-2014, 09:42 PM
سلام وخسته نباشید
مرغ مینای من 9 ماهشه والان دو روز که بی حال و کسله این اتفاق از دو شب پیش افتاد که ما برای مهمونی خونه رو ترک کردیم و مینا توی خونه تنها موند چون شب بود من احتمال میدم به خاطر تاریکی خیلی زیاد ترسیده باشه فرداش مینا اصلا تعادلی روی پاهاش نداشته و همش میفتاده حتی خودشو به در و دیوار قفس میکوبنده خیلی بد میکوبوند جوری که من حتم داشتم میمیره بهش قرص سرماخوردگی بزرگسالان دادم با مولتی ویتامین یکم اروم گرفت تا صبح که روی چوبش ایستاده بود ولی فوق العاده بی حال بود و همش چشماشو می بست اصلا توی این دو روز بغیر از محلول اب و قرص سرماخوردگی که بهش دادم هیچی نخورده از قفس اومد بیرون حالتی که انگار چشماش نمیبینه پرواز کرد محکم به دیوار خورد و افتاد حس میکنم نابینا شده 1 ماه پیش هم تقریبا همین اتفاق براش افتاد اینکه توی قفسش خودشو بکوبه و بی حال باشه ولی با قرص سرماخوردگی حل شد بعدش خیلی سرحال بود این دفعه اصلا نمیدونم چرا اینجوری شد چون صبح قبل از اینکه اینجوری بشه کلی جیغ میکشید و اسم خودشو صدا میکرد...غذاشم دانه پارسه و اب و نان تکه شده متاسفانه اصلا تپل نشده و بعضی مواقع لاغر هم به چشم میومد الان هم یه گوشی قفس نشسته و بی حاله بی حاله هیچ تعادلی روی پاهاش نداره نمیتونه وایسته خوب یا اگرم وایسته فقط روی یه قسمت اصلا روی چوبش حرکتی نمیکنه....2 یا 3 ماه پیش هم پوست دور چشم سمت راستش قرمز شد و ورم کرد و موهای جلوی چشمش ریخت این قضیه همینطوری ادامه داشت تااینکه یکم بهتر شد من فکرمیکردم برای تغییر چهرشه ولی فقط برای یکی از چشماش این اتفاق افتاد و الان اگه نگاه کنیم کمی از موهای ریخته شده رشد کرده ولی دور چشمش حالتی مثل افتادگی پوست داره...لطفا کمکم کنید من خیلی نگرانشم

با سلام و عرض ادب
در مورد مرغ مینای شما باید بگم که مشکلش یک مسئله پیچیده است چون چندین علامت را شما گفتید که هر کدام دلیل یک بیماری می تواند باشد بعد از ان حیوان تحت استرس بوده شما دارو تجویز کردید قرص سرماخوردگی که اصلا مناسب نیست برای هیچ حیوانی باعث شده که شکل طبیعی بیماری عوض بشه و احتمال مسمومیت دارویی هم وجود دارد ، غذایش هم اصلا مناسب نیست .
به شما پیشنهاد می کنم که سریعا به دامپزشک مراجعه کنید.

mr.mehran
01-25-2014, 06:13 PM
سلام.دوستان.من یک مینا دارم.پاهاش ضعیف شده از این ور قفس میپره اون وره قفس خوب نمیتونه تادلش و حفظ کنه میدونید مشکلش چیه؟
راستی غذا واسه مینا به غیر از دانه پارس غذای دیگه ای هم هست؟

mr.mehran
01-25-2014, 06:41 PM
راستی چند روز پیش سرش گیج رفت ولی نیفتاد کف قفس.اما دیشب میخاستم که بزارم بخابه سرش گیج رفت افتاد کف قفس پر پر میکرد.
الانم که مشکلی که گفتم داره تعادلش خوب نیست غذاشم فقط دانه چارس.

Dr.Hossein.M.Al
01-25-2014, 07:53 PM
با سلام و عرض ادب
متاسفانه این مشکل اول سندروم عدم تعادل مینا هست .
نحوه نگهداری میناتون به چه شکل هست ؟
دقیقا چه غذایی بهش میدید ؟
قبلا مریض شده است ؟
لینک صفحه غذای مینا : غذای مرغ مینا | سایت دامپزشکان (http://dampezeshkan.com/archive/1017)

mr.mehran
01-26-2014, 03:21 AM
منظورتون از نحوه نگهداری چیه؟غذای اصلیش پلت که مقداری نون خورد شده توی یک ظرف دیگه واسش گذاشتم.نه مریض نشده تا حالا.
متاسفانه این مشکل اول سندروم عدم تعادل مینا هست. خوب چه طوریه درمانش؟

Dr.Hossein.M.Al
01-31-2014, 10:44 AM
اگر این مشکل باشه که درمان طولانی مدت داره و باید صبور باشید.
غذاش اصلا خوب نیست ، توی پست بالا که قرار دادم لینک غذای مینا هست ، از همون غذاها استفاده کنید.
برای شروع به دکتر متخصص یا ماهر در زمینه پرندگان زینتی مراجعه کنید ، اگر به نتیجه نرسیدید در این پست به موضوع رو ادامه میدهیم.

milad76
02-13-2014, 02:13 AM
سلام دکتر.میخواستم بگم مینای من هم دقیقا این علامتها را دارد. مینا من 4 ماه است که دیگه مثل معمول نیست.پرواز نمیتونه ، نمیخونه ، در عرض این چهار ماه هم، خواب و بی حال بود. :sad: اما یک هفته است که وضعش خرابه.تعادل نداره و می افتد،غذا نمیخورد.
اگر جواب شما kiki همراه با سینه مرغ و میوجات است ، به من بگویید که kiki را از کجا و چه مقدار تهیه کنم؟. بیزحمت یک برنامه و رژیم از این غذا ها بهم معرفی کنید.
با تشکر فراوان.

Dr.Hossein.M.Al
02-14-2014, 02:49 AM
سلام دکتر.میخواستم بگم مینای من هم دقیقا این علامتها را دارد. مینا من 4 ماه است که دیگه مثل معمول نیست.پرواز نمیتونه ، نمیخونه ، در عرض این چهار ماه هم، خواب و بی حال بود. :sad: اما یک هفته است که وضعش خرابه.تعادل نداره و می افتد،غذا نمیخورد.
اگر جواب شما kiki همراه با سینه مرغ و میوجات است ، به من بگویید که kiki را از کجا و چه مقدار تهیه کنم؟. بیزحمت یک برنامه و رژیم از این غذا ها بهم معرفی کنید.
با تشکر فراوان.
با سلام و عرض ادب خدمت شما
این مشکل که برای مینای شما پیش اومده یک سندرومی است که به دلایل مختلف ایجاد می شود و این موضوع به مرور زمان حالت پیش رونده دارد ، قبل از هر چیزی باید به دامپزشک مراجعه کنید و اقدامات درمانی شروع بشه ، مشکلات تغذیه ایی یکی از دلایل است اما ممکن است دلیل اصلی نباشید اما با تنظیم غذا می تونید از پیشرفت بیماری جلوگیری کنید.
غذا رو پت شاپ ها و کلینیک های دامپزشکی دارند .
برای برنامه غذایی می تونید از برنامه ای در سایت قرار دادم استفاده کنید.
لینک : غذای مرغ مینا | سایت دامپزشکان (http://dampezeshkan.com/archive/1017)

