PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکلات مرغ مینای من

saraanb
11-30-2012, 03:09 PM
با سلام
حدود 2 ماه است که مرغ مینای من هنگام راه رفتن دچار مشکل شده 6ام آبان به بخش دامپزشکی مخصوص پرندگان مراجعه کردم احتمال دادن که چوب قفس مشکل داشته که شاخه درخت هست (که شاخه درخت هست طبق گفته لیست داده شده دانشگاه تهران)و مناسب نبوده و عوضش کردم+از مدفوع نمونه گرفتن داخلش مخمر و قارچ دیده شده بود و داروی نیستات و یه داروی دیگه دادن به مدت 1 هفته ولی بازم مدفوع آبکی و مشکل تلو تلو خوردن داشت و بیشتر هم شد
2هفته بعد از اولین مراجعه مجددا نمونه گرفتن و گفتن انگل هم دیده شده +به دلیل راه رفتن بد رادیولوژی کردیم و مشخص شد کبد کمی بزرگ شده+کبد چرب+تحلیل مفاصل+گاز در دستگاه گوارش داروی مجدد دادن(ویتامین بکمپلکس و آد+ فلوکونازول +متروماکس+لاکتولوز)دوره درمان باز تموم شده مدفوع بعضی اوقات حالت نرمال داره +راه رفتن بسیار بد+دیگه نمیتونه بایسته و امروز اصلا اشتها نداره و همش تو بغلمون نگهش می داریم درمرو میشه و به درو دیوار میخوره کف پاش سالم بوده حدود چند روزه که یه قسمت کوچیک کف پاش پوستش کنده شده و امروز پای چپش کاملا بی حس
غذاش سالم و قفسش همیشه تمیز بوده و توی آفتاب هم بوده
برنج خمیر نون و ماکارونی پراکنده هم ویتامین میخورده
امروز اصلا نتونسته راه بره و 2 هفتس که زیاد می خوابه و یه ماهه که دیگه نمی خونه
تاجایی که من مطالعه کردم بزرگی کبد در مرغ مینا بخاطر جمع شدن آهن در کبد و میشه با مصرف چای تو دراز مدت درمان کرد
اگر اطلاعاتی دارید که میشه به من کمک کنید ممنون میشم در اختیارم قرار بدید

Dr.Hossein.M.Al
12-01-2012, 02:39 PM
لطفا متن تان را تایپ کنید تاپیک خالی پاک می شود.

saraanb
12-04-2012, 03:19 PM
در ضمن در رادیولوژی مشخص شد که ماده هست بر خلاف دهان سیاهش

Dr.Hossein.M.Al
12-05-2012, 01:07 PM
با سلام و عرض ادب
متاسفانه مشکلی که برای مینای شما به وجود امده یک مشکل عمده در بین مرغ های مینا می باشد و عوامل مختلفی می تواند در به وجود امدن این عوارض موثر است.
دوره درمانی در مرغ مینا معمولا طولانی است .

میشه با مصرف چای تو دراز مدت درمان کرد
در انسان بله ان هم با مکانیسم های متفاوت اما در مرغ مینا من در جایی نخواندم و نشنیدم لطفا منبع این موضوع را قرار بدهید تا بررسی شود.

در ضمن در رادیولوژی مشخص شد که ماده هست بر خلاف دهان سیاهش
موضوع قابل بحثی است و بیشتر جنبه تجربی دارد در نژادهای مرغ مینا نیز تفاوت هایی وجود دارد.

بهترین توصیه که میتونم به شما کنم این است که صبور باشید و دوره درمانی که به شما داده اند را کامل انجام بدهید.

saraanb
12-07-2012, 07:44 AM
کف پاش مقداری صورتی رنگ شده و یه جاهای کوچکی پوستش کنده شده با توجه به اینکه به دکترش گفتم اصلا دقت نکردن به نظر شما چه کاری می تونم بکنم براش+بعضی وقتا خوب میشه ولی اکثر اوقات نمیتونه راه بره
دادن چای به مرغ مینا رو هم با خوندن سایت های غیر ایرانی متوجه شدم به خصوص دادن چای سبز
برای تحلیل رفتن مفاصل کاری هست که بتونم انجام بدم؟

Dr.Hossein.M.Al
12-15-2012, 07:34 PM
برای تحلیل رفتن مفاصل کاری هست که بتونم انجام بدم؟
برای تحلیل رفتن ؟

همانطور که در بالا گفتم باید زیاد برای درمان عجله نکنید. بعضی از عوارض بلند مدت هستند و بعضی از عوارش بهبودی در انها به وجود نمی اید.

saraanb
12-16-2012, 01:42 PM
morghe minaye maLe man emruz mord kheili moteasef shodam ke dampezeshkaye ma hichi nemidunan va 3mah ghabl man shuru be darman kardam va be doctorash etemad kardam!!
inja minivisam ta shayad kesi bekhune va bedune ke tu saitaye gheire irani neveshte ke dadane chay hejamat va daruye desferal mitune jozve darman e in no marizi bashe VA MAN VAGHTI FAMIDAM KE DIGE DIR SHODE BUD!!!
1)be doctoretun etemad nakonid
2)sitehaye interneti dir javabetuno midan
3)aksaran migan kambude vitamine
4(YA SABR DASHTE BASHID KE HEIVUN JELO CHESHMETUN BEMIRE!!CHON MA ZABANEMUN KHUB NIST VA 2TA MAGHALEYE ENG NAKHUNDIM

aisan
12-16-2012, 04:34 PM
سلام
چای سبز واسه درمان چه بیماری مفیده؟
درسته اکثرا میگن از کمبود ویتامینه اما خب خود کمبود ویتامینم دلایل مختلفی میتونه داشته باشه...
منم بیشتر از دوماهه مینامو کل دکترای شهرمون بردمش!
همه چی به بیچاره دادن و آخرش خیلی اتفاقی متوجه شدم طفلی انگل داره
نوع انگلش سستود بود که از مورچه یا مگس انتقال پیدا میکنه میگن
بیچاره حتی نمیتونس راه بره
اول بهش پرازی کوانتل دادن که وقتی رفتم داروخونه گفتن اون واسه سگو گربس
و یه قرص بیضی بزرگ زرد دادن که اسمشو نمیدونم
الان حالش خدا رو شکر خیلی بهتره و میتونه راه بره و آواز بخونه
اما دوس داره جاش خیلی گرم باشه و میشینه کناره بخاری برقی مخصوصش!
که همین سایت نوشتن باید جاش گرم نباشه،چکارش کنم؟
و اینکه چون بی از حد لاغر شده و فقط پوستو پرو استخونه...
من واسه تقویتش چکارکنم؟
مولتی ویتالین مخصوص میریزم تو آبش
که گفتن فردا باید قطش کنم
سینه مرغ و سفیده و حتی زرده تخم مرغ نخورد که اینجا نوشته شده بود
الان سیب زمینی و هویچ آب پز
کته و رشته بدون روغن
موز و سیب سرخ
میخوره اما میگن غذای خشکم باید بهش بدم که اصلن نمیخوره...
اینا مناسبن واسه تقویتش؟
و اینکه من با هر پزشکی صبت کردم گفتن دانه پارس اصلی ترین غذاس البته مینای من نمیخوره دوس نداره
و یکی از آقایون دامپزشک که داروخونه داشتن خودشون 1200 تا پرنده داشتن که مینا هم جزو اونا بود و گفتن سالهاست غذای غالب میناشون دانه پلت هس
واقعا سواله واسم چرا شما مخالف دانه پلت هستین مگه چی داره که مضره؟

saraanb
12-17-2012, 07:25 AM
man mokhalef nistam hamuntor ke goftam ina etelaate daneshgahe tehrane minaye manam az madfuesh nemunne gereftan aval goftan angal dare dar arze 3mah ya kamtaram morde man pishnahadam ine ke radiology koni chon age rah raftanesh moshkel dare emkan dare mese male man bashe age tu radio logy goftam kabedesh charbeo bozorg shode hatman mese male mane
man az tuye chanta maghaleye engilisi khodam khundam ke dir shode bud doctora rah naraftane avaliasho vase chubesh tashkhis dadan badam mahe bad ke batar shod taze radiology kardan
chaye sabz hejamat va daruye desferal ke male bachehaye talasemie va ziadam gir nemiad tanha darmanaye in bimari tuye maghale bud
bet pishnahad mikonam ta minaye toam zire daste doctoraee ke dota maghaleye beruz nemikhunan nakoshti khodet in maghaleharo bekhun va vaghti motmaen shodi sari shuru kon chon kabedesh az kar mindaze hamejasho

aisan
12-17-2012, 06:05 PM
ممنون که جواب دادین واقعا ناراحت شدم واسه مرغ میناتون
میدونم واقعا ناراحت کنندس به خدا الان 8 هفتس درگیرمو از درسو زندگی افتادم
تنها شما نیستین که میگین دانه پارس بده و همه این حرفو اینجا میزنن
واقعا گیج شدم همه میگن دانه پارس بهش ندی عمرش کم میشه و اینجا...
سوال شده واسم چرا؟
چون من مواد تشکیل دهندشو از رو بروشور که آقای دکتر آخری بهم دادن مطالعه کردم آهن اصن جزو مواد تشکیل دهندش نبود و چنجور پلت وجود داره...
و راجعبه تشخیص بیماریش ما متاسفانه شهرمون امکاناتش راجعبه حیوونا و مخصوصا پرنده ها خیلی کمه و شاید باورتون نشه من چنتا دکتر که رفتم هیچکدوم نظر نفر قبلی رو قبول نداش و هرکی یه تشخیصی میداد
که آخرین دکتر که بردم گفتن بیماریش واگیر داره تا مامانم اینو شنید گف باید بندازیش دور!!
آخر سر طفلی رو یه اتاق گذاشتم و خیلی خیلی اتفاقی خودم تو مدفوش انگل(کرم بزرگ) دیدمو به دکترش گفتم
که گفتن ببرمش بدم آزمایشگا نگا کنن
گفتن مشکلش همینه و هرچی تا حالا خورده کرما میخوردنو ضعیف شده بعدم داروشو اشتبا تجویز کردن!
تا اونجا که خبر دارم اینجا مرکزی وجود نداره که رادیولوژی داشته باشه
اما از وقتی این داروهاشو که دکتر داروخونه دادن خورد و غذا میخوره خدا رو شکر دوباره میدوئه و راه میره و سعی میکنه بپره مثه سابق
نمیدونم نگران شدم دوباره...
امیدوارم طوریش نشه
به خدا هرکاری از دسم میاد واسش انجام میدم...
ممنون که جواب دادین
اگر امکانش باشه آدرس اون سایتو که مقالات توشه واسم بفرسین برم بخونم
بازم ممنون :) @};-

