ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    9
    مدیر کل دامپزشکان ضد انگل برای پرندگان

ضد انگل برای پرندگان

محلول قطره چکان آوی مک (Avimec)

"ضد انگل"

ترکیب: محلول قطره چکان آوی مک شامل 1 میلی گرم ایورمکتین در 1 میلی لیتر است که محلولی هموژن، بی رنگ متمایل به زرد، ملایم و شفاف می باشد.

موارد مصرف / اندیکاسیون: بر روی پرنده های قفسی و کبوترها انگل هایی مانند کته، شپش و پشه به وفور دیده می شود. این انگل ها در مسیر رشد پرندگان، با ممانعت از تغذیه مناسب پرندگان، توانایی تولید مثل آنها را کاهش داده و طبیعتا به طور مستقیم یا غیر مستقیم باعث مرگ آنها می شود. انگل ها ظاهری خسته، پژمرده و بیمار گونه به پرنده ها می دهد. محلول قطره چکان آوی مک نه تنها باعث مرگ انگل ها می شود بلکه تخم و لارو ی آنها را نیز از بین می برد. اثری محافظتی داشته و با از بین بردن انگل هایی که در قفس و آشیانه باقی مانده و باز می توانند به پرندگان سرایت کنند، اثر خود را نشان می دهند.

محلول قطره چکان آوی مک در برابر انگل های خارجی مانند کنه (Argus persicus, Argus reflex)، شپش (Columbicola columbae) و پشه که بر روی پرنده های قفسی مانند مرغ عشق، طوطی و قناری و کبوتر ها زندگی می کنند، قابل استفاده است.

طریقه مصرف و دوز: محلول قطره چکان آوی مک بر اساس دوزهایی که در زیر تعیین شده اند در پشت گردن پرنده، در وسط بازوهایش چکانده می شود. در هفته 3 بار تکرار می شود. این نوع درمان، به خصوص برای تخم های انگل که بعدا باز شده و به لارو تبدیل می شوند، بسیار مهم است. علاوه بر این، قفس و چوب زیر پای پرنده و ظروف آبدان پرنده نیز باید در برابر reenfestasyona ضد عفونی شود.

محلول قطره چکان آوی مک به ازای هر 60 گرم وزن جاندار، تقریبا 1 قطره (05/0 میلی لیتر) چکانده می شود.

وزن جاندار
    مقدار دوز مصرفی

60 گرم
    1 قطره

125 گرم
    2 قطره

250 گرم
    4 قطره

500 گرم
    8 قطره
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    http://dampezeshkan.com
    0
    کاربر سایت ضد انگل برای پرندگان
    البته جسارتا درمان دیگری هم وجود دارد.
    از همان داروی آیورمکتین رایج می توان دو سه قطره در زیر هریک از بال های پرنده در مفصل شانه-بازو چکاند و با انگشت در موضع پخش کرد و این درمان 15 روز بعد تکرار شود.
    9
    با سلام و احترام

ازاینکه در مباحث سایت شرکت میکنید خوشحال و سپاسگزاریم

درباره موضوع بالا که ذکر شده 3 بار در یک هفته از توضیحات خود شرکت سازننده این محصول هست البته باید بگم که توضیح شما درباره 2 مرحله بافاصله 15 روزنیز صحیح است اما میزان مصرف در نوع کیس های مختلف و شدت بیماری تفاوت دارد.

با تشکر
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein

درباره موضوع بالا که ذکر شده 3 بار در یک هفته از توضیحات خود شرکت سازننده این محصول هست

با تشکر
    همكار عزيزم دارويي كه شما گفتيد تا اونجا كه من اطلاع دارم يك داروي تجاري تركيه اي يا هندي است مگر اينكه داروي ديگري را با همان نام تجاري مدنظرتون باشه. و اين دارو از نظر فارماكولو*ژي اساسا هيچ كار تحقيقاتي براي ثبتش در ايران صورت نگرفته و حتي در كلينيك دانشگاه تهران مواردي از حساسيت هاي شديد پوستي در كاسكو و مرغ مينا ديده شد!!! ولي از لحاظ دوز و دزاژ تا اونجا كه يادمه در كتاب سيف يا Avian medicine (شك دارم كدوم بوده) من به دليل بحث علمي كه با يكي از رزيدنت ها سر اين موضوع داشتم مطالعه كردم و درست است.
    حتما به محض دسترسي به اين كتابها آدرسشو در اختيارتون قرار مي دم.

خيلي ممنونم از اينكه من رو راهنمايي كردين
    9
    با سلام

از اینکه با دقت مباحث سایت رو پیگیری میکنید و در ان ها مشارکت میکنید کمال سپاس را از شما دارم و امیدوارم که این پیگیری ها و شرکت در مباحث ادامه داشته باشه.

دارو ترکیه ای است اگر هم اشتباه نکنم فروشگاه شامپیون نماینده شرکت دارو سازی Biyoteknik ترکیه در ایراناین دارو رو پخش میکنه .

درباره عملکردش اون چیزی که من دیدم ازیک سایت که مثل اینکه خودشون هم این دارو رو میفرختندهمین مطلبی بودکه قرار دادم لینک سایتی که مطلب قرار داده شده رو نیزدر زیر قرار دادم .
    خودم تا الان مستقیما با این موضوع برخورد نداشتم اما اگر شما در این زمینه تحقیق و مشاهده کردید که سبب حساسیت شده باید از اینکه اطلاعات وتجربیات خودتون رو در اختیار من و بقیه دوستان قرار دادید کمال تشکر رو داشته باشم و حتما شما درست میفرمایید

درباره این دارو من از اساتید دانشگاهمون نیز دقیقا سوال میپرسم و مسئله روپیگیری میکنم.

لینک مطلب :http://www.canaryalireza.ir/article.php?catID=6

با سپاس و تشکر ازشما دوست عزیز

شهریور- 96
    0
    من لینکی که دادید دیدم. بله همان محصولی است که می گفتم.
    اگر صاحبان پرنده این مطلب رو نخونن!!!! باید بگم که همکاران داروخانه دار رو این محصولات تبلیغ کنن که فروش خوبی داره! ولی همکاران کلینیسین باید دقت کنند که بنده چند بار حساسیت پوستی ایجاد شده توسط این محصول رو دیدم (البته کار کارشناسی و علمی رو باید به مسوولین سپرد). البته آیورمکتین رایج هم احتمال ایجاد حساسیت را حتی در بعضی نژادهای سگ داره و استاد ارجمندم دکتر جمشیدی دوبار با مرگ سگ های نژاد اصیل مواجه شده بودند ولی در کلینیک پرندگان دانشگاه تهران ما همیشه این دارو رو تجویز میکردیم و هیچگونه مشکلی نداشتیم و نتایج درمانی هم خوب بود
    همكاران عزيز بیایید از تجربيات و اطلاعات هم بهره بريم.
    0
    کاربر ضد انگل برای پرندگان
    با تشکر از سایت شما ، از این داروها برای مرغ مینا هم میشه استفاده کرد ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    9

Red face

با سلام
    بله می شود شما همانطور که ذوست عزیزمون سنایی فرمودند عمل کنید :
    داروی آیورمکتین رایج می توان دو سه قطره در زیر هریک از بال های پرنده در مفصل شانه-بازو چکاند و با انگشت در موضع پخش کرد و این درمان 15 روز بعد تکرار شود.
    اگر باز هم سوالی بود خوشحال می شویم پاسخ ان را بدهیم
    شهریور- 96
    0
    کاربر ضد انگل برای پرندگان
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    tuchkasсайтсайт
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

کلمات کلیدی این موضوع