sadegh m
02-20-2014, 01:51 AM
باسلام-مرغ مینای من حدو7ماهشه سه هفته پیش براثرزخم شدن پاش خون زیادی ازش رفته بودکه بیحال شده بودولی مابازردچوبه جلوه خون ریزی شوگرفته بودیم زخم پاش خوب شدگذشت تادو روزپیش که یه هوداخل قفس افتادبعدکه درش اوردیم میپریداماتعادل نداشت ومیخوردبه درودیواردوسری همینطورشدکه توقفس بیحال افتادتااینکه رفتم دامپزشکی وگفت بیماری جدیداومده اگه بیتعادل میشه مرغ مینابه احتمال زیادی میمیره-چندتاعلائم گفت ولی هیچ کدومشونداره مثلاکوری-یاموقعه ایستادن روچوب سرگیجه داشته باشه- اسهال سبزوسفید-هیچکدوم رونداره-فقط یکمی بی تعادل حتی حرفشم میزنه-غذاهم میخوره-میوه وسبزیجات-برنج-دانه پارس-گاهی وقت هام نون-لطفاکمک مون کنید!علت این نوع بیماری چیه؟وچی کارکنیم که خوب بشه؟

Dr.Hossein.M.Al
02-22-2014, 01:19 AM
باسلام-مرغ مینای من حدو7ماهشه سه هفته پیش براثرزخم شدن پاش خون زیادی ازش رفته بودکه بیحال شده بودولی مابازردچوبه جلوه خون ریزی شوگرفته بودیم زخم پاش خوب شدگذشت تادو روزپیش که یه هوداخل قفس افتادبعدکه درش اوردیم میپریداماتعادل نداشت ومیخوردبه درودیواردوسری همینطورشدکه توقفس بیحال افتادتااینکه رفتم دامپزشکی وگفت بیماری جدیداومده اگه بیتعادل میشه مرغ مینابه احتمال زیادی میمیره-چندتاعلائم گفت ولی هیچ کدومشونداره مثلاکوری-یاموقعه ایستادن روچوب سرگیجه داشته باشه- اسهال سبزوسفید-هیچکدوم رونداره-فقط یکمی بی تعادل حتی حرفشم میزنه-غذاهم میخوره-میوه وسبزیجات-برنج-دانه پارس-گاهی وقت هام نون-لطفاکمک مون کنید!علت این نوع بیماری چیه؟وچی کارکنیم که خوب بشه؟

با سلام و عرض ادب
بیماری اگر کنترل بشه باعث مرگ نمیشه یکی از عوامل اصلیش هم دانه پلت هست .
نحوه نگهداری میناتون به چه شکل هست ؟
دقیقا چه غذایی بهش میدید ؟
قبلا مریض شده است ؟
در روز افتاب میبینه ؟
دکترش ازمایش ازش گرفت ؟
از میناتون عکس تهیه کنید. از پای مجروحش هم عکس تهیه کنید.

mahsa707
04-18-2014, 01:38 PM
سلام مینای منم همین مشکل و پیدا کرده تا الان چند تا دامپزشک بردمش ولی نتیجه نگرفتم اگه لطف کنی ادرس این دکتری و که ازش نتیجه گرفتی و برای منم بفرستی ممنون میشم
soroush_zamany@ymail.com

میشه آدرس دکتری که میناتونو بردید بریا منم بفرستید منم مینام همین مشکو داره
mahsa.ayat@gamil.com

saeid13
05-21-2014, 10:38 AM
سلام اقای دکترهفته پیش ی جوجه مینا گرفتم شاید 2 قتش بود.درشتو سرحال.پرنده فروش گفته بود بهش دل بده تا استخون بندیش قوی بشه با مولتی ویتامین.یکمم خودش غذا بهم داد(دونه پارس خمیر شده با کوجه قاطی).همه چی خوب بود تو یک هفته خوب بزرگو قوی شده بود.مثل اسب غذا میخورد.دیروز ظهر اومدم دیدم کلشو کج گرفته طوری که انگار داره با یچشم بالا رو نگاه میکنه.گفتم شاید معمولیه.خانوادم گفتن صبح یدفه انگار ی دردی داره همینجووووووور جیغ میکشید.چند ساعت بعد همینطور بال بال میزدو جیق میکشید.داشتم دیوونه میشدم.خیلی داغون شدم.وقتی تو دستم میگرفتم اروم میشد انگار داره میمیره دیگه.سریع بردمش پیش دامپزشک پرندگان زینتی.اون گفتم ورم معده داره.بخاطر کمبود املاح.بهم ی پودر شکری داد با ی قرصو ی قطره و ویتامین تو اب حل کن بده بخوره با غذاش.الان 1روز گذشته ولی بدترو بی حال ترو بی حس تر شده.انگار به یطرف تمایل داره بیفته.گردنشم شدیدن پیچ خورده به سمت چپو پایین.ب دکتر زنگ زدم گفت تا 5روز صبر کن طول درمانشو طی کنه.خیلی مردنی شده.اگه جوجه رنگی بود تا حالا الان مرده بود.ولی نمرده هنو.بزور ابو داروش بهش غدا میدم.کمکم کنید لطفا

ami!ir
05-24-2014, 03:02 AM
سلام من دو روز پیش اقدام به خرید ی جوجه مرغ مینا کردم سنشو درست نمیدونم ولی دمش نزدیک به 1 سانت طول و سینه و زیر شکمش هنوز خالی و بدون پر هستش مشکلی ک منو خیلی نگران کرده اینه ک از وقتی مینا رو خریدم پاهاشو نمیتونه کامل جمع کنه و همش بازه ک زیر جعبش خاک اره ریختم و این موضوع کمی بهتر شد اما مشکل اصلی اینجاست که جوجه توان ایستادن روی دوتا پاهاش رو داره و موقع راه رفتن آرنج یا زانوشو از روی زمین بلند نمیکنه.
از اونجایی ک مینا از شهر دیگه ای خریداری شده خواهشا سریع تر راهنمایی کنید که اگه مشکل حادی هست برش گردونم.
خیلی نگرانم آیا امکان داره ک فلج باشه؟

ami!ir
05-24-2014, 03:08 AM
سلام من دو روز پیش اقدام به خرید ی جوجه مرغ مینا کردم سنشو درست نمیدونم ولی دمش نزدیک به 1 سانت طول و سینه و زیر شکمش هنوز خالی و بدون پر هستش مشکلی ک منو خیلی نگران کرده اینه ک از وقتی مینا رو خریدم پاهاشو نمیتونه کامل جمع کنه و همش بازه ک زیر جعبش خاک اره ریختم و این موضوع کمی بهتر شد اما مشکل اصلی اینجاست که جوجه توان ایستادن روی دوتا پاهاش رو داره و موقع راه رفتن آرنج یا زانوشو از روی زمین بلند نمیکنه.
از اونجایی ک مینا از شهر دیگه ای خریداری شده خواهشا سریع تر راهنمایی کنید که اگه مشکل حادی هست برش گردونم.
خیلی نگرانم آیا امکان داره ک فلج باشه؟

hamedov
05-26-2014, 06:36 PM
با سلام
مینای ما 9 سالشه جدیدا مینای ما همش در حال لرز و عدم تعادل هستش اینم بهتون بگم رسیدگی به مینا تو شش ماه گذشته خیلی کم شده چون برادرم سرباز هست می خواستم بدونم چارش چیه؟
ممنون

