ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: پای مینا

0
    کاربر سایت پای مینا

پای مینا

سلام
    من حدود یک ماه پیش یک جوجه مینا گرفتم به امید اینکه تربیتش کنم ...
    همون ابتدا به تعداد زیادی تو روز عطسه می کرد و من از چند نفر پرسیم که گفتن به خاطر تغییر شرایط آب و هوایی افغانستان تا اینجاست که من هم سر از خود شروع به دادن قرص اکسی وت و مولتی ویتامین کردم و خوشبختانه بعد از چند روز خوب شد
    ولی مشکل جدیدش که خیلی نگرانم کرده اینه که از حدود یک هفته پیش یکی از پاهاشو از مچ نمیتونه جمع کنه یعنی انگشتاش میله رو نمگیره و این پاشو مدام جمع می کنه و روی اون پای سالم می ایسته(تو راه رفتن یه خورده می لنگه) و یکی از ناخنهای پای معیوبش هم داره رو به بالا رشد میکنه و یه مقدار خیلی جزیی متورم و قرمز شده انگار که می خواد بیفته و جاش ناخن تازه در بیاد . ممکنه که انگشتش شکسته باشه یا ناخنش عفونت کرده باشه؟؟؟
    حال عمومیش خوبه و اشتهاشم تغییر نکرده نشونه ای هم از درد یا ناراحتی نداره
    فقط نگین ببرم پیش دامپزشک که اصلا اینجا امکانش نیست و دارو های دامی رو هم چند تا پرنده فروش میارن و به قیمت طلا می فروشن(اگه ممکنه داروی انسانی تجویز کنید)
    9
    مدیر کل دامپزشکان پای مینا
    با سلام .

دوست عزیز لطفا یک توضیحی درباره مکان نگهداری مرغ میناتون هم بدید.

برای حل مشکل پا باید با دقت کف پای پرندتون رو چک کنید از جنبه امکان وجود تیغه چوبی یا هر چیزتیز که ممکنه به پای پرندتون وارد شده باشه.

در رابطه با شکستن یا نشکستن انگشت پا نمیتونم جوابی بهتون بدهم چون پا رو من ندیدم , شما اگر تونستید عکس از پای پرندتون رو تو بخش ضمیمه سایت قرار بدید که میزان اسیب رو بشه تخمین زدوراهی برای حل مشکل ان پیداکنیم.

هدف از گفتن و مراجعه دادن حیوانات مریض نزد دامپزشک حل اساسی مشکل هست . چون ما حیوان رو نمیبینیم و امکان انجام ویزیت وجود ندارد امکان پاسخ گویی اساسی و درست به نسبت معاینه حضوری کمتر است البته من و بقیه تمام سعی مون را برای پاسخ گویی میکنیم.
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    http://dampezeshkan.com
    0
    کاربر سایت پای مینا

http://www.irupload.ir/images/tmmaoi0zg55xfpe0roi.jpg
    http://www.irupload.ir/images/ib1o6qnbwc9s369q5f5b.jpg
    http://www.irupload.ir/images/62tbygshsdr96o0gxqvi.jpg
    http://www.irupload.ir/images/kd091m4vkz0rth2wxl.jpg
    شرمنده که اصرار می کنم آخه تو شهر ما دامپزشکایی هستند که وقتی پیششون می ری پشیمون می شی (یه سری مرغ عشقم رو که پر های بالای نوکش ریخته بود و بردم پیشش گفت احتمالا قارچ زده گفتم دارو چی بدم گفت آزادش کن !!! من هم پیش خودم گفتم آزادش کنم یا از گرسنگی تلف میشه یا گربه میخورتش ترجیح دادم که نگهش دارم و هنوز بعد دو ماه زندس و همون جوریه)
    راستی کف پاشم نگاه کردم چیزی که رفته باشه ندیدم
    9
    مرغ عشق هاتون مشکلی ندارند اگر مشکلشون قارچی بود بعد دو روز می مردند.شما هر روز پوماد ویتامین AD را به مدت پنج یا هفت روز بر روی موضع بمالیدحواستون باشه که طوری پوماد رو نزنید که پوماد وارد دهن پرندتون بشه چون احتمال داره مسموم بشه .انشالله اگر مشکل دیگه ای نباشه خوب میشه.

برای ناخن مرغ مینات هم باید بگیم ناخن پاش شکسته و احتمال داره بند انگشتش هم در رفته باشه . باید حتما پیش دامپزشک ببریدش تا جاش بندازه من اگر از اینجا بخواهم به شما بگم چیکار کنید ممکنه مشکل رو بدتر کنید و در ضمن وسیله هم ندارید.
    هر چه زودتر به دامپزشک با تخصص طیور و پرندگان زینتی ببریدش اگر متخصص نبود پیش دامپزشکی ببرید که بیشتر تو زمینه طیور و پرندگان زینتی کار کرده.

