ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    0
    کاربر شکستگی شاخ گاو و کرم خوردگی

شکستگی شاخ گاو و کرم خوردگی

با سلام.ماده گاوی 3ساله دارم که هنگام جابجایی دچار شکستگی شاخ وخونریزی شدید از هفته گذشته شده است.هم اکنون خونریزی قطع شده ولی شاخ دچار پوسیدگی وکرم خوردگی شده است.کرم های کوچک مثل لارو میاز.علی رغم شستشو وپانسمان با بهتادین بهبودی حاصل نشده است. من پزشک هستم وامکان دسترسی به دامپزشک را ندارم.لطفا راهنمایی نمایید. با تشکر.
    9
    مدیر کل دامپزشکان شکستگی شاخ گاو و کرم خوردگی

Red face

با سلام
    از اینکه سایت دامپزشکان را برای مطرح کردن سوالتان انتخاب کریدید متشکرم
    دوست عزیز بهترین کار مراجعه به دامپزشک است چون با توجه وخامت و وضع موجود حضور یک دامپزشک بهتر است .

یک هفته گاو شمادچار خونریزی شده بود؟
    لارو ها سطحی هستند یا عمقی ؟
    از لحاظ بهداشتی محیط به چه صورت است ؟

انجام عمل زیر بهتر است توسط یک دامپزشک انجام شود.
    بنده پاسخ سوال شما را تا جایی که از دست بنده بر بیاد میدهم امیدوارم که مفید واقع بشه.
    با توجه به اینکه خون ریزی بند امده است بحث اصلی لارو های درون شاخ است باید توجه کنید که لارو ها عمقی هستند یا سطحی اگر سطحی هستند با پنس ان ها را جدا کنید اگر عمقی هستند شما باید حتما با بتادین غلیظ سینوس ها راشست شو بدید .
    به این صورت باید عمل کنید که با استفاده ازسرنگ 50 سی سی با فشار وارد سینوس کرده و خالی کنید تا لارو های عمقی ازبین برود . حیوان در این حال دچار درد شدیدی می شود.
    بر روی شاخ شکسته شما از اسپره ا تی سی به مدت یک هفته استفاده کنید. تا یک هفته انتی ترواپی شود.
    اطرف شاخ گاو را نفتالین یا وازلین بزنید که حشرات دور ان جمع نشوند.
    حتما به مدت یک هفته این حیوان را تحت مراقبت قرار بگیرد
    در اخردوباره عرض می کنم که بهتر است این کار ها توسط یک دامپزشک انجام شود ..
    اگر سوالی داشتید خوشحال می شویم که پاسخ ان را بدهیم
    پیروز و موفق باشید
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    http://dampezeshkan.com
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

کلمات کلیدی این موضوع