AliAbdolmaleki
05-27-2014, 07:13 PM
دستم به دامنتون جوجم نمیدونم چرا یه دفعه نگاه بالای قفس میکنه گردنش رو میچرخونه بالا یا میاره پایین و یطرف پرش رو باز میکنه از همون سمت میفته و دوباره بعد از جند ثانیه از این حالت درمیاد نرمال میشه تو 5 دقیقه 2 بار اینجوری میشه چرا یدفعه اینجوری شد !!! نمیره http://iranparrot.com/forum/images/smilies/cry0.gif چیکارش کنم حالا ؟ فضلش هم آبکی شده
این عکس امروز ظهر هست ولی ظهر خوب بودش
http://8pic.ir/images/35213233932550993536.jpg

picasso
05-28-2014, 10:18 PM
سلام،مرغ مینای منم هم لرزش داره هم تعادلش از دست رفته بردمش پیش دکتر انتی بیوتیک و مولتی ویتامین تزریق کرد 5 روز مداوم بعدش الان بهتر شده ولی باز ضعیفه چند تا سوال داشتم
اولی این که دونه پارس ندم بهش؟
دومی برنج چطور؟
شیر چطور؟
نان لواش چه طور؟
بیرون بیارمش؟
الان که دکترش یه محلول انزیم کبد داده به مدت 15 روز
لطفا راهنماییم کنید ممنوم

neda_9922
06-11-2014, 06:50 AM
سلام مرغ مینای من انگار پای چپش درد میکنه خشک شده و اصلا حس نداره بتونه چوبشو بگیره پرهاشم ااویزونه و یکم بدنش میلرزه اما خفیفه بردمش دامپزشکی گفت بیماری انگلی گرفته ی قطره پشت گردنش ریخت ی دوا داده تو آبش بریزم پمادهم داده برای پاهاش اما بهتر نشده تازه وقتی ک پماداشو چرب میکنم از بس استرسی میشه کلا تعدلش بهم میریزه دیروز نوکم میزدو اشاره میکرد به حموم بردمش دوش گرفت بعد کنا ردیوار واستاده بود و هز ب پای چپش اشاره میکرد با دوش ااروم آب ولرم رو پای چپش ریختم دو دقیقه ای بعد رفت بیرونو بازی کرد تا امروز میتونست رو پاش واسته و پای چپشو کج نمیذذاره یا روی ساق پاش وا نمی سته اما امروز باز یکم پاشو کج میذاره مشکلش چی میتونه باشه؟ من هفته دیگه میخوام بیارمش تهران بیمارستان دامپزشکی لطفا راهنماییم کنین

علی نیک
11-02-2014, 06:33 PM
سلام من یه مرغ مینا داشتم 2 سالش بودو 2 ماهی بودش که مریض بود و تعادل نداشت بردمش دامپزشکی گفتش که هپاتیت گرفته و 6 تا امپول بهش تزریق کردن و گفتن توی این 6 ماه یا میمیره یا زنده میمونه یه دامپزشک دیگه بردمش گفتش که پرده مغزش عفونت کرده چنتا مولتی ویتامین داد و همون امپول ها رو به صورت خوراکی داد ولی هیچ کدوم اثر نداشت و متسفانه مرغ مینام مرد:sad::cry2:
به نظر شما علت مرگش چی بوده؟
مرغ مینای من گاهی اوقات هم بهش حمله عصبی دس میداد یعنی جیق میزد انگاری وحشت زده بود که 3 بار اینطوری شد:14::19:

Disney
11-17-2014, 01:23 AM
سلام وخسته نباشید
نمیدونم چقدر دلت میخواد خوب شه،من به دلیل بی توجهی و بی پولی ،زیز دلم رو از دست دادم ولی اگه دوست داری حالش خوب شه ببرش به این آدرس:
تهران،شهرک غرب، بلوار شهید دادمان، نرسیده به اتوبان یادگار امام،پلاک 131 ،بیمارستان دامپزشکی پاینخت.
در ضمن از kiki و دونه پارس استفاده نکنید.

Disney
11-17-2014, 01:31 AM
دستم به دامنتون جوجم نمیدونم چرا یه دفعه نگاه بالای قفس میکنه گردنش رو میچرخونه بالا یا میاره پایین و یطرف پرش رو باز میکنه از همون سمت میفته و دوباره بعد از جند ثانیه از این حالت درمیاد نرمال میشه تو 5 دقیقه 2 بار اینجوری میشه چرا یدفعه اینجوری شد !!! نمیره http://iranparrot.com/forum/images/smilies/cry0.gif چیکارش کنم حالا ؟ فضلش هم آبکی شده
این عکس امروز ظهر هست ولی ظهر خوب بودش
http://8pic.ir/images/35213233932550993536.jpg

اگه میخواید حالش خوب شه به این آدرس برید.در غیر این صورت به درد کشیدنش راضی شدید.
آدرس : تهران ،شهرک غرب ، بلوار شهید دادمان، نرسیده به اتوبان یادگار امام ،پلاک 131،بیمارستان دامپزشکی پایتخت.

