ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 96

موضوع: مینا

0
    کاربر سایت مینا

مینا

سلام من تازه دراین سایت عضو شدم.
    من یه مینا دارم سنش حدود4 ماه که کف پاش فکر کنم قارچ زده اخه یه ذره متورم شده ومثل یه زخم قدیمیه حلا میشه به من کمک کنید اگه قارچه بگید چه کا کنم خوب بشه؟
    برای قوی تر شدن مینا چه کارکنم چون یه ذره بال هاش پایین تر وامیسه؟
    خیلی ممنون
    http://up.iranblog.com/Files/ce43521ede1d442db268.JPG
    9
    مدیر کل دامپزشکان مینا
    سلام
    این نوع مریضی ها معمولا به دلیل عدم انجام درست بهداشت محیط زندگی پرنده(قفس پرنده) به وجود میاد . یکی از مهمترین عوامل در جلوگیری از این گونه عارضه ها تمیز نگه داشتن محیط زندگی پرنده می باشد .

در رابطه با سوال اول شما :
    -دوست عزیز مرغ مینای شما کچلی بر روی پا و بدن ندارد؟(مثل ریزش قسمتی از موی بدن)
    - این عارضه فقط بر روی پای پرنده شماست ؟

با توجه به چیزی که من در تصویر میبینم احتمالا مشکل قارچی هست , اگر دقیقا میخواهید بدونید که چه نوع قارچی گرفته باید حتما مورد ازمایش قرار بگیره و به دامپزشک مراجعه بشه.
    تا اونجایی که من دیدم میتونم این چنین بگم :

شما به کارهایی که میگم خوب توجه کنید و انجام دهید:

1- محیط زندگی پرنده رو حتما تمیز و ضد عفونی کنید.
    2-به میزان خیلی اندک (به اندازه یک پنجم قاشق چای خوری ) پودر مولتی ویتامین در اب پرنده بریزید.
    3-استفاده از پوماد نیستادین (ضد قارچی) (توجه)
    4-سپس ضخم را ببندید تا انگل های دیگه وارد بدن نشه.

**در رابطه با پوماد باید خدمتتون عرض کنم که چون من حضوری معاینه نکرده ام و ازمایش انجام نشده نمیتونم 100 درصد بگم که این پوماد مشکل رو حل میکنه ولی میتونه مشکل رو تا اونجا که من فکر میکنم حل کنه, شما زمانی که به داروخانه دامپزشکی مراجعه میکنید پرندتون رو با خودتون ببرید و نشون دامپزشک داروخانه بدید , چون معمولا زیاد مراجعات از این موارد به اونها میشه بهتر میتونند تشخیص بدهند که این پوماد مفید هست یا نه.

در رابطه با سوال دوم:

نوع تغذیه پرنده برای سلامت و قدرت نقش به سزایی دارند به طوری دادن بعضی از غذاها ممکنه باعث ضعف و حتی مرگ پرنده بشه.
    مصرف مولتی ویتامین و ویتامین C تاثیر خوبی دارند به خصوص ویتامین C که سیستم دفاعی بدن رو نیز افزایش میدهد.
    شما میتونید بر روی لینک زیر کلیک کنید:
    اصول پرورش مرغ مینا در منزل: http://irvet.ir/ftopicp-1588.html#1588
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    http://dampezeshkan.com
    0
    کاربر سایت مینا
    سلام
    نه کچلی نداره.من قفس را روزی 2 بار تمیز می کنم تازه امروز 2جای دیگه پا کبود شده
    خیلی ممنون از جوابتون
    9
    مدیر کل دامپزشکان مینا
    شما کارهایی که گفتم انجام بدید به مدت یک هفته نتیجه اش رو تو سایت بفرستید .

با تشکر
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    0
    کاربر سایت مینا
    گفتم کف پاش مثل یه زخمه، پوستش وکندم ودیدم زیرش یه سوراخه چه کار کنم؟
    متوجه نداشتن قسمتی از پر روی ران یا همان پا شدم اینا نشونه چیه؟لطفا زود تر کمک کنید
    ممنون
    9
    مدیر کل دامپزشکان مینا

درمان

دوست عزیز مولتی ویتامین خوراکی رو به مقدار 1cc به پرندتون بده .
    پوماد تترا سایکلین انسانی یا جنتمایسین انسانی روزی 2 بار به پاش بزن.
    مکانش زندگی اش رو هم ضد عفونی کن و پس از پوماد زدن پاش رو با باند تمیز ببند که با محیط بیرون تماس نداشته باشه.