Dr.Hossein.M.Al
12-19-2012, 07:16 AM
واقعا گیج شدم همه میگن دانه پارس بهش ندی عمرش کم میشه و اینجا...
سوال شده واسم چرا؟
دانه پلت به دلیل انژی بالا در دراز مدت باعث Fatty liver syndrom میشه

-----------------
طبق قوانین سایت لطفا فارسی تایپ کنید در غیر اینصورت مطلب شما پاک می شود.

aisan
12-19-2012, 05:19 PM
ممنون که جواب دادین
الان متوجه شدم
من فک میکردم به دلیل وجود آهن میگین نباید بخورن
ببخشید شما چنجا نوشته بودین سینه مرغ و سفیده تخم مرغ واسه مینا خوبه
اما متاسفانه مرغ مینای من هیچکدومشو نخورد
الان فوق العاده ضعیف شده به خاطر بیماریش
میشه بگین چی باید بخوره که دوباره بدنش پر شه؟
چون الان فقط پوست و پر و استخونه...
البته سرحال و سالمه خدا رو شکر
ممنون میشم اگه جواب بدین

Dr.Hossein.M.Al
12-24-2012, 12:33 PM
ممنون که جواب دادین
الان متوجه شدم
من فک میکردم به دلیل وجود آهن میگین نباید بخورن
ببخشید شما چنجا نوشته بودین سینه مرغ و سفیده تخم مرغ واسه مینا خوبه
اما متاسفانه مرغ مینای من هیچکدومشو نخورد
الان فوق العاده ضعیف شده به خاطر بیماریش
میشه بگین چی باید بخوره که دوباره بدنش پر شه؟
چون الان فقط پوست و پر و استخونه...
البته سرحال و سالمه خدا رو شکر
ممنون میشم اگه جواب بدین

با عرض ادب
تا الان چه غذاهایی بهش دادید و میدید ؟
قبلا چه بیماری هایی گرفته بود ؟
ایا به میناتون دارو میدید ؟

aisan
01-13-2013, 07:35 PM
سلام
خسته نباشید

تا الان چه غذاهایی بهش دادید و میدید ؟
قبل بیماریش غذای خونگی مثه پلو خورش و ماکارونی حتی آش و سوپ
بعد بیماریش یه مدت پلت و گوجه فرنگی که خیلی دوس داره(نمیدونستم براش مضره...)
یه مدت پلت و موز و سیب سرخ (پلت بیشتر از 5تا نمیخورد دوس نداره)
الانم سیب زمینی و هویچ آبپز و رشته و پلو
قبلا دوس نداش اما حالا تمایل شدیدی به سبزیجات آبپز پیدا کرده(به خاطر آهن میترسم و نمیذارم زیاد بخوره)
هرروز یه تیکه موز و سیب سرخ
چنبار بهش تخم مرخ و سینه مرغ دادم اما متاسفانه نمیخوره...
شدیدا گرسنس و مدام اینور اونور دنبال غذاس
اما کمتر غذایی رو دوس داره و میخوره
در کل خیلی بد غذاس...

قبلا چه بیماری هایی گرفته بود ؟
از دو سه ماه قبل نتونس تعادشو حفظ کنه
اینجا مطرح کردم فرمودین ببرمش پیش متخصص
شهر ما متاسفانه متخصص پرندگان نیس و چنتا دکترم که بردم انواع بیماریهارو بهش نسبت دادن
اتفاقی متوجه شدم انگل داره بعد آزمایش گفتن سستوده و دلیل ضعفش اینه
حتی نمیتونس راه بره...

ایا به میناتون دارو میدید ؟
دکتر اولش فرمودن کلسیمو بکوبم و با یه کیلو دان مخلوط کنم و بهش مینرالم بدم
دکتر دوم تتراسایکلین اکسی ویت و ویتالین تجویز کردن
دکتر سوم به خاطر راه نرفتنش گفتن پاهش خشک میشه و ad تجویز کردن که پاهاشو تقریبا نابود کرد...
بعدش تولنفتات تجویز کردن(بیماری قارچی)
دکتر چهارم گفتن تتراسایکلین و ویتالین بده بعد 5 روز بیار آمپول بزنم(بدنش شدیدا ضعیف بود)
که خدا رو شکر فهمیدم ماه هاست بیچاره انگل داره...
و دکتر آزمایشگا که متخصص انگل شناسی بودن گفتن همه علائم از ضعفش و انگل هس
گفتن پرازی کوانتل و ویتالین بده بهش
دکتر داروخونه گفتن کوانتل مخصوص سگو گربس و یه قرص بیضی بزرگو زرد رنگ دادنو گفتن سه نوبت به فاصله سه روز بهش بده هرچی هس از بین میره و یه قطره دستساز مولتی ویتامین(که بهش ندادم)
خدا رو شکر حالش بهتر شده
اما چنروز اتفاقی مولتی ویتالین رو قطع کردم متاسفانه دوباره خوب نتونس راه بره و حتی گاهی به پشت میوفته و نمیتونه تعادشو حفظ کنه(مخصوصا شبا وقت خواب)
دوباره بهش ویتالین و ors دادم تقریبا بهتر شده
اما بعد چهل روز هنو نمیتونه بپره و مدام کنار بخاری برقیشه وقتی خاموشش میکنم شدید میلرزه
فقط پوستو پرو استخونه اما شیطونو بازیگوشه و بد غذا...
میترسم اینبار ویتالین کلیه شو از کار بندازه...
ممنون میشم لطف کنینو کمکم کنین

آقای دکتر میشه لطف کنین راجعبه کبد چرب و علائمش هم توضیح بدین
راهی واسه درمانش وجود نداره؟
میترسم مشکلش کبد چرب باشه...

Dr.Hossein.M.Al
01-17-2013, 11:11 AM
با سلام و عرض ادب
تقریبا میشه گفت با ازمون و خطا به بیماری میناتون پی برندند اما به طور قطع نمیشه گفت که مینای شما فقط انگل داشته باشه ممکن هست که بیماری مینای شما میکس چند بیماری باشد.
کبد چرب رو با تصویر رادیولوژی می توان تشخیص داد اما با توجه به توضیحاتی که دادید بله ممکن هست که داشته باشد تقریبا میشه گفت تا الان درمان قطعی برای کبد چرب در مینا وجود ندارد .
مورد مینای شما یک مورد پیچیده هست و باید معاینات آزمایشات دقیق بر روی ان صورت گیرد تا دلیل اصلی مشخص شود.
متاسفانه در ایران کم روی پرندگان زینتی کار شده است با این حال تنها توصیه من این هست که به دامپزشک متخصص پرندگان زینتی مراجعه نمایید.

aisan
01-19-2013, 03:38 PM
ممنون آقای دکتر خیلی لطف کردین جواب دادین بله درست میگین متاسفانه سر در نمیارن... دیگه دکتر نمیبرمش به حال خودش باشه خیلی بهتره تا اینکه... با خوردن ویتامین حالش دوباره بهتر شده اما به قول شما درمون دردش این چیزا نیس توکل به خدا... :)

hedie
02-09-2013, 11:42 AM
salam man ye mina daram ke chand rouze hale khobi nadaree
ziad harf nemizaneo taharok nadare
madfoesh abakie o atse mikone mikhastam bedonam mitone sarma khordegi bashe??yeki az pezeshka goft sarma khoedegie o daroye sarmakhordegi kodakan ba molti vitamin behesh dadam
albate kafe pasham zakhm shode ke kereme( tetracycline)mizanam
chand vaghtie ke khodesho ziad mikharoone o ghesmati az paraye poshte saresh dare mirize
torokhoda begid chikar konam

hedie
02-10-2013, 10:29 AM
chera javab nemidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiid
minaye man hamash mikhabe ru milash o chort mizane:lousyputer::lousyputer:

hedie
02-10-2013, 10:32 AM
moteasefane systeme man emkane type farsi naddare
khahesh mikonm javab bedid

hedie
02-10-2013, 11:55 AM
http://dl.dampezeshkan.com/di/8O91/Photo0534.jpg
http://dl.dampezeshkan.com/di/2FTY/Photo0539.jpg
http://dl.dampezeshkan.com/di/1A5U/Photo0536.jpg
inam axe zakhme paye minam ba ghesmati az paraye saresh ke rikhte