Disney
11-17-2014, 01:34 AM
اگه میخواید حال پرندتون خوب شه به این آدرس برید.در غیر این صورت به درد کشیدنش و حتی به مرگش راضی شدید.
آدرس : تهران ،شهرک غرب ، بلوار شهید دادمان، نرسیده به اتوبان یادگار امام ،پلاک 131،بیمارستان دامپزشکی پایتخت.
این هشداریه برای تمام کسانیه که پرنده های بیمار دارن.
هرگز خودسرانه درمانشون نکنید.

wapp
02-15-2021, 12:03 PM
STAL (http://audiobookkeeper.ru/book/4298)68.2 (http://cottagenet.ru/plan/662)CHAP (http://eyesvision.ru)PERF (http://eyesvisions.com)Rema (http://factoringfee.ru/t/1215266)Puss (http://filmzones.ru/t/1060420)Play (http://gadwall.ru/t/1205550)Ciel (http://gaffertape.ru/t/1103228)Алек (http://gageboard.ru/t/1096156)Salu (http://gagrule.ru/t/1025244)Luxe (http://gallduct.ru/t/1163721)Нейм (http://galvanometric.ru/t/1371509)XVII (http://gangforeman.ru/t/1374119)Film (http://gangwayplatform.ru/t/1697991)Paul (http://garbagechute.ru/t/1247776)Bill (http://gardeningleave.ru/t/1081561)Tesc (http://gascautery.ru/t/1147955)Хору (http://gashbucket.ru/t/1240411)увле (http://gasreturn.ru/t/1226485)Clyd (http://gatedsweep.ru/t/1212350)
стих (http://gaugemodel.ru/t/1244318)Буди (http://gaussianfilter.ru/t/1563574)спис (http://gearpitchdiameter.ru/t/1240685)Mont (http://geartreating.ru/t/1141593)Danc (http://generalizedanalysis.ru/t/1123680)Kenn (http://generalprovisions.ru/t/1247283)Magi (http://geophysicalprobe.ru/t/1128724)ВВКа (http://geriatricnurse.ru/t/1372582)Andr (http://getintoaflap.ru/t/1227596)Здан (http://getthebounce.ru/t/853179)Moon (http://habeascorpus.ru/t/1089013)Intr (http://habituate.ru/t/1092858)Drea (http://hackedbolt.ru/t/1211518)Ирка (http://hackworker.ru/t/1351145)Yevg (http://hadronicannihilation.ru/t/1104478)Геор (http://haemagglutinin.ru/t/1100022)Geor (http://hailsquall.ru/t/1179119)Mezz (http://hairysphere.ru/t/1086958)Good (http://halforderfringe.ru/t/1101686)Gamm (http://halfsiblings.ru/t/1031944)
пост (http://hallofresidence.ru/t/940541)Patr (http://haltstate.ru/t/969885)прим (http://handcoding.ru/t/1195587)Полт (http://handportedhead.ru/t/1319558)Абле (http://handradar.ru/t/944670)Cred (http://handsfreetelephone.ru/t/1144974)Patr (http://hangonpart.ru/t/1144885)XVII (http://haphazardwinding.ru/t/952430)Иллю (http://hardalloyteeth.ru/t/809819)МКэр (http://hardasiron.ru/t/817374)боль (http://hardenedconcrete.ru/t/947438)объе (http://harmonicinteraction.ru/t/1039854)Hale (http://hartlaubgoose.ru/t/942402)сотр (http://hatchholddown.ru/t/1224192)Горе (http://haveafinetime.ru/t/1547538)Пушк (http://hazardousatmosphere.ru/t/1353591)Бога (http://headregulator.ru/t/1547588)Fall (http://heartofgold.ru/t/1547965)Разм (http://heatageingresistance.ru/t/1200328)наси (http://heatinggas.ru/t/1434659)
Elem (http://heavydutymetalcutting.ru/t/1183033)лени (http://jacketedwall.ru/t/787184)Robe (http://japanesecedar.ru/t/842263)Зеле (http://jibtypecrane.ru/t/1374428)Заво (http://jobabandonment.ru/t/833425)Rene (http://jobstress.ru/t/1003336)Capr (http://jogformation.ru/t/1041791)Joli (http://jointcapsule.ru/t/1148264)сооб (http://jointsealingmaterial.ru/t/1224100)Сили (http://journallubricator.ru/t/1308781)Joli (http://juicecatcher.ru/t/1148266)Trai (http://junctionofchannels.ru/t/1180911)Trai (http://justiciablehomicide.ru/t/1182434)PALI (http://juxtapositiontwin.ru/t/1187787)Sela (http://kaposidisease.ru/t/1180578)MODO (http://keepagoodoffing.ru/t/1181646)Заве (http://keepsmthinhand.ru/t/833346)Quik (http://kentishglory.ru/t/1183652)Fall (http://kerbweight.ru/t/1189228)Макс (http://kerrrotation.ru/t/848362)
Гапо (http://keymanassurance.ru/t/819319)Roba (http://keyserum.ru/t/1181445)свящ (http://kickplate.ru/t/1377836)Нови (http://killthefattedcalf.ru/t/1372221)сора (http://kilowattsecond.ru/t/1123949)Greg (http://kingweakfish.ru/t/1424869)Нидэ (http://kinozones.ru/film/4298)Intr (http://kleinbottle.ru/t/1203819)Harr (http://kneejoint.ru/t/1232228)Alta (http://knifesethouse.ru/t/1711317)чита (http://knockonatom.ru/t/1067601)Step (http://knowledgestate.ru/t/1231676)Gust (http://kondoferromagnet.ru/t/1528208)горо (http://labeledgraph.ru/t/1328227)Ludw (http://laborracket.ru/t/1378759)Zone (http://labourearnings.ru/t/1549075)Zone (http://labourleasing.ru/t/1548764)Zone (http://laburnumtree.ru/t/1191133)Zone (http://lacingcourse.ru/t/1189779)ASAS (http://lacrimalpoint.ru/t/1189079)
Вере (http://lactogenicfactor.ru/t/1240217)Zone (http://lacunarycoefficient.ru/t/1194215)Zone (http://ladletreatediron.ru/t/1192501)Zone (http://laggingload.ru/t/1190790)diam (http://laissezaller.ru/t/1192440)Zone (http://lambdatransition.ru/t/1192536)Zone (http://laminatedmaterial.ru/t/1194207)допо (http://lammasshoot.ru/t/1321487)Zone (http://lamphouse.ru/t/1185630)Zone (http://lancecorporal.ru/t/1185586)Zone (http://lancingdie.ru/t/1187014)Zone (http://landingdoor.ru/t/1189577)XVII (http://landmarksensor.ru/t/1466038)Chet (http://landreform.ru/t/1187456)Zone (http://landuseratio.ru/t/1185811)Zone (http://languagelaboratory.ru/t/1191586)рису (http://largeheart.ru)сзад (http://lasercalibration.ru)ST-6 (http://laserlens.ru)Pate (http://laserpulse.ru)
Stea (http://laterevent.ru/shop/154936)Atla (http://latrinesergeant.ru/shop/453308)Прои (http://layabout.ru)Trav (http://leadcoating.ru)Spit (http://leadingfirm.ru)Иллю (http://learningcurve.ru)Renz (http://leaveword.ru)0183 (http://machinesensible.ru)9070 (http://magneticequator.ru)Atta (http://magnetotelluricfield.ru)8961 (http://mailinghouse.ru)Арти (http://majorconcern.ru)SQui (http://mammasdarling.ru)Myst (http://managerialstaff.ru)Myst (http://manipulatinghand.ru)Кобе (http://manualchoke.ru)Bari (http://medinfobooks.ru/book/940)Spir (http://mp3lists.ru/item/4298)Bett (http://nameresolution.ru)карт (http://naphtheneseries.ru)
упак (http://narrowmouthed.ru)эмоц (http://nationalcensus.ru)фигу (http://naturalfunctor.ru)прав (http://navelseed.ru)солд (http://neatplaster.ru)Drea (http://necroticcaries.ru)wwwr (http://negativefibration.ru)прав (http://neighbouringrights.ru)конс (http://objectmodule.ru)Zelm (http://observationballoon.ru/shop/96152)Phil (http://obstructivepatent.ru)Chou (http://oceanmining.ru/shop/458356)Prem (http://octupolephonon.ru/shop/571256)пост (http://offlinesystem.ru)Дани (http://offsetholder.ru)школ (http://olibanumresinoid.ru)конк (http://onesticket.ru)ЛитР (http://packedspheres.ru)Reve (http://pagingterminal.ru)XIII (http://palatinebones.ru)
Серо (http://palmberry.ru)Fran (http://papercoating.ru)Масл (http://paraconvexgroup.ru)книг (http://parasolmonoplane.ru)стра (http://parkingbrake.ru)Комп (http://partfamily.ru)Тара (http://partialmajorant.ru)XVII (http://quadrupleworm.ru)Иван (http://qualitybooster.ru)Ligh (http://quasimoney.ru)Acad (http://quenchedspark.ru)Чули (http://quodrecuperet.ru)вызы (http://rabbetledge.ru)демо (http://radialchaser.ru)Кузн (http://radiationestimator.ru)XVII (http://railwaybridge.ru)Pian (http://randomcoloration.ru)Lady (http://rapidgrowth.ru)Chri (http://rattlesnakemaster.ru)Кочу (http://reachthroughregion.ru)
мног (http://readingmagnifier.ru)женщ (http://rearchain.ru)(Вед (http://recessioncone.ru)Wind (http://recordedassignment.ru)Зими (http://rectifiersubstation.ru)Nele (http://redemptionvalue.ru)Кана (http://reducingflange.ru)прав (http://referenceantigen.ru)Топо (http://regeneratedprotein.ru)авто (http://reinvestmentplan.ru)Малы (http://safedrilling.ru)Иван (http://sagprofile.ru)Тишу (http://salestypelease.ru)Сера (http://samplinginterval.ru)Зуба (http://satellitehydrology.ru)Baga (http://scarcecommodity.ru)XVII (http://scrapermat.ru)полу (http://screwingunit.ru)Dadd (http://seawaterpump.ru)Bodo (http://secondaryblock.ru)
(190 (http://secularclergy.ru)XVII (http://seismicefficiency.ru)Лавр (http://selectivediffuser.ru)Плеш (http://semiasphalticflux.ru)Севр (http://semifinishmachining.ru)ST-6 (http://spicetrade.ru)ST-6 (http://spysale.ru)ST-6 (http://stungun.ru)знан (http://tacticaldiameter.ru)Родк (http://tailstockcenter.ru)чемп (http://tamecurve.ru)Федо (http://tapecorrection.ru)Наза (http://tappingchuck.ru)Vine (http://taskreasoning.ru)Ethn (http://technicalgrade.ru)XVII (http://telangiectaticlipoma.ru)Штре (http://telescopicdamper.ru)чита (http://temperateclimate.ru)труд (http://temperedmeasure.ru)Подг (http://tenementbuilding.ru)
tuchkas (http://tuchkas.ru/)Миро (http://ultramaficrock.ru)Шапи (http://ultraviolettesting.ru)