دوباره میگم دوست عزیز برای اینکه دقیقا بفهمیم چه مریضی پرندتون داره باید حتما ازمایش ازش گرفته بشه.
    من الان فقط علائم درمانی کردم امیدوارم که بهتر بشه.
    شما کارهایی که گفتم را به مدت یک هفته انجام بدید نتیجه اش رو بیایید در اینجا ذکر کنید.
    شهریور- 96
    0
    کاربر مینا
    سلام خوبید ببخشید من سارا هستم تو رو خدا کمکم کنید من مرغ مینام از 3 روز پیش مرض گرفدتش نمیدونم چشه همش گوشه قفس کز میکنه سرشو میگیره بالا بالا بعدش همش وقتی میخواد راه بره تلو تلو میخوره انگار سر گیجه داره و همش بالا میاره خیلی آب میخوره و هی تکون تکون میخوره دستشوییشم خوبه بعضی موقع ها سفیده حواسش کمی پرته ولی در کل وقتی صداش میزنیم جواب میده ولی بیحاله تو رو خدا التماستون میکنم بگید عشق من چشه ...
    9
    مدیر کل دامپزشکان مینا
    سلام سارا خانم

در ابتدا به شما پیشنهاد میکنم برای درمان بهتر بیماری وانجام ازمایشات لازم در صورت نیاز بهتر است که به دامپزشک مراجعه کنید اگر به دامپزشک دسترسی ندارید لطفا برای تشخیص بهتر به سوالات زیر پاسخ بدهید :

1- سن مرغ میناتون را ذکر کنید.
    2- چه غذایی به مرغ میناتون میدید ؟
    3- محیط زندگی از نظر بهداشتی چطور است ؟
    4- مکان نگهداری مرغ مینان در کجاست ؟ داخل محیط یا بیرون محیط خانه ؟
    5- 3روز پیش چه غذایی به مرغ میناتون دادید ؟
    6- ایا از خوراکی های نامناسب مثل پفک یا چیزه های دیگر به او دادید یا کسی داده است ؟
    7- از مکمل های ویتامینی یا قطره و کپسول استفاده میکنید ؟ اگر استفاده میکنید چه ویتامینی و چه مقدار ؟
    8- مرغ میناتون دارای ظرف غذاخوری است ؟ عادت دارد که در کف قفسش به دنبال غذا بگردد ؟
    9- بدن مرغ میناتون رو مشاهده کنید ایا اثری از زخم برامدگی متورم یا چیز غیر عادی در بدنش وجود دارد ؟
    10- کف پایش را مشاهده کنید ببینید که زخمی یا چیز ریز و نوک تیزی در ان قرار دارد؟
    11- به مفاصل پا دقت کنید ایا برامدگی غیر معمول وجوددارد ؟
    شهریور- 96
    0
    کاربر مینا

پاسخ

سلام بابت جواب دادنتون ممنو نم جوابتون:

1- وقتی گرفتیمش بچه بود و الان 2سالی میشه که داریمش
    2-غذاهاش دون خودشه و چیپس خلال که عاشقشه اگه ندم بهش نه بهم محل میده نه حرف میزنه تازه قهر میکنه
    3-عالی همیشه جاشو عوض میکنم هر 1 هفته 1 بار میبریمش حموم قفسشو با تمام وسایل میشورم
    4-داخل محیط معمولا تو اتاقمه
    5-خلال چیپس که همیشه میخوره و پنیر و هندوانه بعد از چند ساعت
    6-نه ندادم همون چیپس خودشو میخوره
    7-نه هیچی
    8-بله حتما همش زیر روزنامه رو بلند میکنه میگرده دنبال چیپس
    9-خیر سالمه
    10- خیر سالمه
    11-خیر فقط پای سمت چپش موقع های خاص هیجانات خشک میشه و جمع میشه و لنگ میزنه و بعد از 3 دقیقه به حالت اول بر میگرده

و در آخر باید بگم که هر کاری میتونید بکنید تا حال عشقم خوب بشه اوه راستی دیشب 3
    بار تشنج کرده
    حالا چیکار کنم دارم میمیرم از ترس کمکم کنید ...
    :11:حتی اگه دیدن تو برام بشه خیلی محال/ مهم اینه دوستت دارم فاصله ها رو بی خیال
    9
    مدیر کل دامپزشکان مینا
    به احتمالا مرغ مینای شما دچار مسمومیت شده است
    ازدادن چیپس پفک و امثال این ها به مرغ مینایتان جدا خود داری کنید سعی کنید به غذای دیگری عادتش بدید این ها در طولانی مدت به دلیل وجود افزودنی های خاص و چربی های مضر در چیپس باعث به وجود امدن مسمومیت می شود.
    شما یک کپسول مولتی ویتامین مینرال انسانی را در 4 لیوان اب حل کنید به علاوه قطره ویتامین c بچه 6 قطره به اندازه یک لیوان به او بدهید.
    هر روز اب مرغ میناتون رو عوض کنید
    اگر بعداز 3 روز هیچ علامت بهبودی ایجاد نشد حتما به دامپزشک برای انجام معاینات دقیق تر مراجعه کنید
    شهریور- 96
صفحه 1 از 10 12345678910 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 96

کلمات کلیدی این موضوع