ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: بچه گربه

0
    کاربر بچه گربه

بچه گربه

سلام.من پریروز یه بچه گربه توی یه کارتون گوشه خیابون پیدا کردم هنوز چشم هاش باز نشده و نمیتونه رو پاهاش بایستد.سعی کردیم با قطره چکان بهش شیر بدیم اما نمیخوره.لطفا بگین باید چه کار کنیم؟
    باتشکر
    9
    مدیر کل دامپزشکان بچه گربه
    با سلام و احترام
    بهتر است که برای انجام یک چک اپ گربه تان را نزد دامپزشک ببرید تا از نظر بیماری های احتمالی معاینه شودبه خصوص بیماری های پوستی قابل انتقال به انسان.
    در رابطه با غذا که سوال کردید باید خدمتتان عرض کنم که اصلا شیر مصرفی انسان مثل شیر گاو به گربه تان ندهید.
    من طریقه صحیح غذا دادن به بچه گربه را در زیر قرار دادم :
    برای بچه گربه ها باید از شیر خشک ترجیحا با لاکتوز کم استفاده کنید. شیر خشک باید با دو برابر غلظتی که برای بچه انسان تهیه می شه درست شده باشه و به آن باید هیدروکسید کلسیم اضافه بشه و یا طبق نظر دامپزشک از قطره یا شربت کلسیم جایگزین استفاده کنید. برای تغذیه از بطری پستانک دار مخصوص حیوانات کوچک، قطره چکان و یا سرنگ بدون سر سوزن می تونید استفاده کنید ولی شیر رو به زور به دهان نریزید و اجازه بدید خودش شیر را بمکد در غیر این صورت احتمال پریدن اون به نای و ایجاد عفونت تنفسی وجود خواهد داشت. بعد از هر بار غذا دادن شکم بچه گربه رو با حوله گرم و مرطوب و زبر مالش بدهید تا به حرکت روده ها کمک کند.
    4 هفتگی: علاوه بر شیر روزانه (بدون کاهش مقدار شیر) کمی گوشت چرخ کرده، ماهی و پنیر به شیر افزوده و پوره حاصله را به بچه گربه بدهید. در تهیه غذا از نمک و ادویه استفاده نکنید.
    5 هفتگی: گوشت ریز شده یا ماهی در شیر پخته شده و پنیر، ماست یا خامه تهیه کرده و یک وعده از 4 وعده غذایی را به این مواد اختصاص دهید.
    6 تا 8 هفتگی: غذای کنسرو جامد و یا بیسکوئیت های مخصوص گربه به غذاهای قبلی بیافزایید. دو وعده از 4 وعده غذایی گربه شامل غذای جامد باشد.
    8 هفتگی به بعد: 2 تا 4 وعده غذای جامد و یک نعلبکی شیر گاو کافی است. از لبنیات جامد مثل پنیر کم نمک یا بدون نمک استفاده کنید و در مورد گوشت از گوشتی که همراه با استخوان چرخ شده استفاده کنید.

اگرباز هم سوالی داشتید خوشحال می شویم که پاسخ ان را بدهیم
    ویرایش توسط Dr.Hossein.M.Al : 05-13-2011 در ساعت 09:15 AM
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    http://dampezeshkan.com
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

کلمات کلیدی این موضوع