Dr.Hossein.M.Al
02-10-2013, 02:41 PM
با سلام و عرض ادب
قبل از هر چیز یک سوال دارم از شما ، شما میناتون رو پیش پزشک بردید یا دامپزشک ؟ بعد از اون تو پرنده ها بیماری سرماخوردگی که در انسان مطرح است وجود ندارد بعد از اون داروی سرماخوردگی کودکان اصلا مناسب پرندگان و حیوانات نیست و به طور کامل مصرف ان را قطع کنید.
مینای شما چند بیماری را با هم دارد و باید حتما معاینه شده وازمایشات لازم داده شود تا دلیل اصلی ان مشخص شود.
به یک دکتر دامپزشک متخصص پرندگان زینتی مراجعه کنید و از دادن داروها بدون تجویز دکتر دامپزشک خودداری نمایید.

ziba207
03-16-2013, 08:30 AM
سلام
خسته نباشید
من مرغ مینام حدود 1 سال 6 ماهش ولی حدود 4 ماه روی سرش داره موهاش میریزه اولش یه نقطه کوچیک بود بردمش پیش دامپزشک گفت قارچ گرفته یه سری دارو داد ولی بهتر نشد بازم بردمش دوباره دارو جدید داد اما حالت زیگیل شد برامده شد بعدم افتاد حالت فررفتگی شد
دوباره بردمش دامپزشک یه دارو جدید داد ولی کچلی سرش داره بیشتر میشه حس میکنم دامپزشکش متوجه نشده
از این بیماری پرهاشم داره کج در میاد از زیر تنش تا زیر گلوش همه پراش کج کج شده
باید چی کار کنم؟؟؟ کمکم کنین

دکتر تانیا
03-21-2013, 09:50 AM
سلام دامپزشکای عزیز من یه سمینار راجب نقش دانه گندم و جو و ذرت در تغذیه ی دام و طیور دارم. سایت مناسب پیدا نمیکنم.میشه راهنماییم کنید:73:

DR. R-T
03-21-2013, 11:28 AM
سلام دامپزشکای عزیز من یه سمینار راجب نقش دانه گندم و جو و ذرت در تغذیه ی دام و طیور دارم. سایت مناسب پیدا نمیکنم.میشه راهنماییم کنید:73:

سلام دکتر جان.... من مدیر سایت نیستم ولی قطعا" اگه مدیر سایت ببینه توی این تاپیک چنین سوالی پرسیدی تذکر میده :63:

منظورت سایت های فارسی هست یا انگلیسی؟ ببین اگه دنبال مطلب به زبان انگلیسی باشی خیلی راحت می تونی مقاله های خوبی پیدا کنی، مثلا" من همینطوری یه سرچ انجام دادم یه مقاله رو رندوم براتون میذارم :

http://www.produccion-animal.com.ar/tablas_composicion_alimentos/23-granos.pdf

ضمنا" برای تغذیه طیور می تونی از کتاب تغذیه مرغ اسکات هم استفاده کتی که مطالب خوبی داره

Dr.Hossein.M.Al
03-29-2013, 01:18 PM
سلام
خسته نباشید
من مرغ مینام حدود 1 سال 6 ماهش ولی حدود 4 ماه روی سرش داره موهاش میریزه اولش یه نقطه کوچیک بود بردمش پیش دامپزشک گفت قارچ گرفته یه سری دارو داد ولی بهتر نشد بازم بردمش دوباره دارو جدید داد اما حالت زیگیل شد برامده شد بعدم افتاد حالت فررفتگی شد
دوباره بردمش دامپزشک یه دارو جدید داد ولی کچلی سرش داره بیشتر میشه حس میکنم دامپزشکش متوجه نشده
از این بیماری پرهاشم داره کج در میاد از زیر تنش تا زیر گلوش همه پراش کج کج شده
باید چی کار کنم؟؟؟ کمکم کنین

با سلام و عرض ادب
دوست عزیز باید سر مینای شما به طور کامل معاینه شود مشکلات مختلفی می تواند در ایجاد همچین عوارضی تاثیر داشته باشد .
باید مینای شما توسط دکتر متخصص پرندگان رینتی معاینه شود و ازمایشات لازم گرفته شود.

ziba207
03-31-2013, 10:34 AM
سلام
من 3 تا عکس از سرش میزارم یکی هم از پراش که کج دراومده تروخدا زود جوابمو بدین
امشب از قفس پرید بیرون به در دیوار خورد خیلی بیحال شده مترسم بیمیره تروخدا زود جوابمو بدین
http://dl.dampezeshkan.com/dt/2DFZ/20130401632.jpg (http://dl.dampezeshkan.com/pt/2DFZ/20130401632.html)
http://dl.dampezeshkan.com/dt/WCH9/20130401633.jpg (http://dl.dampezeshkan.com/pt/WCH9/20130401633.html)
http://dl.dampezeshkan.com/dt/TBX6/20130403639.jpg (http://dl.dampezeshkan.com/pt/TBX6/20130403639.html)

http://dl.dampezeshkan.com/dt/LZCP/20130403641.jpg (http://dl.dampezeshkan.com/pt/LZCP/20130403641.html)حتی پرای زیر نوکشم ریخته

ziba207
04-13-2013, 06:52 AM
هر سایت دیگه ای که عضو شدم سریع جوابم دادن اینجا انگار کلا سایت بلوکه شده

Dr.Hossein.M.Al
04-14-2013, 03:56 AM
با عرض ادب
همانطور که در پست قبلی ذکر باید به دامپزشک مراجعه کنید همچین مسئله ای رو نمی توان با چند عکس برطرف کرد ، شما زمانی که به دامپزشک متخصص پرندگان زینتی مراجعه می کنید وضعیت عمومی معاینات اولیه را انجام میدهد اگر نیاز باشد تست انتی بیوگرام یا کشت میکروبی از موضوع زخم می گیرد اگر مشکل عفونتی نباشد و احتمال نئوپلازی وجود داشته باشد شما را ارجاع میدهد به ازمایشگاه های پاتولوژی دامپزشکی برای گرفتن نمونه و کشت موضع ، تمامی مواردی که گفته شد با مراجعه و انجام معاینات توسط دامپزشک صورت میگیرد.

با این حال امیدوارم که از سایت های دیگه جواب سوالتان را گرفته باشید.

asali
04-17-2013, 11:01 AM
morghe minaye maLe man emruz mord kheili moteasef shodam ke dampezeshkaye ma hichi nemidunan va 3mah ghabl man shuru be darman kardam va be doctorash etemad kardam!!
inja minivisam ta shayad kesi bekhune va bedune ke tu saitaye gheire irani neveshte ke dadane chay hejamat va daruye desferal mitune jozve darman e in no marizi bashe VA MAN VAGHTI FAMIDAM KE DIGE DIR SHODE BUD!!!
1)be doctoretun etemad nakonid
2)sitehaye interneti dir javabetuno midan
3)aksaran migan kambude vitamine
4(YA SABR DASHTE BASHID KE HEIVUN JELO CHESHMETUN BEMIRE!!CHON MA ZABANEMUN KHUB NIST VA 2TA MAGHALEYE ENG NAKHUNDIM

salam,mishe alaeme minatono begin,monamo bordam doktor bedone sono goft kabedesh varam karde,darmaniam nadare faghat chizaii ka ahan dare nabayad behesh bedin alan 2mah migzare,yani khob mishe?

asali
04-17-2013, 11:10 AM
salam,mishe alaeme minatono begin,monamo bordam doktor bedone sono goft kabedesh varam karde,darmaniam nadare faghat chizaii ka ahan dare nabayad behesh bedin alan 2mah migzare,yani khob mishe?

mishe lotfan sari javabamo bedin kheili negaranam,mitarsam torish beshe,dar hale hazer faghat taalod nadare.

mehdijoon
04-18-2013, 05:49 PM
سلام تو رو خدا کمک
مینای من تمام سرش کچل شده همچنین دور گردنش روی پاهاشم پوستش تیکه تیکه شده ولی خیلی سرحاله
تازگی زیاد میشینه ولی وقتی از قفس درش میارم خیلی شیطونی میکنه خیلیم پر حرفه
5 سالشه و تو این 5 سال فقط از دون مخصوصش خورده
تقریبا 1 ساله که موهای سرش ریخته تو سایتهای خارجی عکسای میناهای طاس و دیده بودم فک کردم واسه سنشه ولی به تارگی بهش ویتامنت میدم بردم دامپزشکی
گفت قاچ داره هر روز با شامپو بچه و مسواک نرم سرش که کچل شده و پوست پاشو بشورم و بعد از خشک کردن داروی نیستات که خوراکی انسانی که به صورت پودر باید با اب مخلوط کنم
با گوش پاک کن بزنم به پا و گردن و سرش.
دوستان عزیز خواهش میکنم اگه با مشکل کچلی مینا روبرو شدین و رفعش کردین تورو خدا کمک کنید

omidahmadi8
07-21-2013, 11:36 PM
man mokhalef nistam hamuntor ke goftam ina etelaate daneshgahe tehrane minaye manam az madfuesh nemunne gereftan aval goftan angal dare dar arze 3mah ya kamtaram morde man pishnahadam ine ke radiology koni chon age rah raftanesh moshkel dare emkan dare mese male man bashe age tu radio logy goftam kabedesh charbeo bozorg shode hatman mese male mane
man az tuye chanta maghaleye engilisi khodam khundam ke dir shode bud doctora rah naraftane avaliasho vase chubesh tashkhis dadan badam mahe bad ke batar shod taze radiology kardan
chaye sabz hejamat va daruye desferal ke male bachehaye talasemie va ziadam gir nemiad tanha darmanaye in bimari tuye maghale bud
bet pishnahad mikonam ta minaye toam zire daste doctoraee ke dota maghaleye beruz nemikhunan nakoshti khodet in maghaleharo bekhun va vaghti motmaen shodi sari shuru kon chon kabedesh az kar mindaze hamejasho