بگردید دامپزشک خوب پیدا میکنید .
    پس از مراجعه به دامپزشک حتما خبرش رو به من بده.
    باتشکر
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    0
    کاربر سایت پای مینا

Re: پای مینا

نقل قول نوشته اصلی توسط montaghed
    سلام
    من حدود یک ماه پیش یک جوجه مینا گرفتم به امید اینکه تربیتش کنم ...
    همون ابتدا به تعداد زیادی تو روز عطسه می کرد و من از چند نفر پرسیم که گفتن به خاطر تغییر شرایط آب و هوایی افغانستان تا اینجاست که من هم سر از خود شروع به دادن قرص اکسی وت و مولتی ویتامین کردم و خوشبختانه بعد از چند روز خوب شد
    ولی مشکل جدیدش که خیلی نگرانم کرده اینه که از حدود یک هفته پیش یکی از پاهاشو از مچ نمیتونه جمع کنه یعنی انگشتاش میله رو نمگیره و این پاشو مدام جمع می کنه و روی اون پای سالم می ایسته(تو راه رفتن یه خورده می لنگه) و یکی از ناخنهای پای معیوبش هم داره رو به بالا رشد میکنه و یه مقدار خیلی جزیی متورم و قرمز شده انگار که می خواد بیفته و جاش ناخن تازه در بیاد . ممکنه که انگشتش شکسته باشه یا ناخنش عفونت کرده باشه؟؟؟
    حال عمومیش خوبه و اشتهاشم تغییر نکرده نشونه ای هم از درد یا ناراحتی نداره
    فقط نگین ببرم پیش دامپزشک که اصلا اینجا امکانش نیست و دارو های دامی رو هم چند تا پرنده فروش میارن و به قیمت طلا می فروشن(اگه ممکنه داروی انسانی تجویز کنید)
    دوستان توجه کنن یکی از علل ایجاد مشکلات در حیوانات خانگی مربوط به نگهداری نامناسب آنها می باشد.
    مثلا موارد بسیار فراوانی مثل مرغ مینای دوستمون رو تا به حال من دیدم که این اتفاق برایشان افتاده و آن هم فقط به دلیل پارچه ی دور قفسشان بوده است. پارچه الیاف بسیار ریزی دارد که به مرور زمان به دور پاهای پرنده می پیچد که در پرندگان بزرگ تر مثل مرغ مینا بعد از مدتی باعث تورم و حتی نکروز و افتادن انگشتان می شود.
    برای درمان آن هم کافی است زیر لوپ و بوسیله موچین الیاف ریز پارچه را جدا کرد و با کمی ضدالتهاب موضعی مشکل بعد از چند روز برطرف می شود.

البته مساله ای که مطرح کردم نمی تواند 100% دلیل عارضه در مرغ مینای دوستمون باشد و مراجعه به دامپزشک راه اصلح برای پی بردن به مشکل می باشد.
    0
    کاربر پای مینا

مشکل پای مرغ مینا

2 روزه یک مرغ مینا گرفتم قبلا از همین مغازه هم مرغ عشق خریده بودم که بعدا بخاطر مشکل قارچ یکی از انگشتهای پاش قطع شد . حالا مرغ مینام هم داره از پاش خون میاد خیلی نگرانشم
    9

Lightbulb

سلام
    به پا دقت کنید ممکن است جراحت واردشده ازعوامل خارجی باشد.
    اگر مشکل قارچی است باید نوع ان تشخیص داده شود شما ازکجا تشخیص دادید که مشکل قارچی است ؟ مگر در قفس پرنده قبلیتون نگه داری کردید یا اینکه قفس های پرندتون در مجاورت هم هستند ؟
    نوع ضخم به چه صورت است ؟ محیط زندگی پرندتون چطور است ؟
    در صورت بروزضخم ان را با اب شسته و پودر کپسول تتراسایکلین را بر روی ان بریزید و ببندید
    شهریور- 96
    0
    کاربر پای مینا
    اومدم بگم پای مرغ مینام کاملا خوب شده

هر روز به پاش کرم ویتامین a d می زدم و تو آبش مولتی ویتامین می ریختم هنوز خوب نشده دوباره زخم سر باز می کرد.
    تا اینکه دیدم میله ای که روش می ایسته قطر کمی داره و انگشتاش توهم فرو می رن و ناخنش پشت انگشت دیگه رو زخم می کنه این بود که دوتا میله با قطر بزرگ تر واسش گذاشتم تا یک هفته باز پاش زخم بود تا اینکه کم کم سر زخم بسته شد.
    9

Angry

سلام

معمولازخم های پای پرندگان به دلیل عوامل خارجی و محیطی هست که کمترمورد توجه قرار میگیرد
    خوشحالم که حال پرندتون خوب شد
    شهریور- 96
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

کلمات کلیدی این موضوع