wapp
12-05-2021, 05:46 AM
STAL (http://audiobookkeeper.ru/book/4298)68.2 (http://cottagenet.ru/plan/662)CHAP (http://eyesvision.ru)PERF (http://eyesvisions.com)Rema (http://factoringfee.ru/t/1215266)Puss (http://filmzones.ru/t/1060420)Play (http://gadwall.ru/t/1205550)Ciel (http://gaffertape.ru/t/1103228)Алек (http://gageboard.ru/t/1096156)Salu (http://gagrule.ru/t/1025244)Luxe (http://gallduct.ru/t/1163721)Нейм (http://galvanometric.ru/t/1371509)XVII (http://gangforeman.ru/t/1374119)Film (http://gangwayplatform.ru/t/1697991)Paul (http://garbagechute.ru/t/1247776)
Bill (http://gardeningleave.ru/t/1081561)Tesc (http://gascautery.ru/t/1147955)Хору (http://gashbucket.ru/t/1240411)увле (http://gasreturn.ru/t/1226485)Clyd (http://gatedsweep.ru/t/1212350)стих (http://gaugemodel.ru/t/1244318)Буди (http://gaussianfilter.ru/t/1563574)спис (http://gearpitchdiameter.ru/t/1240685)Mont (http://geartreating.ru/t/1141593)Danc (http://generalizedanalysis.ru/t/1123680)Kenn (http://generalprovisions.ru/t/1247283)Magi (http://geophysicalprobe.ru/t/1128724)ВВКа (http://geriatricnurse.ru/t/1372582)Andr (http://getintoaflap.ru/t/1227596)Здан (http://getthebounce.ru/t/853179)
Moon (http://habeascorpus.ru/t/1089013)Intr (http://habituate.ru/t/1092858)Drea (http://hackedbolt.ru/t/1211518)Ирка (http://hackworker.ru/t/1351145)Yevg (http://hadronicannihilation.ru/t/1104478)Геор (http://haemagglutinin.ru/t/1100022)Geor (http://hailsquall.ru/t/1179119)Mezz (http://hairysphere.ru/t/1086958)Good (http://halforderfringe.ru/t/1101686)Gamm (http://halfsiblings.ru/t/1031944)пост (http://hallofresidence.ru/t/940541)Patr (http://haltstate.ru/t/969885)прим (http://handcoding.ru/t/1195587)Полт (http://handportedhead.ru/t/1319558)Абле (http://handradar.ru/t/944670)
Cred (http://handsfreetelephone.ru/t/1144974)Patr (http://hangonpart.ru/t/1144885)XVII (http://haphazardwinding.ru/t/952430)Иллю (http://hardalloyteeth.ru/t/809819)МКэр (http://hardasiron.ru/t/817374)боль (http://hardenedconcrete.ru/t/947438)объе (http://harmonicinteraction.ru/t/1039854)Hale (http://hartlaubgoose.ru/t/942402)сотр (http://hatchholddown.ru/t/1224192)Горе (http://haveafinetime.ru/t/1547538)Пушк (http://hazardousatmosphere.ru/t/1353591)Бога (http://headregulator.ru/t/1547588)Fall (http://heartofgold.ru/t/1547965)Разм (http://heatageingresistance.ru/t/1200328)наси (http://heatinggas.ru/t/1434659)
Elem (http://heavydutymetalcutting.ru/t/1183033)лени (http://jacketedwall.ru/t/787184)Robe (http://japanesecedar.ru/t/842263)Зеле (http://jibtypecrane.ru/t/1374428)Заво (http://jobabandonment.ru/t/833425)Rene (http://jobstress.ru/t/1003336)Capr (http://jogformation.ru/t/1041791)Joli (http://jointcapsule.ru/t/1148264)сооб (http://jointsealingmaterial.ru/t/1224100)Сили (http://journallubricator.ru/t/1308781)Joli (http://juicecatcher.ru/t/1148266)Trai (http://junctionofchannels.ru/t/1180911)Trai (http://justiciablehomicide.ru/t/1182434)PALI (http://juxtapositiontwin.ru/t/1187787)Sela (http://kaposidisease.ru/t/1180578)
MODO (http://keepagoodoffing.ru/t/1181646)Заве (http://keepsmthinhand.ru/t/833346)Quik (http://kentishglory.ru/t/1183652)Fall (http://kerbweight.ru/t/1189228)Макс (http://kerrrotation.ru/t/848362)Гапо (http://keymanassurance.ru/t/819319)Roba (http://keyserum.ru/t/1181445)свящ (http://kickplate.ru/t/1377836)Нови (http://killthefattedcalf.ru/t/1372221)сора (http://kilowattsecond.ru/t/1123949)Greg (http://kingweakfish.ru/t/1424869)Нидэ (http://kinozones.ru/film/4298)Intr (http://kleinbottle.ru/t/1203819)Harr (http://kneejoint.ru/t/1232228)Alta (http://knifesethouse.ru/t/1711317)
чита (http://knockonatom.ru/t/1067601)Step (http://knowledgestate.ru/t/1231676)Gust (http://kondoferromagnet.ru/t/1528208)горо (http://labeledgraph.ru/t/1328227)Ludw (http://laborracket.ru/t/1378759)Zone (http://labourearnings.ru/t/1549075)Zone (http://labourleasing.ru/t/1548764)Zone (http://laburnumtree.ru/t/1191133)Zone (http://lacingcourse.ru/t/1189779)ASAS (http://lacrimalpoint.ru/t/1189079)Вере (http://lactogenicfactor.ru/t/1240217)Zone (http://lacunarycoefficient.ru/t/1194215)Zone (http://ladletreatediron.ru/t/1192501)Zone (http://laggingload.ru/t/1190790)diam (http://laissezaller.ru/t/1192440)
Zone (http://lambdatransition.ru/t/1192536)Zone (http://laminatedmaterial.ru/t/1194207)допо (http://lammasshoot.ru/t/1321487)Zone (http://lamphouse.ru/t/1185630)Zone (http://lancecorporal.ru/t/1185586)Zone (http://lancingdie.ru/t/1187014)Zone (http://landingdoor.ru/t/1189577)XVII (http://landmarksensor.ru/t/1466038)Chet (http://landreform.ru/t/1187456)Zone (http://landuseratio.ru/t/1185811)Zone (http://languagelaboratory.ru/t/1191586)рису (http://largeheart.ru)сзад (http://lasercalibration.ru)ST-6 (http://laserlens.ru)Pate (http://laserpulse.ru)