مرغ مينا پرنده اي نيست كه بشه راحت فراموشش كرد با اون همه بازيگوشيش
ميناي منم كبدش مشكل پيدا كرده بخاطر جذب زياد آهن كاش بشه همه رو از اين اتفاق با خبر كرد كه خيلي مواظب مينا باشن كه همه چي مي خوره
فكر كنم منم بايد بهد از 10 سال از دستش بدم < ديگه راه هم نمي تونه برهههههههههههه

جوجه من
07-25-2013, 12:56 AM
سلام
خسته نباشید

دکتر داروخونه گفتن کوانتل مخصوص سگو گربس و یه قرص بیضی بزرگو زرد رنگ دادنو گفتن سه نوبت به فاصله سه روز بهش بده هرچی هس از بین میره و یه قطره دستساز مولتی ویتامین(که بهش ندادم)
خدا رو شکر حالش بهتر شده
..
سلام
میشه خواهش کنم اسم اون قرص زرد و با چه دوزی رو برامون بنویسید . خیلی ممنون میشم

ziba207
07-30-2013, 08:42 PM
سلام اقای مهدی
منم مینام کچل شد حدود 7 ماه همه موهاش میریخت حتی موژه هاشم ریخت اما همش به خاطر همون کرم تتراساکلین بود که به دستور دامپزشک زدم من به شما توصیه میکنم ببرینش دانشگاه تهران هم دکتراش بهترن هم ویزیت هزینه درمانش کمتر میشه من بردمش 2 ماه بعدش همه موهاش دراومد از اولشم بهتر

dinky
01-05-2014, 12:39 AM
سلام و خسته نباشید.
مرغ مینای من حدود هفت ماهش هست و چند روزی هست تعادلش رو از دست داده.
غذا میخوره اما به نسبت قبل کمترشاید به اندازه یک وعده در روز. پراش رو هم تمیز و مرتب میکنه. اما نشستن روی چوب براش سخت شده وقی میشینه روی چوب پاهاش رو بیشتر از حد معمول از هم بار میکنه. مدفوعش سفت و خشک و کمی سفیده. کمی هم کلفت. نمیتونه درست راه بره. کنترل نداره بیشتر انکار سینه خیز میره. مثل یه آدم دائم الخمر میمونه که بی تعادل حرکت میکنه. میتونه بپره اما تمایلی به این کار نداره. پیش دامپزشک نبردم چون نمیدونم کجا دامپزشک پرندگان زینتی دارن.
پراش سالمه. اما منقارش خیلی زود بلند میشه و بین منقار بالا و پایینش از قسمتی که اضافه بلند شده فاصله هست قدر یه سوزن.
لطفا کمک کنید. ممنون

Dr.Hossein.M.Al
01-13-2014, 09:35 PM
سلام و خسته نباشید.
مرغ مینای من حدود هفت ماهش هست و چند روزی هست تعادلش رو از دست داده.
غذا میخوره اما به نسبت قبل کمترشاید به اندازه یک وعده در روز. پراش رو هم تمیز و مرتب میکنه. اما نشستن روی چوب براش سخت شده وقی میشینه روی چوب پاهاش رو بیشتر از حد معمول از هم بار میکنه. مدفوعش سفت و خشک و کمی سفیده. کمی هم کلفت. نمیتونه درست راه بره. کنترل نداره بیشتر انکار سینه خیز میره. مثل یه آدم دائم الخمر میمونه که بی تعادل حرکت میکنه. میتونه بپره اما تمایلی به این کار نداره. پیش دامپزشک نبردم چون نمیدونم کجا دامپزشک پرندگان زینتی دارن.
پراش سالمه. اما منقارش خیلی زود بلند میشه و بین منقار بالا و پایینش از قسمتی که اضافه بلند شده فاصله هست قدر یه سوزن.
لطفا کمک کنید. ممنون
با عرض ادب خدمت شما
به سوالات پاسخ بدید :
1- غذا دقیقا چی بهش میدید ؟
2-کجا نگه اش میدارید ؟
3-ایا ازادانه در خونه میگرده ؟
4- نور افتاب مستقیم در روز میخورد ؟
5- ایا مکمل استفاده میشود ؟

rhinoceros
01-16-2014, 10:04 PM
سلام خدمت دوستان و دامپزشکان محترم سایت

بنده یک مینا دارم حدودا 5 سالشه

که من یک روز خونه نبودم برداشتن به مینا عدسی دادن

اومدم خونه دیدم تو ظرفش عدسیه یکم که دقت کردم دیدم وضعیت مینا متعادل نیست

اصلا اولش که نمیتونست راه بره فقط رفته بود یک گوشه چسبیده بود به قفس

تو بعضی سایتا خوندم که بهش چای بدید منم دو روز چای گذاشتم اما خیلی کم خورد

الان یه هفتست داره میگذره حالش فقط از روز اول تو این یک هفته بهتر شده

الانم که وضعیتش طوریه که نمیتونه درست راه بره

صداش میزنم بیاد رو شونم میاد رو سرم میشینه یا میفته از رو شونم

تو این چند روز هم کلا گیجه روزهای اول که بهش غذا میدادم با دست نمیتونس درست بگیره دهنش اما الان به سختی غذا رو درست بر میداره

و اینکه اما امروز داشتم نگاش میکردم که دیدم کف پاش باد کرده از بغل پاش دیده میشه

با این تفاسیری هم که از دامپزشکان شنیدم میترسم ببرم پیششون

فقط چند روزه تو سایت های مختلف سر گردنم حالا اینجارو پیدا کردم که دارای اعتبار هستش و مطمئن شدم که میتونید کمکم کنید

اینم عکس از کف پاش

606607

مرسی دقیقا بگید باید چیکار کنم چون واقعا نگرانشم

Dr.Hossein.M.Al
01-19-2014, 12:47 AM
سلام خدمت دوستان و دامپزشکان محترم سایت

بنده یک مینا دارم حدودا 5 سالشه

که من یک روز خونه نبودم برداشتن به مینا عدسی دادن

اومدم خونه دیدم تو ظرفش عدسیه یکم که دقت کردم دیدم وضعیت مینا متعادل نیست

اصلا اولش که نمیتونست راه بره فقط رفته بود یک گوشه چسبیده بود به قفس

تو بعضی سایتا خوندم که بهش چای بدید منم دو روز چای گذاشتم اما خیلی کم خورد

الان یه هفتست داره میگذره حالش فقط از روز اول تو این یک هفته بهتر شده

الانم که وضعیتش طوریه که نمیتونه درست راه بره

صداش میزنم بیاد رو شونم میاد رو سرم میشینه یا میفته از رو شونم

تو این چند روز هم کلا گیجه روزهای اول که بهش غذا میدادم با دست نمیتونس درست بگیره دهنش اما الان به سختی غذا رو درست بر میداره

و اینکه اما امروز داشتم نگاش میکردم که دیدم کف پاش باد کرده از بغل پاش دیده میشه

با این تفاسیری هم که از دامپزشکان شنیدم میترسم ببرم پیششون

فقط چند روزه تو سایت های مختلف سر گردنم حالا اینجارو پیدا کردم که دارای اعتبار هستش و مطمئن شدم که میتونید کمکم کنید

اینم عکس از کف پاش

فایل پیوست 606فایل پیوست 607

مرسی دقیقا بگید باید چیکار کنم چون واقعا نگرانشم

با سلام و عرض ادب
قبل از هر چیزی عدس اصلا برای مینا خوب نیست چون پر از اهن بوده و اهن برای مرغ مینا سم است ، با این حال نگران نباشید لطفا به سوالات زیر پاسخ بدید :
1- غذا چی بهش میدید ؟
2- مکمل غذایی بهش میدید ؟
تصاویر هم موجود نبود لطفا مجددا اپلود کنید.

rhinoceros
01-19-2014, 01:45 AM
با سلام و عرض ادب
قبل از هر چیزی عدس اصلا برای مینا خوب نیست چون پر از اهن بوده و اهن برای مرغ مینا سم است ، با این حال نگران نباشید لطفا به سوالات زیر پاسخ بدید :
1- غذا چی بهش میدید ؟
2- مکمل غذایی بهش میدید ؟
تصاویر هم موجود نبود لطفا مجددا اپلود کنید.

ممنون اما خیلی دیر جواب میدید :sad:

غذا اصلیش از همون غذاهای استوانه ای شکله مکمل که نه چیز خاصی نمیدم بهش فقط اگر میوه ای چیزی باشه بهش میدم

مثلا همین دو روز پیش برای اولین بار سفیده تخم مرغ ابپز شده دادم خیلی دوست داشت

لطفا کمک کنید

اینم عکسها هنوز همینطوریه

609

608

Dr.Hossein.M.Al
01-21-2014, 12:51 AM
غذاش که اصلا مناسب نیست از جیره غذایی که برای مینا داخل انجمن قرار دادم استفاده کنید.
از قفس یک عکس تهیه کنید و قرار بدید.

rhinoceros
01-22-2014, 08:56 PM
من جیره غذایی داخل سایتو پیدا نکردم

باشه تا فردا عکس میگیرم میذارم

یعنی شما میگید از غذاشه که گیج شده یا از قفسش؟

من نظرم اینه که از عدس ها بوده

الان باید چیکار کنم

Dr.Hossein.M.Al
01-25-2014, 01:36 AM
راستش به طور قطع نمیشه گفت و من مجبور هستم با توجه به تجربه کاری و علائمی که شما میگید بیماری و مشکلات را بررسی کنم. شاید روزی بیشتر از 10 تا کیس مینا به کلینیک می یاد که مشکل تغذیه ای دارند.
موردی که فعلا من پیش بینی کردم افزایش تجمع اهن در کبد هست که به دلیل جیره نامناسب و خوردن مقدار زیاد عدس (که پر از اهن هست) باشد.
اول از همه غذاش رو باید تغییر بدید و حتما همیشه به اب تازه دسترسی پیدا کند و از همه مهمتر اگر به دامپزشک متخصصی یا ماهر به پرندگان زینتی دسترسی دارید بهش مراجعه کنید چون متاسفانه این مشکل فعلی نیاز به زمان برای درمان دارد.

rhinoceros
01-25-2014, 05:59 AM
راستش به طور قطع نمیشه گفت و من مجبور هستم با توجه به تجربه کاری و علائمی که شما میگید بیماری و مشکلات را بررسی کنم. شاید روزی بیشتر از 10 تا کیس مینا به کلینیک می یاد که مشکل تغذیه ای دارند.
موردی که فعلا من پیش بینی کردم افزایش تجمع اهن در کبد هست که به دلیل جیره نامناسب و خوردن مقدار زیاد عدس (که پر از اهن هست) باشد.
اول از همه غذاش رو باید تغییر بدید و حتما همیشه به اب تازه دسترسی پیدا کند و از همه مهمتر اگر به دامپزشک متخصصی یا ماهر به پرندگان زینتی دسترسی دارید بهش مراجعه کنید چون متاسفانه این مشکل فعلی نیاز به زمان برای درمان دارد.

من با توجه به شواهد میتونم بگم صد در صد از همون عدس خوردنشه که اینجوری شد

الان باید چه کاری واسه درمانش انجام بدم؟

در ضمن لینک جیره غذاییی مینا رو ندادید

الان خیلی خیلی کم بهتر شده مثل اولش نیست

Dr.Hossein.M.Al
01-25-2014, 07:50 PM
قبل از همه فعلا تغذیه اش رو درست کنید .
لینک صفحه غذای مینا : غذای مرغ مینا | سایت دامپزشکان (http://dampezeshkan.com/archive/1017)
به داروخانه دامپزشکی دسترسی دارید ؟

rhinoceros
01-26-2014, 01:48 AM
نوشته عالی بود اما من حوصله میوه پوست کندن واسه خودمو ندارم :smilies (17): چه برسه واسه مینام

غذای تجاری چه مارکهاییش خوبه بهترینش کدومه؟

بله من مشهد هستم

به دکتر هم دسترسی داشتم گفتم کجا بهتر از این سایت

اما نمیدونم کجای مشهد داروخانه دامپزشکی داره

و اینکه یکی از اقوام به میناش دل گاو میداد اصلا گوشت و اینجور چیزا واسش خوبه؟ چون چند وقت به ملکوت پیوست

و اخر اینکه پلت همون غذاهای استوانه ای شکله دیگه؟

مرسی

rhinoceros
01-31-2014, 05:27 AM
قبل از همه فعلا تغذیه اش رو درست کنید .
لینک صفحه غذای مینا : غذای مرغ مینا | سایت دامپزشکان (http://dampezeshkan.com/archive/1017)
به داروخانه دامپزشکی دسترسی دارید ؟

نوشته عالی بود اما من حوصله میوه پوست کندن واسه خودمو ندارم http://forums.dampezeshkan.com/images/smilies/1/smilies%20%2817%29.gif چه برسه واسه مینام

غذای تجاری چه مارکهاییش خوبه بهترینش کدومه؟

بله من مشهد هستم

به دکتر هم دسترسی داشتم گفتم کجا بهتر از این سایت

اما نمیدونم کجای مشهد داروخانه دامپزشکی داره

و اینکه یکی از اقوام به میناش دل گاو میداد اصلا گوشت و اینجور چیزا واسش خوبه؟ چون چند وقت به ملکوت پیوست

و اخر اینکه پلت همون غذاهای استوانه ای شکله دیگه؟

مرسی

Dr.Hossein.M.Al
01-31-2014, 10:34 AM
مارک های مختلفی هست ، شما ببینید کدوم یکی اش گیرتون میاد .
مراجعه به دکتر دامپزشک از مراجعه به سایت بهتر هست ، به شما پیشنهاد میدهم که به دکتر دامپزشک ماهر در زمینه دامپزشکی مراجعه کنید ، چون ایشون دستشون برای تشخیص باز تر هست و با چندتا علائم خیلی سخت هست که بیماری اصلی برسیم. اگر به دکتر دامپزشک خوب مراجعه کردید و نتیجه نداد این بحث رو ادامه میدهیم.
بله ، پلت همون غذاهای استوانه ای شکله

رامین1159
11-18-2014, 10:26 PM
من دوماهه مینا خریدم نزدیک به سی تا سایت و دو تا کتاب در مورد مرغ مینا مطالعه کردم مینای من نزدیک هفت ماهشه تازه پر ریزی کرده سرتون را درد نمیارم رفتارهاش کاملاً عجیبه تقریباً همه چی میخوره سیب، برنج، نون، گوشت مرغ، ماهی، نخود سبز ، لوبیا، باقالی سبز، کاهو ، انواع سبزی ، بیسکوویت مادر دیجستیو تی تاپ ملخ مگس گاهی هم براش مارمولک گیر میارم دفتر کار من خارج شهره در کنارش هم دان پارس با همه انسانها هم خوبه تو اداره نگه میدارم کارم با ارباب رجوعه رو کول همه میره با همه بازی میکته انواع واقسام صداهای نامفهوم هم از خودش در میاره روزانه یک قطره ویتامین ب کمپلکس هر از گاهی مولتی ویتامین بعضأ یدو کینول هم برای جلوگیری از اسهالش میدم حموم روزانه هم عاشقشه تو اتاق و سالن هرجا دوست داره میره راستش اینهایی که مینویسید کمی منو گیج کرده گاهی عطسه میکنه ولی در کل تو این دوماهه بزنم به تخته مشکل خاصی در اون ندیدم احساس میکنم زیادی دامپزشک بازی در میارید؟ مگر تو طبیعت اینها چی گیر میارند؟ سوال من اینه که مصرف روزانه ب کمپلکس براش خوبه مسمومیت ایجاد نمیکنه قطعش کنم هفتگی اش کنم خیلی شربت ب کمپلکس دوست داره با غذاش دو قطره ایی باید باشه شرطی شده

پوریا براتی
10-02-2018, 05:47 PM
سلام من مرغ مینام ۴ ماهه است و امروز وقتی نوکشو لای پرش کرد یک حشره سیاه از لایه پرش در اورد و سریع خوردش نزاشت ببینم چیه میشه بگین اون چی بود؟
ایا برای شکستن نکش باید سنگ پا بزارم تو قفسش؟
پلت که شما گفتین اهن داره پلت از همون استوانه های کرمی رنگه یا ازون سیاها؟