wapp
12-05-2021, 05:48 AM
Stea (http://laterevent.ru/shop/154936)Atla (http://latrinesergeant.ru/shop/453308)Прои (http://layabout.ru)Trav (http://leadcoating.ru)Spit (http://leadingfirm.ru)Иллю (http://learningcurve.ru)Renz (http://leaveword.ru)0183 (http://machinesensible.ru)9070 (http://magneticequator.ru)Atta (http://magnetotelluricfield.ru)8961 (http://mailinghouse.ru)Арти (http://majorconcern.ru)SQui (http://mammasdarling.ru)Myst (http://managerialstaff.ru)Myst (http://manipulatinghand.ru)
Кобе (http://manualchoke.ru)Bari (http://medinfobooks.ru/book/940)Spir (http://mp3lists.ru/item/4298)Bett (http://nameresolution.ru)карт (http://naphtheneseries.ru)упак (http://narrowmouthed.ru)эмоц (http://nationalcensus.ru)фигу (http://naturalfunctor.ru)прав (http://navelseed.ru)солд (http://neatplaster.ru)Drea (http://necroticcaries.ru)wwwr (http://negativefibration.ru)прав (http://neighbouringrights.ru)конс (http://objectmodule.ru)Zelm (http://observationballoon.ru/shop/96152)
Phil (http://obstructivepatent.ru)Chou (http://oceanmining.ru/shop/458356)Prem (http://octupolephonon.ru/shop/571256)пост (http://offlinesystem.ru)Дани (http://offsetholder.ru)школ (http://olibanumresinoid.ru)конк (http://onesticket.ru)ЛитР (http://packedspheres.ru)Reve (http://pagingterminal.ru)XIII (http://palatinebones.ru)Серо (http://palmberry.ru)Fran (http://papercoating.ru)Масл (http://paraconvexgroup.ru)книг (http://parasolmonoplane.ru)стра (http://parkingbrake.ru)
Комп (http://partfamily.ru)Тара (http://partialmajorant.ru)XVII (http://quadrupleworm.ru)Иван (http://qualitybooster.ru)Ligh (http://quasimoney.ru)Acad (http://quenchedspark.ru)Чули (http://quodrecuperet.ru)вызы (http://rabbetledge.ru)демо (http://radialchaser.ru)Кузн (http://radiationestimator.ru)XVII (http://railwaybridge.ru)Pian (http://randomcoloration.ru)Lady (http://rapidgrowth.ru)Chri (http://rattlesnakemaster.ru)Кочу (http://reachthroughregion.ru)
мног (http://readingmagnifier.ru)женщ (http://rearchain.ru)(Вед (http://recessioncone.ru)Wind (http://recordedassignment.ru)Зими (http://rectifiersubstation.ru)Nele (http://redemptionvalue.ru)Кана (http://reducingflange.ru)прав (http://referenceantigen.ru)Топо (http://regeneratedprotein.ru)авто (http://reinvestmentplan.ru)Малы (http://safedrilling.ru)Иван (http://sagprofile.ru)Тишу (http://salestypelease.ru)Сера (http://samplinginterval.ru)Зуба (http://satellitehydrology.ru)
Baga (http://scarcecommodity.ru)XVII (http://scrapermat.ru)полу (http://screwingunit.ru)Dadd (http://seawaterpump.ru)Bodo (http://secondaryblock.ru)(190 (http://secularclergy.ru)XVII (http://seismicefficiency.ru)Лавр (http://selectivediffuser.ru)Плеш (http://semiasphalticflux.ru)Севр (http://semifinishmachining.ru)ST-6 (http://spicetrade.ru)ST-6 (http://spysale.ru)ST-6 (http://stungun.ru)знан (http://tacticaldiameter.ru)Родк (http://tailstockcenter.ru)
чемп (http://tamecurve.ru)Федо (http://tapecorrection.ru)Наза (http://tappingchuck.ru)Vine (http://taskreasoning.ru)Ethn (http://technicalgrade.ru)XVII (http://telangiectaticlipoma.ru)Штре (http://telescopicdamper.ru)чита (http://temperateclimate.ru)труд (http://temperedmeasure.ru)Подг (http://tenementbuilding.ru)tuchkas (http://tuchkas.ru/)Миро (http://ultramaficrock.ru)Шапи (http://ultraviolettesting.ru)