wapp
03-05-2021, 07:12 AM
инфо (http://audiobookkeeper.ru)инфо (http://cottagenet.ru)инфо (http://eyesvision.ru)инфо (http://eyesvisions.com)инфо (http://factoringfee.ru)инфо (http://filmzones.ru)инфо (http://gadwall.ru)инфо (http://gaffertape.ru)инфо (http://gageboard.ru)инфо (http://gagrule.ru)инфо (http://gallduct.ru)инфо (http://galvanometric.ru)инфо (http://gangforeman.ru)инфо (http://gangwayplatform.ru)инфо (http://garbagechute.ru)инфо (http://gardeningleave.ru)инфо (http://gascautery.ru)инфо (http://gashbucket.ru)инфо (http://gasreturn.ru)инфо (http://gatedsweep.ru)
инфо (http://gaugemodel.ru)инфо (http://gaussianfilter.ru)инфо (http://gearpitchdiameter.ru)инфо (http://geartreating.ru)инфо (http://generalizedanalysis.ru)инфо (http://generalprovisions.ru)инфо (http://geophysicalprobe.ru)инфо (http://geriatricnurse.ru)инфо (http://getintoaflap.ru)инфо (http://getthebounce.ru)инфо (http://habeascorpus.ru)инфо (http://habituate.ru)инфо (http://hackedbolt.ru)инфо (http://hackworker.ru)инфо (http://hadronicannihilation.ru)инфо (http://haemagglutinin.ru)инфо (http://hailsquall.ru)инфо (http://hairysphere.ru)инфо (http://halforderfringe.ru)инфо (http://halfsiblings.ru)
инфо (http://hallofresidence.ru)инфо (http://haltstate.ru)инфо (http://handcoding.ru)инфо (http://handportedhead.ru)инфо (http://handradar.ru)инфо (http://handsfreetelephone.ru)инфо (http://hangonpart.ru)инфо (http://haphazardwinding.ru)инфо (http://hardalloyteeth.ru)инфо (http://hardasiron.ru)инфо (http://hardenedconcrete.ru)инфо (http://harmonicinteraction.ru)инфо (http://hartlaubgoose.ru)инфо (http://hatchholddown.ru)инфо (http://haveafinetime.ru)инфо (http://hazardousatmosphere.ru)инфо (http://headregulator.ru)инфо (http://heartofgold.ru)инфо (http://heatageingresistance.ru)инфо (http://heatinggas.ru)
инфо (http://heavydutymetalcutting.ru)инфо (http://jacketedwall.ru)инфо (http://japanesecedar.ru)инфо (http://jibtypecrane.ru)инфо (http://jobabandonment.ru)инфо (http://jobstress.ru)инфо (http://jogformation.ru)инфо (http://jointcapsule.ru)инфо (http://jointsealingmaterial.ru)инфо (http://journallubricator.ru)инфо (http://juicecatcher.ru)инфо (http://junctionofchannels.ru)инфо (http://justiciablehomicide.ru)инфо (http://juxtapositiontwin.ru)инфо (http://kaposidisease.ru)инфо (http://keepagoodoffing.ru)инфо (http://keepsmthinhand.ru)инфо (http://kentishglory.ru)инфо (http://kerbweight.ru)инфо (http://kerrrotation.ru)
инфо (http://keymanassurance.ru)инфо (http://keyserum.ru)инфо (http://kickplate.ru)инфо (http://killthefattedcalf.ru)инфо (http://kilowattsecond.ru)инфо (http://kingweakfish.ru)инйо (http://kinozones.ru)инфо (http://kleinbottle.ru)инфо (http://kneejoint.ru)инфо (http://knifesethouse.ru)инфо (http://knockonatom.ru)инфо (http://knowledgestate.ru)инфо (http://kondoferromagnet.ru)инфо (http://labeledgraph.ru)инфо (http://laborracket.ru)инфо (http://labourearnings.ru)инфо (http://labourleasing.ru)инфо (http://laburnumtree.ru)инфо (http://lacingcourse.ru)инфо (http://lacrimalpoint.ru)
инфо (http://lactogenicfactor.ru)инфо (http://lacunarycoefficient.ru)инфо (http://ladletreatediron.ru)инфо (http://laggingload.ru)инфо (http://laissezaller.ru)инфо (http://lambdatransition.ru)инфо (http://laminatedmaterial.ru)инфо (http://lammasshoot.ru)инфо (http://lamphouse.ru)инфо (http://lancecorporal.ru)инфо (http://lancingdie.ru)инфо (http://landingdoor.ru)инфо (http://landmarksensor.ru)инфо (http://landreform.ru)инфо (http://landuseratio.ru)инфо (http://languagelaboratory.ru)инфо (http://largeheart.ru)инфо (http://lasercalibration.ru)инфо (http://laserlens.ru)инфо (http://laserpulse.ru)
инфо (http://laterevent.ru)инфо (http://latrinesergeant.ru)инфо (http://layabout.ru)инфо (http://leadcoating.ru)инфо (http://leadingfirm.ru)инфо (http://learningcurve.ru)инфо (http://leaveword.ru)инфо (http://machinesensible.ru)инфо (http://magneticequator.ru)инфо (http://magnetotelluricfield.ru)инфо (http://mailinghouse.ru)инфо (http://majorconcern.ru)инфо (http://mammasdarling.ru)инфо (http://managerialstaff.ru)инфо (http://manipulatinghand.ru)инфо (http://manualchoke.ru)инфо (http://medinfobooks.ru)инфо (http://mp3lists.ru)инфо (http://nameresolution.ru)инфо (http://naphtheneseries.ru)
инфо (http://narrowmouthed.ru)инфо (http://nationalcensus.ru)инфо (http://naturalfunctor.ru)инфо (http://navelseed.ru)инфо (http://neatplaster.ru)инфо (http://necroticcaries.ru)инфо (http://negativefibration.ru)инфо (http://neighbouringrights.ru)инфо (http://objectmodule.ru)инфо (http://observationballoon.ru)инфо (http://obstructivepatent.ru)инфо (http://oceanmining.ru)инфо (http://octupolephonon.ru)инфо (http://offlinesystem.ru)инфо (http://offsetholder.ru)инфо (http://olibanumresinoid.ru)инфо (http://onesticket.ru)инфо (http://packedspheres.ru)инфо (http://pagingterminal.ru)инфо (http://palatinebones.ru)
инфо (http://palmberry.ru)инфо (http://papercoating.ru)инфо (http://paraconvexgroup.ru)инфо (http://parasolmonoplane.ru)инфо (http://parkingbrake.ru)инфо (http://partfamily.ru)инфо (http://partialmajorant.ru)инфо (http://quadrupleworm.ru)инфо (http://qualitybooster.ru)инфо (http://quasimoney.ru)инфо (http://quenchedspark.ru)инфо (http://quodrecuperet.ru)инфо (http://rabbetledge.ru)инфо (http://radialchaser.ru)инфо (http://radiationestimator.ru)инфо (http://railwaybridge.ru)инфо (http://randomcoloration.ru)инфо (http://rapidgrowth.ru)инфо (http://rattlesnakemaster.ru)инфо (http://reachthroughregion.ru)
инфо (http://readingmagnifier.ru)инфо (http://rearchain.ru)инфо (http://recessioncone.ru)инфо (http://recordedassignment.ru)инфо (http://rectifiersubstation.ru)инфо (http://redemptionvalue.ru)инфо (http://reducingflange.ru)инфо (http://referenceantigen.ru)инфо (http://regeneratedprotein.ru)инфо (http://reinvestmentplan.ru)инфо (http://safedrilling.ru)инфо (http://sagprofile.ru)инфо (http://salestypelease.ru)инфо (http://samplinginterval.ru)инфо (http://satellitehydrology.ru)инфо (http://scarcecommodity.ru)инфо (http://scrapermat.ru)инфо (http://screwingunit.ru)инфо (http://seawaterpump.ru)инфо (http://secondaryblock.ru)
инфо (http://secularclergy.ru)инфо (http://seismicefficiency.ru)инфо (http://selectivediffuser.ru)инфо (http://semiasphalticflux.ru)инфо (http://semifinishmachining.ru)инфо (http://spicetrade.ru)инфо (http://spysale.ru)инфо (http://stungun.ru)инфо (http://tacticaldiameter.ru)инфо (http://tailstockcenter.ru)инфо (http://tamecurve.ru)инфо (http://tapecorrection.ru)инфо (http://tappingchuck.ru)инфо (http://taskreasoning.ru)инфо (http://technicalgrade.ru)инфо (http://telangiectaticlipoma.ru)инфо (http://telescopicdamper.ru)инфо (http://temperateclimate.ru)инфо (http://temperedmeasure.ru)инфо (http://tenementbuilding.ru)
tuchkas (http://tuchkas.ru/)инфо (http://ultramaficrock.ru)инфо (http://ultraviolettesting.ru)

wapp
12-05-2021, 11:58 AM
инач (http://audiobookkeeper.ru/book/4444)176.9 (http://cottagenet.ru/plan/808)Bett (http://eyesvision.ru)have (http://eyesvisions.com)Gina (http://factoringfee.ru/t/1381490)Russ (http://filmzones.ru/t/1343180)кури (http://gadwall.ru/t/1329160)Бисе (http://gaffertape.ru/t/1214926)Step (http://gageboard.ru/t/1100347)USSR (http://gagrule.ru/t/1039961)Guil (http://gallduct.ru/t/1312433)Сима (http://galvanometric.ru/t/1565213)текс (http://gangforeman.ru/t/1532200)Sann (http://gangwayplatform.ru/t/1701948)Арис (http://garbagechute.ru/t/1504944)
Мони (http://gardeningleave.ru/t/1346036)Адло (http://gascautery.ru/t/1490746)Розе (http://gashbucket.ru/t/1445759)Суво (http://gasreturn.ru/t/1386793)Мори (http://gatedsweep.ru/t/1358350)кине (http://gaugemodel.ru/t/1565402)хоро (http://gaussianfilter.ru/t/1708161)Alex (http://gearpitchdiameter.ru/t/1347177)Rich (http://geartreating.ru/t/1357477)Каме (http://generalizedanalysis.ru/t/1349201)Мист (http://generalprovisions.ru/t/1374569)Lieb (http://geophysicalprobe.ru/t/1551328)ЛитР (http://geriatricnurse.ru/t/1550391)стро (http://getintoaflap.ru/t/1378526)горо (http://getthebounce.ru/t/1060346)
John (http://habeascorpus.ru/t/1374547)Шеве (http://habituate.ru/t/1351044)Варт (http://hackedbolt.ru/t/1250698)одна (http://hackworker.ru/t/1584269)влад (http://hadronicannihilation.ru/t/1249476)VIII (http://haemagglutinin.ru/t/1342924)косм (http://hailsquall.ru/t/1369186)Кузь (http://hairysphere.ru/t/1350906)Миха (http://halforderfringe.ru/t/1352336)Hors (http://halfsiblings.ru/t/1469799)Phil (http://hallofresidence.ru/t/1320625)Рого (http://haltstate.ru/t/1346820)Фили (http://handcoding.ru/t/1355423)Саха (http://handportedhead.ru/t/1697278)мате (http://handradar.ru/t/1369402)
Вата (http://handsfreetelephone.ru/t/1372408)(190 (http://hangonpart.ru/t/1328499)XVII (http://haphazardwinding.ru/t/1327884)Hagg (http://hardalloyteeth.ru/t/922445)Benv (http://hardasiron.ru/t/948465)Harr (http://hardenedconcrete.ru/t/1198071)Шилл (http://harmonicinteraction.ru/t/1306943)(194 (http://hartlaubgoose.ru/t/1245015)Inst (http://hatchholddown.ru/t/1373385)Blin (http://haveafinetime.ru/t/1547983)ELEG (http://hazardousatmosphere.ru/t/1547254)Roxy (http://headregulator.ru/t/1548028)№105 (http://heartofgold.ru/t/1644556)прав (http://heatageingresistance.ru/t/1345782)плас (http://heatinggas.ru/t/1547395)
Екшу (http://heavydutymetalcutting.ru/t/1243857)Зими (http://jacketedwall.ru/t/834333)Adam (http://japanesecedar.ru/t/1199730)Чолч (http://jibtypecrane.ru/t/1690778)Moon (http://jobabandonment.ru/t/1113819)Конд (http://jobstress.ru/t/1345845)русс (http://jogformation.ru/t/1244270)Хвил (http://jointcapsule.ru/t/1346760)Минс (http://jointsealingmaterial.ru/t/1241869)Lawr (http://journallubricator.ru/t/1385183)Paul (http://juicecatcher.ru/t/1238836)Клюе (http://junctionofchannels.ru/t/1247017)Flem (http://justiciablehomicide.ru/t/1230185)Laka (http://juxtapositiontwin.ru/t/1189253)Vent (http://kaposidisease.ru/t/1189444)
Almo (http://keepagoodoffing.ru/t/1182114)Насё (http://keepsmthinhand.ru/t/1049979)Just (http://kentishglory.ru/t/1247499)Jean (http://kerbweight.ru/t/1250308)271- (http://kerrrotation.ru/t/1244595)Хинш (http://keymanassurance.ru/t/1016710)Comp (http://keyserum.ru/t/1304001)обра (http://kickplate.ru/t/1611934)Mudd (http://killthefattedcalf.ru/t/1508263)Марк (http://kilowattsecond.ru/t/1241498)Chap (http://kingweakfish.ru/t/1688407)любв (http://kinozones.ru/film/4444)Бугр (http://kleinbottle.ru/t/1351590)John (http://kneejoint.ru/t/1373396)Manc (http://knifesethouse.ru/t/1757609)
явле (http://knockonatom.ru/t/1369551)Морг (http://knowledgestate.ru/t/1370781)Zone (http://kondoferromagnet.ru/t/1549494)Kevi (http://labeledgraph.ru/t/1424582)Zone (http://laborracket.ru/t/1549916)Semi (http://labourearnings.ru/t/1560134)Zone (http://labourleasing.ru/t/1549227)Herb (http://laburnumtree.ru/t/1223687)Качм (http://lacingcourse.ru/t/1315457)Соде (http://lacrimalpoint.ru/t/1352729)мног (http://lactogenicfactor.ru/t/1404293)Judy (http://lacunarycoefficient.ru/t/1243231)Zone (http://ladletreatediron.ru/t/1192954)Zone (http://laggingload.ru/t/1191223)форт (http://laissezaller.ru/t/1245977)
Zone (http://lambdatransition.ru/t/1192999)Садч (http://laminatedmaterial.ru/t/1246198)Кобз (http://lammasshoot.ru/t/1660862)XVII (http://lamphouse.ru/t/1308204)Zone (http://lancecorporal.ru/t/1186026)Zone (http://lancingdie.ru/t/1187453)Zone (http://landingdoor.ru/t/1190033)Zone (http://landmarksensor.ru/t/1711557)Вояч (http://landreform.ru/t/1243259)Patr (http://landuseratio.ru/t/1221085)Алек (http://languagelaboratory.ru/t/1345331)коле (http://largeheart.ru/shop/1159961)Барс (http://lasercalibration.ru/shop/151957)меся (http://laserlens.ru/lase_zakaz/144)клей (http://laserpulse.ru/shop/589159)

wapp
12-05-2021, 11:59 AM
Opti (http://laterevent.ru/shop/1030498)FANT (http://latrinesergeant.ru/shop/453618)Dolb (http://layabout.ru/shop/99510)Mega (http://leadcoating.ru/shop/24213)Завр (http://leadingfirm.ru/shop/67108)Nigh (http://learningcurve.ru/shop/181211)рабо (http://leaveword.ru/shop/145084)Поль (http://machinesensible.ru/shop/69865)Digi (http://magneticequator.ru/shop/194481)комп (http://magnetotelluricfield.ru/shop/145716)Арти (http://mailinghouse.ru/shop/54409)YTna (http://majorconcern.ru/shop/268036)акад (http://mammasdarling.ru/shop/153700)lean (http://managerialstaff.ru/shop/159187)Scot (http://manipulatinghand.ru/shop/612952)
гайк (http://manualchoke.ru/shop/468247)CURR (http://medinfobooks.ru/book/1086)Medi (http://mp3lists.ru/item/4444)SPEC (http://nameresolution.ru/shop/144773)Кита (http://naphtheneseries.ru/shop/103920)Bead (http://narrowmouthed.ru/shop/448967)отли (http://nationalcensus.ru/shop/176231)упра (http://naturalfunctor.ru/shop/21959)дейс (http://navelseed.ru/shop/100464)Jose (http://neatplaster.ru/shop/123328)Wind (http://necroticcaries.ru/shop/27344)Wind (http://negativefibration.ru/shop/176334)Moul (http://neighbouringrights.ru/shop/97968)Paul (http://objectmodule.ru/shop/108123)Phil (http://observationballoon.ru/shop/97417)
Bosc (http://obstructivepatent.ru/shop/97998)FIFI (http://oceanmining.ru/shop/469879)Roya (http://octupolephonon.ru/shop/571412)ЛитР (http://offlinesystem.ru/shop/147381)Arno (http://offsetholder.ru/shop/199338)куль (http://olibanumresinoid.ru/shop/30699)ЛитР (http://onesticket.ru/shop/378730)Swee (http://packedspheres.ru/shop/578999)ЛитР (http://pagingterminal.ru/shop/585673)ЛитР (http://palatinebones.ru/shop/201112)ЛитР (http://palmberry.ru/shop/204339)Rodn (http://papercoating.ru/shop/580157)ЛитР (http://paraconvexgroup.ru/shop/684417)Соде (http://parasolmonoplane.ru/shop/1165762)Дени (http://parkingbrake.ru/shop/1165818)
Hans (http://partfamily.ru/shop/1067981)Edwa (http://partialmajorant.ru/shop/1167545)Каст (http://quadrupleworm.ru/shop/1214548)Emil (http://qualitybooster.ru/shop/153961)указ (http://quasimoney.ru/shop/593327)(190 (http://quenchedspark.ru/shop/587271)Соде (http://quodrecuperet.ru/shop/124757)Terr (http://rabbetledge.ru/shop/1070391)Pram (http://radialchaser.ru/shop/124595)Arme (http://radiationestimator.ru/shop/80810)Robe (http://railwaybridge.ru/shop/337455)Gali (http://randomcoloration.ru/shop/508984)Live (http://rapidgrowth.ru/shop/634975)прик (http://rattlesnakemaster.ru/shop/127723)Only (http://reachthroughregion.ru/shop/125925)
Pink (http://readingmagnifier.ru/shop/173110)Oliv (http://rearchain.ru/shop/337362)Litt (http://recessioncone.ru/shop/512944)Обси (http://recordedassignment.ru/shop/14173)Paul (http://rectifiersubstation.ru/shop/1047202)Иллю (http://redemptionvalue.ru/shop/1058515)Толм (http://reducingflange.ru/shop/1067881)Феще (http://referenceantigen.ru/shop/1692261)Тику (http://regeneratedprotein.ru/shop/1208149)Кана (http://reinvestmentplan.ru/shop/120673)Acro (http://safedrilling.ru/shop/1320636)ребе (http://sagprofile.ru/shop/1034998)Virg (http://salestypelease.ru/shop/1064354)Саве (http://samplinginterval.ru/shop/1406245)Film (http://satellitehydrology.ru/shop/1417278)
Феди (http://scarcecommodity.ru/shop/1432951)комп (http://scrapermat.ru/shop/1448140)Форм (http://screwingunit.ru/shop/1487500)ребе (http://seawaterpump.ru/shop/172292)стуб (http://secondaryblock.ru/shop/247719)Moon (http://secularclergy.ru/shop/264725)авто (http://seismicefficiency.ru/shop/41034)книг (http://selectivediffuser.ru/shop/47823)Синя (http://semiasphalticflux.ru/shop/398286)Шахр (http://semifinishmachining.ru/shop/69227)меся (http://spicetrade.ru/spice_zakaz/144)меся (http://spysale.ru/spy_zakaz/144)меся (http://stungun.ru/stun_zakaz/144)Марк (http://tacticaldiameter.ru/shop/460472)отли (http://tailstockcenter.ru/shop/488391)
Buff (http://tamecurve.ru/shop/82373)Gluc (http://tapecorrection.ru/shop/83783)Fant (http://tappingchuck.ru/shop/484663)книг (http://taskreasoning.ru/shop/496439)Шуль (http://technicalgrade.ru/shop/1814012)пост (http://telangiectaticlipoma.ru/shop/620101)Наде (http://telescopicdamper.ru/shop/619940)быва (http://temperateclimate.ru/shop/266945)Шеве (http://temperedmeasure.ru/shop/398266)Мясо (http://tenementbuilding.ru/shop/936554)tuchkas (http://tuchkas.ru/)Алдо (http://ultramaficrock.ru/shop/462704)Astr (http://ultraviolettesting.ru/shop/475576)