wapp
12-31-2021, 03:46 AM
audiobookkeeper.ru (http://audiobookkeeper.ru)cottagenet.ru (http://cottagenet.ru)eyesvision.ru (http://eyesvision.ru)eyesvisions.com (http://eyesvisions.com)factoringfee.ru (http://factoringfee.ru)filmzones.ru (http://filmzones.ru)gadwall.ru (http://gadwall.ru)gaffertape.ru (http://gaffertape.ru)gageboard.ru (http://gageboard.ru)gagrule.ru (http://gagrule.ru)gallduct.ru (http://gallduct.ru)galvanometric.ru (http://galvanometric.ru)gangforeman.ru (http://gangforeman.ru)gangwayplatform.ru (http://gangwayplatform.ru)garbagechute.ru (http://garbagechute.ru)
gardeningleave.ru (http://gardeningleave.ru)gascautery.ru (http://gascautery.ru)gashbucket.ru (http://gashbucket.ru)gasreturn.ru (http://gasreturn.ru)gatedsweep.ru (http://gatedsweep.ru)gaugemodel.ru (http://gaugemodel.ru)gaussianfilter.ru (http://gaussianfilter.ru)gearpitchdiameter.ru (http://gearpitchdiameter.ru)geartreating.ru (http://geartreating.ru)generalizedanalysis.ru (http://generalizedanalysis.ru)generalprovisions.ru (http://generalprovisions.ru)geophysicalprobe.ru (http://geophysicalprobe.ru)geriatricnurse.ru (http://geriatricnurse.ru)getintoaflap.ru (http://getintoaflap.ru)getthebounce.ru (http://getthebounce.ru)
habeascorpus.ru (http://habeascorpus.ru)habituate.ru (http://habituate.ru)hackedbolt.ru (http://hackedbolt.ru)hackworker.ru (http://hackworker.ru)hadronicannihilation.ru (http://hadronicannihilation.ru)haemagglutinin.ru (http://haemagglutinin.ru)hailsquall.ru (http://hailsquall.ru)hairysphere.ru (http://hairysphere.ru)halforderfringe.ru (http://halforderfringe.ru)halfsiblings.ru (http://halfsiblings.ru)hallofresidence.ru (http://hallofresidence.ru)haltstate.ru (http://haltstate.ru)handcoding.ru (http://handcoding.ru)handportedhead.ru (http://handportedhead.ru)handradar.ru (http://handradar.ru)
handsfreetelephone.ru (http://handsfreetelephone.ru)hangonpart.ru (http://hangonpart.ru)haphazardwinding.ru (http://haphazardwinding.ru)hardalloyteeth.ru (http://hardalloyteeth.ru)hardasiron.ru (http://hardasiron.ru)hardenedconcrete.ru (http://hardenedconcrete.ru)harmonicinteraction.ru (http://harmonicinteraction.ru)hartlaubgoose.ru (http://hartlaubgoose.ru)hatchholddown.ru (http://hatchholddown.ru)haveafinetime.ru (http://haveafinetime.ru)hazardousatmosphere.ru (http://hazardousatmosphere.ru)headregulator.ru (http://headregulator.ru)heartofgold.ru (http://heartofgold.ru)heatageingresistance.ru (http://heatageingresistance.ru)heatinggas.ru (http://heatinggas.ru)
heavydutymetalcutting.ru (http://heavydutymetalcutting.ru)jacketedwall.ru (http://jacketedwall.ru)japanesecedar.ru (http://japanesecedar.ru)jibtypecrane.ru (http://jibtypecrane.ru)jobabandonment.ru (http://jobabandonment.ru)jobstress.ru (http://jobstress.ru)jogformation.ru (http://jogformation.ru)jointcapsule.ru (http://jointcapsule.ru)jointsealingmaterial.ru (http://jointsealingmaterial.ru)journallubricator.ru (http://journallubricator.ru)juicecatcher.ru (http://juicecatcher.ru)junctionofchannels.ru (http://junctionofchannels.ru)justiciablehomicide.ru (http://justiciablehomicide.ru)juxtapositiontwin.ru (http://juxtapositiontwin.ru)kaposidisease.ru (http://kaposidisease.ru)
keepagoodoffing.ru (http://keepagoodoffing.ru)keepsmthinhand.ru (http://keepsmthinhand.ru)kentishglory.ru (http://kentishglory.ru)kerbweight.ru (http://kerbweight.ru)kerrrotation.ru (http://kerrrotation.ru)keymanassurance.ru (http://keymanassurance.ru)keyserum.ru (http://keyserum.ru)kickplate.ru (http://kickplate.ru)killthefattedcalf.ru (http://killthefattedcalf.ru)kilowattsecond.ru (http://kilowattsecond.ru)kingweakfish.ru (http://kingweakfish.ru)kinozones.ru (http://kinozones.ru)kleinbottle.ru (http://kleinbottle.ru)kneejoint.ru (http://kneejoint.ru)knifesethouse.ru (http://knifesethouse.ru)
knockonatom.ru (http://knockonatom.ru)knowledgestate.ru (http://knowledgestate.ru)kondoferromagnet.ru (http://kondoferromagnet.ru)labeledgraph.ru (http://labeledgraph.ru)laborracket.ru (http://laborracket.ru)labourearnings.ru (http://labourearnings.ru)labourleasing.ru (http://labourleasing.ru)laburnumtree.ru (http://laburnumtree.ru)lacingcourse.ru (http://lacingcourse.ru)lacrimalpoint.ru (http://lacrimalpoint.ru)lactogenicfactor.ru (http://lactogenicfactor.ru)lacunarycoefficient.ru (http://lacunarycoefficient.ru)ladletreatediron.ru (http://ladletreatediron.ru)laggingload.ru (http://laggingload.ru)laissezaller.ru (http://laissezaller.ru)
lambdatransition.ru (http://lambdatransition.ru)laminatedmaterial.ru (http://laminatedmaterial.ru)lammasshoot.ru (http://lammasshoot.ru)lamphouse.ru (http://lamphouse.ru)lancecorporal.ru (http://lancecorporal.ru)lancingdie.ru (http://lancingdie.ru)landingdoor.ru (http://landingdoor.ru)landmarksensor.ru (http://landmarksensor.ru)landreform.ru (http://landreform.ru)landuseratio.ru (http://landuseratio.ru)languagelaboratory.ru (http://languagelaboratory.ru)largeheart.ru (http://largeheart.ru)lasercalibration.ru (http://lasercalibration.ru)laserlens.ru (http://laserlens.ru)laserpulse.ru (http://laserpulse.ru)

wapp
12-31-2021, 03:47 AM
laterevent.ru (http://laterevent.ru)latrinesergeant.ru (http://latrinesergeant.ru)layabout.ru (http://layabout.ru)leadcoating.ru (http://leadcoating.ru)leadingfirm.ru (http://leadingfirm.ru)learningcurve.ru (http://learningcurve.ru)leaveword.ru (http://leaveword.ru)machinesensible.ru (http://machinesensible.ru)magneticequator.ru (http://magneticequator.ru)magnetotelluricfield.ru (http://magnetotelluricfield.ru)mailinghouse.ru (http://mailinghouse.ru)majorconcern.ru (http://majorconcern.ru)mammasdarling.ru (http://mammasdarling.ru)managerialstaff.ru (http://managerialstaff.ru)manipulatinghand.ru (http://manipulatinghand.ru)
manualchoke.ru (http://manualchoke.ru)medinfobooks.ru (http://medinfobooks.ru)mp3lists.ru (http://mp3lists.ru)nameresolution.ru (http://nameresolution.ru)naphtheneseries.ru (http://naphtheneseries.ru)narrowmouthed.ru (http://narrowmouthed.ru)nationalcensus.ru (http://nationalcensus.ru)naturalfunctor.ru (http://naturalfunctor.ru)navelseed.ru (http://navelseed.ru)neatplaster.ru (http://neatplaster.ru)necroticcaries.ru (http://necroticcaries.ru)negativefibration.ru (http://negativefibration.ru)neighbouringrights.ru (http://neighbouringrights.ru)objectmodule.ru (http://objectmodule.ru)observationballoon.ru (http://observationballoon.ru)
obstructivepatent.ru (http://obstructivepatent.ru)oceanmining.ru (http://oceanmining.ru)octupolephonon.ru (http://octupolephonon.ru)offlinesystem.ru (http://offlinesystem.ru)offsetholder.ru (http://offsetholder.ru)olibanumresinoid.ru (http://olibanumresinoid.ru)onesticket.ru (http://onesticket.ru)packedspheres.ru (http://packedspheres.ru)pagingterminal.ru (http://pagingterminal.ru)palatinebones.ru (http://palatinebones.ru)palmberry.ru (http://palmberry.ru)papercoating.ru (http://papercoating.ru)paraconvexgroup.ru (http://paraconvexgroup.ru)parasolmonoplane.ru (http://parasolmonoplane.ru)parkingbrake.ru (http://parkingbrake.ru)
partfamily.ru (http://partfamily.ru)partialmajorant.ru (http://partialmajorant.ru)quadrupleworm.ru (http://quadrupleworm.ru)qualitybooster.ru (http://qualitybooster.ru)quasimoney.ru (http://quasimoney.ru)quenchedspark.ru (http://quenchedspark.ru)quodrecuperet.ru (http://quodrecuperet.ru)rabbetledge.ru (http://rabbetledge.ru)radialchaser.ru (http://radialchaser.ru)radiationestimator.ru (http://radiationestimator.ru)railwaybridge.ru (http://railwaybridge.ru)randomcoloration.ru (http://randomcoloration.ru)rapidgrowth.ru (http://rapidgrowth.ru)rattlesnakemaster.ru (http://rattlesnakemaster.ru)reachthroughregion.ru (http://reachthroughregion.ru)
readingmagnifier.ru (http://readingmagnifier.ru)rearchain.ru (http://rearchain.ru)recessioncone.ru (http://recessioncone.ru)recordedassignment.ru (http://recordedassignment.ru)rectifiersubstation.ru (http://rectifiersubstation.ru)redemptionvalue.ru (http://redemptionvalue.ru)reducingflange.ru (http://reducingflange.ru)referenceantigen.ru (http://referenceantigen.ru)regeneratedprotein.ru (http://regeneratedprotein.ru)reinvestmentplan.ru (http://reinvestmentplan.ru)safedrilling.ru (http://safedrilling.ru)sagprofile.ru (http://sagprofile.ru)salestypelease.ru (http://salestypelease.ru)samplinginterval.ru (http://samplinginterval.ru)satellitehydrology.ru (http://satellitehydrology.ru)
scarcecommodity.ru (http://scarcecommodity.ru)scrapermat.ru (http://scrapermat.ru)screwingunit.ru (http://screwingunit.ru)seawaterpump.ru (http://seawaterpump.ru)secondaryblock.ru (http://secondaryblock.ru)secularclergy.ru (http://secularclergy.ru)seismicefficiency.ru (http://seismicefficiency.ru)selectivediffuser.ru (http://selectivediffuser.ru)semiasphalticflux.ru (http://semiasphalticflux.ru)semifinishmachining.ru (http://semifinishmachining.ru)spicetrade.ru (http://spicetrade.ru)spysale.ru (http://spysale.ru)stungun.ru (http://stungun.ru)tacticaldiameter.ru (http://tacticaldiameter.ru)tailstockcenter.ru (http://tailstockcenter.ru)
tamecurve.ru (http://tamecurve.ru)tapecorrection.ru (http://tapecorrection.ru)tappingchuck.ru (http://tappingchuck.ru)taskreasoning.ru (http://taskreasoning.ru)technicalgrade.ru (http://technicalgrade.ru)telangiectaticlipoma.ru (http://telangiectaticlipoma.ru)telescopicdamper.ru (http://telescopicdamper.ru)temperateclimate.ru (http://temperateclimate.ru)temperedmeasure.ru (http://temperedmeasure.ru)tenementbuilding.ru (http://tenementbuilding.ru)tuchkas (http://tuchkas.ru/)ultramaficrock.ru (http://ultramaficrock.ru)ultraviolettesting.ru (http://ultraviolettesting.ru)

Amir12
07-19-2022, 04:57 PM
سلام خسته نباشید مرغ مینام تعادل ندارع تو*پرازشم ضعیف شده ولی خورد خوراکش خوبه فعالیتشم سرجاشه زیاد. رو چوبم وای نمیشه می*ره کف قفس

شهرام افشار
04-26-2024, 06:37 PM
درود مرغ مینا من صبح رو یک اردیبهشت از روی چوب قفس افتاد به پشت و شروع با بال زدن که بتونه تعادلش رو پیدا کنه که ده دقیقه طول کشید و بردم دامپزشک گفت افت قند و دوتا قطره داد تو آب بریزم و بخوره و باز هم همون شب همون اتفاق افتاد و بردم جای دیگه ای و دکترش گفت که آهن بدنش زیاد هستش و دوتا قطره و یا ورق قرص از داروخانه انسانی و اسم قرص لیورگل بود روز اول خوب بود و صبح فردا دوباره و پشت سر هم به تایم بیست دقیقه و پنج بار همون اتفاق عدم تعادل پیش اومد و حالش بدتر شده الان کنج قفس نشسته منو می*بیند صدا میزند با ناله اشکم در اومده خیلی میترسم اون پرنده کسی رو نداره چشمش به منه و امروز از من فرار میکرد دیدم بهم ریخته همش خطا داره تو خوردن دانه و بهش غذای خودمون و کرم خشک شده میلور بود اسمش فکر کنم میدادم همراه با دونه پارس کمکم کنید خواهشاً لطفاً