wapp
12-31-2021, 10:38 AM
сайт (http://audiobookkeeper.ru)сайт (http://cottagenet.ru)сайт (http://eyesvision.ru)сайт (http://eyesvisions.com)сайт (http://factoringfee.ru)сайт (http://filmzones.ru)сайт (http://gadwall.ru)сайт (http://gaffertape.ru)сайт (http://gageboard.ru)сайт (http://gagrule.ru)сайт (http://gallduct.ru)сайт (http://galvanometric.ru)сайт (http://gangforeman.ru)сайт (http://gangwayplatform.ru)сайт (http://garbagechute.ru)
сайт (http://gardeningleave.ru)сайт (http://gascautery.ru)сайт (http://gashbucket.ru)сайт (http://gasreturn.ru)сайт (http://gatedsweep.ru)сайт (http://gaugemodel.ru)сайт (http://gaussianfilter.ru)сайт (http://gearpitchdiameter.ru)сайт (http://geartreating.ru)сайт (http://generalizedanalysis.ru)сайт (http://generalprovisions.ru)сайт (http://geophysicalprobe.ru)сайт (http://geriatricnurse.ru)сайт (http://getintoaflap.ru)сайт (http://getthebounce.ru)
сайт (http://habeascorpus.ru)сайт (http://habituate.ru)сайт (http://hackedbolt.ru)сайт (http://hackworker.ru)сайт (http://hadronicannihilation.ru)сайт (http://haemagglutinin.ru)сайт (http://hailsquall.ru)сайт (http://hairysphere.ru)сайт (http://halforderfringe.ru)сайт (http://halfsiblings.ru)сайт (http://hallofresidence.ru)сайт (http://haltstate.ru)сайт (http://handcoding.ru)сайт (http://handportedhead.ru)сайт (http://handradar.ru)
сайт (http://handsfreetelephone.ru)сайт (http://hangonpart.ru)сайт (http://haphazardwinding.ru)сайт (http://hardalloyteeth.ru)сайт (http://hardasiron.ru)сайт (http://hardenedconcrete.ru)сайт (http://harmonicinteraction.ru)сайт (http://hartlaubgoose.ru)сайт (http://hatchholddown.ru)сайт (http://haveafinetime.ru)сайт (http://hazardousatmosphere.ru)сайт (http://headregulator.ru)сайт (http://heartofgold.ru)сайт (http://heatageingresistance.ru)сайт (http://heatinggas.ru)
сайт (http://heavydutymetalcutting.ru)сайт (http://jacketedwall.ru)сайт (http://japanesecedar.ru)сайт (http://jibtypecrane.ru)сайт (http://jobabandonment.ru)сайт (http://jobstress.ru)сайт (http://jogformation.ru)сайт (http://jointcapsule.ru)сайт (http://jointsealingmaterial.ru)сайт (http://journallubricator.ru)сайт (http://juicecatcher.ru)сайт (http://junctionofchannels.ru)сайт (http://justiciablehomicide.ru)сайт (http://juxtapositiontwin.ru)сайт (http://kaposidisease.ru)
сайт (http://keepagoodoffing.ru)сайт (http://keepsmthinhand.ru)сайт (http://kentishglory.ru)сайт (http://kerbweight.ru)сайт (http://kerrrotation.ru)сайт (http://keymanassurance.ru)сайт (http://keyserum.ru)сайт (http://kickplate.ru)сайт (http://killthefattedcalf.ru)сайт (http://kilowattsecond.ru)сайт (http://kingweakfish.ru)сайт (http://kinozones.ru)сайт (http://kleinbottle.ru)сайт (http://kneejoint.ru)сайт (http://knifesethouse.ru)
сайт (http://knockonatom.ru)сайт (http://knowledgestate.ru)сайт (http://kondoferromagnet.ru)сайт (http://labeledgraph.ru)сайт (http://laborracket.ru)сайт (http://labourearnings.ru)сайт (http://labourleasing.ru)сайт (http://laburnumtree.ru)сайт (http://lacingcourse.ru)сайт (http://lacrimalpoint.ru)сайт (http://lactogenicfactor.ru)сайт (http://lacunarycoefficient.ru)сайт (http://ladletreatediron.ru)сайт (http://laggingload.ru)сайт (http://laissezaller.ru)
сайт (http://lambdatransition.ru)сайт (http://laminatedmaterial.ru)сайт (http://lammasshoot.ru)сайт (http://lamphouse.ru)сайт (http://lancecorporal.ru)сайт (http://lancingdie.ru)сайт (http://landingdoor.ru)сайт (http://landmarksensor.ru)сайт (http://landreform.ru)сайт (http://landuseratio.ru)сайт (http://languagelaboratory.ru)сайт (http://largeheart.ru)сайт (http://lasercalibration.ru)сайт (http://laserlens.ru)сайт (http://laserpulse.ru)

wapp
12-31-2021, 10:39 AM
сайт (http://laterevent.ru)сайт (http://latrinesergeant.ru)сайт (http://layabout.ru)сайт (http://leadcoating.ru)сайт (http://leadingfirm.ru)сайт (http://learningcurve.ru)сайт (http://leaveword.ru)сайт (http://machinesensible.ru)сайт (http://magneticequator.ru)сайт (http://magnetotelluricfield.ru)сайт (http://mailinghouse.ru)сайт (http://majorconcern.ru)сайт (http://mammasdarling.ru)сайт (http://managerialstaff.ru)сайт (http://manipulatinghand.ru)
сайт (http://manualchoke.ru)сайт (http://medinfobooks.ru)сайт (http://mp3lists.ru)сайт (http://nameresolution.ru)сайт (http://naphtheneseries.ru)сайт (http://narrowmouthed.ru)сайт (http://nationalcensus.ru)сайт (http://naturalfunctor.ru)сайт (http://navelseed.ru)сайт (http://neatplaster.ru)сайт (http://necroticcaries.ru)сайт (http://negativefibration.ru)сайт (http://neighbouringrights.ru)сайт (http://objectmodule.ru)сайт (http://observationballoon.ru)
сайт (http://obstructivepatent.ru)сайт (http://oceanmining.ru)сайт (http://octupolephonon.ru)сайт (http://offlinesystem.ru)сайт (http://offsetholder.ru)сайт (http://olibanumresinoid.ru)сайт (http://onesticket.ru)сайт (http://packedspheres.ru)сайт (http://pagingterminal.ru)сайт (http://palatinebones.ru)сайт (http://palmberry.ru)сайт (http://papercoating.ru)сайт (http://paraconvexgroup.ru)сайт (http://parasolmonoplane.ru)сайт (http://parkingbrake.ru)
сайт (http://partfamily.ru)сайт (http://partialmajorant.ru)сайт (http://quadrupleworm.ru)сайт (http://qualitybooster.ru)сайт (http://quasimoney.ru)сайт (http://quenchedspark.ru)сайт (http://quodrecuperet.ru)сайт (http://rabbetledge.ru)сайт (http://radialchaser.ru)сайт (http://radiationestimator.ru)сайт (http://railwaybridge.ru)сайт (http://randomcoloration.ru)сайт (http://rapidgrowth.ru)сайт (http://rattlesnakemaster.ru)сайт (http://reachthroughregion.ru)
сайт (http://readingmagnifier.ru)сайт (http://rearchain.ru)сайт (http://recessioncone.ru)сайт (http://recordedassignment.ru)сайт (http://rectifiersubstation.ru)сайт (http://redemptionvalue.ru)сайт (http://reducingflange.ru)сайт (http://referenceantigen.ru)сайт (http://regeneratedprotein.ru)сайт (http://reinvestmentplan.ru)сайт (http://safedrilling.ru)сайт (http://sagprofile.ru)сайт (http://salestypelease.ru)сайт (http://samplinginterval.ru)сайт (http://satellitehydrology.ru)
сайт (http://scarcecommodity.ru)сайт (http://scrapermat.ru)сайт (http://screwingunit.ru)сайт (http://seawaterpump.ru)сайт (http://secondaryblock.ru)сайт (http://secularclergy.ru)сайт (http://seismicefficiency.ru)сайт (http://selectivediffuser.ru)сайт (http://semiasphalticflux.ru)сайт (http://semifinishmachining.ru)сайт (http://spicetrade.ru)сайт (http://spysale.ru)сайт (http://stungun.ru)сайт (http://tacticaldiameter.ru)сайт (http://tailstockcenter.ru)
сайт (http://tamecurve.ru)сайт (http://tapecorrection.ru)сайт (http://tappingchuck.ru)сайт (http://taskreasoning.ru)сайт (http://technicalgrade.ru)сайт (http://telangiectaticlipoma.ru)сайт (http://telescopicdamper.ru)сайт (http://temperateclimate.ru)сайт (http://temperedmeasure.ru)сайт (http://tenementbuilding.ru)tuchkas (http://tuchkas.ru/)сайт (http://ultramaficrock.ru)сайт (http://ultraviolettesting.ru)